Esileht Väikelaps Jalalaba uuring ja sisetallad

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Jalalaba uuring ja sisetallad

Postitas:

6-aastane laps käib veidi nii, et raskus ei jaotu kogu tallale ühtlaselt vaid pigem nagu jalatalla siseküljele. Usun, et tal oleks vaja jalanõude sisse spetsiaalseid sisetaldasid, et ennetada terviseprobleeme tulevikus. Kuhu soovitate lapsega jalalaba uuringut tegema minna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jalakabinet on nii Tallinnas kui Tartus. Aga ma soovitaks lapsega teha jalalihaste harjutusi: varvastega pliiatsi maast ülestõstmist, käia kandadel, jala sise ja välisküljel jne. Sisetallad toetavad, aga jalalihased jäävad veel laisemaks, kui jalavõlvid ise tööd tegema ei pea.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 14:33; 14.08 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Tänapäevane nägemus on vist selline, et kui nt tegu isegi lampjalaga, siis ilma reaalsete kaebusteta sisetaldu ei võeta kasutusse.

Ja vanust arvestades – pigem harjutuste vanus veel. Need kahju kindlasti ei tee.
**************************************************

“Väga levinud on müüt, et lamedat tallavõlvi on võimalik “ravida” tallatugede või nn ortopeediliste jalatsite kasutamisega. Kahjuks aitavad selle pseudoteadmise levikule kaasa ka meedikud, kes pole tegelikkusest teadlikud ning tegutsevad varemkuuldu põhjal,” sõnab arst.
Tõde on hoopis see, et lampjalad on normaalsed väikelapseeas, tavalised lapseeas ja normaalse pöia üks vorme täiskasvanueas.

Kui vaadata seisvat last tagantpoolt, on lihtne märgata, et lapse jalad on justkui lääpas: hüppeliigesed hoiavad sissepoole kaldu ehk jalad on hüppeliigestest valgseisus. See on lapse hüppeliigeste normaalne asend ja nende telg muutub sirgeks keskmiselt 12. eluaastaks.
Uuringud on näidanud, et tallatugede või ortopeediliste jalatsite kandmine ei mõjuta lapse pöidade arengut kuidagi, seega ei tasu neid lampjalgsuse ärahoidmiseks ka­sutada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 23:41; 14.08 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga enamasti-tihti on lampjalad siiski vaevustega, jalad väsivad kiiremini, valutavad ja hõõruvad, rikuvad ka jalatsid ruttu lääpa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 14:33; 14.08 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Olevat siiski palju selliseid lapsi, kellel endal pole häda midagi, aga vanemad vaatavad, et jalg on nii ja naa ja taldu vaja. Ma olen ise lampjalgne ja tallad olid nö moes, kui ma väike olin ja siis uuesti sain tallad 40-aastaselt, kui reaalne probleem tekkis. Laps on ka. Tallatoed on talle aastate jooksul kirjutanud kaks pensioniealist ortopeedi. Nooremad on kaebusteta kasutamist pidanud ebamõistlikuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 23:41; 14.08 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tallad ei aita, neid on lihtsalt väga lihtne müüa.
pöördu parem füsioterapeudi poole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps Jalalaba uuring ja sisetallad