Esileht Pereelu ja suhted Jäin kolme lapsega üksi – mis edasi?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 104 )

Teema: Jäin kolme lapsega üksi – mis edasi?

Postitas:

Aga mina jälle oleksin väga õnnelik sellises olukorras.
Mehelt pead ju ikka alimente saama. Kui ei saa, siis on riik ka meil olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Naised, kui teil on pojad, siis minu arvates peamine on see, kui olete pojale andnud eluks kaasa õiglased väärtused, et ta teaks, mis on hea, mis halb. Seda peaks kahtlemata ka isad tegema oma laste suhtes ja see ei kehti ainult poegadele, vaid ka tütarde kasvatamisel. Aga midagi pole teha, lapsed saavad oma eeskujud ikkagi kodust kaasa ja kui on sellised isad, nagu siin teemaalgatuses, siis naine ja nende laste ema, püüa oma lastest kasvatada kõigest hoolimata tublid inimesed, kes oskaks enda kõrval teisi inimesi näha ja vastutaksid oma tegude eest ise. See on väga raske, üksi, kui pead vaatama, et neile kõik materiaalsedki asjad saad tagatud, aga see on väga vajalik. Mida rohkem sulgub peredes see ahel, nagu isa ees, nii poeg järel, seda vähem on meil tulevikus ka õnnetuid peresid ja lapsi (peamiselt ilma isata siis, mitte ilma emata). Pluss olen väga nõus siin natud soovitustega Sulle, teemaalgataja, küsi igal võimalikul juhul abi, seda ei saa häbeneda…[/tsitaat]
Vaidleks siiski vastu; ema ja perekond võivad olla eeskujuks, võivad kasvatada õigeid väärtushinnanguid, kuid lõpliku otsuse teeb inimne ise. Paraku soosib meie ühiskond sellist käitumist; miks muidu leiavad tihti isegi naised, et lapsed kuuluvad naise juurde ja mees ei peagi lapsi kuidagi toetama. Küllalt siin elatiseteemades nähtud, kus öeldakse, et \” ise pead hakkama saama oma lastega, mitte mehe käest raha nõudma\”.
Kui ühiskonna suhtumine rohkem muutuks, siis oleks kindlasti vähem neid mehi, kes oma lastega ei taha tegemist teha ja neid ei toeta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.08 13:09; 28.08 13:31; 28.08 16:58; 30.08 07:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abielu ei tee mehest veel meest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.08 11:06; 28.08 12:42; 28.08 13:11; 28.08 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Abielu ei tee mehest veel meest![/tsitaat]

ja naisest naist !

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kasvatage, kallid naised, oma poegadest normaalsed mehed, mitte need krdima litapojad! Inimene teeb ise jah otsuse minna aga õigete väärtuhinnangutema kasvatatud inimene ei jäta oma lapsi.
Järelikult on kuskil ikkagi puusse pandud. Meie teiste koju ei näe eks.
Aga tänapäeval ongi moes kohustusi mitte täita, õnneks olen mina leidnud endale normaalse mehe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tõesti taha targutada aga kust sellised mehed tulevad?Ja 3 last on tore aga kas mees üleöö muutus hoolimatuks tõpraks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jah, kasvatage, kallid naised, oma poegadest normaalsed mehed, mitte need krdima litapojad! Inimene teeb ise jah otsuse minna aga õigete väärtuhinnangutema kasvatatud inimene ei jäta oma lapsi.
Järelikult on kuskil ikkagi puusse pandud. Meie teiste koju ei näe eks.
Aga tänapäeval ongi moes kohustusi mitte täita, õnneks olen mina leidnud endale normaalse mehe.[/tsitaat]

Selle esimese lausega on KÕIK öeldud.
/ Ega mehel, laste isal, ei lasu vastutust kasvatada oma pojast(poegadest) vastutsustundlike mehi/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin kümme aastat tagasi samas seisus. Kah kolm last ja noorim 1a3k.

