Esileht Pereelu ja suhted Jagatud arved

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Teema: Jagatud arved

Postitas:

Kuidas teie teeksite minu olukorras:

Meil on mehega jagatud asjad nõnda, et tema katab kommunaalkulud ning mina ostan koju süüa. Enda isiklike arvete, bensiini jms eest maksab igaüks ise. Kõik toimib enamasti hästi.

Mulle meeldib neid toiduasju majandada nii, et mõtlen nädala menüü enamvähem välja ning siis ostan selle jaoks vajaminevad asjad korraga ära. Jääb see peale tööd poodijooksmine ära.

Minu mehel on üks noorem (käib gümnaasiumis) vend ning üks noorem õde (käib ülikoolis). Ise oleme juba üle 30. Noorem vend on pidevalt meie juures, päevade kaupa. Vahel ka nädala.

Nüüd siis tuli noorem õde teisest linnast meile enda elukaaslasega külla, kuueks päevaks. Täna töölt tulles avastasin, et ka mehe noorem vend oli vahepeal siia laekunud, ilma et ma oleks teadnud. Mitte, et mul tema vastu midagi oleks või et ma ei tahaks teda siia, mulle lihtsalt ei meeldi sellised üllatused.

Kui ma pühapäeval toidu ära ostsin, ei mõelnud ma üldse selle peale, et kahe inimese asemel pean ma toitma hoopis viite ning kogu ostetud toit on otsas. Mul puudub igasugune isu oma mehe külalisi toita pidevalt. Kuid ma ei oska seda talle kuidagi viisakalt öelda või arusaadavaks teha.

+15
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.08 22:29; 17.08 08:48; 17.08 09:26; 17.08 09:38; 17.08 09:52; 17.08 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuid ma ei oska seda talle kuidagi viisakalt öelda või arusaadavaks teha.

Milliste sõnadega sa proovinud oled ja mida ta vastas?

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.08 22:48; 17.08 08:54; 17.08 08:55; 17.08 08:59; 17.08 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
4.6 keelatud on seadusrikkumisele üleskutsuvad ning kehtivate õigusaktidega vastuollu minevad sõnumid (rikuvad head tava, sisaldavad riigisaladusi, õhutavad rahvuste ja sugudevahelist või rassilist vihavaenu, vägivalda, propageerivad narkootikume, alkoholi ja /või tubakatooteid, piraatlust, jagatakse/müüakse ravimeid vms).

Perekooli Moderaator

0
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.08 23:17; 16.08 23:24; 16.08 23:59; 17.08 00:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütled mehele, et teie kahe (tema ja sinu) jaoks nädalaks varutud toit on otsas, sina sööd hea meelega väljas ja mees peab oma sugulased ise ära toitma – kas siis tellib toidutaksoga, viib sugulased 3xpäevas välja sööma või ostab ise poest vajamineva toidukraami ja palub viisakalt, kas sa oleksid nii kena ja viitsiksid neist toidu valmistada kõigile. Kolmele noorele täiskasvanule vajaminev lisasöök on ikka märkimisväärne kulutus, ja tegu on puhtalt tema perega. Oleks küsimus ühes õhtus, siis loomulikult ei teeks numbrit, kuigi ka siis võiks siiski mees panustada. Pika külastuse puhul aga ei ole millegagi õigustatav sinu arvel söömine.

+18
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.

Perekooli Moderaator

0
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.08 23:17; 16.08 23:24; 16.08 23:59; 17.08 00:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Kuule jää vait. Kohutav kibestunud vingatsmees. Sinusugust ei taha isegi kõige hullema iseloomuga naised.

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.08 23:56; 17.08 11:23; 17.08 11:31; 17.08 15:12; 17.08 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommrntaar eemaldatud.
5.3. Foorumi liikmeid, kes korduvalt teevad sobimatuid postitusi hoiatatakse registreeritud e-posti aadressile edastatud privaatsõnumiga.
5.4. Rikkumiste korral kasutajakonto blokeeritakse. Blokeeringu eemaldamiseks peab kasutaja saatma e-kirja aadressile info@perekool.ee põhjendusega postitusõiguse taastamiseks.

