Esileht Lapse ootamine Jaanuaribeebid 2024

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 176 )

Teema: Jaanuaribeebid 2024

Postitas:
Kägu

Aeg on küll varajane aga teen algust!

Olen praegu kahes teemas korraga, nii detsembri- kui ka jaanuaribeebide omas. TA jääb detsembri lõppu-jaanuari algusesse. Täpset TA-d ei tea, sest tsükli pikkus on varieeruv ja OV-d ka ei testinud.

Mais günekoloogi vastuvõtt, siis peaks olema kuskil 6-7 mädalat, oleneb mis kuupäeva aluseks võtta. Täpne kuupäev paigas, siis jään lõplikult ühte ootajate teemasse. ????

Loodetavasti kõik läheb hästi ja juba varsti-varsti on beebi käte vahel! ????

 

SIAS

 

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain mõned päevad tagasi triibud, oletuslik tähtaeg 9. jaanuar. Oodata on teist last, esimene saab peagi 2-aastaseks.

Hetkel kõige tugevam sümptom on kõhulahtisus, mis läheb järjest hullemaks. Täna ajas lausa olemise pisut uimaseks ja kergelt iiveldama. Eelmise rasedusega oli ka iiveldus, aga see algas pigem 6. nädalal, seega selleni veel aega.

Ämmaemanda juurde veel aega pole pannud, aga plaanis kuskil kuu lõppus. Esimese lapsega käisin ITKs ja olin rahul, kuid nüüd elan teises linnas ja pean kohalike seast valima.

T.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain mõned päevad tagasi triibud, oletuslik tähtaeg 9. jaanuar. Oodata on teist last, esimene saab peagi 2-aastaseks.

Hetkel kõige tugevam sümptom on kõhulahtisus, mis läheb järjest hullemaks. Täna ajas lausa olemise pisut uimaseks ja kergelt iiveldama. Eelmise rasedusega oli ka iiveldus, aga see algas pigem 6. nädalal, seega selleni veel aega.

Ämmaemanda juurde veel aega pole pannud, aga plaanis kuskil kuu lõppus. Esimese lapsega käisin ITKs ja olin rahul, kuid nüüd elan teises linnas ja pean kohalike seast valima.

T.

Kõhulahtisus ei ole nüüd küll raseduse sümptom.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain mõned päevad tagasi triibud, oletuslik tähtaeg 9. jaanuar. Oodata on teist last, esimene saab peagi 2-aastaseks.

Hetkel kõige tugevam sümptom on kõhulahtisus, mis läheb järjest hullemaks. Täna ajas lausa olemise pisut uimaseks ja kergelt iiveldama. Eelmise rasedusega oli ka iiveldus, aga see algas pigem 6. nädalal, seega selleni veel aega.

Ämmaemanda juurde veel aega pole pannud, aga plaanis kuskil kuu lõppus. Esimese lapsega käisin ITKs ja olin rahul, kuid nüüd elan teises linnas ja pean kohalike seast valima.

T.

Kõhulahtisus ei ole nüüd küll raseduse sümptom.

Ma arvasin ka, et ei ole, aga leiab vasteid, et hormonaalsed muutused võivad tuua kaasa ka kõhulahtisuse. Ka siit foorumist on see teema läbi käinud. Ma ei suuda oma seedeprobleemidele muud selgitust leida, teistel pereliikmetel kõhud korras (kõhugripi ja muude taoliste korral oleme kõik koos põdenud) ja toitumist muutnud ei ole. Mitu päeva järjest ei saa ju ka pahaks läinud toidu kaela enam ajada.

 

T.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain ka ükspäev triibud. Hetkel 6 nädalat ja tähtaeg 12 jaanuar????

C

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Heihei,

 

Sain ka täna oodatud triibud, TA jääks jaanuari lõpp/veebruari algus :). Rasedus nii alguses, et mingeid sümptomeid mõistagi ei ole ???? meil oodatav 2 laps ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka tähtaeg 12. jaanuar. Südametöö oli 6+0 tuvastatav, hetkel 6+4, iiveldab  ja väike nõrkus on peal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Liitun ka teiega. Tähtaeg praegu arsti öeldud ta 02.01.

Algus pole kahjuks kõige kergem olnud. 5+3 käisin veritsusega emos ja selgus, et on lootekestade vahel hematoom. Arst hoiatas, et võib katkeda, kuna tema arvates võis olla peetunud. 7+0 käisin esimesel visiidil, süda ilusti tuksus ja kõik oli korras. Hematoom oli alles ning igapäevaselt esines ikka veidi veritsust. Arst soovitas väga rahulikult võtta ja vajadusel haiguslehele jääda. Sain toetavalt veel duphasoni ka. Uue aja pani 9+0 ning siis võetakse ka arvele kui kõik korras. Seega ootan pikkisilmi järgmist nädalat.

