Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jäin esimesest emapalgast ilma

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Jäin esimesest emapalgast ilma

Postitas:

….kuna omaarust olin kõikvõimalikud paberid juba lapse sündides ära taodelnud- Nüüd selgus, et see viimane, et soovin vanemahüvist oli saatmata. Noo nii palju iga hüvitise jaoks kõiksugu paberite ning dokumentide täitmist. Keskmise lapse sündimise ajal sellist asja nagu emapalk üldse ei olnud… Ma mõtlesin rumalalt, et see hakkab automaatselt jooksma kui üks puhkus lõpeb…Täna siis sain alles eesti.ee taotluse ära saata kui raha kontole ei tulnud. Ning mul on arve lainult 17¤ :(((, maksud ootavad maksmist ja raha ei ole. Helistasin pensioniametisse, aga läheb aega enne kui menetletakse ja töökoht peab veel lapsehooldusavaludse neile edastama….Kahel vanemal lapsel on sel kuul sünnipäev ja millest ma neile kingid ja peo organseerin… 🙁 Nälga ei jää, mees teenib ka pisut, aga autoliising ja laste trennid on minu kanda – ei teagi mis rahast ma need see kuu maksan. Nutsin lausa kui avastasin, et mul on taotlus saatmata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei jäänud siis ju ilma. Lihtsalt makstakse hiljem.
Ja eks see on ikka suur möödapanek küll ikka sinu poolt ju. Pole neid dokumente midagi palju. Ning võta nendega ühendust ja räägi, et maksud vajavad maksmist. Äkki saavad sulle vastu tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kammike kirjutas:[/small]
[tsitaat]No minul on küll pensioniametiga väga positiivsed kogemused… mul ei olnud küll selline mure nagu teemaalgatajal, aga siiski ei saanud ma ka õigel päeval rahasid. Ja nad ise helistasid ja olid mures (no mul oli seoses nimevahetusega miski segadus) ja tegid paari päevaga asjad korda ja raha laekus n.ö vanemahüvitise makse kuupäeva väliselt paar päeva hiljem. Sedakorda jutt Tartu pensioniameti osakonnast. Nii et mina küll usun, et kui ilusasti rääkida, siis küllap tulevad vastu. Proovida ikka tasub. Nii et kui sa juba nendega rääkisid, siis ehk võtavad ikka kiiresti menetlusse ja saad paari päevaga rahad kätte.[/tsitaat]
Sulle olid juba rahad eraldatud ainult adressaat oli vale. Teemaalgatajale ei ole aga see kuu rahasid ette nähtud. Nii lambist need asjad ei käi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minuga juhtus täna sama asi. Enda arust täitsin kõik ära, aga jäi kinnita nupule vajutamata. Mul on arvutil ebatavaline konfiguratsioon ja see eesti.ee oli üliaeglane ja imelik. Lihtsalt ei haaranud silmaga teksti seest seda linki. Nad ise helistasid mulle, et miks ei ole avaldust.

Ühe kinnitasin ära, aga teine jäi ikka kinnitamata. Helistasid uuesti.

Ma enda arust ei ole väga arvutikauge inimene, aga kui mõte on kusagil mujal, siis juhtub.

Õnneks ei sõltu sellest ühe kuu hilinemisest midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esitasid nüüd kohe VH avalduse?
Kui teed seda ENNE 15.maid, saad 1. korda VH juuni maksepäeval (kõik dekreedi lõpust kuni 31.maini ette nähtu).
Kui teed hiljem, saad alles juulis.

Selleks, et saada mais tulnuks avaldus esitada hiljemalt enne 15.aprilli st tõepoolest ei peagi täna ega homme ega lähipäevil sulle VH tulema.
Pensioniametil on oma avalduste menetlemise kord-enne eelmise kuu 15. esitatud saavad selle kuu algul jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin täna avalduse ära. Muuseas ma viisin ennast enne rasedust kurssi, taotlesin kõik hüvitised eesti.ee portaalis. Lugesin, et 140 päeva on dekreediraha ja sellest peab piisama 5 kuuks. Jagasin oma raha 5 kuule ära ja kogu aeg teadisn/arvestasin, et mais saan esimese emapalga. Aga selle viimase taotluse lihtsalt unustasin teha. Mõtlesin koguaeg, et tegin kõik avaldused veebruaris ühekorraga ära (sünnitoetus, lapsehooldustasud, Tallinna toetus). Ähmaselt meenub, et mingi taotlusega oli aega ja sinna see ununes – 140 päeva said tite kõrval nii kiiresti läbi, et magasin viiimase taotluse esitamise lihtsalt maha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seepärast ma alati soovitan mitte oodata, kui dekreedi lõpuni jääb 14p vaid teha KOHE
*tööandjale lhp avaldus(see tehtud?)
ja
*VH avaldus Pensioniametile.