Perekooli Moderaator

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.08 23:17; 16.08 23:24; 16.08 23:59; 17.08 00:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teie teeksite minu olukorras:

Meil on mehega jagatud asjad nõnda, et tema katab kommunaalkulud ning mina ostan koju süüa. Enda isiklike arvete, bensiini jms eest maksab igaüks ise. Kõik toimib enamasti hästi.

Mulle meeldib neid toiduasju majandada nii, et mõtlen nädala menüü enamvähem välja ning siis ostan selle jaoks vajaminevad asjad korraga ära. Jääb see peale tööd poodijooksmine ära.

Minu mehel on üks noorem (käib gümnaasiumis) vend ning üks noorem õde (käib ülikoolis). Ise oleme juba üle 30. Noorem vend on pidevalt meie juures, päevade kaupa. Vahel ka nädala.

Nüüd siis tuli noorem õde teisest linnast meile enda elukaaslasega külla, kuueks päevaks. Täna töölt tulles avastasin, et ka mehe noorem vend oli vahepeal siia laekunud, ilma et ma oleks teadnud. Mitte, et mul tema vastu midagi oleks või et ma ei tahaks teda siia, mulle lihtsalt ei meeldi sellised üllatused.

Kui ma pühapäeval toidu ära ostsin, ei mõelnud ma üldse selle peale, et kahe inimese asemel pean ma toitma hoopis viite ning kogu ostetud toit on otsas. Mul puudub igasugune isu oma mehe külalisi toita pidevalt. Kuid ma ei oska seda talle kuidagi viisakalt öelda või arusaadavaks teha.

tavaline naiste madal kisma. kui mees maksaks siis oleks suva, aga sina kui naine pead maksma – hala taevani. naine ongi madal rott olend, enesekeskne ja isekas. mida su mees üldse sinus näeb? mingit ahnet mõrda

Aga kui naine oma sõbrannad teie juurde elama kutsuks ja peaksid kõigi toidu kinni maksma? Minu meelest on naljakas, et mees ise ei mõtle oma sugulaste toitmise peale vanema vennana. Kesk- ja ülikooliõpilased ei pruugi veel aru saada, et kust raha tuleb, aga mees peaks targem olema.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
5.3. Foorumi liikmeid, kes korduvalt teevad sobimatuid postitusi hoiatatakse registreeritud e-posti aadressile edastatud privaatsõnumiga.
5.4. Rikkumiste korral kasutajakonto blokeeritakse. Blokeeringu eemaldamiseks peab kasutaja saatma e-kirja aadressile info@perekool.ee põhjendusega postitusõiguse taastamiseks.

Perekooli Moderaator

0
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.08 23:17; 16.08 23:24; 16.08 23:59; 17.08 00:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nüüd siis teine naine kargab kaitsele, aga kui naise sõbranna tuleks sedasi külla. tulevad siis tulevad, vaevalt mehel sellest probleemi oleks, mees ei hakka kunagi naise seljas õõtsuma kuidas see pere raha kulutab

Muidugi ei hakka. Tema teeb lihtsalt eriti pikad tööpäevad, siis pole muret, küll naine neile miskit hamba alla hangib, voodipesu otsib ja pai teeb :).
A sa torgi nüüd kumminukkudesse nõelu edasi, ära vaeva, me, madalad, arutame siin veidi asja veel.

Teemaalgataja – sa lihtsalt ütlegi mehele, nagu asi on – et sul on tunne, et rahade jaotus läheb kiiva, kui mehe õed-vennad nii tihti teil käivad. Ei ole vaja arutada sinu raha ja minu raha – ütle lihtsalt, et sul pole nii palju pappi, et kõiki võõrustada. Kui on mõistlik mees, saab ise aru. Kui ei ole … siis on natuke jama 🙂

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui külalised on, siis on ju ka komunaalkulud suuremad – kasutatakse rohkem vett, pestakse rohkem pesu, elektritki on vast vaja rohkem kulutada… ka mees maksab rohkem.

Mulle tundub siiski, et sulle ei meeldi mehe sugulased. Või oled olnud nende külla tulles liiga lahke ja nad nüüd kasutavad sind ära. õe ja tema elukaaslase tulek oli vast ikka ette teada? Mulle tundub, et vennale on aga selgeks tehtud, et ta on alati teretulnud, kui ta teil nii tihti käib ja isegi oma tulekust enam ette ei teata.

