Esileht Väikelaps Jalanõude ostmine ja suurusevaru

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Jalanõude ostmine ja suurusevaru

Postitas:

Kui ostate oma väikestele lastele jalanõusid, siis kui palju te suurusevaru peale mõtlete ja milline suurusevaru on teie meelest mõistlik? Nt kui teie lapsele on x suurus täitsa paras, siis kas ostate suuruse x+1 või x+2 vms?

Minu esimene laps, kes on hetkel 1a 3k läheb sügisel sõimerühma, seega sügiseks on kindlasti vaja kummikuid ja talveks ka saapaid. Tahaksingi lihtsalt teada, et kui me neid proovima läheme, siis mitu numbrit oleks mõistlik jätta suurusevaru?
Ja veel, siin on varasemates teemades palju soovitatud Kuoma tooteid, kas need on need endiselt hinnas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 18:53; 06.06 19:42; 07.06 22:45;
To report this post you need to login first.

Ostan max 1 cm-se varuga jalanõusid. Pikalt ette ei osta, sest pole teada, mis aja jooksul kui suure hüppe lapse jalg kasvus teeb. Suve algul talvesaapaid ei ostaks, näiteks, pigem sügise keskel, kui just varem on tahtmine ette osta. Samas paljud ostavad suisa hooaegu ette, eks nad mõnevõrra siis riskivad sellega, et aasta pärast on üllatus ja väikseks jäänud toote müümisprotsess ees. Ja see pidev suurusnumbri üle otsustamine on jumala tüütu ja närvesööv ka muidugi 😀

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea tähelepanek ja tänan mõistliku vastuse eest 🙂
Saan aru, et mõistlik on siis osta sügisel kummikud, mi võivad olla väiksema suurusevaruga, sest arvatavasti järgmisel kevadel need enam jalga ei lähe, ja talvesaapad võivad olla suurema varuga. Eelkõige ongi neid vaja lasteaias ringi müttamiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 18:53; 06.06 19:42; 07.06 22:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui saapad ja kummikud tõrdti ok 1 cm suurem, siis nt suvejalatsitel vähem varu. Üldiselt ma ka väga varu peale ei mõtle, võtan pigem lapsed poodi kaasa ja proovin, kas jalas ok. Pigem lepin, et laps kasvab ja ei osta nii kalleid tooteid, et peaks kindlasti terve aasta jalga mahtuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1cm kummikutel ja saabastel on siis, kui ta sellega KOHE käima hakkab, jalg peab ikka saapa sees veidi liikuda ka saama. Kui tahta veel terve hooaja vastu pidada, siis peaks hooaja alguses olema ka isegi 1,5cm varu. Väga palju suuremat ka ei saa, sest liiga suur saabas loksub jalas ja eriti väikelapsel raskendab see kõndimist märgatavalt, olgu see saabas enne natuke odavam või kasutatud, aga paras, veekindel, kiiresti jaga ja jalast ära saav.
Mina ka selle varu peale ei mõtle sentimeetrites, hindan umbes, kui palju on vaba ruumi ja kas see võiks olla paras talveks.
Kuoma võib päris väikelapsele olla raske jalga panna (need putkivarsi säärega saapad), eelistaks krõpsuga, nii väike ei oska jalga nii hoida, lõdvalt nagu keedunuudlit on raske hästi jalga panna. Ma esimesena ostsid sellised Kuomad, mida lapsele isegi jalga ei saanud. Väiksena olid neil kõigi viking krõpsuga talvesaapad (enamasti järelturult), Kuomasid hakkasin julgema ostma lasteaia lõpupoole, aga olid head ka.
Arvan, et vaataksin, mis number on praegu paras (ka mitte väga ümber) ja võtaks sügiseks 1 nr suurema saapa. Ja arvestaks, et kasvava lapse jalaga ei pruugi 1 paariga tervet hooaega vastu pidada ja on vaja paar enne kevadet juurde osta.
Kui on Lemigo Pandad, mida Magaziinist ostan, siis võtsin nagunii kõiki värve 2 suurust (noh, et oleks võtta ja paar aastat hooletu), käru oli kuhjaga täis, müüja küsis täitsa kogemata, kas NIII palju lapsi on (on kolm, aga saapaid oli mingi 7 paari) 😀 esiteks kuluvad need nagunii marjaks ära ja läheb vaja, teiseks on need nagunii topeltnumbritega, kolmandaks on nad odavad ja head, isegi kui peaks midagi vähem kasutama, siis 15.- kevadsügiskummiku eest on nali. (Talveks on nad liiga libedada, külmakraadiga läheb eva materjal libedaks).
Tavaliselt ma ei osta asju mitu aastat ette üldse, sest elu näitab, et osa neist kandmise ajaks ikkagi ei kõlba (kas juba väike, ei meeldi jne) ja parem on osta hooajaliselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 23:58; 07.06 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on etteostmisega “hea” kogemus. Laps läks sõime 2,5aastaselt. Ostsin mais ette ära sandaalid, nr 25. Suvi oli jahe ja vihmane, enamasti jalas kummikud või tossud, tossud venisid ilmselt jala järgi, nii et ei pidanudki uusi ostma. Aga augustis sandaale proovides sain aru, et nendega pole küll midagi teha. Ostsin siis samasugused uued – nr 28…
Ma olen küll ja küll nii poest kui ka järelturult ostnud kohe käimiseks jalatseid ettejoonistatud talla järgi, sisemõõtu mõõtes jne Ikka õnnestub nii, et jalatsid sobivad alles järgmisel hooajal. Ma vist kohe eriti saamatu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühest küljest kasvab nii väikse lapse jalg kiiresti, teisest küljest on jalatsite mugavus liikumisharjumuste kujundamisel oluline. Seetõttu ei soovitaks üle ühe numbri suuremaid jalga panna. Samas ei soovitaks ka pikalt ette osta, eriti enne suve (minu isiklike laste jalad teevad 2/3 aastasest kasvust augustikuus).
Esimesteks saabasteks mina Kuomat ei soovitaks, sest nii Baby kui Putkivarsi mudelil puudub reguleerimisvõimalus. Isegi see üks krõps, mis nt osadel Demaritel, annab palju juurde. Kummikuid soovitaks EVA-materjalist nagu Lemigo ja osad Demari mudelid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostan max 1 cm-se varuga jalanõusid. Pikalt ette ei osta, sest pole teada, mis aja jooksul kui suure hüppe lapse jalg kasvus teeb. Suve algul talvesaapaid ei ostaks, näiteks, pigem sügise keskel, kui just varem on tahtmine ette osta. Samas paljud ostavad suisa hooaegu ette, eks nad mõnevõrra siis riskivad sellega, et aasta pärast on üllatus ja väikseks jäänud toote müümisprotsess ees. Ja see pidev suurusnumbri üle otsustamine on jumala tüütu ja närvesööv ka muidugi ????

