Esileht Beebi ja mitmikud Jagage oma nippe, mille peale olete tulnud lapsega toimetades…

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Jagage oma nippe, mille peale olete tulnud lapsega toimetades…

Postitas:

Minul oli hädas sellega, et laps sõi ja see toit mille üles soojendasin, jahtus väga kiirelt ära. Eile tulin siis idee peale hoida see toit seni kuumavee nõus, kui see otsas. ja nii ilusti toimis. ei pea mitu korda lapsele püreed soojendama. külmalt ei anna ju, ise ka ei söö praadi külmal ja nii ka laps ei taha külma rasvast lihapüreed. Putrudega samamoodi. ta sööb samas ikka nii palju aeglaselt, et toit jõuab üsna ruttu maha jahtuda ta kausikeses. Keegi siin hiljuti ka kurtis sama muret. Teie asi mida mõtlesin proovida ja on päris tore asi on kosmeetiline käsn peale lapse söötmist on tal nägu kõrvuni koos ja selle käsnaga on väga hea seda kuivanud toitu maha pesta. Pärast hea see puhtaks pesta ja kuivab kenasti ära ka sest on üsna õhuke svamm. algul tegin vatiga, aga see on liiga pehme ja ei puhasta kohe ära. samas see kosmeetika käsn on nii pehme ja õhuke, et lapse nahale täiesti norm. Kellel nendest ideedest abi on tore:-)

Kirjutage ka siia oma väljamõeldud asjalikke nõuandeid.See on norm. et kohe ei tule inimene millegi peale, mis oleks tegelikult abiks igapäeva toimetustes beebiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kakaplekid tulevad kõige paremini välja, kui panna keev vesi peale ja lasta veidi liguneda 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps hakkab kohe-kohe ärkama, teen piima valmis ja panen sooja vette, et kui laps ärkab, siis on kohe võtta. Minu lapsel selline vajadus lihtsalt, et kui kohe pärast ärkamist piima ei saa, siis piriseb ja viriseb ja istub nagu puuk küljes kuniks piima saab. Niimoodi on raske piima teha.
Pole küll mingi eriline nipp.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kakaplekid tulevad kõige paremini välja, kui panna keev vesi peale ja lasta veidi liguneda :)[/tsitaat]

Me hõõrume värsked kakplekid sisse sapiseebiga ja siis jäävad masinpesu ootama – alati tulevad sedasi välja pesus.

Kui ise du¨i alla lähen võtan lapse lamamistooliga vannituppa kaasa ja kõrin kätte.

Kasutan titevoodis kummiga lina peal saunalina, mida on lihtne pessu visata, kui tita end kaelani täis kakib.

Avatud akna all magatakse toas voodis sama hästi kui õues.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 12:20; 29.03 10:16; 29.03 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pisikesel on aeg pesema minna ja ka mina olen du¨¨i alla minemas, siis võtan tibu endaga kaasa ja meil on koos väga mõnus ja lõbus (seda proovinud alates 4 kuust). Issi võtab lapse kenasti vastu, kuni ennast korda teen. See kõik käib kiiremini, kui vannitamine.
Kalli Humeri vee asemel saab kasutada füsioloogilist lahust (nõelata süstlaga ninna manustades või täites sellega tühja nohurohu pudelit)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Panen ainult sööginipid.
Sõin lapsega sama toitu alates tema 8 k saamisest (oleks ka varem võinud, aga alustasime lisaga alles 7 k ja 2 nädalat läks puhtalt keele väljatõukerefleksi peale). Aga 8-kuuselt saime kenasti 2 söögikorda koos teha. Oma menüüd muutsin vastavalt, sain tohutult palju häid toite juurde, mis on siiamaani meie lemmikud. Ei olnud probleemi eraldi söögi tegemisega ega ka sellega, et sömine oleks lapse jaoks eraldi etteaste. Ja ka soojendamisega ei olnud probleeme.

Algusest peale oli kasutusel 2 lusikat- üks lapsel käes ja teisega söötsin, kui ta parajasti lubas (endal veel kolmas söögiriist), ka oli lapsel lubatud käega toitu võtta. Tulemus- sööma õppimine toimus käigu pealt.

Järgmine nipp- trikitamine emme poolt ja samuti lapse poolt ei olnud aktepteeritud. Mina lapsele pulli ei teinud, kui ta ei söönud ning kui laps hakkas sööki maha loopima, siis oli selge, et selleks korraks on toidukord lõppenud. Tulemus- korras köök.

Nokatassi mitte kasutamine. Kõik joogid sai tavalisest tassist ning ei olnud sugugi terve elamine täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajale kommentaariks, et sellist kaussi müüakse, kuhu saab keeva vee ümber sisemise väikse kausi valada nii, et ümber minnes ei tuleks see vesi välja. Lihtsalt ohutust silmas pidades.

Kairitile: Kõike muud olen mõlema lapsega teinud nagu sa kirjutasid, aga seda, et kui laps loobib toitu, siis on paugu pealt söömine läbi, ma oma esimese lapsega harrastada ei saanud. Ta ei tahtnud mitte mingit lisatoitu silmaotsast nähagi ja samas läksid verenäitajad muudkui viletsamaks. Lõpuks nägigi see kõik nii välja, et tegime kõik selleks, et laps üldse lisatoitu sööks. Asi paranes veidi (aga vaid veidi) kodutoidule üle minnes, aga siiani ei taha laps mitte midagi muud peale liha ja õunte süüa. Niisiis päris alati see ikka ei toimi.