Peretoetuste avaldus ja VH avaldus ju mõlemad Pensioniametile, miks mitte korraga teha?

KOHE, kui lapse sünd registreeritud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]juulie kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tegin täna avalduse ära. Muuseas ma viisin ennast enne rasedust kurssi, taotlesin kõik hüvitised eesti.ee portaalis. Lugesin, et 140 päeva on dekreediraha ja sellest peab piisama 5 kuuks. Jagasin oma raha 5 kuule ära ja kogu aeg teadisn/arvestasin, et mais saan esimese emapalga. Aga selle viimase taotluse lihtsalt unustasin teha. Mõtlesin koguaeg, et tegin kõik avaldused veebruaris ühekorraga ära (sünnitoetus, lapsehooldustasud, Tallinna toetus). Ähmaselt meenub, et mingi taotlusega oli aega ja sinna see ununes – 140 päeva said tite kõrval nii kiiresti läbi, et magasin viiimase taotluse esitamise lihtsalt maha.[/tsitaat]

No aga kas tõesti oli vaja järjekordset last, kui raha pole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]juulie kirjutas:[/small]

No aga kas tõesti oli vaja järjekordset last, kui raha pole? [/tsitaat]

Ja sul on või? Enamusel meist ei ole raha, lapsed tuuakse sellest olenemata ikka ilmale või soovitad aborti sellistele vanematele…uskumatu, millist heameelt võib tunda, et teisel hästi ei lähe.

Teemalgatajale: räägi mehele lugu ära, las maksab tema seekord kõik maksud, saate ju raha järgi, pole ju kuhugi kadunud.

P.S olen jäänud kõigi kolme lapse puhul emapalgast ilma, sest siis ei makstud emapalka ja olen ka elus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas siis tagavarasid polegi? ja vbl annab mehe sissetulekust ajutiselt elada? olete ju üks pere.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahju muidugi, aga samas täiesti veider lugeda, et mitme lapse ema ei oska rahaasju korras hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kahju muidugi, aga samas täiesti veider lugeda, et mitme lapse ema ei oska rahaasju korras hoida.[/tsitaat]No tere eksimatu!
Sa ise oled mitme lapse ema?

Saa enne mitu last, ära mitte kunagi eksi ja siis võta alles tagataskust oma kivid ja hakka loopima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]juulie kirjutas:[/small]

No aga kas tõesti oli vaja järjekordset last, kui raha pole? [/tsitaat]
Kas tõepoolest on vaja suu avada, kui sealt midagi tarka ei tule?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas tõepoolest on vaja suu avada, kui sealt midagi tarka ei tule?[/tsitaat]

See on üks targemaid asju üldse, mida siin foorumis kirjutatakse. Tõesti ei peaks saama uusi lapsi, kui näpud on põhjas. Pärast VH lõppu tuleb ka edasi elada. Kui juba väiksema pere puhul pole üldse vaba raha, millest seda last, kelle kulud kogu aeg suurenevad, kasvatama hakatakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]

See on üks targemaid asju üldse, mida siin foorumis kirjutatakse. Tõesti ei peaks saama uusi lapsi, kui näpud on põhjas. Pärast VH lõppu tuleb ka edasi elada. Kui juba väiksema pere puhul pole üldse vaba raha, millest seda last, kelle kulud kogu aeg suurenevad, kasvatama hakatakse?[/tsitaat]
Ja mida see tagantjärgi näägutamine nüüd aitab (peale näägutaja enda enesetunde parandamise)?
Ei suurene need laste kulud ka vahetpidamata. Üks suuremaid kuluartikleid ongi alguses beebile kogu varustuse soetamine (vankrid-voodid-abivahendid), lisaks suur kulu mähkmetele ja rpa-le (suhteliselt paljud ei tule rinnapiimaga välja). Ja päris paljud emad lähevadki peale VH lõppu kohe tööle, ise olen ka läinud. Ei ole lapsed sellepärast nälga või paljaks jäänud, et mul rahakott puuga seljas pole.

Teemaalgataja – 1 kuu mingid arved võlgnevuses olla pole teab mis katastroof, et sellepärast nutma hakata. Alati on võimalik arve esitajat teavitada hetkelisest jamast ja anda teada, millal saad võla hüvitada – ning midagi hirmsat ei juhtu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jäin esimesest emapalgast ilma

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.