Esileht Pereelu ja suhted Jäin kolme lapsega üksi – mis edasi?

Näitan 14 postitust - vahemik 91 kuni 104 (kokku 104 )

Teema: Jäin kolme lapsega üksi – mis edasi?

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tundub, et nii paljudel inimestel on konteksti mõistmisega raskusi. Jutt oli ju vangistuses viibimisest, mitte viitsimatuses tööd teha. [/tsitaat]
Sinu laste isa ei ole ju veel vangis ja elatise mittemaksmise pärast teda vaevalt sinna pannakse:D Ja ega mehe vanemad sulle neid lapsi ei teinud, et neid nüüd ülal pidama peaksid. Küsisite vanemate käest luba, enne kui lapsi vorpima hakkasite?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 28.08 16:02; 29.08 09:42; 29.08 09:52; 29.08 10:10; 29.08 10:19; 29.08 10:31; 29.08 13:27; 29.08 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sinu laste isa ei ole ju veel vangis ja elatise mittemaksmise pärast teda vaevalt sinna pannakse:D Ja ega mehe vanemad sulle neid lapsi ei teinud, et neid nüüd ülal pidama peaksid. Küsisite vanemate käest luba, enne kui lapsi vorpima hakkasite?[/tsitaat]
Ei arvagi, et elatise pärast.
Ei, nende käest ei küsitud. Aga see pole oluline. Usun, et kui kogu suguvõsa sellisel juhul pitsitama hakataks, hakkaksid vanemad oma lapsi ehk ka paremini kasvatama. Laste üleskasvatamine on ennekõike ikka perekonna, mitte ühiskonna asi. Ja mina konkreetsel juhul võin öelda, et vanemate utsitusel ja heakskiidul poeg hoiabki elatise maksmisest kõrvale. Hoolitsegu siis oma lapselaste eest selle pärandi arvelt, mis nad pojale jätavad.
Kusjuures ei usu, et keegi normaalseid vanavanemaid kohtusse annaks. Normaalsed vanavanemad toetaksid ise oma lapselapsi ja kutsuksid oma lapse korrale – eriti olukorras, kus nad ühe leibkonnana elavad.
Antud riigikohtu lahendi juures oli ka minu mälu järgi teemaks vanavanemate õelus ja soov koos pojakesega minija ja lapselapsed hätta jätta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 28.08 13:01; 28.08 13:05; 29.08 07:36; 29.08 08:38; 29.08 09:13; 29.08 10:09; 29.08 10:25; 29.08 13:54; 29.08 20:56; 30.08 11:07; 10.09 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ehk siis sa planeerisid oma mehe aja selliselt ära, et sina saaks kooli minna ? Ja seda ilma mehe nõusolekuta ? Ja nüüd on sul mure, et sa ei saa kooli ?
Siin on tegemist foorumiga, kus sina ei anna aru ja mina ei nõua sinult midagi. Sa oled andnud oma nägemuse mingist loost ja teised vastavad nii nagu arusaavad. Ja siin on alati kõik selgusetu. Igaüks kirjutab oma nägemust ja otsustama peab ikka inimene ise, mida ta oma eluga teeb. Igal inimesel on oma vaba tahe ja kellegi teisel ka omal naisel pole mingit õigust planeerida oma mehe aega. Kirjades on tunda, et sa ei talu üldse teistlaadi nägemust kui sinu enda oma. Eks nüüd on siis aeg seda õppida. [/tsitaat]
Mida sa küll sööd, et sa nii tark oled ja kõike tead?
Mingeid nägemusi siin pole ega vaja otsidagi. Kui seis on nii, et koos ei saa edasi minna, tuleb ise hakkama saada. Mehel võib veel mõistus tagasi tulla, aga selle peale ei saa praegu loota.

Mul seljataga 22a abielu ja neli KOOS planeeritud last. Igati vastutustundlik ja hooliv mees terve elu olnud. Kui olime koos midagi otsustanud, siis nii see ka oli. Aga nüüd on aga mehel tööst tingitud stress. Elab selle minu peal välja ja aeg-ajalt tühistab asju, mis eelnevalt läbi räägitud (mitte talle peale surutud). Üks hetk armastab mind ja lapsi üliväga, teine hetk ei taha neist kedagi nähagi. Kui asju hakkan pakkima vihkab mind täiega ja lubab mu elu täielikuks põrguks teha kui ära lähen. \”Kainel\” hetkel pole temast hoolitsevamat ja armastavamat meest olemaski. Püsin oma mehe kõrval vaid seepärast, et ta 83-aastane ema saaks kindlalt infarkti, kui ma ära läheks. Tema jaoks on lapselapsed ja poja abielu kõige paremad asjad siin maa peal. Ja 2-aastane poeg on täielik issikas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallis teemaalgataja!

