Esileht Kodunurk Jagage läätsetoitude retsepte

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Jagage läätsetoitude retsepte

Postitas:

Avastasin enda jaoks läätsed. Olen proovinud juba paari toitu nendest teha- mõlemad on tulnud uskumatult maitsvad, poleks osanud oodatagi:)
Mõtlesin, et küsingi, äkki on teist kellelgi mõni eriline lemmiktoit läätsedest ja raatsite selle siia kirja panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.01 13:50; 12.01 16:02; 12.01 17:58; 13.01 19:52; 15.01 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

läätse-tomati supp meeldib mulle.Ei tea milliseid sööke oled sina proovinud,aga mina tegin suppi.
Purustatud tomat omas mahlas
natuke tomatipastat
tükeldatud mugulsibul
läätsed ja kartul
lihapuljong
Mina tegin seda nii,et pruunistasin võiga tükeldatud sibula ja lisasin tomati ja tomatipasta.Segasin pannil selle läbi ja panin potti kuhu lisasin vett.Kui vesi kees siis lisasin puljong,läätsed ja hiljem kartulikuubikud.Edasi lisan maitseained sool ,pipar ,basiilik ja ka mulle meeldib lihaüldmaitseaine.Keedan kuni kõik pehme.
koguseid ei oska kirja panna,sest mina teen oma söögid sisetunde järgi.Väga harva kasutan retsepte.
Pane ka oma lemmikud siia kirja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Olen teinud seda punast läätsesuppi:
http://www.toidutare.ee/retsept.php?id=7147
Väga meeldis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah unustasin enda praegused avastused siia panna:)
Esimene oli siis midagi sellesarnast: http://www.nami-nami.ee/recipe.php?q=detail&pID=718
Juurselleri asemel oli mul varsseller ja rõõsa koore asemel hapukoor. Aa ja läätsed olid mul need rohelised, mille keetsin enne valmis, kuna valmimisaeg on neil 45 min. Maitsev oli!

Läätsesid jäi aga parasjagu üle, et järgmisel päeval tegin neist sellist asja: http://vanillipipar.blogspot.com/2011/07/laatse-koogiviljapada-lentil-and.html
Aga selle muudatusega, et kanafileed praadisin ka sinna sisse võis, sai tummisem. Igatahes ülimalt meeldis ja hästi toitev kraam!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.01 13:50; 12.01 16:02; 12.01 17:58; 13.01 19:52; 15.01 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]ankah123 kirjutas:[/small]
[tsitaat]just sama mõte, olen ka läätsed avastanud:)
Mul küsimus: kas läätsi tuleb alati leotada?
Mul siin pakk rohelisi läätsi ja plaanis teha porgandi-läätsesuppi. [/tsitaat]Minul olid ka rohelised läätsed ja ei leotanud enne. Neid lihtsalt keedetakse kauem kui punaseid. Mul oli paki peal 45 min. Kuna pärast läksid veel 10 minutiks supi sisse keema, siis keetsin enne neid u. 30 min. Ehk siis mitte väga valmis. Ja seda nippi lugesin Anni Arro kokaraamatust, et läätsesid maitsestatakse soolaga siis kui nad on valmis, et keeduvette ära soola pane:) Seal A.Arro Sepamaa talu köök 2-s olidki mõned läätse retseptid, mis mind neid proovima ajendasidki:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.01 13:50; 12.01 16:02; 12.01 17:58; 13.01 19:52; 15.01 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks hästi lihtne retsept, mis järgmisel päeval soojendades veel paremini maitseb:
Läätsed tomatikastmes

250 g kuivatatud läätsi
1 purk purustatud tomateid
1 suur küüs küüslauku
(oliivi)õli
(mere)soola

Haki küüslauk peeneks, ava tomatipurk ja pese läätsed. Vala poti põhja natuke õli ja prae küüslauku, kuni see hästi lõhnama hakkab, aga vaata, et ära ei kõrbeks. Lisa tomatikonserv koos vedelikuga, klaas vett ja sool (~1/2 tl). Lase keema ja lisa läätsed. Keera kuumust vähemaks ja keeda/hauta kaane all umbes 30 minutit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Spinati-läätsesupp on hea.
kevadel nõges, naat, hapuoblikas, karulauk ja läätsed
ühe hästi maitsva supi tegime joogalaagris, need kogused on antud jah suuremale grupile, aga aimu saab ikka. Meil joogaõpetaja ise taimetoitlane ja oskab hästi kasutada india maitseaineid, siis oli super maitseelamus
LÄÄTSESUPP

1 kg punaseid läätsesid
5 l vett
5 keskmist sibulat
2 t¨illikauna
Kalevipoja pöidla suurune tükk ingverit
7 spl selitatud võid
2 väikest purki kookospiima
3 tk kaneelikoort
5 loorberilehte
3 tl sinepiseemneid
3 tl paprikapulbrit
4 tl karripulbrit
4 tl maitseainesegu garam masala
1 kg purustatud konservitud tomateid
500 g spinatit / nõgeseid / karulauku
maitse järgi soola
serveerimiseks sidruniviilud

