Esileht Koolilaps Jalanõud kehalisse – kas kaks paari?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Jalanõud kehalisse – kas kaks paari?

Postitas:

Laps läheb esimesse klassi ning vaja osta kehalise kasvatuse riided ja jalanõud. Hakkasin mõtlema, kas botaseid on siis vaja 2 paari – sise- ja välistundideks eraldi..?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 19:57; 18.08 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil küll, porise välisjalatsiga ei ole mõeldav võimlasse tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ideaalis jah. Tegelikkuses ilmselt sõltub koolis. Meie koolis nt esimene veerand on õueveerand. Pärast vaheaega sisse. Vahepeal jõuab tossud lihtsalt puhtaks pesta. Edasi juba suusatunnid jne. Vahepeal ka ujumine jne. Kokkuvõttes on ainult võimlatunde aasta peale suht vähe. Väga vihmase ilma korral ollakse küll sees, aga siis paljajalu kuna lastel vaid õuetossud kaasas.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole kunagi eraldi sise- ja välisjalanõusid olnud kehalise jaoks. Sügisel on tunnid õues, siis lähevad tossud pessu ja on sees nende samadega.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust topelt tossude ostmine on mõtetu raiskamine. Meil olid esimeses klassis ühed tossud ja need said väga vähe kasutust. Edaspidi on tavaluste tossudega käinud. Eraldi pole ostnud ainult kehalise jaoks tosse.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on juba mitu aastat nii, et alguses on kehaline iga ilmaga väljas ja siis kolivad sisse.
Botased käivad lihtsalt pesust läbi. Ei ole kaht paari ostnud.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.
Aitäh vastamast!
Siis oleks vist mõttekas osta pigem üleni n-ö kunstnahast botased, mitte pealt riidest, kuna need vihmakindlamad ja kergem puhastada ka..?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 19:57; 18.08 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta täitsa tavalised tossud ja vihmase ilmaga kui tund on saalis, siis minu omad on tossud ilusti puhtaks teinud ja saalis nn õue tossudega olnud. Poiss läheb kooli samuti samade tossudega.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on olnud kaks paari – sees tennised ja väljas need tossud, millega ka väljaspool kooli niisama käib.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu vastustest näha, on asi kooliti erinev. Meie koolis on tunnid õues, v.a juhul, kui sajab lausvihma. Nii et tegelikult ei teagi alati, kas tund on sees või väljas. Seega on lapsel nii sise- kui ka välisjalatsid. Need, millega väljas spordib, on ühtlasi ka needsamad, millega ta hommikul kooli läheb. Ja teised on kasutuses VAID sisetundide ja trennide korral. Minu meelest on see parem lahendus kui igal nädalal tosse küürida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli lapsel eelmine aasta esimeses klassis nii, et õuetundides käis samade tossudega, millega hommikul kooli läks. Sisetundideks olid teised tossud. Nii et eraldi kahte paari tosse kehka tunniks ei olnud, õuetundideks kasutas oma igapäevajalatseid.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu vastustest näha, on asi kooliti erinev. Meie koolis on tunnid õues, v.a juhul, kui sajab lausvihma. Nii et tegelikult ei teagi alati, kas tund on sees või väljas. Seega on lapsel nii sise- kui ka välisjalatsid. Need, millega väljas spordib, on ühtlasi ka needsamad, millega ta hommikul kooli läheb. Ja teised on kasutuses VAID sisetundide ja trennide korral. Minu meelest on see parem lahendus kui igal nädalal tosse küürida.

