Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jagage palun kogemusi järgmise seaduse punktiga.

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Jagage palun kogemusi järgmise seaduse punktiga.

Postitas:

Nimelt küsimus siis pealkirjas. Kui suur võimalus on ühel rasedal (30+ nädalat) saada antud seaduse punkt 1. järgi toetust. Siiani olen töötanud. Paar nädalat tagasi jäin korralisele puhkusele, tervis ok ja alates 20.05 planeeritud dekreet (30 päeva enne tähtaega). Aga tulevase lapse isalt sooviks toetust, kuna elu on teinud raseduse ajal omad pöörded, mees kolis välja ja antud hetkel nn planeeritud lapse suhtes mingit huvi ei tunne ega ettevalmistustel ei aita. Leidsin, et äkki on siis võimalik teda seadusega natuke oma kohustusi täitma panna.
Perekonnaseadus:
2. jagu Lapse sünni puhune ülalpidamine

§ 111. Ülalpidamine lapse sünni korral

(1) Lapse isa on kohustatud lapse ema ülal pidama kaheksa nädalat enne ja kaksteist nädalat pärast lapse sündi.

(2) Kui ema ei ole raseduse tõttu või raseduse või sünnituse põhjustatud tervisehäire tagajärjel võimeline ennast ülal pidama, on isa kohustatud talle ülalpidamist andma kuni ema terviseseisundi paranemiseni. Sama kehtib, kui emal ei ole lapse eest hoolitsemise tõttu võimalik sissetulekut saada. Ülalpidamiskohustus algab varemalt neli kuud enne lapse sündi ja lõpeb lapse sünnist alates kolme aasta möödudes.

(3) Kui last hooldab ja kasvatab isa, on tal õigus esitada käesoleva paragrahvi lõike 2 teises lauses nimetatud nõue ema vastu. Sel juhul kohaldatakse käesoleva seaduse § 112, arvestades lõike 2 erisusi.

(4) Kui ema sureb raseduse või sünnituse tagajärjel, kannab lapse isa matusekulud juhul, kui neid ei ole võimalik katta ema pärandist.

§ 112. Nõude aegumistähtaeg

Käesoleva seaduse §-st 111 tulenev nõue aegub sünnitusele järgneva aasta lõpust alates ühe aasta möödudes, kui aegumistähtaja kulg ei ole peatunud või katkenud.

Kas kellelgi on kogemusi, millal kohtusse pöörduda, kas enne sünnitust või pärast? Millistest summadest siin võiks üldse rääkida? Mees väidetavalt nõus maksma aga tahaka neid asju ikka ametlikult kohtu kaudu ajada? Palun jagage kogemusi ja süüdistused võite omale jätta, sest kõik ei ole nii must ja valge aga kõike juhtunut siin ju lahti seletama ei hakka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui saad sünnitushüvitist ja edasi vanemahüvitist, siis ei usu, et sel perioodil ülalpidamisvajadus tõestust leiaks.

Küll aga õigus lapsele elatist nõuda.
Seda saad teha pärast lapse sündi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui te ei ole abielus, siis ei saa enne sündi tõestada, et laps on selle mehe oma ega kohus ka sundida mehel sind üleval pidama. Sellisel juhul tehakse peale lapse sündi dna test, mis tõestab, et laps on mehe oma.
Seda aga ei maksta sulle, kui sa ise saad rahasid. Sul on ju tulud olemas.
See on mõeldud neile, kel ei ole end võiamlik kuidagi üleval pidada.

Nõuda saad pärast lapse sündi elatisraha,mis on maksimaalselt pool miinimumpalgast, aga võib ka olla vähem. Selle otsustab kohtunik, kui asi on kohtusse antud.
Olen kohtus näinud juhtumeid, kus määratakse ka elatsiraha palju väiksem, kui mehel omal pole tööd või on teine pere ja seal väiksed lapsed.. vaadatakse kõiki aspekte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

täpselt! Laps on mehe oma automaatselt ainult juhul kui olete ametlikult abielus. Kui elasite niisama koos, siis saad isadust tõestada alles peale lapse sündi ja dna-testiga.

Jaksu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jagage palun kogemusi järgmise seaduse punktiga.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.