Mu õel on veidi sarnane olukord ja ma ülteks, et tema ja ta abikaasa on tegelikutl päris läbi põlenud. Kõik me sugulased oleme seal aastaid suvalistel aegadel külas käinud. Ja sugulasi on palju! Sööki võtame küll enamasti ikka ise kaasa, aga oma vaikset pereelu pole neil küll ammu võimalus olnud nautida…

Muidugi räägi mehega see teema läbi – kui tihti sulle külalised meeldivad ja kui tihti sulle meeldib külalistele süüa teha. Samuti räägi külalistega… ehk teeb mõni õhtu hoopis keegi neist kõigile õhtusöögi… käivad poes ja nii edasi. Võibolla nad lihtsalt pelgavad midagi tuua ja toimetada, sest toit/köök tundub selles kodus olevat sinu kuningriik. Julgusta neid! Julgusta neid külakosti tooma ja süüa valmistama!
Aga noh, muidugi võib olla tegu vaeste tudengitega… eelkõige räägi ikka mehega omavahel, et kas ja kust neile raha anda, kui külalised ise poodi saata…

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kahtlustan, et see arvetejagamine pole tegelikult nii hull probleem, kui see, et need külalised saabuvad ettehoiatamata ja läbi selle on ootamatud kulud võimalik, et suuremad, kui need etteplaneerides olnud oleks. Palu mehel edaspidi päev-paar külaliste tulekust ette teatada, et oskaksid toiduvarusid planeerida. Viis inimest on võimalik üsna väikeste kuludega ära toita.
Kommunikatsioonierror lihtsalt. Mees ei oska probleemi näha, sest tema toidukuludega pead murdma ei pea.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei oska öelda, siis ostad ja maksad edasi…
Muidu aga ütled, et sa ei viitsi ka mehe perekonda mitte ainult toita vaid kogu aeg arvestada ja toitu tassida.
Kui keegi ütleb, et viite täiskasvanud inimest on odav toita, …makroni ja ketšupiga?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres ei tehta sellistel asjadel vahet ja olen ca 90% ulatuses ostnud mehe vanematele, mehe esimesest abielust lastele ja nüüd juba ka lapselapsele kingitusi. Samuti, kui sõidame mehe sugulastele külla – ostan kaasa külakosti, lilled jne. Ei tule selle pealegi, et hakkan mehele arveid esitama, et maksa oma pojapoja sünnipäevaks ostetud kink kinni.

+1
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 08:21; 18.08 08:33;
To report this post you need to login first.

Meie peres ei tehta sellistel asjadel vahet ja olen ca 90% ulatuses ostnud mehe vanematele, mehe esimesest abielust lastele ja nüüd juba ka lapselapsele kingitusi. Samuti, kui sõidame mehe sugulastele külla – ostan kaasa külakosti, lilled jne. Ei tule selle pealegi, et hakkan mehele arveid esitama, et maksa oma pojapoja sünnipäevaks ostetud kink kinni.

Tegelikult ka külla ei minda, kaks kätt taskus, eks? Oma söögi-joogikotid võetakse ikka kaasa, samuti kingitused pererahvale nagu ka sina teed. See on asi, mis tuleb teemaalgatajal oma mehega läbi rääkida.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres ei tehta sellistel asjadel vahet ja olen ca 90% ulatuses ostnud mehe vanematele, mehe esimesest abielust lastele ja nüüd juba ka lapselapsele kingitusi. Samuti, kui sõidame mehe sugulastele külla – ostan kaasa külakosti, lilled jne. Ei tule selle pealegi, et hakkan mehele arveid esitama, et maksa oma pojapoja sünnipäevaks ostetud kink kinni.

Väga tore, et teil niiviisi on. Edu ja jaksu edaspidiseks. Minul näiteks on ka pensionärist vanaema ja tervisehädadega ema, keda ma igakuiselt toetan ja mulle ei tuleks mõttessegi, et seda peaks mu mees tegema. Kui kuskile külla lähme, siis ilmselgelt ostame ka külakosti ja ei esita üksteisele arvet selle põhjal, et kelle sõbrale või sugulasele me nüüd parasjagu külla sõitsime. Ostab see, kes poodi satub. See ei ole ju mingi iganädalane 50€ lisakulutus, vähemalt mitte meie peres.