minu poeg kasutas ka aastaid sama süsteemi: olid valge tallaga saalitossud, millega väljas ei liikumud. ja siis tavalised tossud, millega oli nii kooli õuetundides kui tänaval.
ja kõige sopasemate paduvihmailmadega läks kooli üldse kummikutega. ning kui siis 8.tunni ajaks vihm korraks järgi jäi ja nad läbivettinud koolistaadionile jalkat mängima pandi, siis mängiski… kummmikutega. ise pärast veel kommenteeris, et ta polnud ainus, teisi oli veel, kes kummikutega tunnis olid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen ka nii, et 1 tossud. Sügisel/kevadel õues. Siis vahepeal pesen ära, kui sees. Minu laps pole mingi kaamel, et 2 paari kaasas tassida. Niigi raske kott.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed väidavad, et neil on niipea, kui on vihmane ilm, ka väliveerandil, tund sees. Ja kõik kasutavad siis teisi sisejalanõusid. Mis tähendab, et mina pean ostma lastele 9 paari jalanõusid (vahetusjalanõud kooli muude tundide ajaks ka). Eelmiste aastate jalanõusid järgmine laps kasutada ei saa, sest mudel ei sobi, hõõrub või on suvega nii ära trööbatud õues, et ei kannata enam kriitikat. kaasas ei tassi nad midagi vaid hoiavad koolis rõivistus neid jalanõusid. Üldiselt jäävad osad neist veel vastu kevadet väikeseks ka.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on esimene veerand õues – siis jooksebki ende tossudega, millega kooli läheb (oktoobri lõpus hakkab küll käima saabastega/kummikutega, siis on kehalise jaoks tossud kaasas). Sees käib samade tossudega, millega sügisel väljas. Poisil viskab sedasi jalga, et 2x aastas ostame uusi jalatseid, seega ei jõua mitut paari osta (ja ei ole ka mõistlik).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka lastel 2 paari tosse. Need sise-kehalise jalanõud ongi koolis kogu aja. Mõnikord ju vihma sajab, siis tund sees, aga seda alati ette ei tea. Õue kehalise jalanõud on needsamad, millega kooli läheb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka ikka üks paar. Nagu eelkõnelejad kirjutasid, siis muidu võib vabalt juhtuda, et ühe õppeaastaga läheks neli paari ja sellega ma põhimõtteliselt nõus ei ole.

Õnneks kool (või minu lapse õpetaja) on selles suhtes mõistlik, et kerge tibutamisega on tund ikka õues. Kui lausa pussnuge sajab, siis läheneb loominguliselt. Nt teevad tunni nii, et saab vabalt sokkis olla vms.

Esimesel vaheajal peseme tossud ära ja lähevad käiku sisejalanõudena.

Mu lapsed küll ei käi tänaval selliste tossudega, millega kehkas olla kannataks. Kui oleks kooli minnes ka samad, kui kehkas, siis veel mõistaks kahe paari omamist.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.08 18:37; 28.08 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapsel siiki kaks paari tosse. Sisetundidesse valge tallaga ja riidest tossud, mis lasevad õhku läbi. Ning välitundides siis nende samade tossudega, millega hommikul kooligi läheb. Need siis kunstnahast,et jalad kohe läbimärjaks ei saaks. Sisejalanõude hoidmise võimalus meil lastel karderoobis. Seega ei pea neid ka kaasa tassima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

garderoob

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sise- ja välisjalatsid on ju siiski kaks eri asja. Te ise käite ka metsas jooksmas samade jalatsitega, millega saalitreeningul?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.08 20:52; 27.08 12:57; 28.08 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sise- ja välisjalatsid on ju siiski kaks eri asja. Te ise käite ka metsas jooksmas samade jalatsitega, millega saalitreeningul?

Ma ei käi metsas jooksmas, käime perega matkamas ja selleks on jalanõud, mis jooksmiseks päris ei kõlba. Eraldi saalitreeningul ka ei käi ise jalatsitega (jooga).

Seega ei saa aru, miks peaks olema 2 paari jooksutosse lapsel. On ühed heleda tallaga jooksutossud, mis saab enne saalitunde puhtaks pesta. Trennis (akrobaatika) käib laps paljajalu.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 09:06; 27.08 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sise- ja välisjalatsid on ju siiski kaks eri asja. Te ise käite ka metsas jooksmas samade jalatsitega, millega saalitreeningul?

Ma ei käi metsas jooksmas, käime perega matkamas ja selleks on jalanõud, mis jooksmiseks päris ei kõlba. Eraldi saalitreeningul ka ei käi ise jalatsitega (jooga).

Seega ei saa aru, miks peaks olema 2 paari jooksutosse lapsel. On ühed heleda tallaga jooksutossud, mis saab enne saalitunde puhtaks pesta. Trennis (akrobaatika) käib laps paljajalu.

