Esileht Ilu ja tervis Jalaluud valutavad

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Jalaluud valutavad

Olen 44-aastane ja viimastel aastatel on hakanud jalaluud aeg-ajalt valutama. Valutab erinevatest kohtadest, vahel sääreluu, vahel reieluu, vahel isegi puusa kandis, kord ühel, kord teisel jalal. Selline kergelt näriv valu, just tunnen, et luu sees, mitte lihastes. Ei sõltu kuidagi jalgadele antud koormusest. Paar aastat tagasi lasin mõõta luutihedust, osteporoosi ei olnud, küll aga mainis arst osteopeeniat ehk siis luutihedus oli siiski natuke alla vanusenormi. Kas sellest võib tekkida luuvalu? Hommikuti on tekkinud ka selline tunne, et jalad oleksid justkui veidi kanged, voodist tõustes on ebamugav/valus paari esimest sammu teha, hiljem on jälle ok. Aga see puudutaks rohkem nagu labajalgu. Reumatoloogil tehtud 2 aasta tagused vereproovid artriidiks kahtlusi ei andnud, jalgade paistetust ega kuumamist pole ka kunagi tundnud. Maiks sain reumatoloogile uue aja, näis, mis arvatakse. Saan aru, et artriit peaks jällegi rohkem liigeseid puudutama, mul aga valutavad just luud. Pakkuge, milles veel asi võiks olla? Või ongi see ligihiiliv vanadus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.04 13:31; 09.04 23:58; 11.04 14:10; 12.04 00:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakun küll, et see on see vanarahva luuvalu haigus, mis jahedama või niiskema ilmaga tuleb ja soojaga-kuivaga läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ma pakun küll, et see on see vanarahva luuvalu haigus, mis jahedama või niiskema ilmaga tuleb ja soojaga-kuivaga läheb.

Et siis ikka vanadus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.04 13:31; 09.04 23:58; 11.04 14:10; 12.04 00:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 30+ ja minul ka juba aastaid sama probleem aegajalt. Olen ajanud selle vale rühi või jalatsite süüks, vahel harva on ka käed samamoodi valu teinud. Mul on selgroog kõver ja halb kehahoiak, see võib igasugu sümptomeid põhjustada, seega pole arstile pöördunud, samuti pole valu nii hulluks või tihedaks (veel) muutunud, et selleks vajadust tunneksin. Lapsepõlvest mäletan neid “kasvamise valusid”, need olid küll häirivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Luud ei saa valutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Luud ei saa valutada.

Saavad küll. Luud võivad isegi põletikuliseks minna. Luudes on sidekude, ja sidekude lähebki valusaks. Ehk siis ikkagi luud saab ka valutada.
Mul on autoimuunhaigus ja luud sõna otses mõttes valutavad üsna tihti ja on hellad katsudes.

Luuümbris (periost) on valutundlik, mitte luu ise. Luud ei valuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Luud ei saa valutada.

Saavad küll. Luud võivad isegi põletikuliseks minna. Luudes on sidekude, ja sidekude lähebki valusaks. Ehk siis ikkagi luud saab ka valutada.
Mul on autoimuunhaigus ja luud sõna otses mõttes valutavad üsna tihti ja on hellad katsudes.

Ehk vastad, et mis nimega autoimmuunhaigusega on tegu ja kui kaua kestnud? Kas luud valutavad kõvasti või pigem selline ebameeldiv häiriv valu? Sry, et uurin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.04 22:41; 10.04 22:57; 10.04 23:11; 13.04 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst.
Luud ei valuta. Teiseks luud ei valuta. Kolmandaks – osteoporoosi inimene ei tunne kuidagi. Osteoporoos on tavaliselt luumurru põhjuseks. Siis tekib valu.

Reumatoloogile ei minda, kui siit või sealt valutab, see pole põletikuline liigeshaigus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 22:48; 12.04 22:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst.
Luud ei valuta. Teiseks luud ei valuta. Kolmandaks – osteoporoosi inimene ei tunne kuidagi. Osteoporoos on tavaliselt luumurru põhjuseks. Siis tekib valu.

Reumatoloogile ei minda, kui siit või sealt valutab, see pole põletikuline liigeshaigus.

Otsisin suvalise pildi, aga mis siis selle pildi vasakulpool jalal selles roosas ovaalis valutab?
https://margithealthy.files.wordpress.com/2014/08/shinsplints2.jpg

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.04 22:41; 10.04 22:57; 10.04 23:11; 13.04 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Luupus ehk SLE. Minul on haaratud sidekude(liigesed ka). Organid on hetkel puutumata. Enne diagnoosi valutas kohutavalt. Ca 3 aastat oli paaripäevaseid valutamisi ja kangust. Aastatega need perioodid pikenesid, kuni lõpuks ühel hetkel jäidki neljaks kuuks ööpäevaringseks. Valu koguaeg intensiivistus. Kuu aega kannatasin, siis läksin arstile. Perearstile kutsin valu ka pool aastata
varem aga kuna üldine verepilt oli korras ja paistetusi polnud siis nii jäigi). Olin praktiliselt invaliid, kuna kõndida peaaegu ei saanud ja iga liigutus tegi põrguvalu. Kui õiged ravimid peale sain, siis sellest ajast on aegajalt(kord nädalas ehk) kusagilt hell või valutab, suurema pingutuse peale. Diagnoosi ja ravi peale sain täpselt aasta tagasi.

