Esileht Väikelaps Jajagem kingiideid (lapsed)

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Jajagem kingiideid (lapsed)

Postitas:
Kägu

Mida te oma 5-6-7-aastastele kingite? Otsin häid mõtteid, kuna paar kinki puudu. Mõtlesin oma lastele kinkida lauamängu Carcassonne Jr, siis saavad raamatuid ja võib-olla joonistamis-meisterdamisvahendeid, poiss saab jalgpalli, tüdruk veel kleidi. Aga äkki on kuskil veel mingi eriti äge lauamäng või tõeliselt kasulik mänguasi, mida ma pole tähele pannud.

Aitäh juba ette vastajatele!

PS. Kindlasti on peresid, kus kingitakse 500euroseid jalgrattaid jne, selliseid vihjeid täna ei otsi 😉

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed saavad seda, mida nad on soovinud. Need ei ole ei kasulikud asjad. Kasulikke asju saavad jooksvalt. Sünnipäevad ja jõulud on soovide aeg.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele: aga seda ma uuringi, et mida lapsed soovivad? Ma ju otsingi ideid.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas lapsed siis jõuluvanale kirja ei kirjutanud?

Minu 6a ja värske 8a soovivad kahepeal kokku järgmisi asju: Star wars interaktiivne beebi Yoda, power ranger mõõk, kabe, mandala värvimisraamat (see oli üllatav asi, kuna “nii lihtne”, aga loomulikult saab), Lego minecraft, lego ninja, 3d-pliiats, mingi puuksuv koer.

Muidugi ei saa nad kõiki neid asju, aga valikut on piisavalt, sh meie pere jaoks  mõistliku eelarvega teostamiseks.

Ma üritan enne jõule ka ise märgata, mille peale nad nt reklaame nähes või poes käies rohkem kilkavad ja mis eelarvega need asja don, et siis kui on kirja kirjutamise aeg, tuletan meelde neid mõistliku eelarvega asju ka, muidu oleksid ainult I-padid jmt. See aasta üllataski, et kumbki ei pannud tahvelarvutit 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida te oma 5-6-7-aastastele kingite? Otsin häid mõtteid, kuna paar kinki puudu. Mõtlesin oma lastele kinkida lauamängu Carcassonne Jr, siis saavad raamatuid ja võib-olla joonistamis-meisterdamisvahendeid, poiss saab jalgpalli, tüdruk veel kleidi. Aga äkki on kuskil veel mingi eriti äge lauamäng või tõeliselt kasulik mänguasi, mida ma pole tähele pannud.

Aitäh juba ette vastajatele!

PS. Kindlasti on peresid, kus kingitakse 500euroseid jalgrattaid jne, selliseid vihjeid täna ei otsi ????

lugedes su kinkide nimekirja, siis kas mõistlikum poleks 1 kallis asi, kui hunnikute viisi mingeid asju – kinkidega ülekuhjamine?

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie teeme ka alati mitu kingitust. Kalleid asju saab sünnipäevaks või siis kui vaja. Ei saa aru neist kes teevad mitmesaja euro eest kingitusi.

Tüdrukule teeme ühe pingviinide lauamängu, kõrvadega mütsi, mille kõrvu saab püsti vajutada, kleit, magusat- töölt saadavad kommipakid lähevad alati jõulukingituste hulka.

 

 

 

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mingi puuksuv koer.

Mis on “puuksuv koer”???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mingi puuksuv koer.

Mis on “puuksuv koer”???

Ma ei tea, 8-aastane niimoodi kirjutas 😀 Aga kuna me valisime tema soovinimekirjast muu eseme, siis ei huvita kah.

Ja ma ei näe, kuidas on mitu odavat (kuid kokku palju maksvad) kingitused paremad kui 1 kallis? 6-aastanenagunii ei näe kingi hinda ja harjub, et saab koguaeg palju nodi. Mida suuremaks ta aga saab, seda raskem on kinkida palju asju nii, et eelarve oleks mõistlik. Minu arvates olgu pigem see üks kallis ja asjalik kingitus (eriti kui tegemist on veel asjadega, mida nagunii on plaanis osta, nt ratas või suusad), kui mingi hunnik träni – õpetades lapsele lihtsalt asjade kuhjamist

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lastele on jõuluvana kotis:

– raamat

– nuputamismäng, katsete komplekt vms (seekord magnetmäng ja teistmoodi rubiku kuubik)

– põhihobiga seotud asi (üks saab oma tiimivarustust, teisel toidame tehnikahuvi)

– see, mida nad ise on tahtnud (kuna kõik on just kui olemas, siis kipub see “miski” lego olema, seegi 20€ ringis).

