Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jagame kogemusi erinevatest söögikohtadest :)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: Jagame kogemusi erinevatest söögikohtadest :)

Postitas:
Kägu

Suvel ikka liigutakse rohkem ringi ja väljas söömist on ka selle võrra enam. Jagame siis positiivseid ja mitte nii häid toiduelamusi teistega.

Teen siis omalt poolt otsa lahti…
Üks väga maitsev kogemus oli Sangaste Rukkimajas. Käisime perega, kõigile maitses. Mees kiitis veel eriti rukkipaneeringus šnitslit. Muidu tal põhiline, et kõhu täis saab, aga kui juba maitset kiidab, siis peab ikka hea olema.
Ise käisin mõned päevad tagasi T1s. Otsustasin Gustavi kohvikusse minna. Tellisin sealt kanafilee apelsini risotoga. Ohh õudust! Filee kohta ei saa midagi halba öelda – oli ilusti küpsetatud, pehme ja mahlane. Aga see risoto… Kõigepealt see lõunas hapukalt ja maitse oli veelgi hullem. Põhimõtteliselt tekkitas selle maitse,lõhn ja välimus tunde nagu keegi oleks taldrikule oksendanud. Püüdsin, mis ma püüdsin selle maitsega kuidagi harjuda, aga no okse, mis okse. Lõpuni seda süüa ei suutnud.

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mulle väga meeldis väljas mereääres kodust kaasavõetud sööki süüa. Alati kindlapeale minek, kui ise oma toidu kaasa võtab. Oma raha eest kehva toitu küll ei tahaks süüa. Tänud kogemuse jagamise eest, et siis tean, et Gustavisse minnes tuleb mõelda sellepeale, et äkki pakuvad oksendamisväärset toitu…

+5
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käisin ka seal Rukkimajas. Mul küll nii maitsev kogemus ei olnud. Tellisin lõhe herne-mündi püreega. Püree oli jumala külmaks läinud, mage, lõhe üleküpsenud, juurviljad õlised. Mees tellis ka rukkipaneeringus šnitsli, polnud eriti vaimustuses. Kuigi me ei ole üldse pirtsakad ja sööme meelsasti nö pubi toitu.
Veel üks mitte eriti hea kogemus Pärnust Port Arturi Tänav oli see koht vist, käsitöö burgerid jm. Igaljuhul see kotlet, mida nad seal ise teevad oli jube kuiv ja pudine, nagu saepuru. Laste toit pandi väikesesse sügavasse plekk kaussi, kust oli väga halb süüa.
Sai suht vingu postitus, aga sellised need viimased kogemused olid.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul küll nii maitsev kogemus ei olnud. Tellisin lõhe herne-mündi püreega. Püree oli jumala külmaks läinud, mage, lõhe üleküpsenud, juurviljad õlised. Mees tellis ka rukkipaneeringus šnitsli, polnud eriti vaimustuses.

Mõistan.
Mistõttu ongi sellised teemad täiesti mõttetud. Toit on nii subjektiivne asi, et perekooli käol on seda väga raske hinnata.
Ta võib kodus süüa sousti-kardult ja Leib Restorani pakutud maks praesibula, röstitud porgandite ja mädarõika gremolaataga ei lähe tal üldse alla.
Samas sellest šnitslist võib täiesti vaimustuses olla, sest ka seda pole ta kodus kunagi hästi tehtuna saanud.
Jne.

+6
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina käisin hiljuti Tallinnas Nikolay kohvikus ja sain ikka ülihalva kogemuse. Pirukad on niiiii pisikesed, et mahuvad peopessa ära, aga hind on 2-3,50€ tükk. Eriline šokk oli aga nende “limonaad”, mida a) tuli oodata 10-15 minutit. Võib arvata, et need peopesasuurused koogikesed olid selleks hetkeks juba söödud ja b) “limonaad” koosnes ca 10 ml siirupist, jääkuubikutest ja mineraalveest, kuid keskmine klaasitäis maksis 4€!”Limonaadi” omahind võiks siis olla kuskil 30 senti! Kui see ei ole kliendi röövimine, siis mis veel on?

Heade kogemuste alla liigitaksin Pizza La Prima. Parim pitsa Tallinnas.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mistõttu ongi sellised teemad täiesti mõttetud. Toit on nii subjektiivne asi, et perekooli käol on seda väga raske hinnata.

