Esileht Ilu ja tervis Jalad koledad :( (raseerimine ja epileerimine)

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Jalad koledad :( (raseerimine ja epileerimine)

Postitas:

Mul juba aastatepikkune mure: pole vahet, kas raseerin jalakarvu või kasutan epilaatorit, ikka tekib mingi karvanääpsu ärritus või põletik ja selle tulemusena jalad pidevalt veidi punnilised, kärnased ja laigulised. Täitsa häbi kohati 🙁 Samas ei oska ka kuskilt abi otsida. Olen proovinud peale raseerimist kohe Aseptiga üle lasta (desinfitseerimise mõttes). Ikka tundub, et nahk saab kahjustatud ja läheb punniliseks. Kui olen vahepeal üritanud epileerida (noh, et ei peaks iga päev või ülepäeva raseerijaga nahka ärritama), siis tulevad ikka punnid! Kuigi olen sel perioodil üritanud nahka kreemitada ja meresoola-oliiviõliga koorida (vältimaks karvade sissekasvamist). Alguses arvasin, et sel juhul tekivad punnid ikkagi sissekasvamisest, aga nüüd märkasin, et punnid tekivad juba esimesel kahel päeval peale epileerimist nendesse kohtadesse, kust sugugi karvad ei taha veel välja kasvada, vaid just sinna, kust äsja karv on välja tõmmatud. Tekib selline väikese valge mädapeaga punn, mis ümbert on päris laialt punane. Ma ei tea mida teha 🙁 selline tunne, et laseks jalad karva kasvada, sest mis mõtet mul karvu eemaldada, kui ikkagi oma jalgu häbenema pean 🙁 Kosmeetiku juures ainult pole vahaga eemaldamas käinud, sest esiteks pole mu jalad kunagi nii viisakad ja terved, et sinna minna, teiseks arvan, et karva välja tõmbamine on karva välja tõmbamine – ehk siis ilmselt tekiksid ikkagi punnid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.10 09:40; 27.10 17:37; 27.10 19:36; 22.11 11:38; 13.12 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teraline koorija (meresool) ei aita siis tee kuivharjamist. Samuti võid proovida keemilist koorimist, nt nahk salitsüülhappega vms üle tõmmta (ma tellin iHerbist selleks Stridex padjakesi). Tüütu asi on see et seda kõike peab regulaarselt tegema et see mõjuks ja isegi siis pole mina probleemist täielikult lahti saanud, küll on olukord palju parem.

Proovi ka teistsuguseid žilette, nt odavaid 1-teralisi BIC raseerijaid mida siis iga korra või paari korra tagant vahetad. Mul on väga tugev karv ning teen jalad tavaliselt 2x: alguses 1-teralisega, siis nt Gillette Fusion 5-teralisega.

Võimalik ikkagi et vahatamine sobiks sulle. Ma tavaliselt kevadel/suvel raseerin, muul ajal (kus iga päev jalgu maailmale ei näita) vahatan. Mul kasvab natuke karvu probleemsetes piirkondades ikka sisse (nt reite siseküljed) aga nad ei muutu enam nii punaseks/mädaseks kui vahatan (pigem väikesed nahavärvi punnikesed). Ma päris lahtiste haavadega salongi ei läheks aga seda ka ei pea kartma et laigulised/armilised jalad kosmeetikut hirmutaks, nad kõike näinud. Teine võimalus on ise vahatada, jalad just selline piirkond et ulatud ise ka. Peamised valikud siis sugaring (kleepuv segu mille riidetükkidega ära tõmbad), külmvaharibad (vajutab lihtsalt vahapaberi naha vastu ja tõmbad ära) või vahapadrunid/-soojendaja/-paberid mida on arutatud siin teemas https://foorum.perekool.ee/teema/kodus-vahatamine/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 10:17; 30.10 21:19; 31.10 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui karvased su jalad siis on, et neid nii tihti pead raseerima? Üldiselt ongi ju nii, et nii kui raseerid/epileerid/vahatad, siis pmst kohe ju hakkavad uuesti kasvama. Polegi midagi parata.
Mina soovitaksin sulle hoopis kõigepealt teha jalgadele puhkepaus. Ära üldse karvu eemalda paar-kolm kuud. Talvine aeg tulemas, kanna pikki pükse ja kellegi asi pole, kui karvane jalg on.
Siis soovitan ka pigem vahatamist. Aga mitte iga nädal või paari nädala takka, ikka alles siis, kui uuesti karva kasvanud. Nt kord kuus.
Minul endal on ka suht karvased jalad, õnneks küll heledad karvad, aga ikkagi üsna karvane praeguste standardite järgi. Talvisel ajal vahatangi kord kuu või paari tagant, suvel vast kord kuus või äärmisel juhul kolme nädala tagant. Ja ma ei tee reisi, ainult sääred. M alihtsalt ei näe mõtet reite pealt karvu kiskuda. Milleks? Niiakau kui seal lausa ebanormaalne karvakasv pole, ei hakka mina küll ennast sellega piinama.
Ja kui sinul on soodumus selliseks “kõrvalnähuks”, siis milleks sa ennast retsid? Tee oma kaaslasele selgeks, et kui ta sind armastab, siis peaks ta armastamagi sind, mitte sinu karvutustatud jalgu ja ela õnnelikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina koorin korralikult nii enne kui peale raseerimist ja probleemi praktiliselt pole. Lihtsalt seebitan kareda švammi ja hõõrun selleg anii et nahk tulitab. Raseerin tavalise žiletiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sääred tahavad kreemi! Niisutavat kreemi, igasugune ärritus kaob!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veet kreemiga tundlikule nahale võiks proovida, minul sellega ei teki ärritust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://tradehouse.ee/et/?i=70485