 

HK

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Sain ka enda esimesed triibud. Hetkel peaks olema 5+1 ja tähtaeg 20.01.

Iiveldan juba teist nädalat (viimase nädala igapäevaselt suht terve päeva vältel) + nädal umbes rinnad hellad. Väga varakult ikka 😀

Tuvastama 01.06

 

 

MM

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina elan täiesti teadmatuses????. Mul 2 eelmist katkesid ja nüüd paberile jäi megaõrn roosakas vms. Ei oska midagi arvata. Verd vähemalt tulnud ei ole. Arst alles paari nädala pärast kuna aega ei saanud varasemaks ja siis juba 8+4

C, 6+3

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina elan täiesti teadmatuses????. Mul 2 eelmist katkesid ja nüüd paberile jäi megaõrn roosakas vms. Ei oska midagi arvata. Verd vähemalt tulnud ei ole. Arst alles paari nädala pärast kuna aega ei saanud varasemaks ja siis juba 8+4

C, 6+3

Miks sa erakorralisse ei lähe kontrolli vms? Kui katkemised ka juba eelnevalt olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina elan täiesti teadmatuses????. Mul 2 eelmist katkesid ja nüüd paberile jäi megaõrn roosakas vms. Ei oska midagi arvata. Verd vähemalt tulnud ei ole. Arst alles paari nädala pärast kuna aega ei saanud varasemaks ja siis juba 8+4

C, 6+3

Miks sa erakorralisse ei lähe kontrolli vms? Kui katkemised ka juba eelnevalt olnud.

Sest kas sel oleks mõtet? Loomulikult ma tahaks teada, kuid ma võtan juba praegu duphasoni. Eelmine kord tuli verd samal päeval kui pidin arstile minema, uh oli kõik korras ja igaks juhuks kirjutas duphasoni, kuid ikka katkes. Niiet kas saabki midagi muuta? Testi triip läks küll tumedamaks. Kui siiski läheb halvasti, siis arstil nõuan paari testi.

C

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina elan täiesti teadmatuses????. Mul 2 eelmist katkesid ja nüüd paberile jäi megaõrn roosakas vms. Ei oska midagi arvata. Verd vähemalt tulnud ei ole. Arst alles paari nädala pärast kuna aega ei saanud varasemaks ja siis juba 8+4

C, 6+3

Miks sa erakorralisse ei lähe kontrolli vms? Kui katkemised ka juba eelnevalt olnud.

Sest kas sel oleks mõtet? Loomulikult ma tahaks teada, kuid ma võtan juba praegu duphasoni. Eelmine kord tuli verd samal päeval kui pidin arstile minema, uh oli kõik korras ja igaks juhuks kirjutas duphasoni, kuid ikka katkes. Niiet kas saabki midagi muuta? Testi triip läks küll tumedamaks. Kui siiski läheb halvasti, siis arstil nõuan paari testi.

C

Kui on juba katkemas, siis erakorralises suurt väga midagi teha ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii on jah. Mul tuli meelde, et roosakat tuli esimest korda juba siis kui polnud testi teinudki. Ja test läks ilusti aina tumedamaks. Tuleb mis tuleb!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere! Minul tähtaeg 05.01 ja käisin 5+4 raseduse kinnitamisel äe juures ja uh näitas kaksikuid, mõlemal süda lõi. Kolmas kott oli ka aga tühi, kutsuti 10 päeva pärast tagasi. Olengi nüüd ärevuses ja ootan järgmist uh et täpsemalt teada saada, mis seis on. Peres olemas juba 2 last.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina liitun ka. Tähtaeg 28.01

hcg 550. 4nädalat. Tulemas teine laps. Hetkel peale valulike rindade muid tunnuseid pole.

 

BiancaA

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin täna esimesel vastuvõtul. Rasedust peaks olema 6+6. Südame töö oli olemas. Arst mõõtis loote järgi raseduse suuruseks 6+2, aga lootemuna suurus on väike, vist oli 5+2. Arst ega ämmaemand ei selgitanud kahjuks, mida see täpselt tähendab. Dr Google ütleb, et viitab algavale katkemisele, aga ei pruugi. Nüüd saan 2 nädalat “praadida” enne uut ultraheli.

T.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Heips!

Minul 5+3 tänase seisuga, arsti aeg 12.06. Õde/venda ees ootamas üks 2a8k laps. Eelnevalt olnud peetumine ja üks meditsiinilisel põhjusel katkestamine, niiet olen hästi skeptiline kogu praeguse raseduse suhtes. Sümptomeid väga pole, vahest pakitseb kõhus ja kisub siit-sealt.. Homme ja reedel lähen teen hcg proovid kah, siis vb tuleb rohkem usku rasedusse ????