Kummaline võrdlus. Sina ei käi, aga laps ju käib. Kehalise tund õues ei ole matkamine ja sisetund ei ole jooga.
Asi ei ole pesemises, vaid selles, et sise- ja välisjalanõud on täiesti erinevat tüüpi. Võta nüüd suvalise Nike või Adidase spordijalatsid ja vaata, mis vahe on välis- ja saalitossudel.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.08 20:52; 27.08 12:57; 28.08 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ostsime esimesel aastal eraldi sise-ja välisjalatsid. Sisejalatseid vaja ei läinud ja jäid kordagi kasutamata väikseks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 13:53; 28.08 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sise- ja välisjalatsid on ju siiski kaks eri asja. Te ise käite ka metsas jooksmas samade jalatsitega, millega saalitreeningul?

Ma ei käi metsas jooksmas, käime perega matkamas ja selleks on jalanõud, mis jooksmiseks päris ei kõlba. Eraldi saalitreeningul ka ei käi ise jalatsitega (jooga).

Seega ei saa aru, miks peaks olema 2 paari jooksutosse lapsel. On ühed heleda tallaga jooksutossud, mis saab enne saalitunde puhtaks pesta. Trennis (akrobaatika) käib laps paljajalu.

Kummaline võrdlus. Sina ei käi, aga laps ju käib. Kehalise tund õues ei ole matkamine ja sisetund ei ole jooga.

Asi ei ole pesemises, vaid selles, et sise- ja välisjalanõud on täiesti erinevat tüüpi. Võta nüüd suvalise Nike või Adidase spordijalatsid ja vaata, mis vahe on välis- ja saalitossudel.

Ja saalitossudest on veel eraldi võrkpalli, korvpalli, võimlemise jne jalanõud. Välistossudest on maastiku, asfaldi ja staadioni jooksutossud, ja lisaks kõigile muudele spordialadele. Ja neid kõiki ei pea ostma. Lapsed ei tee tippsporti kehalises kasvatuses.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 09:06; 27.08 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No meil on küll nõue – soovitus, et just heleda tallaga tossud sisse.
Ise ostsin spetsiaalselt tumedad, sest sügisel-kevadel ollakse siiski valdavalt õues ning heledad tossud seal ju määrduvad kiiresti. Jah, on olemas ka heleda tallaga jalanõud, kuid ei teagi, kuidas käituda – vahel võib ju päeval ilm muutuda ning välistund sisetunniga asendada. Kas siis tundi ei lubata või…? (Koolimajas oli äsja remont). Aga pidevalt ju mitut paari kaasas ka ju ei kanna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sise- ja välisjalatsid on ju siiski kaks eri asja. Te ise käite ka metsas jooksmas samade jalatsitega, millega saalitreeningul?

Ma ei käi metsas jooksmas, käime perega matkamas ja selleks on jalanõud, mis jooksmiseks päris ei kõlba. Eraldi saalitreeningul ka ei käi ise jalatsitega (jooga).

Seega ei saa aru, miks peaks olema 2 paari jooksutosse lapsel. On ühed heleda tallaga jooksutossud, mis saab enne saalitunde puhtaks pesta. Trennis (akrobaatika) käib laps paljajalu.

Kummaline võrdlus. Sina ei käi, aga laps ju käib. Kehalise tund õues ei ole matkamine ja sisetund ei ole jooga.

Asi ei ole pesemises, vaid selles, et sise- ja välisjalanõud on täiesti erinevat tüüpi. Võta nüüd suvalise Nike või Adidase spordijalatsid ja vaata, mis vahe on välis- ja saalitossudel.

3 või 4 korda on mul laps käinud kehalise tunni raames matkamas, ülejäänud õuetunnid on olnud rahvastepalli mängimine, jalka, korvpall. Nende kõikide jaoks on ju spets tossud, aga kehka tund on nii lühike, et selleks pooleks tunniks ei näe küll mõtet nii spetsiifiliseks minna. Käib üldtreeningu tossudega ning nii sees kui väljas samad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poisslaps läheb nüüd juba 6ndasse, tüdruk teise klassi. Meil on alati lühikest aega olnud paralleelselt 2 paari tosse kasutusel. Sügisel jäävad õuetrennideks needsamad, millega terve suve ringi on trööbanud. Sisejalanõudeks ostan pool numbrit suuremad, nendega hakkab käima siis talvel sisetundides. Kevadel, kui ilmad jälle soojaks lähevad-saavad nendest õuetossud. Millega käib siis kuni kevadeni/suve alguseni. Siis on need üldjuhul väikesed ja vaja uued osta. Uutega siis käib terve suve ja sügisest õuetundideks. Uus paar jälle pool numbrit suurem, mida saab paralleelselt sisetundides kasutada. Ja niimoodi see ring meil käib 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapsel siiki kaks paari tosse. Sisetundidesse valge tallaga ja riidest tossud, mis lasevad õhku läbi. Ning välitundides siis nende samade tossudega, millega hommikul kooligi läheb. Need siis kunstnahast,et jalad kohe läbimärjaks ei saaks. Sisejalanõude hoidmise võimalus meil lastel karderoobis. Seega ei pea neid ka kaasa tassima.