Ta võib kodus süüa sousti-kardult ja Leib Restorani pakutud maks praesibula, röstitud porgandite ja mädarõika gremolaataga ei lähe tal üldse alla.

Samas sellest šnitslist võib täiesti vaimustuses olla, sest ka seda pole ta kodus kunagi hästi tehtuna saanud.

Pead teemat mõttetuks, aga ometi pidasid mõtekaks sellesse süveneda ja oma mõttetu kommentaariga seda kuidagi mõtekaks muuta? Mina näiteks üldse ei loe teemasi, mis mulle mõttetud ja ebahuvitavad tunduvad. ammugi ei hakka ma sinna mingeid targutavad kommentaare loopima.
Ja siis annad mõista, et perekooli käod on madalalaubalised tegelased, kes ei tea restorani toitudest niikuinii midagi, ammugi ei oska hinnata toidumaitset ning teha vahet heal ja halval?!

+11
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käisin ka seal Rukkimajas. Mul küll nii maitsev kogemus ei olnud. Tellisin lõhe herne-mündi püreega. Püree oli jumala külmaks läinud, mage, lõhe üleküpsenud, juurviljad õlised. Mees tellis ka rukkipaneeringus šnitsli, polnud eriti vaimustuses. Kuigi me ei ole üldse pirtsakad ja sööme meelsasti nö pubi toitu.

Eks maitse eelistused on ka erinevad. Kuid kahjuks sõltub paljudes kohtades toidu maitse ja sisu köögis olevast kokast. Üks teeb üli hästi, teine saab enam vähem hakkama ja kolmas peab end nii tegijaks, et ei viitsi eriti süvenedagi.
Juurviljad olid seal tõesti veidi liiga õlised. Kuid 24 tundi varem einestasime Pühajärve SPA pubis, kus samuti mees šnitsli tellis. Too polnud ka halb, aga Rukkimaja omast oli ta rohkem vaimustuses.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käisin hiljuti Kunda külje all Lontova seikluspargi kohvikus. Toit oli keskpärane, aga väliterass on neil imeilusa jõe ääres. Ilus vaade koos veevulinaga. Väga meeldiv elamus.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks maitse eelistused on ka erinevad. Kuid kahjuks sõltub paljudes kohtades toidu maitse ja sisu köögis olevast kokast. Üks teeb üli hästi, teine saab enam vähem hakkama ja kolmas peab end nii tegijaks, et ei viitsi eriti süvenedagi.

Juurviljad olid seal tõesti veidi liiga õlised. Kuid 24 tundi varem einestasime Pühajärve SPA pubis, kus samuti mees šnitsli tellis. Too polnud ka halb, aga Rukkimaja omast oli ta rohkem vaimustuses.

Oh seda õigekeelt. Kui kirjutad, võiks osata…

+3
-30
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Käisime söömas Viljandis kohas nimega “Legend”. Lastemenüüst valisime lastele toidu nimega Põnniburger vms. Igatahes olid need sellised, mida polnud võimalik normaalselt süüa, väikesed ja kõrged ning need ei maitsenud lastele.
Muidu menüüs olid toidud vahvate nimedega, aga ka suurte toidud (mingi šnitsel ja fish & chips) olid keskpärased. Ja seal oli kõige masendavam lastenurk – pimedas koridoris WC-de vastas.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ribe Tallinna vanalinnas, ettekandjad äärmiselt labase käitumisega. Toit oli väga hea, aga pearoog andis vaevu eelroa mõõdu välja. Jah, ma tean, et fine dining, aga siiski oli see liiga väike. Olen käinud ka Michelini tärnidega ja muudes väga heades restoranides, toit on minu huvi ja nõrkus.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käisime viimati perega Tartus Joyce restoranis. Minu tellitud koha oli väga maitsev, lisandiks olnud siiamarja remulaad veel maitsvam! Lisaks on neil nii hea leib… abikaasa oma veisesteigiga nii rahul ei olnud. Aga koha soovitaksin sinna küll proovima minna