Tänan, et vastasid. Kõlab väga tuttavalt, mind veel uuritakse ja sama, et analüüsid ei näita. On paistetust olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.04 22:41; 10.04 22:57; 10.04 23:11; 13.04 11:18;
To report this post you need to login first.

Arst.
Luud ei valuta. Teiseks luud ei valuta. Kolmandaks – osteoporoosi inimene ei tunne kuidagi. Osteoporoos on tavaliselt luumurru põhjuseks. Siis tekib valu.

Reumatoloogile ei minda, kui siit või sealt valutab, see pole põletikuline liigeshaigus.

Kuhu ma siis lähen oma pideva jalavaluga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.04 13:31; 09.04 23:58; 11.04 14:10; 12.04 00:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst.
Luud ei valuta. Teiseks luud ei valuta. Kolmandaks – osteoporoosi inimene ei tunne kuidagi. Osteoporoos on tavaliselt luumurru põhjuseks. Siis tekib valu.

Reumatoloogile ei minda, kui siit või sealt valutab, see pole põletikuline liigeshaigus.

Kuhu ma siis lähen oma pideva jalavaluga?

Surnuaiast olete midagi kuulnud? Mina küll olen.

0
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud

Arst.
Luud ei valuta. Teiseks luud ei valuta. Kolmandaks – osteoporoosi inimene ei tunne kuidagi. Osteoporoos on tavaliselt luumurru põhjuseks. Siis tekib valu.

Reumatoloogile ei minda, kui siit või sealt valutab, see pole põletikuline liigeshaigus.

Kuhu ma siis lähen oma pideva jalavaluga?

Surnuaiast olete midagi kuulnud? Mina küll olen.

Napakas oled või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.04 13:31; 09.04 23:58; 11.04 14:10; 12.04 00:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul täpselt sama teema. Olen 40 ja viimased 7 aastat periooditi mingi müstiline jalavalu, kusjuures selline tugev, et ainult korra elus varem olen olnud sunnitud valu tõttu valuvaigistit kasutama, ja see ei olnud sünnitustel. Nüüd aga krõbistan Ibumaxi, et olla kannataks. Mul sai valu alguse viirushaiguse põdemise järgselt, aga vb ka juhus. Vahepeal oli täitsa paar aastat valuvaba, aga nüüd on jälle aktsioonis, viimati oli okt ja nüüd hetkel. Nagu luud valutaksid, mõlemad jalad korraga, ülevalt alla, rohkem liigeste piirkonnas, ja nõnda ikka 4-5 p järjest, sügisel isegi paar nädalat järjest, siis kaob ise ära. Reumanäitajad korras, perearst midagi öelda ei oska. Õudne olla sel perioodil. Mul viskab väikese palaviku koos külmavärinatega ka üles sel ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Teemaalgataja jagas seda pilti, siis põhjusteks on ülekoormus jalgadele. Tuleb alustada jalataldadest, kas on koormusjaotuvus on õige. Kas pole lampjalgsust,suurevarba põhiliigese deformatsiooni, hüppeliigeste sissevajet.
Seda kõike peab oskama vaadata perearst.
Sageli on probleem ka jalanõudes.
Kui valutavad liigesed, jalad jne, siis peab perearst neid kohti ka vaatama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 22:48; 12.04 22:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Teemaalgataja jagas seda pilti, siis põhjusteks on ülekoormus jalgadele. Tuleb alustada jalataldadest, kas on koormusjaotuvus on õige. Kas pole lampjalgsust,suurevarba põhiliigese deformatsiooni, hüppeliigeste sissevajet.
Seda kõike peab oskama vaadata perearst.
Sageli on probleem ka jalanõudes.
Kui valutavad liigesed, jalad jne, siis peab perearst neid kohti ka vaatama.

Ei jaganud seda pilti teemaalgataja, mina jagasin. Lampjalgsust on uuritud ja seda on arsti poolt öeldud, et ei saa sellest hädad olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.04 22:41; 10.04 22:57; 10.04 23:11; 13.04 11:18;
To report this post you need to login first.

mul aga valutavad just luud

Jah, see on vanadus. Hakka harjuma. Võid kõik eriarstid läbi käia ja ikka ei vea – ei leita ühtegi diagnoosi. Mõne aja pärast, kui sa ikka veel järjekindlalt uuringutel käia vihud siis hakataks sulle ütlema – vaata passi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul raud olematu, hemoglobiin madal ja arst väidab, et mu luud ( krt saavad ikka valutada küll) valutavad sellest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi saavad luud valutada. Isegi IV klassis kirjutab loodusõpetuse õpik juba, et luud valutavad. Ja kui kohutavalt valus on luuvähk… Aga seda viimast on õnneks harva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst.
Luud ei valuta. Teiseks luud ei valuta. Kolmandaks – osteoporoosi inimene ei tunne kuidagi. Osteoporoos on tavaliselt luumurru põhjuseks. Siis tekib valu.

Reumatoloogile ei minda, kui siit või sealt valutab, see pole põletikuline liigeshaigus.

Hästi. Aga kuidas ära tunda, et see on periost, mis valutab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis Jalaluud valutavad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.