Esileht Pereelu ja suhted Jäin kolme lapsega üksi – mis edasi?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 104 )

Teema: Jäin kolme lapsega üksi – mis edasi?

Postitas:

Ma eellugu ei taha kirjutama hakata aga lühidalt öeldes läks suhe mehega täiesti rappa ning ta kolis kodust välja. Normaalselt temaga rääkida ei saa, sest peale mobiiltelefoni vastu võtmist ainult karjub paar sõna ja viskab toru hargile. Karjus mulle, et mingeid rahasid ta maksma hakata ei kavatse ja võin sellest ainult unistada. Ei huvita teda, kas saan üüri makstud või lastele söögi ostetud. Olen ise hetkel lapsehoolduspuhkusel ning paari kuu pärast saab vanemahüvitis läbi. Olen murest ja stressist täiesti läbi omadega, mitu päeva söömata, närvid läbi, kaal aina langeb ja jõud ning elurõõm koos sellega. Ma ei suuda selgelt mõeldagi, rääkimata, kust abi otsida või mida edasi teha seoses mehe ükskõiksusega meie perekonna vastu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.08 10:48; 28.08 11:13; 28.08 17:38; 28.08 17:42; 28.08 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1) kas lapsed on lasteaia-sõime järjekorras? kui mitte, siis ruttu kirja!
2) on sul töökoht, kuhu naasta? kui mitte, siis ruttu cv-sid saatma!
3) kohtu kaudu kähku elatis peale!
4) kui lapsed on näljas ja vajad abi, anna teada kas või siin. kus elad, mis number riideid lapsed kannavad jne.
5) tean, et kolme lapse kõrvalt on see raske, aga hakka end ka täiendama, iseseisvalt saab neti abil õppida keeli jne.
6) unusta see mees, pea püsti ja sa pead olema tugev, lössivajumise võimalust ei ole, kolm last oli ka sinu valik. püüa leida oma tasakaal ja rõõmud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööle.
Lastele lasteaiakohad.
Kohtusse elatise avaldus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot ma ei saa aru, kuidas meil tüüpsuhtumine meestel on peale lahkuminekut öelda, et elatist ta ei maksa, aidata ei kavatse ja tehku naine mis tahab nende laste ja oma eluga.
See on minu teada esimene asi, mida mees ütleb peale lahkumist.
Krdi litapojad sellised.
Kui vähegi oleks südant, siis viiks lapsed selle vääraka juurde ja ütleks samad sõnad. Saa hakkama, kuidas tahad.
Samas aga oleme ausa,d me naised pole sellised idioodid, et oma lapsed nii hülgaks nagu meil mehed.
Ah jaa, siis teksti lõppu peab panema veel, et jah, jutt polnud ju kõigist meie meestest. Küll aga suurem osa ikkagi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.08 11:06; 28.08 12:42; 28.08 13:11; 28.08 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige pisem on lasteaia järjekorda pandud, keskmine käib lasteaias ning suurem on juba koolilaps.
Töökoht on (peaks vähemalt olema) olemas, kuid sinna naasta ma niipea kindlasti ei saa, sest kõige nooremat last ei ole kuhugi jätta.
Lapsed näljas ei ole, sest tean, et kui läheb ikka väga raskeks, siis mu vanemad on nõus alati aitama. Nad annaksid kasvõi viimase ära, et nende lapsel ja lastelastel kõhud tühjad ei oleks. Saaksin neilt alati abi küsida, kuid ma ei tahaks seda eriti teha.
Kõigele muule lisaks sain ma ülikooli tasuta kohale sisse ja nüüd ei saa ma seal käima hakata, sest ei ole noorimat last kellegagi jätta..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.08 10:48; 28.08 11:13; 28.08 17:38; 28.08 17:42; 28.08 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõige pisem on lasteaia järjekorda pandud, keskmine käib lasteaias ning suurem on juba koolilaps.
Töökoht on (peaks vähemalt olema) olemas, kuid sinna naasta ma niipea kindlasti ei saa, sest kõige nooremat last ei ole kuhugi jätta.
Lapsed näljas ei ole, sest tean, et kui läheb ikka väga raskeks, siis mu vanemad on nõus alati aitama. Nad annaksid kasvõi viimase ära, et nende lapsel ja lastelastel kõhud tühjad ei oleks. Saaksin neilt alati abi küsida, kuid ma ei tahaks seda eriti teha.
Kõigele muule lisaks sain ma ülikooli tasuta kohale sisse ja nüüd ei saa ma seal käima hakata, sest ei ole noorimat last kellegagi jätta..
[/tsitaat]
Pane naabruses kuulutused üles, et otsid emasid sama vanade lastega, kellega lapsehoidu vahetada. Ühel päeval võtad sina nende lapsed, teistel päevadel vahetate.