Olen selle läbi teinud, kus ühel päeval olin üksi kolme lapsega. Väiksem oli sel ajal 2,5

Ka mees oli lahkudes katki, kadus mõneks ajaks halba seltskonda, rahaliselt ei aidanud üks pool aastat ja telefonis kuulsin roppusterahet..

Eriala mul polnud, vaid erinevad lihttöö kogemused.
Mõtlesin ahastuses-mida ma oskan teha?! Raha oli vaja kiiresti.
Leidsin, et autoga mul meeldib sõita:)ja paningi cv üles koheselt, et otsin kulleri vms tööd.

Samal ajal hakkasin sebima lapsele lasteaia kohta.
Sain koha peaaegu linna teise otsa, aga vähemalt koha!

Tööpakkumine tuli järgmisel nädalal-kuller:)

Tagantjärgi meenutan, kreisi aeg oli küll.
Kõike toimetasin inertsist. Töö-kodu-lapsed

Pool aastat hiljem saime mehega lõpuks rääkima hakata, suuremad haavad olid lakutud. Saime rahaasjad korda ja kõik muu.
Nüüd 6a hiljem meil nö uued pered ja kõik saavad omavahel hästi läbi.

Hetkel tee sina kõike seda mis võimalik(vt. ka eelpool soovitatut)
Soovitan ka lugeda. Väga omal kohal lugemine \”Loobumise Tarkus\”Guy Finley
Söö-maga piisavalt!

Kui sul lapsehoidjat ei ole, kes sul aitaks asju ajada või end vahel tuulutada, siis hea meelega aitan sind, täiesti tasuta koos mängukaaslasega:)

Aja selg sirgu ja pea püsti, kõik muutub ja läheb mööda.
Kui sul soovi lapsehoidja vms suhtes, jäta oma meil, ma mõistan sind ja aitan kuidas saan..
Ole pai!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]