Hirmus aeg oli. Nüüd, tagasi vaadates –
esiteks – võta vastu igasugune lapsehoidmisabi, Sul on vaja oma aega. Otsi üles sõbrannad, kellele kogu valu välja kurta, meest kiruda, misiganes. Tee füüsilist trenni, ole omaette ja ela oma valu välja. Ära mängi kangelast.

teiseks – hakka sööma. Pane kasvõi äratus helisema ja söö (ka siis, kui isu ei ole)

kolmandaks – tegele lastega. Räägi nendega. Neil on väga raske. Luba neil oma tunded välja elada, ära ütle, et nii ei sobi /ei tohi. see on see punkt, millele mina oleksin pidanud rohkem rõhku panema.

neljandaks – mine tööle. Saab kergem – vähemalt mingi aja päevast pead muule mõtlema. Mina omal ajal palkasin lapsehoidja. Ei kahetse.

viiendaks – ametlikud asjad korda ajada (kinnisvaraküsimused, elatis, isal lastega kohtumiste kord jms)

kuuendaks – ütled endale kasvõi mitu korda päevas, et saad hakkama. Isegi kui see alguses uskumatuna tundub, hakkab see lõpuks tööle. Tegelikult ka, sa saad hakkama

seitsmendaks – kui väga raskeks läheb, otsi abi professionaalilt (psühholoog, psühhiaater, lastepsühholoog)

kaheksandaks – säilita eneseväärikus laste isaga suheldes. Kohtu temaga ainult niipalju, kui tõesti hädapärast vaja. Ära sõimle temaga, räägi ainult ametlikest asjadest, mida ta peab teadma (a la notariaegadest, elatisnõudest). Kui muidu ei suuda, võta enne tablett rahustit. Iseäranis hoidu kõiksugu kirjalikust suhtlemisvormist, mis musta stsenaariumi puhul kohtus sinu vastu võidakse kallutada.

Hea lugemine on \”Kui suhe lõpeb : kuidas lahutusest toibuda\” (Fisher on autor)
Sa saad hakkama. Kindlasti saad hakkama.

Omast kogemusest – ma poleks iial uskunud, et hingevalu võib nii suur olla. Varem olin seda pidanud lauluterialite väljamõeldiseks.
Aga sellega saab hakkama, mitte küll kiiresti ja kohe. Nii mõnedki asjad lõi see pauk paika, kõlab võiolla uskumatuna, aga enesehinnang on tõusnud ja ma tean, et kui ma selle üle elasin, siis saan muuga ka toime.
Uus suhe on ka ja parem kui eelmine.

Ja lõpetuseks neile, kes usvad abielu kinnihoidvasse jõusse – see võib igaühega juhtuda – mina olin oma laste isaga abielus olnud 15 aastat, viimane laps oli igarti oodatud ja planeeritud teisest soost lapsuke. Lihtsalt mõnikord lähebki 17 aastat, enne kui teist inimest viimseni tundma saad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]-K7- kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Selle esimese lausega on KÕIK öeldud.
/ Ega mehel, laste isal, ei lasu vastutust kasvatada oma pojast(poegadest) vastutsustundlike mehi/

[/tsitaat]
Vaata, minuteada siiski normaalsed mehed ei käi siin perekoolis – see on põhiliselt naistefoorum ja teema on siin ka naistest, kellel pole mehi lapsi kasvatamas. Pöördumine oligi vast neile – kasvatage oma poegadest normaalsed mehed, lõhkuge see lõputu rongaisade produtseerimise ring. Sest mina julgen väita, et väga paljud üksikemad keeravad ise oma pojad tuksi, nunnutamise ja ninnunännutamisega. Ninnunännutamine kasvatab väikesied väärakaid egomaniakke, kes arvavad, et kogu maailm keerleb nende m…i ja vajaduste ümber ning lapsed käivad komplektis emasega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma tõesti taha targutada aga kust sellised mehed tulevad?Ja 3 last on tore aga kas mees üleöö muutus hoolimatuks tõpraks?[/tsitaat]
Tead, ei muutu üleöö. Just vaikselt muutuvad. Ja algul proovitakse suhteid lappida, perenõustamises käia jne. Ei näe teise inimese sisse, kuidas need protsessid seal käivad. Selge on see, et inimesed muutuvad ja mitte alati paremuse poole. Vastutus lasub ikka sellele inimesel endal, mitte abikaasal ja tema valikutel. Silma on jäänud suhtumine, et \”naine valib endale mehe\” ja seega on mees nagu vastutusest vaba. Ma ei tea, ma olen vist rumal, aga mina mõtlesin küll, et meil oli see asi vastastikune ja ei valinud ma kuskilt mingis meeste väljapanekust tõutunnuste järgi meest. Polnud kaasas ei kasutusõpetust, tõutunnistust ega garantiid. Kas teistel on ja mina tõesti ainus loll? Ehk on siis tõesti kõik minu süü … võtan vist elatisenõude tagasi 🙂 – mina ta ju valisin, mis nõudeid mu talle siis ikka on õigus esitada …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mida see abielu aitab? Läksin just lahku mehest, kellega olin abielus, kes ei tahtnud lahutada – nii tore oli ju mind türanniseerida ja minu kulul elada. Oman piisavalt haridust, mul on keskmisest paremini tasustatav töö ja tööpuudust pole karta. Küll aga olen nagu teemaalgatajagi ilma noorema lapse lasteaiakohast ning puhtalt seetõttu kolme alaealise lapsega raskustes. [/tsitaat]
Ju olid siis abiellumiseks ja laste saamiseks lihtsalt liiga noor.
Minu meelest mingi 35 on paras aeg abiellumiseks ja esimest last ootama jäämiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 28.08 16:02; 29.08 09:42; 29.08 09:52; 29.08 10:10; 29.08 10:19; 29.08 10:31; 29.08 13:27; 29.08 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

