Esileht Kodunurk Jagage nippe,kuidas hoida elamine pidevalt korras?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: Jagage nippe,kuidas hoida elamine pidevalt korras?

Postitas:

Kindlasti on siis mitmelapsega perenaisi, kes on väga usinad ja suudavad kogu elamise korras hoida. Rääkige, kuidas te jõuate? Mida peaks tingimata JÕUDMA teha IGA PÄEV. Mida kord nädalas jne. Kust seda aega võtta ja kuidas jõuda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tohi seda lihtsalt liiga segi lasta minnagi. Ja kaasama lapsed ja muud kodakondsed koristamise Püha Üritusse pidevalt- kui lapsed mängivad, siis mängu lõpus panevad ka asjad ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas kaasata lapsi, kes ei viitsi, ei näe mõtet ja ei taha koristada.
ma olen proovinud vähem näägutada. võtsin vile. esimene päev oli lastel lõbu laialt. ise ka vilistasid kui nägid, et teine midagi vedelema jättis. teisel päeval vilistades aga läksid nad juba närvi. ei saanud naljaga koristama. ei saa kurjaga ka. kuidas saaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja mis kõige tähtsam küsimus. see on lausa küsimuste EMA!
kust leida jõudu olla järjepidev ja pidevaöt nõuda et lapsed ja teised enda järelt koristaksid. mul ei ole jõudu koguaeg korrutada üht ja sama. pole jõudu graafikutes näpuga järge ajada ja vaielda, kes jättis trepi pühkimata või kelle kord on nõud masinast välja võtta. meil on mitu kalendrit seinal koristustööde järjekorra pidamises seinal. ikka ei toimi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See käib vist nii, et kui kokkad ja sööd, siis pesed kohe nõud ära. Tõmbad lapiga lauad puhtaks, sh ka põrandad, kui on tarvis, siis alles võid arvuti/teleka ette lebosse minna.

Esikust edasi jalanõudega ei minda, elutoas ja magamistoas ei sööda, õhtul enne magama ei lähe, kui kõik asjad pole oma kohale tagasi pandud, muidu need aina kuhjuvad ja kuhjuvad. Puhtad riided otse pesunöörilt või triikimislaualt lähevad otse kappi, mitte tugitooli vms.

No pm kui jooksvalt hoiad puhtust, siis peaks kogaueg suht puhas olema. Siis vist piisaks, kui nädalas korra teed põhjalikuma koristuse.

Mul endal käib see hooti, vahest on laisklemise periood, siis kõik kuhjub, vahest on energiat naq rohkem, tavaliselt siis, kui on kiirem elutempo. Mida rohkem laiskled, seda vähem viitsid teha midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna su lapsed on 4 ja 2 aastased, siis lepi, et see on periood, kus peamiselt pead korra eest vastutama sina ja mees. Kodu kord oleneb ka kodu suurusest ja sisustusest. Peab olema koht kuhu asju panna.

Üks reegel, et kui ühe asjaga on mängimine lôpetatud, siis peab selle ära panema. Muidugi mitte alati, aga see on hea harjumus. Kui joonistamine vôi lôikumine-kleepimine on lôpetatud, siis on laud vaja ära koristada enne kui legodega mängima minna.
Mustapesu kast ja ôhtul oma mustade riiete sinna viimine on teine hea harjumus. Samuti prügi viimine prügikasti.Meil toimib ka reegel, et ôhtul on hea magama minna korras toas. Enne magamaminekut toimub 10. min koristamine, asjade omale kohale panemine. Kui on ehitatud uhke legokindlus, siis ei pea seda loomulikult tükkidekes tegema.

Meil katavad ka lapsed meelsasti lauda ja viivad oma nôud ära peale sööki. Samuti on oluline peale sööki käte pesemine, diivanil jäätise mitte söömine kuni teatava vanuseni jne. Mustad käed tekitavad kiiresti ekstra tööd 🙂
Ise pesen pesu jooksvalt nädala jooksul, 2 x nädalas pesne köögipôrandat ja 2-3 x nädalas vôtame tolmuimejaga toad üle (aga mitte pôhjalikult).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üks väikelaps ja lohakas mees. Kumbagi ei ole õnnestunud dreseerida. Nipp on see, et koristan jooksvalt iga natukese aja tagant. Iga päev võtan tolmuimejaga ja märja lapiga üle. Ja ikka on toad kohutavalt segamini. Kui jätsin ÜHE päeva koristamisel vahele, siis mees tuli koju ja ütles, et mis lapselt siis täna viga oli, et niimoodi on laamendanud. Tegelikult ei olnud lapsel midagi viga, selline seis ongi meil iga päev, kui ma ei korista vähemalt kaks tundi päevas. Täielik siiber on sellest ees. Mees on ka selline, et kui tema koos lapsega koju jätta, siis tema ei korista mitte midagi. Mina siis tulen koju ja hakkan koristama enne magamaminekut. Hommikul taas samas rütmis.