Nipp kahe lapsega: Õue minnes tuleb esimesena iseennast pealaest jalatallani riietada ning alles seejärel korda-mööda lapsed.

Lisatoidunipp: Õuest tulles on lapsel kõht KOHE tühi. Kuna õues jalutades ei saa lasta kodus toidul ahjus olla ning peale jalutamist on vaja viivitamatult süüa anda, siis tasub panna kas juba valmis segatud püreed sügavkülma toidu säilitamiseks mõeldud minigrip kottidesse (kiire sulatada) või komponendi kaupa valmisküpsetatud tootained. Viimasel juhul saab iga päev ise maitseid kokku segada. Sügavkülmas säilivad vitamiinid oluliselt paremini, kui lihtsalt jahedas.

Kui lapsel on gaasivalude periood ning aitab vaid turvahällis magamakiigutamine ning seejärel voodisse tõstmine (nagu ma siit aru olen saanud, on see levinud probleem), võib oma selja säästmiseks kiigutada või kergelt hüpitada turvahälli võimlemispallil. Otseloomulikult tuleb hällist sellegipoolest kõvasti kinni hoida ning traksid peavad igal juhul peal olema.

Kui hammaste lõikumine teeb väga häda ja laps lutti ei tunnista, võib pehme imikutele mõeldud hambaharja (näiteks Jordan) lutiketi külge panna ning lasta lapsel ka kodust väljas sellega oma igemeid nühkida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 00:40; 29.03 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes turvahällis või lamamistoolis magama kiigutab (maas siis, mitte õhus), siis pange lapse alla tekike, millega saab pärast lapse voodisse tõsta nii, et ta ei ärka 🙂 Magama kiigutamine on hea asi, aga magama jätta nende asjanduste sisse last ju ei tohi…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 12:20; 29.03 10:16; 29.03 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Turvahällid on ju sellised, et kui põrandale paned, siis kiiguvad ise, st nad on sellise kujuga, et kui varbaga lükkad, siis kiiguvad. Kas kõik hällid pole sellised? Mina kiigutasin last niimoodi, samuti lamamistool oli sellise põhjaga, et sai varbaga kiigutada.[/tsitaat]
Selles asi ongi, et paljud lapsed ei jää nii maas kiigutades magama ja uinuvad vaid siis, kui see kiigutamise amplituud on suurem ning sagedus väiksem 😀 Maas kiigutamiseks müüakse isegi sellist alust, kuhu saab kas turvahälli või vankri/vankrikorvi peale panna. Siis ei pea ise üldse midagi tegema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 00:40; 29.03 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nipp kahe lapsega: Õue minnes tuleb esimesena iseennast pealaest jalatallani riietada ning alles seejärel korda-mööda lapsed.[/tsitaat]
Minu meelest see on nii elementaarne. Ma pole näinud veel last, kellele meeldiks riidesse panek. Alati nad hakkavad karjuma ja kui siis veel hiljem hakata ennast riidesse panema, siis ta karjub ennast higiseks. Paraku leidub niiiii palju emasid, kes sellest ei hooli ja ikkagi enne panevad lapse riidesse ja siis lasevad tal röökida. Lisaks tihti näeb, kuidas poes, ühistranspordis jne, lastakse lapsel vankris paksu teki all pikutada. Võiks ju teki ära võtta… huh veidi teemast välja läks nüüd

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Minu meelest see on nii elementaarne. Ma pole näinud veel last, kellele meeldiks riidesse panek. Alati nad hakkavad karjuma ja kui siis veel hiljem hakata ennast riidesse panema, siis ta karjub ennast higiseks. Paraku leidub niiiii palju emasid, kes sellest ei hooli ja ikkagi enne panevad lapse riidesse ja siis lasevad tal röökida. [/tsitaat]

Minu jaoks täiesti arusaamatu. Meil on nii, et esmalt endale nö pooleldi riided selga, siis väiksemale, siis suuremale. Seejärel väiksele kombed, mütsid värgid, siis suuremale kombe ja mütsid, sallid, saapad ja kõige viimasena endale mantel ja müts, sall, saapad. Kui ma endale kohe mantli ja mütsid-sallid selga paneks, oleks ma peale laste riidesaamist kaltsmärg.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 13:53; 29.03 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Minu jaoks täiesti arusaamatu. Meil on nii, et esmalt endale nö pooleldi riided selga, siis väiksemale, siis suuremale. Seejärel väiksele kombed, mütsid värgid, siis suuremale kombe ja mütsid, sallid, saapad ja kõige viimasena endale mantel ja müts, sall, saapad. Kui ma endale kohe mantli ja mütsid-sallid selga paneks, oleks ma peale laste riidesaamist kaltsmärg. [/tsitaat]

Et pigem olgu laps kaltsmärg kui ise?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 12:20; 29.03 10:16; 29.03 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Et pigem olgu laps kaltsmärg kui ise?[/tsitaat]

Mina saan mantli, saapad, mütsi ja salli endale selga ühe minutiga, selle ajaga ei lähe ükski laps kaltsmärjaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 13:53; 29.03 15:44;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Beebi ja mitmikud Jagage oma nippe, mille peale olete tulnud lapsega toimetades…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.