Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jagelus omavastutuse pärast!

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Jagelus omavastutuse pärast!

Postitas:

Tere! Kirjutan siia ämma palvel. Mure on neil järgmine… Nende korteris lõhkes toru ja uputas alumised naabrid ära. Ämma kindlustus maksis alumise korteri remondi kinni. Nüüd nõuab alumine naaber, et ämm maksaks ära nende omavastutuse 127¤. Ämm pöördus tuttava poole, kes töötab kindlustuse ja tema ütles, et ämm peab maksma ainult enda omavastutuse ja, et naaber maksab enda oma ise. Nüüd helistas alumine naaber uuesti ja ütles, et ikkagi peab ämm maksma, sest tuttav kindlustaja polnud teemaga kursis… Kummal on nüüd õigus? Kas tuttaval kindlustajal või alumisel naabril

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 16:21; 18.04 12:08; 18.04 12:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis omavastutust see alumine korter üldse maksis? Maksab ikka ainult see, kes süüdi on ja alumine korter, kui kahju kannataja ei maksa midagi, ja talle maksab ämma kindlustus korteri kinni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline mulje, et naaber tahab saada kindlustussummat kahest kohast – et remont makstaks kahekordselt kinni nii ämma kindlustuse kui ka ta enda kindlustuse poolt. Kui ämma kindlustus juba maksis täies ulatuses, siis pole midagi nõuda.
Aga asi võib olla selles, et vastutuskindlustus on sõlmitud teatud ülempiirile (tavaliselt saab valida) ning ei kata kogu tekkinud kahjut. Sel juhul on puuduolevat summat küll õigus nõuda kas ämmalt või enda kindlustuselt (või ämmalt oma kindlustuse omavastutust). Selles mõttes, et muidugi maksab naaber enda omavastutuse ise, aga kuna omavastutus on ka naabrile õnnetusest tingitud kulu, siis loomulikult on tal õigus see kahjuna ämmalt sisse nõuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain ämma jutust aru, et nad said isegi rohkem raha kindlustuselt, kui arvasid. Nad olid ehitusmeestele öelnud, et need valiksid kallimad materjalid, kuna raha jääb üle…

Kõige imelikum on selle loo juures see, et naabrid helistavad ja terroriseerivad, et maksku ära… Tulgu nende poole ja maksku sulas ära…
Ütlesin ämmale, et ennem ei pea ta midagi maksma, kui pole arvet saanud…
Tundub, et inimesed üritavad raha välja pressida – terroriseerivad seni, kuni makstakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 16:21; 18.04 12:08; 18.04 12:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No siis on küll tegemist väljapressimisega. Kõige õigem oleks neile öelda, et tehku kirjalik nõudeavaldus, mis summale ja mis põhjusel – et siis teie advokaat tegeleb asjaga. Et kui jätkub suusõnaline rahanõudmine, siis teete politseisse avalduse näiteks Karistusseadustiku § 212(kindlustuskelmus) ja § 214 (väljapressimine)alusel. Selline lähenemine paneb tavaliselt kohe suu lukku. Eriti hea on, kui seda ütleb mõni veidike võõram inimene, kes suudab rahulikuks jääda ja jätta mulje, et teil on tõsi taga.

NB! Raha võiski neil üle jääda sellepärast, et taotlesid kindlustust kahest kohast. See ongi kelmus või vähemalt alusetu rikastumine võlaõiguslikus tähenduses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga selles osas on siis õigus, et senikaua, kuni pole pabereid ette näidata ämm maksma ei pea?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 16:21; 18.04 12:08; 18.04 12:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No loomulikult ei pea ta mingi suusõnalise jutu peale midagi maksma. Kui teie kindlustus maksis, siis neile pole ju mingit omavastutust esitatud, ainult teie peate ju oma kindlustuse omavastutust maksma (kui see on). Ja igasuguse nõude aluseks on õigus saada kirjalikku selgitust, olgu või meili teel – nii ütelgegi. Et kuna teie tema nõudest aru ei saa, siis tahate selle oma advokaadile või juristile saata.
Niikaua, kui nad ei ähvarda otseselt millegi ebaseaduslikuga, siis väljapressimissüüdistust muidugi esitada ei saa, kuid bluffida võib ikka. Kuid kindlustuspettuse eest võib mõista rahatrahvi või kuni viieaastase vangistuse – seda võiks neile küll mainida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja kindlasti paluda tal kirjutada, MILLISE kindlustuse omavastutusest käib jutt (kindlustusseltsi nime).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile esitati ka omavastutuse nõue, mis tuli e-maili teel. Saatsime neile vastu oma advokaadi tel nr ja palusime temaga edasi vestelda. Advokaadile kordagi ei helistatud ja meid ka enam ei tülitatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi kui kahju saanud naabril peakski olema õigus nõuda omavastutuse hüvitamist kahju tekitajalt, siis küsige naabrilt tema kindlustusfirma kontaktid ja vastav arve kindlustusfirmalt ning kandke see raha otse kindlustusfrmale.