KUBUJUSS- see on PEREFOORUM.
Mis puutub sellesse, et üksikemad keeravad oma pojad tuksi, siis nipalju kui mina tean neid mittekorraikke mehi, siis ükski neist ei ole üksikema laps. Samas on mul päris arvukalt tuttavaid ja ka paar sugulast, kes on üksikemana oma pojast väga vastutustundlikud inimesed kasvatanud. NT. üks mu tädi ei olnud küll üksikema aga lesk, jäi üksi 3 ja 5 aastase pojaga aga poisid on väga vastutustundlikud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.08 13:09; 28.08 13:31; 28.08 16:58; 30.08 07:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma eellugu ei taha kirjutama hakata aga lühidalt öeldes läks suhe mehega täiesti rappa ning ta kolis kodust välja. Normaalselt temaga rääkida ei saa, sest peale mobiiltelefoni vastu võtmist ainult karjub paar sõna ja viskab toru hargile. Karjus mulle, et mingeid rahasid ta maksma hakata ei kavatse ja võin sellest ainult unistada. Ei huvita teda, kas saan üüri makstud või lastele söögi ostetud. Olen ise hetkel lapsehoolduspuhkusel ning paari kuu pärast saab vanemahüvitis läbi. Olen murest ja stressist täiesti läbi omadega, mitu päeva söömata, närvid läbi, kaal aina langeb ja jõud ning elurõõm koos sellega. Ma ei suuda selgelt mõeldagi, rääkimata, kust abi otsida või mida edasi teha seoses mehe ükskõiksusega meie perekonna vastu. [/tsitaat]

Kõigepealt tuleb masendusravimeid sööma hakata. Öelge mulle ausalt, kas mees oleks pidanud pidevat käginat kuulama, ja ootama, millal ka teda peast lolliks aetakse. Tegemist on tüüpilise sünnitusjärgse deperssiooniga. Julgen väita, et need sõnad, mis mees telefoni karjub, on järgmised \”otsi abi\” Huvitav, miks teemaalgatajal põhjustest nii raske rääkida on!? Selle asemel, et siin takka õhutada elatise järgi jälle keelt limpsima, siis võik põhjuste lahkamsisest peale hakata! Tunnista teemaalgataja endale, et sulle on esitatud ultimaatum, otsi abi. Depressioon on salakaval ja õudne haigus. Depressiooni inimene ei saa kohustaada kedagi oma pilli järgi tantsima. Selget mõistust ja paranemist!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 28.08 17:08; 28.08 17:24; 28.08 20:11; 28.08 20:16; 29.08 08:12; 29.08 08:42; 29.08 08:46; 29.08 08:48; 29.08 09:16; 29.08 10:34; 29.08 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ˇxxx[/tsitaat]

Mees jätab oma hädas naise üksi, ilma abita ja laseb jalga? Ja omaenda lapsed jätab ka veel sellise naisega?
Mis abielu see selline on? Rõõmus ja kurbuses, rikkuses ja vaesuses, õnnes ja õnnetused, kuni surm meid lahutab…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mees jätab oma hädas naise üksi, ilma abita ja laseb jalga? Ja omaenda lapsed jätab ka veel sellise naisega?
Mis abielu see selline on? Rõõmus ja kurbuses, rikkuses ja vaesuses, õnnes ja õnnetused, kuni surm meid lahutab…[/tsitaat]

tegemist on ühepoolse ehk siis naise poolse sooviga lahutada.