 

Ma ei tea, nad ei taha midagi, aga kinke on ikka tore teha ja saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida te oma 5-6-7-aastastele kingite? Otsin häid mõtteid, kuna paar kinki puudu. Mõtlesin oma lastele kinkida lauamängu Carcassonne Jr, siis saavad raamatuid ja võib-olla joonistamis-meisterdamisvahendeid, poiss saab jalgpalli, tüdruk veel kleidi. Aga äkki on kuskil veel mingi eriti äge lauamäng või tõeliselt kasulik mänguasi, mida ma pole tähele pannud.

Aitäh juba ette vastajatele!

PS. Kindlasti on peresid, kus kingitakse 500euroseid jalgrattaid jne, selliseid vihjeid täna ei otsi ????

Sa oled ka i imene, kes arvab, et jõuluks peab rohkem kui ühe asja kinkima??

Lapsepõlve trauma?

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele: aga seda ma uuringi, et mida lapsed soovivad? Ma ju otsingi ideid.

Kiri jõuluvanale on vastus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

8aastane saab uisud. saame koos uisutamas käia.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie peres on ka 6-aastane tütar jõuluks tavaliselt ühe asja saanud. Jõuluvanale kirjutamise traditsiooni meil pole, küsin, mis sa tahaksid jõuluvanalt ja siis kuuse alla tekkib pakk. Vahel ei küsi ka, kui on näha olnud, mis teda huvitab. Eelmisel aastal sai Boschi autoparanduskomplekti. Veel üks aasta varem sai ta ühe geograafilise lauamängu, aga selle jaoks oli veel natuke vara tookord. Sel aastal ta küsis gloobust. Sellega on aga kehvasti, sest me elame väljaspool Eestit ja tuleme jõuluks vanaema juurde. Gloobust lennukis kaasa tassida pärast ei tahaks. Leidsin siis hädaabiks täispuhutava gloobuse. Aga lisaks sellele saab ta miskise autode sõiduraja ehitamise komplekti, Fantastic Loops oli selle nimi vist, isaga saavad siis ehitada. Kui multika vahele selliseid reklaamitakase, siis kilkab alati ja räägib, et tahab ka. Saab pärast jälle juppideks võtta ja koju kaasa viia.

Võib juhtuda, et pudi-padi kingitutusi laekub talle teistelt kinkijatelt ka, aga ise ta neid õnneks veel küsida ei oska ja ma vabatahtlikult ei paku ka. Küll see nodi aeg veel tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA.

Aitäh konstruktiivsetele ja ka vähemkonstruktiivsetele vastajatele!

Ma lihtsalt ei hakanud kirja panema pikka juttu perekondlikust situatsioonist, kus lapsed kirjutasid lausa kaks jõuluvanakirja, aga mõlemas olid nii jaburad väljamõeldised, et ma sain umbes ühest-kahest aru, aga kuna pidusid on kaks, siis ma pean vanaemadele-vanaisadele ka mingeid ideid andma. Ma vahel ei saa aru, miks siin perekoolis inimesed ei või lihtsalt küsimusele vastata – ikka tullakse õpetama või näägutama. Esimene vastus on geniaalne näide sellest. “Said, mis küsisid.” Nojah. Keegi mainis koguni lapsepõlvetraumat! Mulle tundub, et kui inimene hüppab süütust jõulukingiteemast kohe tumedatesse alateadvusvoogudesse, siis tuleks peeglisse vaadata.

 

Aitäh!

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sel aastal ta küsis gloobust. Sellega on aga kehvasti, sest me elame väljaspool Eestit ja tuleme jõuluks vanaema juurde. Gloobust lennukis kaasa tassida pärast ei tahaks. Leidsin siis hädaabiks täispuhutava gloobuse.

Büroomaailmas jms on vahel päris hea valik gloobuseid, saad vaadata e-poest kus on missuguseid. Jääb siis vanaema juurde suve ootama või tassib pärast ise käsipagasina lennukis 🙂 See täispuhutav gloobus on meil toajalgpalliks, kuigi ma karjun kogu aeg, et ära lõhkuda ei tohi 🙂  Gloobusega saab palju parema ettekujutuse, mis on kus ja missugune see Maa siis on, kui maakaardilt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osta seda mida lapsel tarvis on. Pole kunagi hinnasiltilaste kingituste juues vaadanud. Kõik kallimad asjad saavad sünnipäevaks ja jõuluvana toob.  Lauamängud, mine näiteks apollosse ja vaata mida pakutakse või pley poodi ja vaata vastavalt rahakotile. Minu lastele on jõuluvana toonud nii jalgrattaid, suuski ,kelke, nukke, autosid, nukuvankri,puzzlesid, lauamänge jne ja ka muidugi  telefone, mac jne.  poiss sai sünnipäevaks uue mac. Nad juba natuke suuremad kui sul. Lihtsalt kingitusi e prügi pole kunagi ostnud ja ei osta ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sel aastal ta küsis gloobust. Sellega on aga kehvasti, sest me elame väljaspool Eestit ja tuleme jõuluks vanaema juurde. Gloobust lennukis kaasa tassida pärast ei tahaks. Leidsin siis hädaabiks täispuhutava gloobuse.