Mõtle juba praegu, kust saaksid endale talveks soodsalt kartuli-, porgandi-, peedi-, kapsa- ja miks ka mitte õunavarud soetada. Ehk pead ennast kuhugi sugulaste või tuttavate juurde kartulivõtule appi mehkeldama näiteks. Igatahes hakka aktiivselt sellist võimalust otsima.

Kas hoidised on juba tehtud? Kui ei, siis mustikaid veel on, pohlaaeg on hoogu sisse saamas ja õunad kohe-kohe tulemas.

Räägi vanematega ka asjast ausalt, ehk on nemadki nõus kas või mõnikord õhtuti või nädalavahetustel lastel silma peal hoidma, et saaksid natuke puhkust, mõtted selgemaks ja neid vajalikke tegevusi teostada. Või ka õppida kui õnnestub nüüd siiski ülikooli minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõige pisem on lasteaia järjekorda pandud, keskmine käib lasteaias ning suurem on juba koolilaps.
Töökoht on (peaks vähemalt olema) olemas, kuid sinna naasta ma niipea kindlasti ei saa, sest kõige nooremat last ei ole kuhugi jätta.
Lapsed näljas ei ole, sest tean, et kui läheb ikka väga raskeks, siis mu vanemad on nõus alati aitama. Nad annaksid kasvõi viimase ära, et nende lapsel ja lastelastel kõhud tühjad ei oleks. Saaksin neilt alati abi küsida, kuid ma ei tahaks seda eriti teha.
Kõigele muule lisaks sain ma ülikooli tasuta kohale sisse ja nüüd ei saa ma seal käima hakata, sest ei ole noorimat last kellegagi jätta..
[/tsitaat]

Koolis saad sa võtta akadeemilise kuni lapse 3-aastaseks saamiseni. Elatise suhtes tee kohe maksekäsk e-toimiku kaudu miinimumi peale, hiljem saad summat alati kohtu kaudu suurendada, kui selleks vajadus on. Lisaks – kuni lapse 3-aastaseks saamiseni on sul õigus mehepoolsele ülalpidamisele, kuis a lapse pärast ei saa tööle minna – selles suhtes hagi kohtusse ja KOHE – tagantjärgis eda välja ei mõisteta. Räägi vanematega, kuidas nad sind just emotsionaalselt ja korralduslikult aidata saaksid, näiteks juristiga vms.
Kui elatis välja mõistetud ja mees ikka ei maksa, siis kohtutäiturile ning saada riigipoolest elatisabi 4 kuud (oli vist 90 eurot lapse kohta kuus). Abiks seegi.
Lisaks – astu kindlasti kohaliku lasterikaste perede liidu liikmeks, ka sealt võid saada abi. Uuri eralastehoidude kohta ja palju vald/omavalitsus selle arvest kompenseerib – ehk tasub siiski tööl käimine ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu, milliseid mehi on olemas. Või tema ei maksa sentigi oma lastele? Küll maksab, aja asjad ametlikuks. Pöördu sugulaste poole, sõbrannade poole ja mine kohe tööle tagasi. Väga paljud naised käivad imikute kõrvalt tööl, midagi ei ole teha. Kui endisesse töökohta minna ei saa tagasi, siis leia vahetustega tööd, ja mine ikkagi tööle koheselt. Oma mehega ära üldse räägi enam, ta ei vääri seda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.08 11:56; 28.08 12:54; 28.08 12:56; 28.08 13:22; 28.08 13:28; 28.08 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nüüd ei saa hästi aru, millal ta välja kolis, kas mõned päevad tagasi või ammu juba. Igatahes ühtegi suppi ei sööda sama kuumalt kui keedetakse ja võib juhtuda, et leiate mõlemad õigema olevat suhe ära lappida. Rahunege mõlemad, mehel tuleb nii või teisiti laste suhtes aidata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 12:06; 28.08 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