Kui sul igal võimalikul minutil nägu täis sõimatakse, siis sa annaksid ka ju asjadel maha jahtuda, või kuidas?
Naine on täiesti tagurpidi omadega. Peab saama oma mõistuse ennem tähtsaid otsuseid realtiteeti tagasi. Pole ju vaja telefoni otsas nutta ja meest alimentidega ähvardada. Mees ei ole kuskile kadunud, temal on tõenäoliselt pere endiselt alles, kuid sellel suhtel ei ole võimalik jatkuda ilma meditsiinilist sekkumist. Mehele panen süüks ainult seda, et ta naisel karest kinni pole haaranud ja arstile tassinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 28.08 17:08; 28.08 17:24; 28.08 20:11; 28.08 20:16; 29.08 08:12; 29.08 08:42; 29.08 08:46; 29.08 08:48; 29.08 09:16; 29.08 10:34; 29.08 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu (enamikule) vastajatele. Hakkan kohe e-toimikut uurima ning kahjuks tuleb tõesti akadeemiline puhkus võtta, sest mitte kuidagi ei mängi välja, et saaksin hakata loengutes käima.
Kägu, kes soovitas mul ravimeid kiiremas korras sööma hakata, Sulle nii palju, et masendus tekkis mehega riidu minekul ning sünnitusjärgsest depressioonist on siin asi kaugel. Ta ei ole kordagi mulle öelnud, et peaksin abi otsima! Telefoni karjub lihtsalt, et ei saa rääkida, ei huvita, saadab mind kõikjale jne.

Veelkord suur aitäh nõuannete eest! Sain palju abi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.08 10:48; 28.08 11:13; 28.08 17:38; 28.08 17:42; 28.08 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemaalgataja, kus linnas sa elad?
[/tsitaat]