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sattusin Hüüru veskisse-kalapüügikohta. Palju kuulnud aga pole varem seal käinud. Õudne urgas, null teenindust. Jube ahistav koht mingi mustade laudadega ja lombiga keskel. Läksime Jõgisoole ja nagu öö ja päev-ilus, avar, valge, mugav, hea teenindus.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pärnu Wesset, selle suve parim toiduelamus, kõrgtasemel teenindus ja maitsev toit, ilmselt parim pasta mida olen söönud, kuigi olen Itaalias palju kordi käinud. Teenindus oli nii hea, et tekitas tahtmise uuesti Pärnu sõita, sest mäletan, et aastaid oli Pärnus teenindamine nagu õuduste koobas. Väga meeldiv üllatus sel suvel Pärnus.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ise käisin mõned päevad tagasi T1s. Otsustasin Gustavi kohvikusse minna. Tellisin sealt kanafilee apelsini risotoga. Ohh õudust! Filee kohta ei saa midagi halba öelda – oli ilusti küpsetatud, pehme ja mahlane. Aga see risoto… Kõigepealt see lõunas hapukalt ja maitse oli veelgi hullem. Põhimõtteliselt tekkitas selle maitse,lõhn ja välimus tunde nagu keegi oleks taldrikule oksendanud. Püüdsin, mis ma püüdsin selle maitsega kuidagi harjuda, aga no okse, mis okse. Lõpuni seda süüa ei suutnud.

Raha tagasi!

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga viletsalt esitatud reklaamid!

0
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Suvel ikka liigutakse rohkem ringi ja väljas söömist on ka selle võrra enam. Jagame siis positiivseid ja mitte nii häid toiduelamusi teistega.

Teen siis omalt poolt otsa lahti…

Üks väga maitsev kogemus oli Sangaste Rukkimajas. Käisime perega, kõigile maitses. Mees kiitis veel eriti rukkipaneeringus šnitslit. Muidu tal põhiline, et kõhu täis saab, aga kui juba maitset kiidab, siis peab ikka hea olema.

Teed jälle reklaami, jah?

0
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pead teemat mõttetuks, aga ometi pidasid mõtekaks sellesse süveneda ja oma mõttetu kommentaariga seda kuidagi mõtekaks muuta? Mina näiteks üldse ei loe teemasi, mis mulle mõttetud ja ebahuvitavad tunduvad. ammugi ei hakka ma sinna mingeid targutavad kommentaare loopima.

Ja siis annad mõista, et perekooli käod on madalalaubalised tegelased, kes ei tea restorani toitudest niikuinii midagi, ammugi ei oska hinnata toidumaitset ning teha vahet heal ja halval?!

Näe, mina jälle loen aegajalt ka teemasid, mis mind ei huvita ja seda silmaringi laiendamiseks, et mõista teisi, keda niisugused teemad paeluvad ning veenduda enda valikutes. Sedasi iseenda põhimõtete või maitsega vastuollu sattudes olen nii mõnegi “see ei hakka mulle kunagi meeldima!” seisukoha endas ümber lükanud. Näiteks kirjandus, riietusesemed, sisustuselemendid, toidud, muusikavalik, kultuuriüritused jne. Kui ma tarbiks läbi elu vaid seda, mille kunagi olen peas paika pannud (vbl teismelisena äkki?), no siis oleks minu maailm küll väga pime ja kitsas nagu keskaja elu. Igatahes uhke ma poleks kindlasti niisuguse maailmavaate üle.
Aga eks igale oma.
Ja jah, mul ON aega piisavalt, et lugeda ka mõningaud nö mõttetuid jutte. Ei ole rööprähkleja, oskan oma aega planeerida.

Teemasse konkreetselt vastata ei saa, kuna olen siinsete kägude käest nokkida saanud, et teen nimetatud kohale reklaami. Loomulikult HALVASTI VARJATUD reklaami, mis pidi kohe näha olema. Seega ei soovi ma kedagi ärritada ja ei “reklaami” ühtegi söögikohta. Ütlen vaid nii, et ma ei ole kompleksides ja ei pea kuidagi kellelegi näitama-tõestama muud: tahan, söön sedasama matsitoitu ehk šnitslit friikatega, tahan, naudin “ööbikukeeli”. Vbl üks vähestest kriitikakohtadest on söögikohtade nn lastemenüüd. Teemaalgatuses toodud koha menüüd sirvides oli poole pealt selge, mis lastele mõeldud on – ja nii oligi. Aa, teine ving-ving punkt – päris paljud kohad ei müü täiskasvanutele neid lastepraade. See ei ole õige müügistrateegia, aga no kui nad nii arvavad, siis las olla. Sagedasemat saaste- ehk prügimaksu maksavad nemad, mitte mina (kui nad mu poolikuid praade peavad ära viskama).