annad lapsed mehele kasvatada. ise hakkad elatist maksma.

kasvatate mehega lapsi kuu sinu juures , kuu tema juures- mitte keegi kellegile elatist ei maksa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea õpetuslugu noortele naistele, kes ei oma kõrgharidust, sünnitavad palju lapsi ja elavad oma mehega vabas abielus.
Tark naine ei sünnita lapsi mehele, kes ei soovi abielluda ja võib igal päeval kodus lahkuda.
Kas laste sünnitunnistusel on vähemalt kirjutatud, kes on laste isa?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 12:12; 28.08 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt rahune maha, sest närvis inimene ei suuda adekvaatselt mõelda.
1. Elatis – avaldus tee ära ja kohe täna.
2. Uuri, äkki saab ka väiksem laps lasteaeda juba sel sügisel (saan su jutust aru, et tegemist on 1a ja mõnekuuse lapsega?) – minul läks laps lasteaeda 1a 3k ja tänaseks väga tubli koolilaps, ära pelga seda nii varakult lasteaeda panemist. Sina saad sellisel juhul tööle naasta ja rahaliselt paremasse seisu.
3. Ära häbene oma vanematelt abi paluda. Mõtle sellele, kas sina jätaksid sellises olukorras oma lapse hätta? Ja kas sulle meeldiks see, kui su oma laps ei julge sinult abi paluda. Vanemad reeglina aitavad oma lapsi alati ja seda hea meelega….
4. Ei tea, kas sa oled abielu, aga kui ei, siis saad küsida oma vallast/linnast tõenäoliselt sotsiaaltoetust. Selleks pöördu oma valla/linna sotsiaaltöötaja poole. Ka seda ei tohi häbeneda, sest sinu häbi pärast kannatavad sinu lapsed ja seda sa ju ei taha. Ning sageli on võimalik kasvõi see, et vald maksab laste lasteaia kohatsau ning laste lasteaia ja kooli söögid kinni. seegi suur rahaline abi 🙂
5. Ära sina karju mehe peale ja ehk siiski saate millalgi rahulikult maha istuda ja rääkida. Üksteise süüdistamine teid ei aita ning kui olete juba lahku läinud, siis on teil vaja rääkida laste tulevikust, mitte enda minevikust…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Vot ma ei saa aru, kuidas meil tüüpsuhtumine meestel on peale lahkuminekut öelda, et elatist ta ei maksa, aidata ei kavatse ja tehku naine mis tahab nende laste ja oma eluga.
See on minu teada esimene asi, mida mees ütleb peale lahkumist.
Krdi litapojad sellised.
Kui vähegi oleks südant, siis viiks lapsed selle vääraka juurde ja ütleks samad sõnad. Saa hakkama, kuidas tahad.
Samas aga oleme ausa,d me naised pole sellised idioodid, et oma lapsed nii hülgaks nagu meil mehed.
Ah jaa, siis teksti lõppu peab panema veel, et jah, jutt polnud ju kõigist meie meestest. Küll aga suurem osa ikkagi[/tsitaat]

Kõige masendavam on loo juures see, et sellised süüdimatud mehed leiavad ruttu uued naised. Palju selliseid sama \”toredaid\” naisi liigub meie seas;(

