Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jäin hiljaks?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Jäin hiljaks?

Postitas:

Avastasin alles praegu, et mul on kasutamata veel selle aasta lapsehoolduspäevad 3tk. Kas on hilja veel avaldust teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.12 19:48; 26.12 19:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, kui kiire on see inimene, kes neid kinnitab. Minu ülemus kinnitab selliseid asju alati samal päeval, seega ma ei oleks hiljaks jäänud. Teiste kohta ei tea, aga proovida ikka tasub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avastasin alles praegu, et mul on kasutamata veel selle aasta lapsehoolduspäevad 3tk. Kas on hilja veel avaldust teha?

Kuni 31 saad kasutada neid veel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.12 19:54; 27.12 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nädalavahetus läheb ka arvesse või reede, esmaspäev, teisipäev?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.12 19:48; 26.12 19:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult tööpäevad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avastasin alles praegu, et mul on kasutamata veel selle aasta lapsehoolduspäevad 3tk. Kas on hilja veel avaldust teha?

Minu töökohas on 14 päevs ette vaja teatada. Eks sa pea oma sisekorraeeskirjadest järgi vaatama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu töökohas on 14 päevs ette vaja teatada. Eks sa pea oma sisekorraeeskirjadest järgi vaatama.

Küllap on see igal pool nii. Vaevalt, et tööandjale sobib, kui töötaja ütleb, et homsest on lapsehoolduspäevadel. Töö tuleb ju ümber korraldada ja ehk isegi keegi teemaalgataja asemel tööle kupatada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on kokkuleppe küsimus, aga isegi seadus võimaldab tööandujal nõuda etteteatamistähtaega. Isegi kui väikelapse vanem või puhata talle sobival ajal, peab ta ikka etteteatamistähtaega jälgima, sest ka tööandja peab saama tööd korraldada

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.12 09:07; 27.12 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui puhkuste ajakava ei ole koostatud või ei ole lapsepäevi puhkuste ajakavasse märgitud, siis on töötajal õigus TLS-i § 69 lg 3 järgi puhkust kasutada, teatades sellest tööandjale 14 päeva ette kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis.

Lapsepäevade väljavõtmine on rahalises mõttes nagunii kahjumlik, nii et ega sa kaotanud ka midagi ei ole.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.12 10:27; 27.12 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

Lapsepäevade väljavõtmine on rahalises mõttes nagunii kahjumlik, nii et ega sa kaotanud ka midagi ei ole.

väiksepalgaline ei kaota suurt midagi rahaliselt ning suurepalgaline võib sellist rahalist kaotust endale lubada 😀
mina kaotan küll rahaliselt päris palju, aga 3 legaalset lisapuhkepäeva on seda väärt

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.12 10:35; 27.12 13:11; 27.12 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina kaotan küll rahaliselt päris palju, aga 3 legaalset lisapuhkepäeva on seda väärt

Kui need nii väärt on, siis tuleks aegsasti puhkuste ajakavasse ära planeerida, mitte viimsele hetkele jätta.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina kaotan küll rahaliselt päris palju, aga 3 legaalset lisapuhkepäeva on seda väärt

Kui need nii väärt on, siis tuleks aegsasti puhkuste ajakavasse ära planeerida, mitte viimsele hetkele jätta.

miks? need on just head selleks, et kui ootamatult on vaja vaba päeva, siis saab seda lühikese etteteatamisega päevhaaval kasutada

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.12 10:35; 27.12 13:11; 27.12 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnele tööandjale võib see vägagi meeldida – saab nendel päevadel ebaefektiivselt tiksuva töötaja palgalt maha. Oleneb tööst, mõnel pool võib olla aasta kõige töisem aeg, sellisel juhul oled ilmselt hiljaks jäänud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina kaotan küll rahaliselt päris palju, aga 3 legaalset lisapuhkepäeva on seda väärt

Kui need nii väärt on, siis tuleks aegsasti puhkuste ajakavasse ära planeerida, mitte viimsele hetkele jätta.

miks? need on just head selleks, et kui ootamatult on vaja vaba päeva, siis saab seda lühikese etteteatamisega päevhaaval kasutada

2 nädalat etteteatamist ei ole väga ootamatu 😀

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.12 09:07; 27.12 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina kaotan küll rahaliselt päris palju, aga 3 legaalset lisapuhkepäeva on seda väärt

Kui need nii väärt on, siis tuleks aegsasti puhkuste ajakavasse ära planeerida, mitte viimsele hetkele jätta.

miks? need on just head selleks, et kui ootamatult on vaja vaba päeva, siis saab seda lühikese etteteatamisega päevhaaval kasutada

2 nädalat etteteatamist ei ole väga ootamatu ????

no jaanuaris ei oska ma küll kuidagi arvata, mis päevaks mul oktoobris või detsembris vaba päeva võib vaja minna 😀 samas nt laste jõulupeo ajad on 2 ndl varem ikka teada.
enamasti tuleb tööandja vastu ning lepib ka lühema etteteatamisega

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.12 10:35; 27.12 13:11; 27.12 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on etteteatamine 7 päeva, aga alati saab tööandjaga läbi rääkida, kuidas töö võimaldab. Tema ei pea palka maksma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis vanuses lapsega neid päevi enam kasutada ei saa?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis vanuses lapsega neid päevi enam kasutada ei saa?

3 tööpäeva, kui tal on üks või kaks alla 14-aastast last;6 tööpäeva, kui tal on vähemalt kolm alla 14-aastast last või vähemalt üks alla 3-aastane laps.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.12 19:54; 27.12 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on etteteatamine 7 päeva, aga alati saab tööandjaga läbi rääkida, kuidas töö võimaldab. Tema ei pea palka maksma.

Jah, aga kui ühe inimese lapsepäevade tõttu (näiteks kaubanduses, kus peab inimene letis olema) peab teine töötaja tööl olema ja tal tekivad seetõttu ületunnid, siis on see tööandja jaoks lisakulu.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.12 10:27; 27.12 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saad jukokku leppida, et vormistad praegu, aga hiljem kasutad

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, aga kui ühe inimese lapsepäevade tõttu (näiteks kaubanduses, kus peab inimene letis olema) peab teine töötaja tööl olema ja tal tekivad seetõttu ületunnid, siis on see tööandja jaoks lisakulu.

Kui tõesti on võimalik teine/teised töötajad saada asendama ületunde tehes ja kokku leppida rahas tasumine, siis on see tööandjale lausa boonus ju, ei mingit lisakulu.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.12 19:50; 27.12 23:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsepäevade väljavõtmine on rahalises mõttes nagunii kahjumlik, nii et ega sa kaotanud ka midagi ei ole.

Kui suur see summa päevas on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2019. aastal 25,61 € miinus TM.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.12 19:50; 27.12 23:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole neid kunagi reaalselt kasutanud. Ülemuse jaoks pole probleem neid mulle välja maksta palgalisana.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jäin hiljaks?