Ise olen mõtisklenud küll, et on ka teisiti võimalik. Esiteks panna ära kõik mänguasjad, ainult paar tükki välja korraga. Siis sahtlid kõik kinni. Üleüldse terve tuba enam-vähem lagedaks. Mida vähem asju, seda vähem on võimalik midagi segi ajada. Ise pole seda veel ette võtnud, aga peaks. Meil on kaks korrust, peaks kõik esimeselt korruselt ära viima, siis oleks ehk enam vähem kord majas. Tolmuimejaga võtmine iseenesest ei ole väga suur töö, kui kõik asjad ära panna, annaks ehk 20 minuti koristamisega iga päev piirduda ja oleks elamine korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui asjaga on mängimine ära lõpetatud, tuleb see ära panna. Lihtne.
Ja see ringikõndimise reegel ka omale, et ära käia niisama tühjalt ringi. Lähed ühest toast teise, võta midagi näppu, mis tegelikult teise tuppa kuulub ja pane õigele kohale tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Mees on ka selline, et kui tema koos lapsega koju jätta, siis tema ei korista mitte midagi. Mina siis tulen koju ja hakkan koristama enne magamaminekut.[/tsitaat]

miks? muidugi mees ei korista, kui teab, et võib seda vabalt mitte teha, küll naine tuleb kraamib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

iga inimene paneb vöetud asja tagasi sinna kust vöttis. lihtne reegel. igal asjal on oma koht ja asju vedelema ei jäeta, mänguasjad, mis iganes. vanem laps peaks sellest juba aru saama, ka väiksem. mehest rääkimata..irw

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka pidev kaos. Ühe nurga saan korda , teine juba tagurpidi. 1,5 aastane möllab täiega, 9 aastane lihtsalt ei pane asju ära ilma ütlemata. Väga mõtetu töö see koristamine, aga ilma ka ei saa siis pole endal hea olla. Vahepeal proovisin nii, et teen alles siis, kui lapsed magavad, no siis sisustan terve vabaaja, mis mõeldud endale- kraamides. Meil on mänguasjakastid, on lastel oma tuba. Ikka on keegi, kes tuleb klaasiga elutuppa, viskab esikus jope maha, titt tõmbab raamtud riiulist ja kui köögis kedagi ei ole hiilib sinna maitseaineid sorteerima. Täna leidsin arvuti laua alt kaerahelbeid, külmikust närimisrõnga. Lillemuld on pidevalt põrandal, ometi on ka kaitsevõrk peal, ikks suudab väike näpp uuristada palju vaja….Ülemiselt korruselt meeldib ka asju alla visata, seega pean väga jälgima, mis kõige noorema käe ulatusse satub. Lendavad riided, mänguasjad,kummikindad, saunalinad. Ma ei saa ju kapi uksi lukku panna ja koguaeg vaid laps puusal kodus olla. Vist on see aeg vaja üle elada ja eks iga laps ka erinev.
Mehe tagant koristan ka, paraku olen ka selline, kes eelistab ise kärmelt ära teha, kui joriseda ja paluda abi, et teda dresseerida, energiat kulub vähem…
Seega nippe mul ei ole, tean vaid seda, et peamised lagastajad siiski lapsed ja, kui nemad sirguvad läheb lihtsamaks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pisikeste lastega on raskem, suurtega järjest kergem.
Mäletan, et kui lapsed olid sellises eas, mil juba koristamiseks võimelised ja seda ei teinud, siis panin mõneks ajaks laokile jäetud asjad ära.
Asju ei tohiks ka liiga palju olla, lapsed ei oskagi neid muidu hinnata.
Kui midagi läheb hooletusest kaotsi või katki, et tohi uut osta, ükskõik kui kahju ka lapsest ei oleks.
Et kodu oleks rohkem korras, hakkasin ma laste lisandudes (3) ja kasvades järjest ASJU elamisest välja viskama. Ei mingeid vidinaid, nipsasju… mida vähem on igasugu kraami, seda kergem on kodu korras hoida. Lastetubadesse korralikud kastid asjade jaoks.
Nüüd kui nad on suured, on lihtne. Nad teavad, et kuniks on koristamata, õppimata, ei vaata telekat, ei lähe arvutisse (kindel peab olema, kui nad näevad, et ema ei murdu, siis nad enam ei ürita murda ka). Lihtsad reeglid – hommikul ase korda, must pesu musta pesu kasti, nõud enda järelt ära koristada jne.
Kord nädalas on KORRALIK koristamine, kus igaüks teeb oma toa tõesti ilusti korda, võtab tolmu, imeb tolmuimejaga.
MA ei aja juuksekarva lõhki, iga päev ei ole iial tolmuimejaga koristanud, ei hakka ka 🙂
Vahel läheb ikka asi natuke käest – just siis kui kõigil on hästi kiire. Aga kuna me kumbki mehega ei kannata sassis elamist, siis on meil lihtne.
Ja tõesti, asju iseenesest on vähe ja elamine on hele – nii tundub kõik puhtam ja avaram.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mänguasjakasti nipp ka – kast peaks olema suur, avar ja madal – sellest leiab asjad üles ilma kõike välja kallamata. Kitsasse kõrgesse kasti mahuvad kah asjad ära, aga sealt on lapsel asju raske leida, ilma kasti kummuli kallamata.
Kõik MÄNGUASJAKASTID on reeglina kõrged ja kitsad, nii et need jäta ostmata 🙂 Ausalt, toimib!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koristamine on maailma tänamatuim töö. Kuidas hoida pidevalt korras? Pidevalt koristades muidugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen juba alla andnud, sest peale minu ei oska siin keegi teine asju enda järelt ära panna ja koristada ja mul sai lihtsalt villand! Nõude jaoks muretsesime nõudepesumasina – vähemalt see aeganõudev kohustus vähem. Kord nädalas siis üritan teha suurema koristuse, aga alati ka pole motivatsiooni, sest lihtsalt NIIIII KÕRINI on sellest jamas. Korista ja korista tunde, ja siis lased mehe ja lapse 5 minutiks korteris lahti ja kodu näeb kohe jälle samasugune välja nagu enne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kolm last. Nõudepesumasinat pole, koristajat pole, lapsed eriti kraamida ei viitsi.