Teemaalgataja, vaata, et sa teda taga nutma ei hakka, ole suhtumisega, et hea et s…st lahti said. See on meestele paras egolaks. Kui said tasuta kohale õppima, siis oled tubli tüdo ja ühel päeval veel kahetseb…Keegi pakkus välja hea idee, et võta akadeemiline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, esimene asi – avaldus elatise maksmiseks kohe e-riigi kaudu teele saata. Selleks peab sul olema ID kaart, kaardilugeja ja paroolid. Ja mehe elukoha aadress.
https://www.e-toimik.ee/

Seda tee täiesti külmalt, emotsioonid jäta kõrvale. Kui see on tehtud, vaata edasi.
Lasteaia suhtes võid kodulähedasi lastesõimi läbi helistama hakata. Võibolla mõni vanem on nüüd sügisest loobunud oma kohast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 12:31; 06.09 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Chathryn kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kõige masendavam on loo juures see, et sellised süüdimatud mehed leiavad ruttu uued naised. Palju selliseid sama \”toredaid\” naisi liigub meie seas;(

Teemaalgataja, vaata, et sa teda taga nutma ei hakka, ole suhtumisega, et hea et s…st lahti said. See on meestele paras egolaks. Kui said tasuta kohale õppima, siis oled tubli tüdo ja ühel päeval veel kahetseb…Keegi pakkus välja hea idee, et võta akadeemiline.[/tsitaat]

No just, tahab mees uue lehekülje elus pöörata, aga palun. Tahab naine, siis juba suur tõke on lapsed. Ei ole just palju mehi, kes tahavad endale nö teise ringi naist.
Mehed on ikka sead.
Jälle ütlen lõppu, et mitte kõik, mitte kõik

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.08 11:06; 28.08 12:42; 28.08 13:11; 28.08 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Andsin ennist vähe vale informatsiooni – http://www.sm.ee/sinule/perele/elatisabi.html
Siin täpsemalt kirjas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hea õpetuslugu noortele naistele, kes ei oma kõrgharidust, sünnitavad palju lapsi ja elavad oma mehega vabas abielus.
Tark naine ei sünnita lapsi mehele, kes ei soovi abielluda ja võib igal päeval kodus lahkuda.
Kas laste sünnitunnistusel on vähemalt kirjutatud, kes on laste isa?
[/tsitaat]

Vabshee jutt. Abielu ei ole mingi garantii, mis kestab vähemalt 18 aastat, ja teiseks, kuidas sa keelaksid oma seaduslikul abikaasal, kellega sul on abielus sündinud lapsed, ja kelle nimi on laste sünnitunnistustel isana kirjas, kodunt lahkuda kui tal tekiks see soov?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.08 11:56; 28.08 12:54; 28.08 12:56; 28.08 13:22; 28.08 13:28; 28.08 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõigepealt rahune maha, sest närvis inimene ei suuda adekvaatselt mõelda.
1. Elatis – avaldus tee ära ja kohe täna.
2. Uuri, äkki saab ka väiksem laps lasteaeda juba sel sügisel (saan su jutust aru, et tegemist on 1a ja mõnekuuse lapsega?) – minul läks laps lasteaeda 1a 3k ja tänaseks väga tubli koolilaps, ära pelga seda nii varakult lasteaeda panemist. Sina saad sellisel juhul tööle naasta ja rahaliselt paremasse seisu.
3. Ära häbene oma vanematelt abi paluda. Mõtle sellele, kas sina jätaksid sellises olukorras oma lapse hätta? Ja kas sulle meeldiks see, kui su oma laps ei julge sinult abi paluda. Vanemad reeglina aitavad oma lapsi alati ja seda hea meelega….
4. Ei tea, kas sa oled abielu, aga kui ei, siis saad küsida oma vallast/linnast tõenäoliselt sotsiaaltoetust. Selleks pöördu oma valla/linna sotsiaaltöötaja poole. Ka seda ei tohi häbeneda, sest sinu häbi pärast kannatavad sinu lapsed ja seda sa ju ei taha. Ning sageli on võimalik kasvõi see, et vald maksab laste lasteaia kohatsau ning laste lasteaia ja kooli söögid kinni. seegi suur rahaline abi 🙂
5. Ära sina karju mehe peale ja ehk siiski saate millalgi rahulikult maha istuda ja rääkida. Üksteise süüdistamine teid ei aita ning kui olete juba lahku läinud, siis on teil vaja rääkida laste tulevikust, mitte enda minevikust…[/tsitaat]