Vanema viitsimatus tööd teha ei tähenda mingil juhul, et temalt pole võimalik ülalpidamist saada. See tähendaks ikka seda, et vanem pole üldse võimeline töötama. Töövõimelise vanema lapsele ei hakka keegi vanavanematelt elatist välja mõistma.[/tsitaat]
Vanavanematelt mõistetakse elatis välja erandjuhtudel, pm põhjus on see, kui on alust kahtlustada, et lapse isa on kõik oma vara niiöelda vanemate nimele kirjutanud nt. sõidab lapse isa sellise 2-10aastat vana autoga aga registri järgi kuulub auto tema isale või elab mees kenas 2-3-toalises korteris aga ametlikut on korteriomanikus märgitud hoopis tema ema. Paraku mõned mehed nii teevad, et näidata- neil ei ole mitte midagi ja seega ei ole neil ka võimalik laste eest hoolt kanda. Elatise arvestamisel ei lähtuta ainult sissetulekust vaid ka vanemate varalisest seisust. Seega mõni mees \”kirjutab\” kiirelt kõik talle kuuluva vanemate nimele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.08 13:09; 28.08 13:31; 28.08 16:58; 30.08 07:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate, naised, ma ütlen ainult ühte, ilma vastuseid läbi lugemata. Naised ei saa niikaua meestega võrdseks, kuni nende instinktid käsivad laste eest hoolitsemise enda peale võtta. Kui siin teemaalgataja praegu kerge südamega jätaks nt lapsed või vähemalt 1-2 neist mehe kasvatada, siis nad oleks võrdses positsioonis. Aga praegu on mees vaba mees, teeb mis tahab, aga naise seevastu …
Ma ei ütle, et see laste eest hoolitsemise vastutuse enda peale võtmine on vale, aga lihtsalt see teeb naised väga haavatavaks. Sealt tulevad ka suures osas soolised palgalõhed: ei jõua lihtsalt olla mitmel rindel tugev tegija.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vanavanematelt mõistetakse elatis välja erandjuhtudel, pm põhjus on see, kui on alust kahtlustada, et lapse isa on kõik oma vara niiöelda vanemate nimele kirjutanud nt. sõidab lapse isa sellise 2-10aastat vana autoga aga registri järgi kuulub auto tema isale või elab mees kenas 2-3-toalises korteris aga ametlikut on korteriomanikus märgitud hoopis tema ema. Paraku mõned mehed nii teevad, et näidata- neil ei ole mitte midagi ja seega ei ole neil ka võimalik laste eest hoolt kanda. Elatise arvestamisel ei lähtuta ainult sissetulekust vaid ka vanemate varalisest seisust. Seega mõni mees \”kirjutab\” kiirelt kõik talle kuuluva vanemate nimele.
[/tsitaat]
Seaduses on võimalus antud, seda, et seda ei ole seni eriti kasutatud on teine teema. Esiteks – oskad sa öelda, mitu hagi vanavanemate vastu on üldse esitatud? Midagi ei mõisteta välja niisama, kohtu enda soovitusel. Ka see riigikohtu lahend oli ju esimene, enne seda poldud üldse midagi välja mõistetud. Kui kohtupraktikat pole, tuleb see lihtsalt teha. See, et vara kantimine tulude varjamise eesmärgil on keelatud, on teine teema. Ilmselt mindi lihtsama vastupanu teed ja mõisteti kantimissüüdistuse asemel elatis välja vanavanematelt. See aga tegi ukse lahti ka teistele samalaadsetele hagidele, siin pole midagi vaielda. Ja õige on – kui reeglina kasvatavad ja toetavad lapselapsi naise pere ja vanemad, siis pole mingit põhjust, miks seda ei peaks tegema mehe vanemad. Eriti, kui saab tõestada nende ühist majapidamist, mina näen siin küll potensiaali, aga muidugi pikemaaegsel kõrvalehoidmisel (aastates), mitte lähimal ajal. Loodan ikka lihtsama lahenduse peale.
Mina neid vanemaid ei näpiks, kui nad konkreetselt ei üritaks teha mulle varalist kahju nii lõhkumise kui igasuguste varaliste nõuete näol, lisaks vaimne terror ja igapäevased mõnitused igasuguseid elektroonilisi kanaleid kasutades. Usun, et muidu neist lahti ei saagi, kui neid nende valupunkti ei puuduta, neile on tähtsad ainult materiaalsed väärtused.
Näiteks nõuavad nad minult nö ühisvarana soetatud vallasasju, mille eest mina veel hetkelgi järelmaksu maksan (ja ainsana olengi maksnud)! Enne lahutust pidasin vastu tahtmist meest üle aasta ülal, kuna ta keeldus välja kolimast ning samas last ka ei hoidnud, pidin lapsele töölkäimiseks erahoidja palkama. Lubas muidugi võlad tagasi maksta, aga seda minu silmad ilmselt küll kunagi ei näe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 28.08 13:01; 28.08 13:05; 29.08 07:36; 29.08 08:38; 29.08 09:13; 29.08 10:09; 29.08 10:25; 29.08 13:54; 29.08 20:56; 30.08 11:07; 10.09 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]

Mina ei saa sinna midagi parata, et sina üksikema oled ja mölakaga lapsi tegid. See selleks. Tegelikult tuleks keelata kõik elatisega seonduvad teemad. Elatisteemasid lahaku spetialistid. Ekraani vasakus palgis on olemas link \”KÜSI NÕU\” Mina leian, et pigem on tegemist perede lõhkumise kaasaaitamisega. Võtame näiteks teemaalgatajale kirjutatud vastused. Miks ühe üksikema jaoks õnn peitub ainult rahas? Miks keegi ei anna soovitust mehega maha istuda ja asju läbi arutada! Miks keegi ei juhi tähelepanu, et laps vajab mõlemaid vanemaid? Leian, et tegemist on ebaprofessionaalse tagaõhutamisesega. Mind täiesti härib, kuidas saab kolme lapse ema küsida \” mis nüüd edasi saab?\” Inimese jaoks peitub kogu hakkama saamine rahas.

Teiseks-tohutu tarbimine! Ütleks üks emagi siin, et panen raha kõrvale, et hiljem last koolitada, oma elamise peale aidata või muud asjaliku… Ei, neile on tähtsam tarbida, lapsele võimalikult palju UUSI vidinaid jne. Küll on tore 18 a. pärast jälle fakti ees seista ja küsida \”mis nüüd edasi saab…\” [/tsitaat]

peresid ei lõhu need lapsevanemad, kes jäävad laste juurde, vaid need lapsevanemad, kes jätavad teise vanema üksi lapsi kasvatama, ise ringi hoorates ja eeldades, et kodus vaeva nägev vanem peab neile igal ajal sooja toa ja supi valmis hoidma; samuti lõhuvad peresid need osapooled, kes oma laste teist bioloogilist vanemat peksavad või terroriseerivad. Need viimased ei lõhu ainult peresid, vaid ka oma laste hingeelu.
Elatiseteemasid püstitavad siin enamasti need inimesed, kes juba kaaslasest lahus, järelikult ei ole elatiseteemad perelõhkumise propaganda vaid ellujäämise õpetus.
Sinu hingeke, nagu näha, on juba lootusetult katki, aga ma leian, et sul ei ole õigust teiste hingi samamoodi lõhkuda, seega ühinen arvamusega, et sinu koht ei ole perekoolis. Siin üritatakse asjalikku juttu ajada.