Ma ostaks lapsele ikka korraliku gloobuse. Ostakski seal riigis, kus elate ja saaks ta selle kas enne reisi varajase jõulukingina või siis tagasi tulles üllatusena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ta saabki gloobuse, ilmselt valgustusega. Saab selle koos oma tulevase koolilauaga, mida nüüd pärast tagasisõitu talle ostma hakkame. See täispuhutav on rohkem hädaabiks asendus, et talle ikkagi jääks teadmine, et jõuluvana arvestas tema sooviga.

Me juba olemegi Eestis ja kohe varsti lähme kuuske ostma! Ilusat pühadeaega ja soovide täitumist kõigile lastele!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed tegid nimekirjad. Kummalegi lapsele teen ühe kingi. Ei armasta seda kinkidega üle kuhjamist. Vanavanematelt ja muudelt sugulastelt saavad ka niikuinii kinke.
6a laps saab batmobiili, tahtis veel kaisukat ja hunniku erinevaid autosid. Vanem, 13a, tahtis star warsi Lego ja selle ta ka saab. Tahtis mingit ülikallist mänguklaviatuuri ka, aga selle jaoks peab ise raha koguma kui soovib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sellest siis on, kui laps saab jõuluvanalt rohkem kui 1 kingi? Meil on traditsioon, et lapsed teevad nimekirja, kus on 5 soovi ja jõuluvana üritab neid soove täita, aga võib ka midagi muud kinkida. Suurem soovib juba arvutiga seotud asju, aga väiksem soovis legosid, palli, lauamängu, superkangelase kostüümi ja plasmalampi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida te oma 5-6-7-aastastele kingite? Otsin häid mõtteid, kuna paar kinki puudu. Mõtlesin oma lastele kinkida lauamängu Carcassonne Jr…

Lihtsalt kiireks kommentaariks, et arvestades seltskonna vanust ja perspektiivi, kingiks juba täitsa tavalise Carcassone. Kui lauamängu kogemust üldse ei ole, siis võibolla tõesti see juunior.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA.

Aitäh konstruktiivsetele ja ka vähemkonstruktiivsetele vastajatele!

Ma lihtsalt ei hakanud kirja panema pikka juttu perekondlikust situatsioonist, kus lapsed kirjutasid lausa kaks jõuluvanakirja, aga mõlemas olid nii jaburad väljamõeldised, et ma sain umbes ühest-kahest aru, aga kuna pidusid on kaks, siis ma pean vanaemadele-vanaisadele ka mingeid ideid andma. Ma vahel ei saa aru, miks siin perekoolis inimesed ei või lihtsalt küsimusele vastata – ikka tullakse õpetama või näägutama. Esimene vastus on geniaalne näide sellest. “Said, mis küsisid.” Nojah. Keegi mainis koguni lapsepõlvetraumat! Mulle tundub, et kui inimene hüppab süütust jõulukingiteemast kohe tumedatesse alateadvusvoogudesse, siis tuleks peeglisse vaadata.

Aitäh!

Minu oma oli see esimene geniaalne vastus. Ja see ongi geniaalne, päriselt ka. Igal lapsel on oma soovid ja neid soove teavad lapsed ise kõige paremini.  Ei pruugi need asjad üldse ollagi lauamängud või kasulikud mänguasjad. Minu 6-aastane tahab kõige rohkem kosmosekassi meigi komplekti. Mida sa nüüd selle infoga peale hakkaksid, mitte midagi pole ju teha sellise jaburdusega. Küll aga võid oma lastega vestelda ja saad sealt nii mõnegi idee. Minu 6-aastane saab selle kosmosekassi meigi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed saavad seda, mida nad on soovinud. Need ei ole ei kasulikud asjad. Kasulikke asju saavad jooksvalt. Sünnipäevad ja jõulud on soovide aeg.

Tõelised rikkurid, et mõtetuid asju osta

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõelised rikkurid, et mõtetuid asju osta

Kuidas saab lapse soovi kohta nii öelda?

Ja kui ongi mõttetu (!) asi, võib sellest saada vägagi mõttekas õppetund.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Väikelaps Jajagem kingiideid (lapsed)