Eksid. Mingi eneseuhkus võiks olla, et sellise mehega enam mitte ühtegi sõna vahetada. Miks peaks teemaalgataja arutama laste tulevikku isendiga, kes ei muretse nende oleviku pärast isegi? Mina ei räägiks selle \”mehega\” enam sõnagi ja kohe kindlasti ei kaasaks ma teda laste tuleviku planeerimisse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.08 11:56; 28.08 12:54; 28.08 12:56; 28.08 13:22; 28.08 13:28; 28.08 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vabshee jutt. Abielu ei ole mingi garantii, mis kestab vähemalt 18 aastat, ja teiseks, kuidas sa keelaksid oma seaduslikul abikaasal, kellega sul on abielus sündinud lapsed, ja kelle nimi on laste sünnitunnistustel isana kirjas, kodunt lahkuda kui tal tekiks see soov? [/tsitaat]

Tahad sa seda või mitte, aga kui mees ei taha ametlikult abielluda, siis see näitab, et ta ei taha enda peale kohustusi võtta. Mul on palju sõbrannasid, kes elasid vaba abielus, sünnitasid lapsed ja siis läksid mehega tülli ning mees lahkus kodust ära.
Abielu on siiski garantii, et mees nii kergesti ei lähe ära 😉
Kanad olete, et ei suutnud meest abielluda endaga. Miinustage niipalju kui viitsite,aga minu arvamus jääb samaks. Olen õnnelik abielus kõrghariduse ja hea tööga vene naine 😉
Ja me abiellusime sel põhjusel, et armastame teineteist, vaid mitte sel põhjusel, et jäin rasedaks. Esimene laps sündis abielu kolmandal aastal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 12:12; 28.08 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hea õpetuslugu noortele naistele, kes ei oma kõrgharidust, sünnitavad palju lapsi ja elavad oma mehega vabas abielus.
Tark naine ei sünnita lapsi mehele, kes ei soovi abielluda ja võib igal päeval kodus lahkuda.
Kas laste sünnitunnistusel on vähemalt kirjutatud, kes on laste isa?
[/tsitaat]
Tead, mind ajab selline jama lihtsalt iiveldama, mida sa suust välja ajad!! Mida see abielu aitab? Läksin just lahku mehest, kellega olin abielus, kes ei tahtnud lahutada – nii tore oli ju mind türanniseerida ja minu kulul elada. Oman piisavalt haridust, mul on keskmisest paremini tasustatav töö ja tööpuudust pole karta. Küll aga olen nagu teemaalgatajagi ilma noorema lapse lasteaiakohast ning puhtalt seetõttu kolme alaealise lapsega raskustes. Minu lahutatud abikaasa teatas just telefoni teel elatishagist kuuldes, et ma pean nüüd edaspidi silmad lahti magama sest \”tema ju ÜTLES, et ma ei esita (loe: ei tohi esitada) kohtusse hagi. Mis sest, et olen kannatlikult oodanud 5 kuud, et ta oma lubadust täidaks ja midagigi maksaks. Paraku on tal ja kogu tema suguseltsil kahju lastele isegi puude alla kukkunud õunu tuua. Ja kõik on pealtnäha toredad inimesed – alles lahutades mehe ja ta sugulaste näed õiget nägu.