Pese läätsed hoolikalt ning keeda veega kaane all pehmeks. Samal ajal sulata pannil õli ning prae hakitud sibulat, t¨illit ja ingverit mõned minutid, kuni sibul on kuldkollane. Lisa pannile maitseained, sega läbi, lase 1-2 minutit praadida. Lisa tomatikonserv ja hauta 15 minutit.
Lisa tükeldatud spinatilehed ja muu roheline ning kuumuta, kuni need on pehmed. Kui kasutad külmutatud spinatit, siis kuumuta see enne eraldi pannil korra läbi.
Tõsta pann pliidilt, sega hulka keedetud läätsed koos keeduveega, maitsesta soolaga Serveeri suppi koos sidrunisektoriga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

suvel on eriti mönus teha salatit. Keedad rohelised läätsed. Lisad tükeldatud värske tomat, punane sibul ja palju värsket peterselli (lehtpeterselliga meeldib minule rohkem). Kastmeks oliivöli ja sidrunimahl. Maitse järgi soola ja pipart. Väga mönus grillitud liha körvale ja piknikul ei pea kartma, et hapuks läheb. Mul nende koorekastmetes salatitel ja päikese käes söömine tekitab veidi stessi, aga see mu oma kiiks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

india läätse-dal on minu lemmik, neid retsepte on väga palju, näiteks see siit on lihtne:

http://www.epicurious.com/recipes/food/views/Red-Lentil-Dal-101019
või see
http://www.indianfoodforever.com/daal/masala-dal.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, just eile leidsin kapist läätsed ja ka otsisin retsepte.
Teen just nüüd hautist
umbes 100gr läätse
1 suur kartul
pool purki purustatud tomateid
pool sibulat
1 porgand, riivitud
umbes 2dl vett
1 suur küüslaugu küün
pool tshili pipart, värske
1 kanapuljongi kuubik
hulgemini musta pipart

Hautad sibula ja porgandi õlis, lidas veel tshili ja küüslaugu, läätsed ja kartuli ja muu ning vesi ja puljongi kuubik ja hautad umbes pool tundi.
1 inimesele jääb üle veel homseks.
ja just proovisin, iga tahes mul pani vere ringlema, just tshili ja küüslauk ja must pipar sobivad läätsedega..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul nii hea meel, et läätsefännid siia kogunesid:) Ideid tuleb ja minu vaimustus muudkui kasvab, juba planeerin uut asja proovida.
Ps. Seda panin isegi tähele, et küüslauk ja nt. karri ja must pipar- sobivad läätsedega hästi. Kindlasti proovin ka seda salatit tomati ja peterselliga, tundub njämma!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.01 13:50; 12.01 16:02; 12.01 17:58; 13.01 19:52; 15.01 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läätseroog

200-250g rohelisi läätsi,
1,2 l vett
2 suurt porgandit
3 väikse kuhjaga spl jahu
Õli
2 puljongikuubikut
Maitseaineid soovi järgi
…………………………………..
Pane läätsed veega väiksele tulele keema. Riivi porgandid. Keeda läätsi 25-30 minutit. Lisa puljongikuubikud ja porgand. Hauta veel 10 minutit. Sega omavahel jahu ja nii palju õli, et saadud segu voolab vabalt. Nirista jahusegu pidevalt segades läätsedE hulka ja kuumuta, kuni jahu on paksenenud. Maitseb hästi ka külmalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siin ka üks ülihea retsept
http://www.santamaria.ee/retseptid/euroopa/aid-1401/%C3%9Crdil%C3%A4%C3%A4tsed-p%C3%A4ikesekuivatatud-tomatitega

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 12:29; 20.01 21:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ema ikka saadab neid läätsi. Kappi on igasuguseid kogunenud, rohelisi, punaseid ja mingid orantsikamad. Pole julgenud katsetada, äkki ei sööda ja pean ära viskama. Aga eks ma siis ükspäev proovin, liha paeb kindlalt sisse panema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Mutsamamma kirjutas:[/small]
[tsitaat]Läätseroog

200-250g rohelisi läätsi,
1,2 l vett
2 suurt porgandit
3 väikse kuhjaga spl jahu
Õli
2 puljongikuubikut
Maitseaineid soovi järgi
…………………………………..
Pane läätsed veega väiksele tulele keema. Riivi porgandid. Keeda läätsi 25-30 minutit. Lisa puljongikuubikud ja porgand. Hauta veel 10 minutit. Sega omavahel jahu ja nii palju õli, et saadud segu voolab vabalt. Nirista jahusegu pidevalt segades läätsedE hulka ja kuumuta, kuni jahu on paksenenud. Maitseb hästi ka külmalt.[/tsitaat]Praegu valmistan seda:) Kõrvale ahjukana. Loodan, et tuleb maitsev, aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.01 13:50; 12.01 16:02; 12.01 17:58; 13.01 19:52; 15.01 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tänane päeveratsept \”Toidutarest\”
http://www.toidutare.ee/retsept.php?id=9881

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 12:29; 20.01 21:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Kodunurk Jagage läätsetoitude retsepte

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.