Kord on aga üsnagi majas, sest:
\”Koristame\” lihtsalt jooksvalt. Kui näen midagi vedelemas, siis panen kappi või riiulile, ja panen kohe. Mees samamoodi. Mehel on mingid oma kiiksud küll, ta näiteks ei märka musti sokke ja segamini diivanikate võib tema poolest igavesti nii jääda. See-eest on ta must palju mihklim laste mänguasju kokku korjama.

Nõud pesema ära kohe pärast söömist, mitte ei jäta vedelema.
Laste tuba on mõnikord küll mitu päeva nagu seapesa, aga see ülejäänud elu eriti ei häiri ja siis võtame selle nendega koos korda teha.

Kõige olulisem on, et igal asjal oleks oma koht ja et kõik teaks, kus see on. Et poleks nii, et mees paneb ajakirjad diivanilauale ja mina sealt raamaturiiulisse ja tema sealt jälle diivanilauale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kunagi lugesin miskit artiklit, et kui on lohakad pereliikmed – siis tekitada mingi kast toanurka – kuhu visata kõik vedelma jäetud asjad. Varsti nad ei viitsi enam kastis tuhnida ja panevad asja õigesse kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma pea 11-aastaseks saava pojaga rakendasin äärmiselt lihtsat ja efektiivset metoodikat. Kõik asjad \”kadusid\” ära. Päevapealt. Paanika oli väga suur ja siis, kui ma ütlesin, et vabandust, aga viskasin kõik ära, kuna sinu pidevalt segamini tuba hakkas närvidele käima ja prügiauto käis ka juba ära, vihati mind vist väga-väga. Siis selgitasin talle peale rahunemist, et nii juhtubki, kui ei peeta lugu nendest asjadest, mida võiks elus vaja minna ja mida peaks proovima säilitada. Kui jutt oli räägitud ja mõistmine selge, siis ütlesin talle otse välja, et ma valetasin talle ja tegelikult on kõik asjad keldris kenasti alles. Küll aga ei tule need asjad enam korraga tuppa tagasi, vaid järk-järgult. Laps teadis täpselt, mis asju ta tahtis ja minu nõue oli, et kui asjad jäävad kenasti oma kohale, siis vaikselt saab ta oma asju tuppa tagasi tooma hakata. Iga päev ainult 1 asi. Nüüd on meil see \”mäng\” mõnda aega käinud ja on ette tulnud ka päevi, kus polegi keldrist asja vaja olnud. Tuba seisab seniajani eeskujulikus korras, sest kokkulepe oli, et teist korda asjad enam keldrisse ei lähe, vaid rändavadki otse prügikasti. Võib tunduda liialt radikaalne, aga muudmoodi me korda majja ei saanud.