Nii et kuulan – KUIDAS see abielu ja haridus nüüd mind ajutistest raskustest päästma oleks pidanud? Tegelikuses oleksin ma olnud palju paremas sesisu, kui ma POLEKS abielus olnud- lahutus ja mehe väljasaamine abielu puhul on tunduvalt keerukam, kui vabaabielus olles. Mul oleks palju rohkem ressursse alles, kui ma poleks pidanud pidama aasta otsa võitlus süsteemiga, mille nimi on abielu, õiguslik sissekirjutus jne. Alles \”tänu\” lähenemiskeelu taotluse esitamisele sain inimese oma isiklikust majast välja.

Minu soovitus on hoopis naistele see – kasvatage oma poegadest vastutustundlikud mehed, kes hoolitsevad oma järeltulijate eest. Ütelge lahti oma täiskasvanud poegadest, kui nad teie lastelaste eest ei hoolitse. Sest nagu minu poolt näha on, on selliste meeste selja taga tigedate ja õelate naissugulaste hordid, kelle meelest täiskasvanud joodikmees on palju väärtuslikum kui väikesed armsad lapsed.

PS! Mis siis veel teha, kui naine loll on? Kas neile käib mingi eraldi klausel?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 28.08 13:01; 28.08 13:05; 29.08 07:36; 29.08 08:38; 29.08 09:13; 29.08 10:09; 29.08 10:25; 29.08 13:54; 29.08 20:56; 30.08 11:07; 10.09 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline tekst näitab aga su madalat IQ-d… 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.08 13:05; 28.08 13:08; 28.08 13:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tahad sa seda või mitte, aga kui mees ei taha ametlikult abielluda, siis see näitab, et ta ei taha enda peale kohustusi võtta. Mul on palju sõbrannasid, kes elasid vaba abielus, sünnitasid lapsed ja siis läksid mehega tülli ning mees lahkus kodust ära.
Abielu on siiski garantii, et mees nii kergesti ei lähe ära 😉
Kanad olete, et ei suutnud meest abielluda endaga. Miinustage niipalju kui viitsite,aga minu arvamus jääb samaks. Olen õnnelik abielus kõrghariduse ja hea tööga vene naine 😉
Ja me abiellusime sel põhjusel, et armastame teineteist, vaid mitte sel põhjusel, et jäin rasedaks. Esimene laps sündis abielu kolmandal aastal.[/tsitaat]
Vaata, sina ei oska kirjutada ja sinu suursaavutus võib tõesti olla tanu alla saamine ning mehe kinnihoidmine. Aga usu mind – perekoolis käib ka teisi abielunaisi, pole sina ainuke. Kujuta ette, on naisi, kes ise tahavad lahutada. Ja arvavad, et iga mees ei vääri kinnihoidmist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 28.08 13:01; 28.08 13:05; 29.08 07:36; 29.08 08:38; 29.08 09:13; 29.08 10:09; 29.08 10:25; 29.08 13:54; 29.08 20:56; 30.08 11:07; 10.09 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tahad sa seda või mitte, aga kui mees ei taha ametlikult abielluda, siis see näitab, et ta ei taha enda peale kohustusi võtta. Mul on palju sõbrannasid, kes elasid vaba abielus, sünnitasid lapsed ja siis läksid mehega tülli ning mees lahkus kodust ära.
Abielu on siiski garantii, et mees nii kergesti ei lähe ära 😉
Kanad olete, et ei suutnud meest abielluda endaga. Miinustage niipalju kui viitsite,aga minu arvamus jääb samaks. Olen õnnelik abielus kõrghariduse ja hea tööga vene naine 😉
Ja me abiellusime sel põhjusel, et armastame teineteist, vaid mitte sel põhjusel, et jäin rasedaks. Esimene laps sündis abielu kolmandal aastal.[/tsitaat]