Kaksikute ootajale, palju õnne!! Minu eelmine rasedus oli kaksikrasedus, mäletan selgelt veel seda üllatust ja rõõmu ???? Kahjuks said meil pm kõik riskid, mis ühe platsentaga kaksikute puhul võivad tekkida teoks.. Aga loodan, et sul peavad mõlemad ilusti vastu ja kosuvad jõudsasti ????

Ko

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oeh need katkemise lood. 🙁

Loodan südamest, et kõik läheb ikkagi hästi! Ootaja aeg on nii pikk ????

 

MM

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin täna esimesel vastuvõtul. Rasedust peaks olema 6+6. Südame töö oli olemas. Arst mõõtis loote järgi raseduse suuruseks 6+2, aga lootemuna suurus on väike, vist oli 5+2. Arst ega ämmaemand ei selgitanud kahjuks, mida see täpselt tähendab. Dr Google ütleb, et viitab algavale katkemisele, aga ei pruugi. Nüüd saan 2 nädalat “praadida” enne uut ultraheli.

T.

Hea öelda, et ära liialt muretse, sest ise ka muretseks, aga nii vara need mõõtmisvead on tõesti ülisuured ja ülitavalised. Suure tõenäosusega on kõik hästi, kui südametöö on olemas, siis see juba vähendab hüppeliselt võimalust, et kõik untsu läheb. Püüa olla nii positiivne kui suudad, pöidlad peos!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin täna esimesel vastuvõtul. Rasedust peaks olema 6+6. Südame töö oli olemas. Arst mõõtis loote järgi raseduse suuruseks 6+2, aga lootemuna suurus on väike, vist oli 5+2. Arst ega ämmaemand ei selgitanud kahjuks, mida see täpselt tähendab. Dr Google ütleb, et viitab algavale katkemisele, aga ei pruugi. Nüüd saan 2 nädalat “praadida” enne uut ultraheli.

T.

Hea öelda, et ära liialt muretse, sest ise ka muretseks, aga nii vara need mõõtmisvead on tõesti ülisuured ja ülitavalised. Suure tõenäosusega on kõik hästi, kui südametöö on olemas, siis see juba vähendab hüppeliselt võimalust, et kõik untsu läheb. Püüa olla nii positiivne kui suudad, pöidlad peos!

No lohutada võib ennast ükskõik millega muidugi, aga fakt on see, et enamus need rasedused, mis kuni 12 nädalat katkevad ja peetuvad, on alanud südametööga, muidu poleks nad nii kaugele arenenud ju. Mul samamoodi oli juba 6ndal nädalal südametöö olemas, muna ilus ümmargune, kõik vastas nädalatele jne, alles oscaris tuli välja, et ammu peetunud.
Väiksed mõõtmisvead muidugi juhtuvad ja enamasti läheb kõik hästi ka nendega.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin eile jälle uh ja kaksikutega seni kõik ok, 7+6 ja 7+4. Kahjuks ei ole võimalik teha täpsemaid kromosoomi uuringuid sest kolmas muna oli ka aga praeguseks peetunud ja tulemused ei pruugi õiged tulla. Ma ei teagi mis edasi saab. Hetkel suunati geneetiku juurde konsulatsioonile, isegi Oscarit ei pidavat hästi saama teha 🙁

S

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Astun siis ka rivisse. Täna käisin arsti juures, süda lööb ja suuruseks 6+2, tähtajaks 15. jaanuar. Selline ootamatu rasedus, väga oodatud, kuid ma ei uskunud, et mu keha seda suudab.

Viimastel päevadel iiveldab meeletult, ausalt öeldes ei kujuta ette, kuidas sellises olekus veel kuu aega või kauemgi vastu pidada.

MR

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea öelda, et ära liialt muretse, sest ise ka muretseks, aga nii vara need mõõtmisvead on tõesti ülisuured ja ülitavalised. Suure tõenäosusega on kõik hästi, kui südametöö on olemas, siis see juba vähendab hüppeliselt võimalust, et kõik untsu läheb. Püüa olla nii positiivne kui suudad, pöidlad peos!

Eks ma ikka püüan rahulikult võtta, aga jaanuari beebit mulle ikka (ilmselt) ei tule 🙁 Lõunast hakkas päris korralik veritsus ja kuigi arstile veel läinud ei ole, siis väga suurt kahtluse ruumi seal ka ei ole (kuigi ämmaemanda nõuandeliinilt öeldi, et ei pruugi veel kõik olla).