Ma tõesti ei ürita mingeid sente saagida, kuid mul ajab meele mustaks, et ma pean enda säästude arvelt pidevalt kedagi toitma, kellega ma arvestanud ei ole. Igal palgapäeval maksan ma ära enda arved, panen kindla summa säästuarvele ja siis jagan ülejäänud summa nädalate vahel ära. Kui nädalaeelarvest olen arvestanud 80€ toidule ning ülejäänud muudele enda isiklikele väljaminekutele, siis ongi kaks võimalust – kas jätan enda vajadused, tahtmised ja käimised tahaplaanile või panen raha vähem säästuarvele, selleks et mehepoolseid sugulasi toita.

Ma armastan oma abikaasat väga, ta ei ole mingi kooner ja ma olen täiesti kindel, et ta ei ole kordagi mõelnud stiilis “ah las naine ostab neile süüa, siis ma ei pea kulutama”. Ma lihtsalt ei ole osanud talle enda meelestust selle olukorra kohta piisavalt hästi edastada. Ma ei taha teda solvata ja ma ei taha, et ta arvaks, et mul ta sugulaste vastu midagi on. Sest mul ei ole, tõesti. Mulle lihtsalt ei meeldi, et mulle on tekkinud kohustused, mida ma endale vabatahtlikult võtnud ei ole.

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.08 22:29; 17.08 08:48; 17.08 09:26; 17.08 09:38; 17.08 09:52; 17.08 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.08 22:48; 17.08 08:54; 17.08 08:55; 17.08 08:59; 17.08 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti, kui sõidame mehe sugulastele külla – ostan kaasa külakosti, lilled jne.

Siis sa käitudki ju risti vastupidi teemaalgataja külalistele (ja samas tema endaga sarnaselt, nagu täpsustati).
Kui teemaalgataja külalised samamoodi toimiks, polekski mingit probleemi.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.08 22:48; 17.08 08:54; 17.08 08:55; 17.08 08:59; 17.08 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma armastan oma abikaasat väga, ta ei ole mingi kooner ja ma olen täiesti kindel, et ta ei ole kordagi mõelnud stiilis “ah las naine ostab neile süüa, siis ma ei pea kulutama”. Ma lihtsalt ei ole osanud talle enda meelestust selle olukorra kohta piisavalt hästi edastada. Ma ei taha teda solvata ja ma ei taha, et ta arvaks, et mul ta sugulaste vastu midagi on. Sest mul ei ole, tõesti. Mulle lihtsalt ei meeldi, et mulle on tekkinud kohustused, mida ma endale vabatahtlikult võtnud ei ole.

Kas te olete mehega ikka sellest rääkinud? Tegemist on täitsa tavalise, arusaadava mureküsimusega, see ei pea mingiks pingeliseks aruteluks kujunema ega viima meest arvama, et sul midagi tema sugulaste vastu on. Ma mõtlen, et sa ketrad end siin ja omaette selle üle arutlemisega liiga üles, pigem peaksid hoopis mehega rahulikult rääkima.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.08 22:48; 17.08 08:54; 17.08 08:55; 17.08 08:59; 17.08 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oma elukaaslasega jagasin ka aastaid tagasi ühised kulud nii ära, et tema maksab kommunaalmaksed (ja üüri/nüüd juba laenumakse) ja mina söögi-joogi-wc-paberid jms. Teenime enam-vähem sama suurusjärku – mina ca 1000 kätte ja tema aasta keskmiselt äkki ca 1300 kätte. Ühel hetkel märkasin, et minu kulud on tegelikult suuremad kui temal. Söögile-joogile kuluv summa on aastatega rohkem tõusnud kui kommunaalmaksetel. Hakkasime igakuiselt kulutusi nö üles kirjutama ja ilmnes, et mina kulutangi rohkem kui tema. Mul jäi veidi halb maik suhu, et pidin talle hullumoodi tõestama, et ma kulutangi rohkem ja kas olen ikka kõik kulutused sinna nö õiglaselt kirja pannud (et kui ma käin sõbrannaga kohvikus, et ma seda summat sinna ei pannud). No ei pannud. Ta lihtsalt ei uskunud, et kahele inimesele kulub ühes kuus söögi-joogi-olme peale ca 400eur. Elukaaslane on üsna suur maiasmokk ja tarvitab joogiks üsna palju limonaade jms, aga noh – mehed seda ei fikseeri, et kui palju millelegi raha kulub.
Igatahes – lõpuks jõudsime siis kompromissini, et kuna suvekuudel on minu osakaal oluliselt suurem, siis teeme tasaarvelduse.
Kui nüüd elukaaslane kutsuks oma sugulased meile nädalaks elama, siis mina põhimõtteliselt küsiks nende ülalpidamiseks raha. Mul ei ole kahju oma raha tema toredatele sugulastele kulutada, aga kui ta tahaks kangesti kogu aeg ise vähem maksta (teenides suuremat palka), siis olen ma põhimõtteliselt veidi kiuslik rahade osas.
Ja ennatlikult ütlen ka seda – kõik muud kulud lähevad meil pooleks (renoveerime maja). Autod, telefoniarved jms on mõlemal isiklik kulu.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütledki mehele, et: “kallis, selleks nädalaks sulle ja mulle varutud toit on otsas ja selleks planeeritud raha on ka otsas. Palun mine osta seekord sina poest toitu.”
Või siis räägid samade sõnadega, nagu su viimases kommentaaris oli. Või esitad kirja, kui rääkida ei suuda.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma armastan oma abikaasat väga, ta ei ole mingi kooner ja ma olen täiesti kindel, et ta ei ole kordagi mõelnud stiilis “ah las naine ostab neile süüa, siis ma ei pea kulutama”. Ma lihtsalt ei ole osanud talle enda meelestust selle olukorra kohta piisavalt hästi edastada. Ma ei taha teda solvata ja ma ei taha, et ta arvaks, et mul ta sugulaste vastu midagi on. Sest mul ei ole, tõesti. Mulle lihtsalt ei meeldi, et mulle on tekkinud kohustused, mida ma endale vabatahtlikult võtnud ei ole.