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vahelduseks vingumisele võin ka kiita. Sõitsime mööda Peipsi äärt ja sattusime Kuldkala kohvikusse, kui aus olla jäi väga kahtlase mulje, aga sain suurepärast kohafileed. Oodata tuli, sõime nii kaua suitsurääbist, aga toit oli ehe ja hea – kala oli värske ja n.ö. otse pannilt.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Toidud toitudeks, aga mis torkab Eestis ringi käies ja erinevates kohtades süües silma on megahalb teenindus:
*esiteks see lõputu sinatamine
*teenindajate ütleme ausalt – tihti ikkagi teenindussfääri mittesobiv välimus – igasugused rõngastatud (ühes toidukohas oli noorel neiukesel T-särk ja sealt paistsid suisa niburõngad läbi), kunstküüntega, tätoveeritud, lohakate juustega, võiks öelda, et isegi ebasanitaarse nahaga.
*teadmatus menüü suhtes – küsid lisaasju ja teenindaja ei tea mitte midagi.

+14
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oh seda õigekeelt. Kui kirjutad, võiks osata…

Mis täpsemalt see õigekeel on?

+17
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Toidud toitudeks, aga mis torkab Eestis ringi käies ja erinevates kohtades süües silma on megahalb teenindus:

*teenindajate ütleme ausalt – tihti ikkagi teenindussfääri mittesobiv välimus – igasugused rõngastatud (ühes toidukohas oli noorel neiukesel T-särk ja sealt paistsid suisa niburõngad läbi), kunstküüntega, tätoveeritud, lohakate juustega, võiks öelda, et isegi ebasanitaarse nahaga.

Sinatamine mind ei häiri: olen päris palju ilmas ringi liikunud, elanud 15 aastat võõrsil ja ei pea tõesti primaarseks, et mind teietatakse. Ka ise eelistan sinatada, kuid väikese knifiga – nimelt valin siiski enam-vähem samaealise või noorema ja võrdsel positsioonil oleva isendi kui ma isegi. Võimelusel, eks. Siiani on ka alati meeldivalt suhtutud. Jah, on neid, kes nõuavad enda austamist (neil käib ka teietamine austamise alla) ja eks nad siis peavad selle saama 😁

Mis teenindaja välimusse puutub, siis tätokad on igaljuhul koledad. Kui igas muus mõttes tahavad inimesed “valged inimesed” ja eurooplased olla, siis kehamaalingud nagu aborigeenil pühivad selle ettekujutuse kohe. Noorte püüd slummineegrite ja -gängide moodi riides käia/ muusikat kuulata-teha, on samuti selline hallooo?? -küsimärk.

Ma olin ~ 25 aastat tagasi ise teenindaja ühes Tartu pubis. Peale juhtkonna vahetust uus omanikuonu nõudis kubemeni teksaseid ja vööni liibukat t-särki. Lahkusin järelhüüdega, et ma pole tõulehm, keda huvitunud talunikud hinnata-arvustada võiksid. Onu jäi kindlameelseks, et see on so sexy ja äärmiselt ok riietus teenundussfääris. Peale kriitilist arvamusartiklit ta enam nii ei arvanud – töötajad said selga klassikalised ja sündsad must-valged rõivad.
Koht on tänaseks ammu likvideeritud.

Teeninduse kvaliteet minu puhul on üsna kesise olulisusega: kätte saan kõik mis vaja ja teenindaja viibimine minu isiklikus ruumis on niivõrd lühiajaline, et ma ei pea oluliseks seda hindama hakata. Siiani pole suuri prohmakaid olnud ka.
Menüüteadmatus on tõsine viga, sellega olen nõus.

+8
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sinatamine mind ei häiri: olen päris palju ilmas ringi liikunud, elanud 15 aastat võõrsil ja ei pea tõesti primaarseks, et mind teietatakse. Ka ise eelistan sinatada, kuid väikese knifiga – nimelt valin siiski enam-vähem samaealise või noorema ja võrdsel positsioonil oleva isendi kui ma isegi. Võimelusel, eks. Siiani on ka alati meeldivalt suhtutud. Jah, on neid, kes nõuavad enda austamist (neil käib ka teietamine austamise alla) ja eks nad siis peavad selle saama 😁

Mis teenindaja välimusse puutub, siis tätokad on igaljuhul koledad. Kui igas muus mõttes tahavad inimesed “valged inimesed” ja eurooplased olla, siis kehamaalingud nagu aborigeenil pühivad selle ettekujutuse kohe. Noorte püüd slummineegrite ja -gängide moodi riides käia/ muusikat kuulata-teha, on samuti selline hallooo?? -küsimärk.