T.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea öelda, et ära liialt muretse, sest ise ka muretseks, aga nii vara need mõõtmisvead on tõesti ülisuured ja ülitavalised. Suure tõenäosusega on kõik hästi, kui südametöö on olemas, siis see juba vähendab hüppeliselt võimalust, et kõik untsu läheb. Püüa olla nii positiivne kui suudad, pöidlad peos!

Eks ma ikka püüan rahulikult võtta, aga jaanuari beebit mulle ikka (ilmselt) ei tule ???? Lõunast hakkas päris korralik veritsus ja kuigi arstile veel läinud ei ole, siis väga suurt kahtluse ruumi seal ka ei ole (kuigi ämmaemanda nõuandeliinilt öeldi, et ei pruugi veel kõik olla).

T.

Ohh.. nii kurb ???? lapse saamine pole üldseee nii kerge kui mõnele tundub. Loodan, et teie beebi tuleb ikkagi peagi ❤️

Minu tänane hcg oli päris korralik- 11626 IU/L (5+4). Reedel lähen annan teise vere, eks siis ole näha, kas tõuseb ilusti ????

Ko

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei. Kas facebookis on ka grupp olemas? 🙂

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei. Kas facebookis on ka grupp olemas? ????

Võib-olla loll küsimus, aga neid tehakse juba nii varakult enne Oscari testi? 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei

sain ka enda triibud kätte eelmisel nädalal (5 näd tänaseks – äpi järgi 6 näd)

kuna olen esmarase siis kas oleks mõttekas panna aeg naistearstile või ämmaemanda juurde?
kas kõik Oscar test, Niptify jms tuleb endal ise broneerida ja maksta?V6i saab sinna naistearsti kaudu?

vabandan enda rumalaid küsimusi, aga mul on null teadmist sellekohta.. ja kui internetist lugeda siis seal niipalju erijutte..

iiveldama hakkas juba siis kui mul oli 4 nädalat.. ja tundub, et nädalaga läheb aina hullemaks hommikuti see iiveldus.. õhtuti kõrvetised.. ja rinnad on valusad – nendejàrgi saingi aru, et peab testi tegema sest see rinnanibude valu oli ikka midagi muud.. kuidagi pàris vara kõik sümptomid või on see okei?

 

aitäh kes viitsib vastata ja aidata ❤️

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisele – rasedusega minnakse esmalt ikka ämmaemanda vastuvõtule, võib-olla oleneb sinu asukohast ka natuke. Suuremates asulates ikka esimene visiit ämmaemanda juurde, seal tuvastatakse rasedus ning seletatakse, mis edasi 🙂 Ravikindlustatud isikul on ikka kõik visiidid ja uuringud tasuta (kui just erakliinikusse ei lähe), ja kõigil rasedatel on niikuinii kindlustus olemas riigi poolt.
Niptify on muidu tasuline uuring, aga kui Oscari uuring näitab suuremat riski, siis saab Niptify ka tasuta.

Ja esmane vastuvõtt tuleks endale broneerida siis 7+ nädalat, siis peaks rasedus juba nähtav olema ultraheliga. Liiga hilja ka mitte minna, sest 12 nädala paiku on juba Oscari uuring.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei

sain ka enda triibud kätte eelmisel nädalal (5 näd tänaseks – äpi järgi 6 näd)

kuna olen esmarase siis kas oleks mõttekas panna aeg naistearstile või ämmaemanda juurde?

kas kõik Oscar test, Niptify jms tuleb endal ise broneerida ja maksta?V6i saab sinna naistearsti kaudu?

vabandan enda rumalaid küsimusi, aga mul on null teadmist sellekohta.. ja kui internetist lugeda siis seal niipalju erijutte..

iiveldama hakkas juba siis kui mul oli 4 nädalat.. ja tundub, et nädalaga läheb aina hullemaks hommikuti see iiveldus.. õhtuti kõrvetised.. ja rinnad on valusad – nendejàrgi saingi aru, et peab testi tegema sest see rinnanibude valu oli ikka midagi muud.. kuidagi pàris vara kõik sümptomid või on see okei?

aitäh kes viitsib vastata ja aidata ❤️

Ja sümptomite osas. See on nii individuaalne, mõnel pole üldse sümptomeid, mõnel ilmnevad varem, mõnel jällegi hiljem. Kõrvetiste vastu võib esialgu proovida kasutada Renniet. Iivelduse vastu soovitakse ingverit, mõnel aitab kui süüa midagi haput või värsket, pead katsetama. On olemas ja Cerucali tabletid iivelduse vastu ja kui väga hulluks läheb, siis saab ka veeni kaudu tilka teha haiglas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 176 )


Esileht Lapse ootamine Jaanuaribeebid 2024