Kas keegi seda pole kasutanud? Veet kreemiga varasemalt pole väga head kogemused samuti (ei eemaldanud kõiki karvu ja ärritab nahka, samas ma vist ei kasutanud seda tundliku naha varjanti). Kuna proovin rasestuda, siis ei tahaks väga hullu keemiat endale praegu peale määrida niikuinii. Teine varjant on see, et tõepoolest katsun mingi aja jalad rahule jätta, st karva kasvatada 🙂 ja siis proovin kosmeetiku juures vahatada. Aga päris pikki karvu ei saa vist vahatada ka?

Kusjuures mul ei ole üldse mingi metsik karvakasv jalgadel, selline keskmine on. Aga ikkagi ülepäeva vähemalt peab raseerima, et sile oleks. Ja imelik on veel see ka, et bikiinipiirkonnast raseerin ja probleeme ei ole (muidugi mitte nii tihti kui jalgu) ja kaenla alt teen epilaatoriga ja samuti probleeme ei ole. Äkki on ikkagi põhiküsimus selles, kui tihti nahka ärritada.

Aga ma väga tänan kaasamõtlemise eest, sain mitu ideed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.10 09:40; 27.10 17:37; 27.10 19:36; 22.11 11:38; 13.12 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See punane stridex on tõesti hea (ma panen küll eelkõige näkku), salitsüülhape esiteks vähendab põletikku ja teiseks takistab sarvestunud naha ja rasu kogunemist, mis poore ummistavad, mis peaks vähemalt vähemaks küll võtma neid punne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellise toote leidsin ka https://www.loverte.com/et/depileve-intimate-folisan-8ml Ilmselt proovin ära, ei maksa eriti palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.10 09:40; 27.10 17:37; 27.10 19:36; 22.11 11:38; 13.12 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issake, kas teil tõesti kasvavad reite peal karvad? Ahvid olete või? Ma tõesti imestan siiralt, poleks selle pealegi tulnud, mul ei ole isegi säärtel karvu, mis siis veel reitel? Kas te olete ikka kindlad, et olete inimesed?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 14:35; 31.10 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issake, kas teil tõesti kasvavad reite peal karvad? Ahvid olete või? Ma tõesti imestan siiralt, poleks selle pealegi tulnud, mul ei ole isegi säärtel karvu, mis siis veel reitel? Kas te olete ikka kindlad, et olete inimesed?

Ära muretse. Kui sul teismeiga saabub, hakkavad sul ka karvad kasvama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on tumedad karvad suurtel varvastel, säärtel, reitel teatud “lappidena” (just reite siseküljed mis ülevalt “häbemevaibaga” ühenduvad ning teatud alad reite taga), muidugi ka kõik aluspükste sees ja kaenla all karvane, samuti heledad kuid tugevad karvad tagumikul. Hormoonid korras, asja nimi idiopaatiline hirsutism ehk siis arstid nõus et karvu liiga palju aga põhjust sellele ei teata. Beebipillid karvakasvu ei vähenda, laser- ja elektriepilatsioon ja IPL kõik mahavisatud raha.

Üldiselt võiksid õnnelikud karvutud igast raseerimis-/epileerimisteemadest kaugele hoida, niikuinii teil mingeid kasulikke nippe ega teadmisi pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 10:17; 30.10 21:19; 31.10 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issake, kas teil tõesti kasvavad reite peal karvad? Ahvid olete või? Ma tõesti imestan siiralt, poleks selle pealegi tulnud, mul ei ole isegi säärtel karvu, mis siis veel reitel? Kas te olete ikka kindlad, et olete inimesed?

Sul ilmselt ei ole peas ja silmalaugude küljes ka kuigipalju karvu, aga mõnel naisel on kaunid paksud läikivad juuksed ja pikad kaardus ripsmed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 22:04; 30.10 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt võiksid õnnelikud karvutud igast raseerimis-/epileerimisteemadest kaugele hoida, niikuinii teil mingeid kasulikke nippe ega teadmisi pole.