Kas te olete mehega ikka sellest rääkinud? Tegemist on täitsa tavalise, arusaadava mureküsimusega, see ei pea mingiks pingeliseks aruteluks kujunema ega viima meest arvama, et sul midagi tema sugulaste vastu on. Ma mõtlen, et sa ketrad end siin ja omaette selle üle arutlemisega liiga üles, pigem peaksid hoopis mehega rahulikult rääkima.

Sellel konkreetsel teemal ei ole ning sellel on üks põhjus, mis ehk minu jaoks on liiga kireva emotsiooni jätnud. Ma olen ühe korra väljendanud oma rahulolematust ühe tema vennaga seotud teema puhul, mida tema pidas tühiseks. Ta küll võttis seda arvesse ja rääkis oma vennaga, kuid ütles mulle korduvalt, et tema arvates on see täiesti mõttetu asi, mis mulle pahameelt valmistab. Mul on väike hirm sees, et seekord ei suuda ta jälle mõista, miks mind see olukord häirib.

Aga eks te siin õiget juttu räägite, keda ma petan. Pean ikka oma julguse kokku võtma ja talle lihtsalt konkreetselt oma mure ette laduma.

Aitäh kaasa mõtlemast.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.08 22:29; 17.08 08:48; 17.08 09:26; 17.08 09:38; 17.08 09:52; 17.08 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sugulased on noored, siis nad ilmselt ei taipagi, et peaksid ise külakostiks mingit sööki kaasa tooma. Võid välja pakkuda, et kuna meid on praegu siin nii palju, siis nädalaks varutud söök on otsas, et mõtleme koos, mida õhtuks süüa teha, kui nad midagi välja pakuvad, siis palud poes käia ja toidu valmistamiseks vajalikud asjad tuua.

Või ütled mehele, et kuna tema sugulased on pikalt külas, siis tuleks täiendav toidupoetiir teha ja seda võiks tema teha, kuna sina oled endal toidukuludeks planeeritud summa juba ära kulutanud. Tundub, et te ei ela veel kuigi kaua koos, kui sellised asjad probleemiks on. Pikemas kooselus lahenevad need asjad sujuvalt nii, et toidupoes käib see, kel rohkem aega, isegi kui on kujunenud nii, et üks maksab kommunaalid, siis aeg-ajalt toiduvarude täiendamine ei tohiks ju selle kõrval üle jõu käia. Ma ei saa aru, kas mees üldse kunagi toidupoes ei käi ega midagi ei osta või?