Ma elan Tallinnas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.08 10:48; 28.08 11:13; 28.08 17:38; 28.08 17:42; 28.08 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin tundub et mitmed probleemid on segi. Ehk siis kui sa elaks mehega koos ja mees käiks igapäev tööl, oleksid samas olukorras, kooliminemiseks ei ole last kuhugi jätta. Või lootsid, et mees jääb lapsega koju ? See on üks tüli põhjusi, et lootsid kooli minna ja mees hakkab last vaatama ? Lootsid, et mees maksab kinni lapsehoidja ? Selles mõnest vihjest jääb mulje, et tegemist on kahe kange heitlusega, kus kumbki sunnib teisele peale oma nägemust edasisest elust. Võimalik et ma eksin aga tundub et jutt käib mingitest muudest rahadest kui elatusmiinimumist. Ja kuna tülis inimesed väljendavad ennast absoluudi vormis, siis ongi hea öelda ,et rahasid ei saa. Ja ka jääb mulje, et selle mehe oma on ainult see väike laps, sest kui oleks elatud 10 aasta ringi koos, siis tavaliselt tekib ikkagi kiindumus lastesse. Ja pigem üritatakse siis otse lapsi toetada ja ema rahast ilma jätta.
Igaljuhul tasuks nüüd mõelda läbi, kas panustad mehega äraleppimisele või täiesti üksi edasiliikumisele. Kui tüli põhjuseks on erinevad nägemused edasiseks eluks, siis on ehk võimalik läbimõelda, et mis osas oled nõus kompromisse tegema ja mis osas mitte. Seda juhul kui mees ikkagi ka on nõus mingeid samme astuma. Kui selgub et mees ikkagi pole nõus leppima ja asju selgeks rääkima, siis tuleb sul õppida üksi edasiliikuma. Oma plaanidest kuhu mehe raha oli sisseplaanitud tuleb siis loobuda ja toetuda saad ainult oma vahenditele. Õnneks on sul vanematekodu näol vähemalt söök olemas. Nii et ilma tagalata sa ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 17:59; 28.08 18:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Siin tundub et mitmed probleemid on segi. Ehk siis kui sa elaks mehega koos ja mees käiks igapäev tööl, oleksid samas olukorras, kooliminemiseks ei ole last kuhugi jätta. Või lootsid, et mees jääb lapsega koju ? See on üks tüli põhjusi, et lootsid kooli minna ja mees hakkab last vaatama ? Lootsid, et mees maksab kinni lapsehoidja ? Selles mõnest vihjest jääb mulje, et tegemist on kahe kange heitlusega, kus kumbki sunnib teisele peale oma nägemust edasisest elust. Võimalik et ma eksin aga tundub et jutt käib mingitest muudest rahadest kui elatusmiinimumist. Ja kuna tülis inimesed väljendavad ennast absoluudi vormis, siis ongi hea öelda ,et rahasid ei saa. Ja ka jääb mulje, et selle mehe oma on ainult see väike laps, sest kui oleks elatud 10 aasta ringi koos, siis tavaliselt tekib ikkagi kiindumus lastesse. Ja pigem üritatakse siis otse lapsi toetada ja ema rahast ilma jätta.
Igaljuhul tasuks nüüd mõelda läbi, kas panustad mehega äraleppimisele või täiesti üksi edasiliikumisele. Kui tüli põhjuseks on erinevad nägemused edasiseks eluks, siis on ehk võimalik läbimõelda, et mis osas oled nõus kompromisse tegema ja mis osas mitte. Seda juhul kui mees ikkagi ka on nõus mingeid samme astuma. Kui selgub et mees ikkagi pole nõus leppima ja asju selgeks rääkima, siis tuleb sul õppida üksi edasiliikuma. Oma plaanidest kuhu mehe raha oli sisseplaanitud tuleb siis loobuda ja toetuda saad ainult oma vahenditele. Õnneks on sul vanematekodu näol vähemalt söök olemas. Nii et ilma tagalata sa ei ole. [/tsitaat]

Usu või mitte aga kõik 3 last on mul ühe ja sama mehega tehtud ning koos oleme 12 aastat olnud.
Mehel ei ole selline töökoht, kus ta peab iga päev olema ning tänu sellele oleks saanud lapsega minu koolis käimise ajal olla.
Kas jäi midagi veel selgusetuks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.08 10:48; 28.08 11:13; 28.08 17:38; 28.08 17:42; 28.08 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Usu või mitte aga kõik 3 last on mul ühe ja sama mehega tehtud ning koos oleme 12 aastat olnud.
Mehel ei ole selline töökoht, kus ta peab iga päev olema ning tänu sellele oleks saanud lapsega minu koolis käimise ajal olla.
Kas jäi midagi veel selgusetuks?[/tsitaat]

Ehk siis sa planeerisid oma mehe aja selliselt ära, et sina saaks kooli minna ? Ja seda ilma mehe nõusolekuta ? Ja nüüd on sul mure, et sa ei saa kooli ?
Siin on tegemist foorumiga, kus sina ei anna aru ja mina ei nõua sinult midagi. Sa oled andnud oma nägemuse mingist loost ja teised vastavad nii nagu arusaavad. Ja siin on alati kõik selgusetu. Igaüks kirjutab oma nägemust ja otsustama peab ikka inimene ise, mida ta oma eluga teeb. Igal inimesel on oma vaba tahe ja kellegi teisel ka omal naisel pole mingit õigust planeerida oma mehe aega. Kirjades on tunda, et sa ei talu üldse teistlaadi nägemust kui sinu enda oma. Eks nüüd on siis aeg seda õppida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 17:59; 28.08 18:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja! Ära lase siinsetel kägudel ennast provotseerida! Sulle on tulnud päris asjalikke nõuandeid ja tegelikult soovitan otsida abi linnaosavalitsusest. Räägi lastekaitsetöötaja või kellegi sellisega. Ära mine kohe abi küsima, vaid küsi lihtsalt nõu- et a la – mis lastest/ minust võiks edasi saada? Tunnistan ausalt, et kui sa elaks ühes teises linnas, siis aegajalt võiks sinu pisemat hoidagi võtta, et saaksid tööle naasta, kuniks sa pisemale sõimekoha saad. Kas su ema (tegelikult on tänapäeva vanaemad ju ka noored veel)ei saa last aegajalt vaadata, või mõni vanatädist sugulane?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tahad sa seda või mitte, aga kui mees ei taha ametlikult abielluda, siis see näitab, et ta ei taha enda peale kohustusi võtta. Mul on palju sõbrannasid, kes elasid vaba abielus, sünnitasid lapsed ja siis läksid mehega tülli ning mees lahkus kodust ära.
Abielu on siiski garantii, et mees nii kergesti ei lähe ära 😉
Kanad olete, et ei suutnud meest abielluda endaga. Miinustage niipalju kui viitsite,aga minu arvamus jääb samaks. Olen õnnelik abielus kõrghariduse ja hea tööga vene naine 😉
Ja me abiellusime sel põhjusel, et armastame teineteist, vaid mitte sel põhjusel, et jäin rasedaks. Esimene laps sündis abielu kolmandal aastal.[/tsitaat]