Oma frustratsioon ja äng ela välja mõne suurema ja tugevama seljas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 12:31; 06.09 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa selle mehega koos elasid nii kaua, siis järelikult päris ebanormaalne ta ju olla ei saa.
Aga miks ta nüüd sinuga enam ei suhtle ja ainult karjub telefonis? Tundub, et ta on sinu peale millegipärast väga pahane ja seetõttu tahab sulle tagasi teha kaasa arvatud sellega, et keeldub raha maksmast lastele.

Mis oli see põhjus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna Ülikoolis on vabatahtlik lastehoid, ehk on siit juba läbi käinud?
Kui said tasuta võiksid ju kaubelda end kaugõppesse viimases hädas?
Pea püsti, tubli naine!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tahad sa seda või mitte, aga kui mees ei taha ametlikult abielluda, siis see näitab, et ta ei taha enda peale kohustusi võtta. Mul on palju sõbrannasid, kes elasid vaba abielus, sünnitasid lapsed ja siis läksid mehega tülli ning mees lahkus kodust ära.
Abielu on siiski garantii, et mees nii kergesti ei lähe ära 😉
Kanad olete, et ei suutnud meest abielluda endaga. Miinustage niipalju kui viitsite,aga minu arvamus jääb samaks. Olen õnnelik abielus kõrghariduse ja hea tööga vene naine 😉
Ja me abiellusime sel põhjusel, et armastame teineteist, vaid mitte sel põhjusel, et jäin rasedaks. Esimene laps sündis abielu kolmandal aastal.[/tsitaat]
Vaata, abielus õnnelik vene naine, kõik ei ole nagu Sina. Mõne aasta pärast võib Su olukord olla juba hoopis teine. Mina ei ole abiellunud, sest ma ei taha. Mul on mees, kellega oleme koos juba rohkem aastaid, kui Sina ilmselt vana oled. Ja laps sündis küll juba teisel kooseluaastal, aga oli väga oodatud. Millal küll inimesed õpivad aru saama, et nende variant ei pruugi sobida teistele.
Ja kana on see, kes mehe tiiva alla poeb, tark ja edukas naine ajab ka ilma abieluta õnnelikult elust läbi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olin kümme aastat tagasi samas seisus. Kah kolm last ja noorim 1a3k.

Hirmus aeg oli. Nüüd, tagasi vaadates –
esiteks – võta vastu igasugune lapsehoidmisabi, Sul on vaja oma aega. Otsi üles sõbrannad, kellele kogu valu välja kurta, meest kiruda, misiganes. Tee füüsilist trenni, ole omaette ja ela oma valu välja. Ära mängi kangelast.

teiseks – hakka sööma. Pane kasvõi äratus helisema ja söö (ka siis, kui isu ei ole)

kolmandaks – tegele lastega. Räägi nendega. Neil on väga raske. Luba neil oma tunded välja elada, ära ütle, et nii ei sobi /ei tohi. see on see punkt, millele mina oleksin pidanud rohkem rõhku panema.

neljandaks – mine tööle. Saab kergem – vähemalt mingi aja päevast pead muule mõtlema. Mina omal ajal palkasin lapsehoidja. Ei kahetse.

viiendaks – ametlikud asjad korda ajada (kinnisvaraküsimused, elatis, isal lastega kohtumiste kord jms)

kuuendaks – ütled endale kasvõi mitu korda päevas, et saad hakkama. Isegi kui see alguses uskumatuna tundub, hakkab see lõpuks tööle. Tegelikult ka, sa saad hakkama

seitsmendaks – kui väga raskeks läheb, otsi abi professionaalilt (psühholoog, psühhiaater, lastepsühholoog)

kaheksandaks – säilita eneseväärikus laste isaga suheldes. Kohtu temaga ainult niipalju, kui tõesti hädapärast vaja. Ära sõimle temaga, räägi ainult ametlikest asjadest, mida ta peab teadma (a la notariaegadest, elatisnõudest). Kui muidu ei suuda, võta enne tablett rahustit. Iseäranis hoidu kõiksugu kirjalikust suhtlemisvormist, mis musta stsenaariumi puhul kohtus sinu vastu võidakse kallutada.

Hea lugemine on \”Kui suhe lõpeb : kuidas lahutusest toibuda\” (Fisher on autor)
Sa saad hakkama. Kindlasti saad hakkama.