See ei ole tegelikult probleem ega tohiks olla nii ülemõtlemise ja pingeliseks ajamise koht. Tavaline igapäevaeluline küsimus, söök on otsas, külalised majas, vaja poes käia. Nii saabki ju mehele öelda, et ole hea, käi poes. Peaasi, et sellest mingit põhimõttelist saagimist ei tule, et sina maksad kommunaalid, mina maksan söögi, aga nüüd istuvad sinu sugulased meil kukil ja kulud on laes.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et kuidas mina omal sellise asja oleks lahendanud, arvatavalt ka sellises vanuses ja sellises olukorras. Kui ootamatud külalised saabuvad ja need on mehe sugulased ja jäävad päevadeks ja öödeks lausa, siis ma oleks helistanud mehele või öelnud, et nüüd lähme koos poodi ja vaatame, mida süüa toome. Et palju tuleb tuua jne.
Teine variant oleks see, et ma poleks mehele helistanud(kui mul on omal auto ja load või neid ka pole ,aga poodon ligidal ja ma jaksan ise tassida), siis teen palju ja võimalikult soodsalt, ehk vanaaegset toitu. Ja kuna mul on elus kunagi nii ka olnud, siis olen selle juba ära ka teinud. Odavat ja palju.
Sest peres on ju nii, et elatakse oma võimaluste kohaselt. Kui tulevad külalised, siis ka nemad peavad leppima sellega, mida pererahval pakkuda on, kui on ikka mulgikapsad ja keeduakrtulid suur laar tehtud või makaronid hakklihaga, siis viriseda pole küll millegi üle. Natuke teistmoodi on siis, kui pererahvas ise korraldab planeeritud külalistega sünnipäeva, siis eeldatakse, et saab seda ja teist. Aga kui niisama tuled ja päevadeks, siis saad osa pere igapäevaelust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks variant on veel nendele noortele sugulastele kombeid õpetada – kui tulevad pikemaks, siis leppida kokku, et üks päev teevad süüa nemad, teine päev teie. Toorained tuleb muidugi ise varuda. Minu pärast oleks valmistoidud lubatud, aga igal juhul hoolitseb toidu eest sellel päeval kokku lepitud isik.
Ühtlasi, see võiks olla pigem lõbus ettevõtmine, kui kohustuslik köögitoimkond 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.08 22:48; 17.08 08:54; 17.08 08:55; 17.08 08:59; 17.08 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sugulased on noored, siis nad ilmselt ei taipagi, et peaksid ise külakostiks mingit sööki kaasa tooma. Võid välja pakkuda, et kuna meid on praegu siin nii palju, siis nädalaks varutud söök on otsas, et mõtleme koos, mida õhtuks süüa teha, kui nad midagi välja pakuvad, siis palud poes käia ja toidu valmistamiseks vajalikud asjad tuua. Või ütled mehele, et kuna tema sugulased on pikalt külas, siis tuleks täiendav toidupoetiir teha ja seda võiks tema teha, kuna sina oled endal toidukuludeks planeeritud summa juba ära kulutanud. Tundub, et te ei ela veel kuigi kaua koos, kui sellised asjad probleemiks on. Pikemas kooselus lahenevad need asjad sujuvalt nii, et toidupoes käib see, kel rohkem aega, isegi kui on kujunenud nii, et üks maksab kommunaalid, siis aeg-ajalt toiduvarude täiendamine ei tohiks ju selle kõrval üle jõu käia. Ma ei saa aru, kas mees üldse kunagi toidupoes ei käi ega midagi ei osta või?

Eks ta ikka nipet-näpet ostab, kui mina olen juba töölt koju jõudnud ning avastan, et midagi puudu on. Kuid neid olukordi ei ole tõesti väga palju, sest nagu ma ütlesin, planeerin ma nädalamenüü ette ning ostan vajaminevad asjad kõik korraga pühapäeval ära. Me ei ole väga lühikest aega koos elanud, seega ma tean üsna täpselt palju kulub meil nädalas piima, leiba ja muid selliseid asju, mis konkreetselt mingi söögi tegemiseks vajalikud ei ole. Kindlasti ei käi talle see üle jõu, kui peab vahepeal koduteel poest mõned asjad kaasa haarama, see ei ole kunagi probleem olnud.