Kohustuslikud asjad jäid muidugi kenasti tuppa alles. Seda siis kooliasjade kui ka riiete näol. Kõik muu meelelahutuslik kraam, mille eest hoolt ei kantud, rändas keldrisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No las lapsed mängivad oma toas ja muretsege mänguasjade kastid, sinna hea kõik sisse loopida, paari minutagi tuba korras ja ülejäänud ütles Jarka kuidas teha. Meil toimib. Kunagi pole segamini.[/tsitaat]

Mina nt. elan 1-toalises, seega jääb see oma toa variant ära. Aga kast on muidugi meilgi, aga ma ei poolda asjade suvliselt sise viskamist, meil ikkagi legod sordi järgi, autod eraldi jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks peab elamine üldse pidevalt korras olema.
Tõenäoselt me ei sure, kui mõnel nädalal koristamata jääb ja selle asemel hoopis loomaaeda lähme.
Me ju elame oma kodus, mitte ei tee potjomkinit mingi ajakirjapildi jaoks.
Meil 2 last (7 ja 9) ja 100m2 korter.
Aegajalt tuleb loomulikult koristada. Kuid ma pole üldsegi kindel, et mina ise mingeid asju vedelema ei jäta, et sama pidevalt teiste pereliikmete käest nõuda saaksin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis ise katsun panna asjad õigetsee kohtadesse kohe. Pereliikmetel see suurt ei õnnestu igakord.
Mänguasju ei pea olema palju, näitas edualt see vedelevate asjade ärapeitmise meetod, et keegi neid asju taga ei igatsenud mitmeid kuid. Laste mängimise tuba koristan ise kord kuus. See ei pea olema õhtuks läikiv, see jääb korteri ossa, kuhu täiskasvanud külaline ei satugi.
Muud elamist..kas üle kahe nädala püüan meenutada kuhu sai tolmulapp pandund. Tolmuimejaga vast poole korteri kaupa kord nädalas. Kodu on sellises seisus, et kui keegi tuleb, siis poleks piinlik, aga näha on, et siin elatakse, mitte pole muuseum.
söögitegemise ajal koristan minagi jooksvalt, palju parem on sööma hakata kui köök enam vähem puhas on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga miks peab elamine üldse pidevalt korras olema.
Tõenäoselt me ei sure, kui mõnel nädalal koristamata jääb ja selle asemel hoopis loomaaeda lähme.
Me ju elame oma kodus, mitte ei tee potjomkinit mingi ajakirjapildi jaoks.
Meil 2 last (7 ja 9) ja 100m2 korter.
Aegajalt tuleb loomulikult koristada. Kuid ma pole üldsegi kindel, et mina ise mingeid asju vedelema ei jäta, et sama pidevalt teiste pereliikmete käest nõuda saaksin.[/tsitaat]

Loen ja loen no ei loe välja ühtegi nippi kodu korrashoidmise kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hakkasin nii tegema, et iga päev koristan natuke ja kohe kui vaibal või kuskil suuremat sodi näen siis tõmban tolmariga ära ja vabast hetkest pole ju raske 10-15min kergelt ka tolmu mõned korrad nädalas niiske lapiga ära tõmmata 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tahaksin teada mida teha? Vend ei viitsi oma asju ära panna ja kuna me elame samas toas pole se aus kuna ema käseb koristada ja lõpuks on ikka nii, et mina koristan ÜKSI!
MIDA TEHA ?????????????????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma saan siin kõvasti vastu vaielda. eriti sellele , kes väitis et viskas kõik lapse asjad ära ja prügiauto viis ära.
mina viisin lapse mitu päeva vedelevad mänguasjad komisjonipoodi müüki. päriselt viisin, mktte ei peitnud ära, sest ma olin rääkinud et ma viin müüki.
kas te mäletate, ma tegin sellest teemagi, sest meil tuli sellest lapsega veel omakorda suur tüli. küsisin teie arvamust. ja mis arvas perekool? seda et ma olin alatult käitunud ja lapse asjad maha müünud.
et kas sul on hea, kui su asjad maha müüakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil peres mina, mees ja lapsed 11 ja 2.