Omast kogemusest – ma poleks iial uskunud, et hingevalu võib nii suur olla. Varem olin seda pidanud lauluterialite väljamõeldiseks.
Aga sellega saab hakkama, mitte küll kiiresti ja kohe. Nii mõnedki asjad lõi see pauk paika, kõlab võiolla uskumatuna, aga enesehinnang on tõusnud ja ma tean, et kui ma selle üle elasin, siis saan muuga ka toime.
Uus suhe on ka ja parem kui eelmine.

Ja lõpetuseks neile, kes usvad abielu kinnihoidvasse jõusse – see võib igaühega juhtuda – mina olin oma laste isaga abielus olnud 15 aastat, viimane laps oli igarti oodatud ja planeeritud teisest soost lapsuke. Lihtsalt mõnikord lähebki 17 aastat, enne kui teist inimest viimseni tundma saad.[/tsitaat]
Mina soovitaks just igast vestlusest laste isaga jätta kirjalik jälg aga mõtle hoolikalt, mida kirjutad, sest tõesti kõike võib kasutada sinu vastu. Ole konkreetne, viisakas ja ilma emotsioonideta. Minu kogemus oli selline, et isa võitis kohtus, kuna hakkas vett sogama, et ma ei ole ta käest midagi küsinud ega palunudki. Tegelik aga oli see, et ta ei võtnud mu kõnesid isegi mitte vastu, kuidas ma küsida oleks saanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 22:35; 09.09 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Eksid. Mingi eneseuhkus võiks olla, et sellise mehega enam mitte ühtegi sõna vahetada. Miks peaks teemaalgataja arutama laste tulevikku isendiga, kes ei muretse nende oleviku pärast isegi? Mina ei räägiks selle \”mehega\” enam sõnagi ja kohe kindlasti ei kaasaks ma teda laste tuleviku planeerimisse. [/tsitaat]
Nii…ja seepeale tulevad järgmise ringi naised siia kisama, milline mõrd, uss jne sa oled, et nende mehele tema last ei anna ja ei näita ning kiidavad takka, milline tore ja lapsi armastav mees neil ikka on. Kõike teeks ja oleks aga eksnaine on tropp. On ju mul õigus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 22:35; 09.09 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui sa selle mehega koos elasid nii kaua, siis järelikult päris ebanormaalne ta ju olla ei saa.
Aga miks ta nüüd sinuga enam ei suhtle ja ainult karjub telefonis? Tundub, et ta on sinu peale millegipärast väga pahane ja seetõttu tahab sulle tagasi teha kaasa arvatud sellega, et keeldub raha maksmast lastele.

Mis oli see põhjus?[/tsitaat]
Ma pole teemaalgataja, aga ma saan ka väga sagedase sõimu ja karjumise osaliseks. Selgitan: ma jätsin ta maha. Karjubki, et ma olen perelõhkuja, vastik värdjas, rahaahne naine jne.
Saab küll olla päris ebanormaalne. Hakkasin koos elama inimesega, kes oli normaalne (väliselt), kuid süvenev alkoholism hävitas endaga kõik normaalsuse. Järgnes manipulatsioonide, joomingite, mõnitamiste ja lausa vägivallalaine, mees sai lõpuks politsei abiga alles kodust välja tõstetud. Nüüd ongi vihane ja ütleb, et mina ei oska kedagi armastada. Üritab mulle veel mingeid suhteid ka pähe määrida, et nagu ma oleks mingi teise mehe pärast ta maha jätnud. Aga ei jätnud, ainult tema enda pärast ja ühtegi suhet pole mul siiani. Töö ja laste kõrvalt ei jätku aega, et lõbutseda või väljas käia. Rahaahne olen sellepärast, et elatisraha kokkulepet palusin teha ja kui seda ei tulnud, ühtegi penni ka mitte, siis andsin asja kohtusse. Nüüd karjub SELLE pärast. Küll leiab põhjuse.
Seega kokkuvõtvalt – vihaks leiab alati põhjuse, aga need põhjused on vihkaja sees. Mina pole kellelegi liiga teinud ja ei vihka ka kedagi. Tahan lihtsalt rahu saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 28.08 13:01; 28.08 13:05; 29.08 07:36; 29.08 08:38; 29.08 09:13; 29.08 10:09; 29.08 10:25; 29.08 13:54; 29.08 20:56; 30.08 11:07; 10.09 13:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 91 kuni 104 (kokku 104 )


Esileht Pereelu ja suhted Jäin kolme lapsega üksi – mis edasi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.