Selline hooplemine näitab aga su madalat IQ’d ning seda, et sul on lapselik vajadus tähelepanu järgi. Kõik vist ikka ei ole korras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.08 13:05; 28.08 13:08; 28.08 13:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tahad sa seda või mitte, aga kui mees ei taha ametlikult abielluda, siis see näitab, et ta ei taha enda peale kohustusi võtta. Mul on palju sõbrannasid, kes elasid vaba abielus, sünnitasid lapsed ja siis läksid mehega tülli ning mees lahkus kodust ära.
Abielu on siiski garantii, et mees nii kergesti ei lähe ära 😉
Kanad olete, et ei suutnud meest abielluda endaga. Miinustage niipalju kui viitsite,aga minu arvamus jääb samaks. Olen õnnelik abielus kõrghariduse ja hea tööga vene naine 😉
Ja me abiellusime sel põhjusel, et armastame teineteist, vaid mitte sel põhjusel, et jäin rasedaks. Esimene laps sündis abielu kolmandal aastal.[/tsitaat]

Ja mul on sugulasi ja tuttavaid , kes on terve elu olnud niinimetatud vabaabielus; nüüdseks on lapsed täisealised ja isegi lapselapsed olemas.
Ja on ka tuttavaid, kes on saanud esimese lapse peale 10aastast abielu ja aasta jooksul on mees leidnud, et ta ei soovi enam naisest-lapsest midagi kuulda.

Mida me siis sellest järeldame.
Abielu ei ole mingi tagatis, et mees hakkab lastele tulevikus elatisraha maksma.
Teemaalgatajsele on siis küllaga häid nõuandeid antud: elatisavaldus sisse; niikui kohtult tuleb MÄÄRUS, siis sellega lähed pensioniametisse ja teed seal ELATISABI avalduse. Maksavad kinni 3 kuu elatise ( see nõutakse mehelt hiljem sisse).
KOV-ist uurida ehk saaksid väiksema lapse ikka lasteaeda.
Mees võib öelda, et tema ei maksa, seadused on siiski järjest rohkem laste poolt ja kui sihipäraselt tegutseda, siis saab elatisrahad kätte.

Ps. Olen 26ndat aastat abielus eesti naine; nelja lapse ema. Ja tuttavate näitel olen küllaga näinud, et abielu ei ole mingi garantii, et mees ära ei lähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.08 13:09; 28.08 13:31; 28.08 16:58; 30.08 07:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja mul on sugulasi ja tuttavaid , kes on terve elu olnud niinimetatud vabaabielus; nüüdseks on lapsed täisealised ja isegi lapselapsed olemas.
Ja on ka tuttavaid, kes on saanud esimese lapse peale 10aastast abielu ja aasta jooksul on mees leidnud, et ta ei soovi enam naisest-lapsest midagi kuulda.

Mida me siis sellest järeldame.
Abielu ei ole mingi tagatis, et mees hakkab lastele tuleviksu elatisraha maksma.
Teemaalgatajsele on siis küllaga häid nõuandeid antud: elatisavaldus sisse; niikui kohtult tuleb MÄÄRUS, siis sellega lähed pensioniametisse ja teed seal ELATISABI avalduse. Maksavad kinni 3 kuu elatise ( see nõutakse mehelt hiljem sisse).
KOV-ist uurida ehk saaksid väiksema lapse ikka lasteaeda.
Mees võib öelda, et tema ei maksa, seadused on siiski järjest rohkem laste poolt ja kui sihipäraselt tegutseda, siis saab elatisrahad kätte.

Ps. Olen 26ndat aastat abielus eesti naine; nelja lapse ema. Ja tuttavate näitel olen küllaga näinud, et abielu ei ole mingi garantii, et mees ära ei lähe. [/tsitaat]

Ah mis sa ikka vaidled \”maailmanabaga\” 🙂
Loll jääb ikka lolliks ja oma sõnnikut veeretama