Mingit sularahas arveldamist naabrite vahel mina ei soovitaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul ka uputas naaber korteri üle. kindlustus maksis kinni kahjusumma, aga lahutas sellest omavastutuse. omavastutuse maksis mul naaber kinni.lisaks siis sai ka kindlustuselt arve ülejäänud summale. kui poleks maksnud, oleks see olnud tsiviilasi ja oleksin pidanud kohtusse pöörduma.
naabril ei olnud kindlustust. vbl seetõttu maksis tema ise minu omavastutuse jm summad.
vbl peaks sinu ämm küsima konkreetselt naabri kindlustusseltsi nime ja ka oma kindlustusseltsilt täpsemalt uurima kuidas asi on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minul ka uputas naaber korteri üle. kindlustus maksis kinni kahjusumma, aga lahutas sellest omavastutuse. omavastutuse maksis mul naaber kinni.lisaks siis sai ka kindlustuselt arve ülejäänud summale. kui poleks maksnud, oleks see olnud tsiviilasi ja oleksin pidanud kohtusse pöörduma.
naabril ei olnud kindlustust. vbl seetõttu maksis tema ise minu omavastutuse jm summad.
vbl peaks sinu ämm küsima konkreetselt naabri kindlustusseltsi nime ja ka oma kindlustusseltsilt täpsemalt uurima kuidas asi on.[/tsitaat]
No sul on hoopis teine lugu, kuigi üpris segaselt kirja pandud. Teemaalgataja muret see ei lahenda. Jutt on vastutuskindlustusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minul ka uputas naaber korteri üle. kindlustus maksis kinni kahjusumma, aga lahutas sellest omavastutuse. omavastutuse maksis mul naaber kinni.lisaks siis sai ka kindlustuselt arve ülejäänud summale. kui poleks maksnud, oleks see olnud tsiviilasi ja oleksin pidanud kohtusse pöörduma.
naabril ei olnud kindlustust. vbl seetõttu maksis tema ise minu omavastutuse jm summad.
vbl peaks sinu ämm küsima konkreetselt naabri kindlustusseltsi nime ja ka oma kindlustusseltsilt täpsemalt uurima kuidas asi on.[/tsitaat]

Ma saan aru, et sinul oli oma korter kindlustatud ja kindlustus maksis sulle kahju kinni ja seejärel nõudis süüdlaselt sama summa välja, lisaks maksin süüdlane ka sinu omavastutuse? See on loogiline.

Aga antud juhul maksis ju teemaalgataja ämma kindlustus kinni naabrile tekitatud kahju ja ämm maksab kindlustusjuhtumi pealt omavastutuse. Naaber ise ei pea midagi maksma ja omavastutust talt ka ei nõuta, sest remondi eest ei maksa ju tema kindlustus. Kui ta on oma kindlustuselt ka raha küsinud SAMA asja eest, siis on ta toime pannud teadliku pettuse, mis on karistatav.

Ise olen uputanud oma alumise naabri. Mina ei tea, mis tema remont maksis, mul oli vastutuskindlustus ja kindlustuse esindaja ajas asju otse naabriga. Kindel on see, et kõik maksti tema korteris kinni, mis oli kahjustatud. Ka minu enda korteris oli tookord veekahju, kogu köögipõrand ja elutoa põrand oli vaja välja vahetada. See maksti ka kinni, aga sellest minu enda korteri osast lahutati vastutuskindlustus, mille pidin ise maksma. Ühe juhtumi kohta üks omavastutus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmise nädala postimehes (kahjuks kp ei mäleta)oli pikk ja informatiivne artikkel just selliste juhtumite kohta. Nõu andsid spetsialistid ja olid kirjeldatud just sellistel juhtudel õigustatud nõuded ja mitteõigustatud nõuded.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jagelus omavastutuse pärast!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.