Jah, teie jaoks on juuksepikenduste teemad 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 22:04; 30.10 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole teismeline, olen 40+, sile. Ripsmed ja juuksed vägagi olemas. Juuksed on ilusad, veidi laines, poolpikad, ulatuvad u abaluude vahele. Aga jalgadel, kätel ja näol karvu pole, rääkimata kehast, selg ja tagumik, olen täiesti sile. Mingeid pikendusi-tihendusi pole kunagi olnud.
Nii, ja mis me selle teie kadedusega nüüd teeme?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 14:35; 31.10 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issake, kas teil tõesti kasvavad reite peal karvad? Ahvid olete või? Ma tõesti imestan siiralt, poleks selle pealegi tulnud, mul ei ole isegi säärtel karvu, mis siis veel reitel? Kas te olete ikka kindlad, et olete inimesed?

Mis sul viga on? Kas on raske aru saada, et inimesi on erinevaid? Sinul ei ole, temal on. Imesta edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, ja mis me selle teie kadedusega nüüd teeme?

Meie jääme siia karvaeemaldusnippe arutama. Sina võiksid vait olla ja teema risustamise lõpetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 10:17; 30.10 21:19; 31.10 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul sama mure. Tugevad tumedad karvad. Raseerimine on lootusetu, päris siledaks ei saagi. Vahatamine teeb punniliseks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.postimees.ee/4317771 saate kõik vastused oma jalakarvadele

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Minu arust sealt lingilt ei saa kuigi palju vastuseid (mõned siiski) 😀 Kuna ma striptiisitar ei ole ja seega igapäevaselt siledaid jalgu ei vaja, otsustasin enda omad siiski karva kasvatada 🙂 Tohterdan neid lisaks ka spetsiaalse vedelikuga, mis aitab karvade sissekasvamise vastu ja parandab katkised kohad. Samuti kreemitan jalgu hoolsamalt kui varem. Jalad on juba paremad küll, kuigi mitte veel päris head. Olen veel mõnda aega karvusk ning kui kõik katkised kohad on täielikult paranenud, proovin vahatamist. Sest aeg-ajalt oleks siiski karvavabu jalgu vaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.10 09:40; 27.10 17:37; 27.10 19:36; 22.11 11:38; 13.12 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii sage raseerimine tekitabki punne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli sama probleem, olen proovinud kõike: raseerimist, epilaatorit, vahatamist, kreemidega jne, samuti igasugu karvade sissekasvamist vähendavaid vedelikke. Tulemus oli ikkagi see, et sellel suvel ei julgenud ma seelikuga käiagi, sääred ikka väga koledad. Viimase hädaga läksin laserkarvaeemaldusse, praegu olen käinud kaks korda, vahe kahe korra vahel 6 nädalat, nüüd saab ka teisest korrast 6 nädalat ja no tõesti, olen hämmingus, sest karvu praktiliselt pole. Raseerinud olen 2-3x terve selle aja jooksul, sest rohkem pole vaja, mõned üksikud karvad siin-seal, nahk on hakanud ka vaikselt paranema, kuigi eks need tumedad punnid võtavad tükk aega veel. Ei julge veel muidugi hõisata, et nüüd kunagi enam karvad ei kasvagi, aga praegu olen küll rahul, arvatavasti teen paar seanssi veel igaks juhuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine varjant on see

Teiseks valiksin siiski variandi, mitte varjandi. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jalgadel pole probleemi, saan siledaks, aga bikiinipiirkond anna kannatust, ma ei saa seda iialgi täiesti karvutuks s.t jäävad karva tumedad täpid nahal näha ja siledaks. Mõtlen just seda osa, mis jääb püksiservast väljapoole ja paistab silma. Lisaks samuti punniliseks, õudus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käi kord nädalas saunas. Kasuta shvammi ja seepi, pärast kreemita nahka. Kui naha korda saab on lihtsam edasi raseerida.
Mul läks peale depileerimisi asi eriti hulluks. Hakkasin taas raseerima, aga see oli hullem kui varem. Kaenla alla tekkisid eriti valusad punnid.
Sauna, kreemitamise ja rahuliku meelega olen korda saanud. Aga kui saunast on kaks nädalat möödas, pole mõtet raseerida. Dušši all käin ikka tihedamini, mainin, puhuks kui keegi arvab, et vaid sauna pesuks kasutan.a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna võib-olla kunagi keegi veel loeb sama teemat ja on sama murega, siis annan tagasisidet, et jalgade karvakasvatamine oli õige mõte! See tõepoolest aitas. Võttis palju aega, aga aitas! Kasutasin ka Folisani. Täna vahatasin ise kodus oma jalad ära (mis oli oodatust lihtsam ja valutum), eks näis nüüd, kuidas see mu jalgadele sobib. Praegu on igatahes seis selline, et kuigi tumedate laikude kadumine jalgadelt võtab veel palju aega, siis vähemalt on jalad terved ja praegu ka siledad 🙂 Kui eriti hästi läheb, siis saan suvel põlvini kleitidega ringi käia 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.10 09:40; 27.10 17:37; 27.10 19:36; 22.11 11:38; 13.12 16:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Ilu ja tervis Jalad koledad :( (raseerimine ja epileerimine)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.