Kus poest olete ostnud tosse mis kohe märja rohu sees kóndides märjaks ei läheks ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 00:21; 26.10 01:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja saalitossudest on veel eraldi võrkpalli, korvpalli, võimlemise jne jalanõud. Välistossudest on maastiku, asfaldi ja staadioni jooksutossud, ja lisaks kõigile muudele spordialadele. Ja neid kõiki ei pea ostma. Lapsed ei tee tippsporti kehalises kasvatuses.

Üldtreeningu jalatsid on olemas. Õuejalats on siiski paksemast materjalist, paksema tallaga, et peaks pisutki vett ja alla 0 kraadi poleks jala külm. Sisejalats vastupidi- õhema tallaga ja õhemast materjalist, et jalal poleks palav.
Muiduigi võib osta lapsele 1 paari- käib sellega tänaval, saalis ja staadionil. Mul ükskõik, teie lapsed ja teie laste jalad. Aga emad ise ostavad endale iga treeningu jaoks eraldi jalatsi ja jooksutosse on paljudel vähegi ennast liigutavatel inimestel 3-4 paari- lapsele ei raatsita osta, las kannab ühte paari aasta läbi. Outletist saab Adidase ja Nike jalatseid 30 eurot paar- pole just üüratu väljaminek, et osta ühed õhemad-kergemad ja teised tugevamad- paksemad.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.08 20:52; 27.08 12:57; 28.08 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja saalitossudest on veel eraldi võrkpalli, korvpalli, võimlemise jne jalanõud. Välistossudest on maastiku, asfaldi ja staadioni jooksutossud, ja lisaks kõigile muudele spordialadele. Ja neid kõiki ei pea ostma. Lapsed ei tee tippsporti kehalises kasvatuses.

Üldtreeningu jalatsid on olemas. Õuejalats on siiski paksemast materjalist, paksema tallaga, et peaks pisutki vett ja alla 0 kraadi poleks jala külm. Sisejalats vastupidi- õhema tallaga ja õhemast materjalist, et jalal poleks palav.

Muiduigi võib osta lapsele 1 paari- käib sellega tänaval, saalis ja staadionil. Mul ükskõik, teie lapsed ja teie laste jalad. Aga emad ise ostavad endale iga treeningu jaoks eraldi jalatsi ja jooksutosse on paljudel vähegi ennast liigutavatel inimestel 3-4 paari- lapsele ei raatsita osta, las kannab ühte paari aasta läbi. Outletist saab Adidase ja Nike jalatseid 30 eurot paar- pole just üüratu väljaminek, et osta ühed õhemad-kergemad ja teised tugevamad- paksemad.

Aga vähemalt minu lapsel pole alla 0 kraadi või tugeva vihmaga õues kehalise tunnid. Lisaks on staadion väga korralik ning mingeid metsas käimisi neil pole. Selleks on eraldi matka päevad 2-3x aastas ja siis on hoopis teised jalanõud. Õhemad tossud on alati olnud ja laps pole kordagi kurtnud, et nendega halb oleks. Kui ka jalg saab kergelt niiskeks, siis pole hullu. Peale kehalist nagunii kuiva sokid jalga ju.

Minu arvates polegi asi nii võrd rahas (kuigi jah 3 lapse peale kulutada 200 eur kehalise jalanõude peale on päris hea summa) kui mõttetus asjade kokku kuhjamises. Vabalt kasvab laps poole aasta pealt jalatsitest välja ja siis sügisel igaks juhuks ostetud sisetossud saavadki jalga võib-olla ainult paar korda või paar kuud ning jaanuaris on juba uusi vaja.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.08 18:37; 28.08 12:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Koolilaps Jalanõud kehalisse – kas kaks paari?