Esileht Koolilaps Jagage kogemusi 9 aastaseks saava lapse peolaua söögikogus…

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Jagage kogemusi 9 aastaseks saava lapse peolaua söögikogus…

Postitas:

Tuleb umbes 15 last ja 15 täiskasvanut. Kui palju peaksin, võiksin teha kartulisalatit? Pakun juurde ka viinereid ja võileibu, on veel tort ja jook, puuvilja ja juurviljavaagnad. Pidu kestab 4h. Viinereid ostsin 2kg. Kartulisalatit mõtlesin teha 10kg. Juurviljad ja puuviljad serveerin Selveriliudaadega ( need suured plastmassist ) Kas pingutan üle? Lastele on mõeldud aktiivne programm, tegevuskava. No ei oska välja mõelda, kui palju just seda salatit võiks teha. Tean, et lapsed mängivad tavaliselt ja ei jõuagi eriti süüa, aga samas nad on juba üsna suured:-) Mul pole kahju 10kg salatit teha, kui nad vaid sööks ka. Mis ma pärast selle söögiga teen?:-)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 08:21; 28.04 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled kindel, et nad üldse salatit armastavad? Minu lapse sünnipäevalistest on viimasel ajal max 2-3 salatit söönud. 10 kg on kindlasti liiga palju, ma arvan – usun, et isegi 3-4 kg piisab täiesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu, et 30 inimese peale kolmest kilost salatist piisab. vähemat täiskasvanud söövad mingi 300-400 grammi inimese kohta salatit ära, kui salat ongi enamvähem põhitoit. Lapsed vähem. 10 on võibolla tõesti ülepakutud, aga 3-4 on ka liiga vähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma teen alati väga hea salati ja kõik kiidavad, suured muidugi eriti:-) Mitte et ma ennast kiita tahan, aga nii on kuidagi olnud, et salat on hea mahlane ja maitsekas:-)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 08:21; 28.04 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teeks vähemalt 10 kg. Kui jääb üle, ongi tore- saab ka järgmisel päeval kodus sünnipäevatoitu süüa. Aga arvan, et kui salat on hea, eriti alles küll ei jää. Kehva süüakse muidugi vähe. Ise teen alati külma lauda vähemalt 3 sorti salateid(kui sooja toitu ei paku).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse 9-aastane sünnipäevapidu toimus märtsis. Külalisi oli 12. Sünnipäeval olid ainult lapsed ja see toimus mängutoas. Kartulisalatit võtsin kaasa viieliitrise potitäie, kilodes ei tea palju seda oli. Salatit jäi puudu. Kõik küsisid mitu korda juurde ja ise sünnipäeval salatit süüa ei saanudki, sest lastelegi ei jätkunud. Kusjuures 8-aastasel sünnipäeval aasta tagasi oli põhimõtteliselt sama kamp koos ja sama koguse salatiga tuli ilusti välja, saime ise (sünnipäevalapse vanemad) ka salatit süüa ja tõime veerand potitäit koju tagasi. Ei tea kas aastaga laste isu kasvanud (oma lapse kohta seda küll öelda ei saa) või olid kõhud nii tühjad. Lisaks oli sünnipäevalaual viinereid, pisikesi tomateid (mis kadusid ka nii, et ei saanud arugi), hästi pisikesi marineeritud kurke, natuke ka kartulikrõpsu, soolaseid küpsiseid, juurviljavaagen, kringel, tort, puuviljavaagen ja magusad küpsised. Tordist jäi aga pool alles, kringel praktiliselt puutumata ja ka juur- ja puuvilju jäi kõvasti alles. Lisaks oli veel suur kausitäis kommi (seitse erinevat kalevi kommipakki), kommid said ka viimseni otsa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimati käidud sünnipäeval lapsed sõid paar õunaviilu ja kooki. Neil lihtsalt ei olnud aega ja tahtmist. Tegelikult olenebki sellest kas on midagi teha või täidetakse aeg söömisega.
Kui 10 kg salatit, siis viiinereid poleks vajagi.

Nagu eespool kirjutisest näha, siis lapsed eelistavad puuvilajdele magusat. Poleks kommi olnud, oleks puuviljad ära söödud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Koolilaps Jagage kogemusi 9 aastaseks saava lapse peolaua söögikogus…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.