Ma olin ~ 25 aastat tagasi ise teenindaja ühes Tartu pubis. Peale juhtkonna vahetust uus omanikuonu nõudis kubemeni teksaseid ja vööni liibukat t-särki. Lahkusin järelhüüdega, et ma pole tõulehm, keda huvitunud talunikud hinnata-arvustada võiksid. Onu jäi kindlameelseks, et see on so sexy ja äärmiselt ok riietus teenundussfääris. Peale kriitilist arvamusartiklit ta enam nii ei arvanud – töötajad said selga klassikalised ja sündsad must-valged rõivad.

Koht on tänaseks ammu likvideeritud.

Teeninduse kvaliteet minu puhul on üsna kesise olulisusega: kätte saan kõik mis vaja ja teenindaja viibimine minu isiklikus ruumis on niivõrd lühiajaline, et ma ei pea oluliseks seda hindama hakata. Siiani pole suuri prohmakaid olnud ka.

Menüüteadmatus on tõsine viga, sellega olen nõus.

Keegi palus sinult vastuväiteid minu arvamusele või?

+4
-21
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi palus sinult vastuväiteid minu arvamusele või?

?? Millele ma vastu väidan, proua?

+10
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle suve parim elamus siiani Ruhest. Toidud olid ka head ja teenindus meeldiv, aga see koht! Lauad otse mere ääres. Selliseid kohti meie mereriigis kahjuks palju polegi. Eriti tahan kiita sealseid magustoite.
Naljakas kogemus oli Haapsalu Dietrichist. Kui tavaliselt vingutakse, et sellistes kohtades on toidud liiga väikesed, siis ma tahan vastupidist teha. Võtsin vanaema šnitsli. Oleks pidanud võtma kahepeale ühe šnitsli. See oli üüratu ja neid oli kaks tükki! Suhteliselt klassikaline viini šnitsel muidu, krõbe ja maitsev. Aga peab metsas päev otsa puid tegema, et see ära süüa!
Teenindus on nii oluline! Hea teenindaja võib halva toidu “ära siluda” ja vastupidi, halb teenindus võib hea toiduelamuse rikkuda. Ruhes oli seekord väga armas ja professionaalne teenindaja. Mäletan eelmist korda, kus teenindaja käitus, nagu ta oleks vägisi oma tööd tegema sunnitud ja tekitas meiski ebamugava tunde. Nagu öö ja päev. Koha omanikel ja juhtudel tasub teenindajatesse investeerida!

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Käisin eile Saaremaal Lümanda söögimajas. Head kodused toidud, suured portsud. Eriti maitses pannileib ja tuhlipuder koos notiga. Kõik mahekraam pealekauba.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suhteliselt klassikaline viini šnitsel muidu, krõbe ja maitsev.

Klassikaline Viini šnitsel on vasikalihast, (anšoovise) ja sidruniga. Lisandiks tihtipeale kartulisalat (muidugi mitte meie 100+ koostisainega mix).
Ise nagu ei eeldaks seda vanaemade käest 😁

+2
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

SÜSI grill & chilli ei soovita!

Mulle ka eriti ei meeldinud. Just teeninduse poole pealt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Klassikaline Viini šnitsel on vasikalihast, (anžoovise) ja sidruniga. Lisandiks tihtipeale kartulisalat (muidugi mitte meie 100+ koostisainega mix).

Täpselt selline ta oligi. Anšoovis, sidruniviil (või oli see pool laimi, enam ei mäletagi). Seal kahe šnitslilõigu vahel oli ka lusikatäis kartulitükikesi. Vanaemaga polnud tõesti muud pistmist, kui kogus.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Klassikaline Viini šnitsel on vasikalihast, (anšoovise) ja sidruniga. Lisandiks tihtipeale kartulisalat (muidugi mitte meie 100+ koostisainega mix).

Täpselt selline ta oligi. Anšoovis, sidruniviil (või oli see pool laimi, enam ei mäletagi). Seal kahe šnitslilõigu vahel oli ka lusikatäis kartulitükikesi. Vanaemaga polnud tõesti muud pistmist, kui kogus.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jagame kogemusi erinevatest söögikohtadest :)