Ma arvan, et selles olukorras ma olen ise hetkel liiga vakka olnud lihtsalt ja lasknud noortel endast üle sõita nii, et ei nemad ega mu mees pole sellest isegi aru saanud :). Aitäh, et aitasite mul seda mõista.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.08 22:29; 17.08 08:48; 17.08 09:26; 17.08 09:38; 17.08 09:52; 17.08 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on elukaaslasega korraldatud nii, et tema kannab iga kuu minu arvele umbes poole (sai arvutatud ligilähedane ümargune number) summast, mis kulub eluasemele, mina siis maksan kõik vastavad arved. Auto ülalpidamine ja kütus on minu kulu, tema maksab lapse lasteaia tasu ja vaatab talle riided selga. Toitu ostame ühiselt, poe arveid maksame 50/60 kuidas parajasti juhtub.

Teemaalgataja murest ja järgnevatest kommentaaridest minu mõte on selline – ärge kiskuge tüli üles. Ärge ka õpetage teisi seda tegema, see ei ole kellelegi kasulik. Külalistele nõudmisi esitada pole viisakas, pikemaks ajaks kostile tulnutele võiks aga mees viisakal moel mõista anda, et nad peaksid ühisele lauale oma panuse andma. Kuidas mees sellele mõttele tulema peaks, kui toidulaud on kokkulepitult naise mure? Ilmselt oleks naisel mõistlik mehega rääkida. Mitte ultimaatumeid esitada, kärkida ja vinguda, vaid sõbralikul moel selgitada, et tema sugulased on külas, toidu kulu on suurem ja aidaku mees seni, kuni külalised on, poes käia, seal valikuid teha ja kulusid kanda. Lõpuks te pole ju lihtsalt korterikaaslased, kes igaüks iseenda eest väljas, vaid üks tiim, kes ühiselt eluga toime tahab tulla.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on mehega jagatud asjad nõnda, et tema katab kommunaalkulud ning mina ostan koju süüa. Enda isiklike arvete, bensiini jms eest maksab igaüks ise. Kõik toimib enamasti hästi. Kui ma pühapäeval toidu ära ostsin, ei mõelnud ma üldse selle peale, et kahe inimese asemel pean ma toitma hoopis viite ning kogu ostetud toit on otsas.

Millised on need rahalised summad, mida mees maksab kommunaalkulude katmisel ja kui palju läheb sinul ühes kuus toidu peale, kui külalisi ei käiks? Kui mehel on kommunaalkulude osas suurem väljaminek (üürite oma elamist) siis loomulikult tuleb vahest ka sinul pingutada suurema väljaminekuga. Oskusliku majandamisega saab toiduraha osas päris ilusti koonerdada, kuid kommunaalkulude osas see ei kehti, eriti talvel.

Ei puutu küll konkreetselt teemasse, kuid meil mõlemal on oma kinnisvara, mis on seotatud enne abiellumist. Hetkel elame tema pinnal ja maksta on tal vaid kommunaalkulud, mis ei ole tunduvalt kõrgemad kui see, mis minul toidule kulub. Seega ei ole asi nii, et tema igakuised väljaminekud oleks minu omadest drastiliselt suuremad, kui üldse. Meie selline arvete jagamine on pigem põhimõtteline kui karjuv vajadus, tema teenib minust ikka kordades rohkem, kuid ma olen alati teadnud, et ma ei taha olla kellegi ülalpeetav ning ka mina saan piisavalt palka, et meie pereellu rahaliselt panustada ning samal ajal ka enda eest hoolitseda. Praeguses olukorras see “minu enda” osa on küll veidi kahvatum kui see ideaalis olla võiks.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.08 22:29; 17.08 08:48; 17.08 09:26; 17.08 09:38; 17.08 09:52; 17.08 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sina ei pea kinni maksma, veel vähem kohale tassima nädala toitu, kui 3 noort ja mees on olemas.
tee täpne nimekiri ja ütle, et käige palun täna poes, ära muserda ennast rohkem.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

natuke selline tunne jääb, et see kooslus ei ole üks perekond. on mees ja naine, kes elavad ühes korteris, jagavad voodit, aga ühtsust ei ole. on sinu ja minu mitte meie.
ega siin muu ei aita, kui tuleb omavahel rääkida. mehe jaoks on perekond ka tema õde ja vend ja nii ta neid võtab. naise jaoks on nad sissetungijad, kes kulutavad tema sööki, aega ja ruumi.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )


Esileht Pereelu ja suhted Jagatud arved

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.