Kõik panevad esikus oma asjad omale kohale. Pärast sööki nõud nõudekasse. Omi asju üldkasutatavatesse ruumidesse vedelema ei jäta keegi. Ka väiksem laps koristab ilusasti oma asjad kokku ning oskab omi asju omale kohale panna ning omi õueriideid nagisse riputada ja isegi oma voodit oskab ise korda teha. Omad käed peseb ise puhtaks kui on need millegagi täis mökerdanud.
Kord nädalas on koristuspäev. Vahest piisab ka ainult tolmuimejast, ülenädalati peseme ka.
Suuremal lapsel on lubatud omas toas põrsas olla kui tal selleks tuju tuleb. Aga koristuspäeval peab temagi oma toa kenaks tegema.
Käime mehega mõlemad tööl, päeval kodus segadust ei teki. Koduloomi ka pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on vastupidine küsimus – et kuidas mõned kodud ikka 24/7 nii segamini saavad olla?

meil ei ole mingeid nippe, peale selle, et iga kasutatud asi pannakse oma kohale tagasi, voodid tehakse ära ärgates, köök koristatakse kohe peale söömist, saun peale saunatamist, peojärgne koristus kohe peale pidu jne. no ja ei ole segamini. vaatan ümberringi ja täitsa OK on.

asju peab muidugi olema vähe ja needki võimalikult naturaalsetest materjalidest. näiteks laminaatpõrandaga kodu ongi puhas ainult vahetult peale põrandapesu. väiksemgi liikumine tekitab tolmurullid seina äärde. igasugused sünteetilised tekstiilid …. juuksekarvad, tolm kõik paistab välja nagu poleks päevi koristatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kuidas kaasata lapsi, kes ei viitsi, ei näe mõtet ja ei taha koristada.
ma olen proovinud vähem näägutada. võtsin vile. esimene päev oli lastel lõbu laialt. ise ka vilistasid kui nägid, et teine midagi vedelema jättis. teisel päeval vilistades aga läksid nad juba närvi. ei saanud naljaga koristama. ei saa kurjaga ka. kuidas saaks?[/tsitaat]

Mina juba pisikesest peale ei ole üldse lubanud endaga nii käituda, kui ei korista, jääb elu seisma – telekas kinni, õhtujutt jääb ära, mängida ei lubata, söömist enne ei toimu,magama ei lubata. Uut mängu ei tohi alustada, kui eelmine laiali. Koristamine ei ole vabatahtlik vaid kõik pere liikmed peavad ühise haolu nimel omapoolse panuse andma ja vähemalt enda järelt koristama. Mina ei ole teiste teener, perekond funktsioneerib koostööna ja partnerlussuhtena.

Meie näiteks ei lähe enne magama, kui põrandad-lauad asjadest puhtad, kui on väga silmatorkav-jala all krabisev prügi põrandal, siis see ka pühitud. Põranda üldine pühkimine-pesemine-kloppimine kord nädalas.

Maal on hea nipp kuidas toad puhtaks jäävad: saada lapsed juba hommikul õue ja sööki serveeri ka õues. Tuppa magamise ajaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minul igatahes see nipp, et korista iga päev 15 minutit (ja mitte rohkem)+ hoia oma kraanikauss alati säravana, toimib. Ja muidugi jooksvalt siis ikka mänguasjad kokku ja asjad oma koha peale. Aga IGA PÄEV peab see 15 min. aega leidma. Ma suudan selle ajaga näiteks vannitoa puhtaks teha, või põrandad lapi või tolmuimejaga kokku tõmmata, pesu kokku panna jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks nipp, mille kunagi ühelt vahvalt inimeselt õppisin – Kui lähed, siis vii; kui tuled, siis too.
See tähendab, et ära liigu ühest ruumist teise tühja käega. Kui elutoast lastetuppa lähed, haara kaasa see raamat, mis enne diivanile vedelema jäi. Kui lastetoast kööki lähed, võta kaasa see banaanikoor, mis lauanurgal närtsib jne…
Ja minu enda õhtune nipp – kui vaatan mingit head filmi, siis reklaamipauside ajal sebin koristada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )


Esileht Kodunurk Jagage nippe,kuidas hoida elamine pidevalt korras?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.