Vabaabielus oleva kanana ütleksin, et enne hommikut pole vaja kireda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.08 11:56; 28.08 12:54; 28.08 12:56; 28.08 13:22; 28.08 13:28; 28.08 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hea õpetuslugu noortele naistele, kes ei oma kõrgharidust, sünnitavad palju lapsi ja elavad oma mehega vabas abielus.
Tark naine ei sünnita lapsi mehele, kes ei soovi abielluda ja võib igal päeval kodus lahkuda.
Kas laste sünnitunnistusel on vähemalt kirjutatud, kes on laste isa?
[/tsitaat]

Kallikene, kus sa elad? Ka abielumees võib kodust lahkuda…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aa, et läksid mehega riidu ja kohe lahutama? Keegi ei lahuta teid mingi tüli peale ära. Ja kas tõesti ei tasu koosoldud aja ja ühiste laste nimel kompromisse teha? Võtke keegi vahendajaks ja rääkige ikka asjad läbi. Uskumatu, kui kergelt lõhutakse peresid ja loobitakse ähvardusi. Miinustajatele teadmiseks, et abielustaa¸i mul 26 aastat ja olnud nii häid kui halbu aegu. Kui iga riiu peale lahutama tormata, siis oleksime juba kümneid kordi lahus. Inimesed, oodake veidi nüüd ja rääkige omavahel!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 12:06; 28.08 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Usu või mitte aga kõik 3 last on mul ühe ja sama mehega tehtud ning koos oleme 12 aastat olnud.
Mehel ei ole selline töökoht, kus ta peab iga päev olema ning tänu sellele oleks saanud lapsega minu koolis käimise ajal olla.
Kas jäi midagi veel selgusetuks?[/tsitaat]

Minule jäid paljud asjad selgusetuks: Mille pealt sa näiteks põrgatad? Või mille üle sa õnnelik oled? Perekool on tore koht, üksikemade jaoks lahendab elatis KÕIK probleemid! Anna aga vinti!Eluplaneerimine tundub olevat sinu üks nõrgemaid külgi, sinu enese tekitatud probleemides on teised süüdi! Pöööö

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 28.08 17:08; 28.08 17:24; 28.08 20:11; 28.08 20:16; 29.08 08:12; 29.08 08:42; 29.08 08:46; 29.08 08:48; 29.08 09:16; 29.08 10:34; 29.08 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aa, et läksid mehega riidu ja kohe lahutama? Keegi ei lahuta teid mingi tüli peale ära. Ja kas tõesti ei tasu koosoldud aja ja ühiste laste nimel kompromisse teha? Võtke keegi vahendajaks ja rääkige ikka asjad läbi. Uskumatu, kui kergelt lõhutakse peresid ja loobitakse ähvardusi. Miinustajatele teadmiseks, et abielustaa¸i mul 26 aastat ja olnud nii häid kui halbu aegu. Kui iga riiu peale lahutama tormata, siis oleksime juba kümneid kordi lahus. Inimesed, oodake veidi nüüd ja rääkige omavahel![/tsitaat]