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.08 11:06; 28.08 12:42; 28.08 13:11; 28.08 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kus linnas sa elad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.08 13:05; 28.08 13:08; 28.08 13:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naised, kui teil on pojad, siis minu arvates peamine on see, kui olete pojale andnud eluks kaasa õiglased väärtused, et ta teaks, mis on hea, mis halb. Seda peaks kahtlemata ka isad tegema oma laste suhtes ja see ei kehti ainult poegadele, vaid ka tütarde kasvatamisel. Aga midagi pole teha, lapsed saavad oma eeskujud ikkagi kodust kaasa ja kui on sellised isad, nagu siin teemaalgatuses, siis naine ja nende laste ema, püüa oma lastest kasvatada kõigest hoolimata tublid inimesed, kes oskaks enda kõrval teisi inimesi näha ja vastutaksid oma tegude eest ise. See on väga raske, üksi, kui pead vaatama, et neile kõik materiaalsedki asjad saad tagatud, aga see on väga vajalik. Mida rohkem sulgub peredes see ahel, nagu isa ees, nii poeg järel, seda vähem on meil tulevikus ka õnnetuid peresid ja lapsi (peamiselt ilma isata siis, mitte ilma emata). Pluss olen väga nõus siin natud soovitustega Sulle, teemaalgataja, küsi igal võimalikul juhul abi, seda ei saa häbeneda…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tahad sa seda või mitte, aga kui mees ei taha ametlikult abielluda, siis see näitab, et ta ei taha enda peale kohustusi võtta. Mul on palju sõbrannasid, kes elasid vaba abielus, sünnitasid lapsed ja siis läksid mehega tülli ning mees lahkus kodust ära.
Abielu on siiski garantii, et mees nii kergesti ei lähe ära 😉
Kanad olete, et ei suutnud meest abielluda endaga. Miinustage niipalju kui viitsite,aga minu arvamus jääb samaks. Olen õnnelik abielus kõrghariduse ja hea tööga vene naine 😉
Ja me abiellusime sel põhjusel, et armastame teineteist, vaid mitte sel põhjusel, et jäin rasedaks. Esimene laps sündis abielu kolmandal aastal.[/tsitaat]

Ahsoo. Palju õnne sulle. Meie oleme vabaabielus kanad, aga sina oled tegija, sest leidsid mehe, kes sinuga armastusest abiellus? Arvan, et räägi sellest oma õnnelikust abielust siis edasi kui sa 90ndat sünnipäeva koos sellesama abikaasaga pidada saad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.08 11:56; 28.08 12:54; 28.08 12:56; 28.08 13:22; 28.08 13:28; 28.08 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tahad sa seda või mitte, aga kui mees ei taha ametlikult abielluda, siis see näitab, et ta ei taha enda peale kohustusi võtta. [/tsitaat]
Äkki ei taha hoopis naine abielluda?
Äkki ei ole kohustused ja abielu omavahel kuigimoodi seotud? Äkki abielluvad täiesti süüdimatud inimesed ka, sellepärast, et pulmi on tore pidada ja saab käpa teise inimese rahadele ligi ajada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tahad sa seda või mitte, aga kui mees ei taha ametlikult abielluda, siis see näitab, et ta ei taha enda peale kohustusi võtta. Mul on palju sõbrannasid, kes elasid vaba abielus, sünnitasid lapsed ja siis läksid mehega tülli ning mees lahkus kodust ära.
Abielu on siiski garantii, et mees nii kergesti ei lähe ära 😉
Kanad olete, et ei suutnud meest abielluda endaga. [/tsitaat]

Tean mitmeid normaalseid, kõrgharidusega, kena välimusega ning suurema sissetulekuga mehi, kes elavadki vabaabielu ja ilma ei ole keegi millestki jäänud kuna abielus ei olda. See oleneb sellest, mis kellegi jaoks toimib, kuid paber ei hoia kedagi kinni, kullake. Kui mees tahab ära minna, ta läheb ja elu läheb edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.08 11:56; 28.08 12:54; 28.08 12:56; 28.08 13:22; 28.08 13:28; 28.08 18:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 104 )


Esileht Pereelu ja suhted Jäin kolme lapsega üksi – mis edasi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.