Tõesti uskumatu, ei tea, mis liigub ühe mehe peas, kes kerglasega otsustab lapsi saab? Nii lihtne on mehele jalaga p…se anda, elatis jooksma saada ja siis halades kahe käega vasturindu tagudes ennast super emaks nimetada!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 28.08 17:08; 28.08 17:24; 28.08 20:11; 28.08 20:16; 29.08 08:12; 29.08 08:42; 29.08 08:46; 29.08 08:48; 29.08 09:16; 29.08 10:34; 29.08 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hea õpetuslugu noortele naistele, kes ei oma kõrgharidust, sünnitavad palju lapsi ja elavad oma mehega vabas abielus.
Tark naine ei sünnita lapsi mehele, kes ei soovi abielluda ja võib igal päeval kodus lahkuda.
Kas laste sünnitunnistusel on vähemalt kirjutatud, kes on laste isa?
[/tsitaat]

Targuta mujal, idioot!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hea õpetuslugu noortele naistele, kes ei oma kõrgharidust, sünnitavad palju lapsi ja elavad oma mehega vabas abielus.
Tark naine ei sünnita lapsi mehele, kes ei soovi abielluda ja võib igal päeval kodus lahkuda.
Kas laste sünnitunnistusel on vähemalt kirjutatud, kes on laste isa?
[/tsitaat]

Esiteks – kõrgharidus ei tähenda veel head sissetulekut. Pole lihtsalt saada haridusele vastavat ametikohta.
Teiseks – abielu ei hoia meest kinni ega sunni ka maksma midagi lastele. Ka abielus mehed kõnnivad samamoodi minema ja hoiduvad eemale lastele elatusraha maksmisest.
Kolmandaks, kui kõik naised oleks nii \”mõistlikud\”, et igaks juhuks ei sünnitagi lapsi, siis oleks meie rahvas ammu välja surnud.
Pigem tasuks meie naistel mõelda sellele, milliste väärtushinnangutega lapsi me üles kasvatame – mitte ainult poisse! Ka tüdrukuid!
Me saame seda olukorda muuta vaid läbi oma laste, et tuleviku ühiskonnas oleks vastutustundlikumad ja mõistlikumad inimesed.
Tänast olukorda me eriti muuta ei saa kahjuks 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Nii et kuulan – KUIDAS see abielu ja haridus nüüd mind ajutistest raskustest päästma oleks pidanud? Tegelikuses oleksin ma olnud palju paremas sesisu, kui ma POLEKS abielus olnud- lahutus ja mehe väljasaamine abielu puhul on tunduvalt keerukam, kui vabaabielus olles. Mul oleks palju rohkem ressursse alles, kui ma poleks pidanud pidama aasta otsa võitlus süsteemiga, mille nimi on abielu, õiguslik sissekirjutus jne. Alles \”tänu\” lähenemiskeelu taotluse esitamisele sain inimese oma isiklikust majast välja.

Minu soovitus on hoopis naistele see – kasvatage oma poegadest vastutustundlikud mehed, kes hoolitsevad oma järeltulijate eest. Ütelge lahti oma täiskasvanud poegadest, kui nad teie lastelaste eest ei hoolitse. Sest nagu minu poolt näha on, on selliste meeste selja taga tigedate ja õelate naissugulaste hordid, kelle meelest täiskasvanud joodikmees on palju väärtuslikum kui väikesed armsad lapsed.

PS! Mis siis veel teha, kui naine loll on? Kas neile käib mingi eraldi klausel?[/tsitaat]

Just! Ka minu eksämm leiab, et tema pojakesel on uus pere ja mina ärgu nõudku mingit raha vaid vaadaku ise kuidas hakkama saan! Kusjuures, minu laste isal pole selles uues peres ühtki bioloogilist last – ainult naise lapsed!
Mida ongi oodata sellise suhtumisega ema pojalt… 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kirke31 kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Just! Ka minu eksämm leiab, et tema pojakesel on uus pere ja mina ärgu nõudku mingit raha vaid vaadaku ise kuidas hakkama saan! Kusjuures, minu laste isal pole selles uues peres ühtki bioloogilist last – ainult naise lapsed!
Mida ongi oodata sellise suhtumisega ema pojalt… :([/tsitaat]

sellisega suhtlemisel pole ju mingit mõtet. kohtuga elatis pääle ja valmis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 104 )


Esileht Pereelu ja suhted Jäin kolme lapsega üksi – mis edasi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.