Ma teen sama. Kummikud ja talvesaapad soovitatakse isegi 2cm varuga, et vajadusel ka paksem sokk sisse mahuks.
Kuomad senini meie lemmikud talvesaapad. Viimane aasta proovisime vikinguid, need olid ka head. Aga eelistan siiski Kuomat, kuna need isegi suurema varuga püsivad jalas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 07:25; 07.06 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kannan ise õiget numbrit kingi ja ostan parajad jalanõud ka lapsele.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kannan ise õiget numbrit kingi ja ostan parajad jalanõud ka lapsele.

Õige jalanumber ongi ka täiskasvanutel veidikese varuga. 1cm kindlasti.
Või te kannate nii parajaid, et kand ja varvas valuga litsutud kinga vastu? Varbaid peaks jalanõu sees saama vabalt liigutada.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 07:25; 07.06 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see sõltub sellest ka, kui kiiresti sul laps kasvab. Mina võin oma lapsele rahulikult osta järgmiseks hooajaks lihtsalt number suuremad jalanõud. Eelmisel suvel olid sandaalid number 24, sellel suvel on number 25.

Eelmiseks suveks ostsin lapsele talvel ketsid suurus 25, vaatasin, et krt liiga suured on ikka, jätsin uut suve ootama. Ongi praegu parajad.

laps on mul 5-aastane. Ma tean, et enamik temavanuseid kannavad juba suurust 28 või rohkemgi, aga näe, meie oleme sellised aeglaselt venijad ja minu enda jalanumber on 35 😀

Mõni jälle ostab ühel hooajal kaks eri suurust, sest jääb nii ruttu väikseks ja täiskasvanuna jalg nr 42 või rohkemgi. Kõik sõltub ka geenidest, ma soovitaksin sul ka praegu mitte väga palju ette ostma hakata. Jälgi oma lapse kasvu järgi ja pigem püüa leida endale sellised kohad, kus saaksid vajadusel ka keset hooaega soodsa hinnaga jalatsid osta.

Mul on kaks kohta, kust alati saab hea hinnaga jalatseid – suvisemad peamiselt yoox.com lehelt, talvised efootwear.eu lehelt. seal on alati mingeid allahindlusi. Kolmas leht, mida võiks soovitada on babyshop.com – kui tahad reimasid, kavatit, superfiti vms, siis seal on aled enamasti suuremad kui meil kohalikus kaubandusvõrgus.

P.S. ka kohalik Photopoint.ee on hea, sealt saab demari talvesaapaid ja termokummikuid lastele täitsa ok hinnaga. otsingusse kirjuta: demar.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 13:16; 07.06 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostan varuga 1-1,5 cm ehk siis päris erinev. Aga kõik oleneb konkreetsest mudelist ja kuidas jalas istuvad. Olen ostnud ka alla cm varuga, kui tahan kohe kandmiseks ja suurem suurus jääks liiga suureks. Jalatseid ette ei osta, sest mu lapse jalg kasvas näiteks esimesel jalatsitega käimise aastal 5 suurusnumbrit, aga praegu pole jällegi 9 kuuga millimeetritki kasvanud.
Võimalused barefoot või barefoot sõbralikud jalatsid — Plae, Baby Bare, Zeazoo, Viking Indie kummikud jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin 1,5-2 cm varuga oma lapsele, kes läks eelmine sügis 1a8k vanuselt lasteaeda. Ja nüüd suveks ongi tema jalg 2cm kasvanud, kui talla alt mõõta. Seega, pidasime hooaja ilusti kummikute ja talvesaabastega vastu. 1cm oleks olnud vähe, sest eelmisel varasügisel jalas olnud tossud nüüd kevadel enam üldse ei mahtunud ja ostsime uue paari. Aga neid saab ju suvel ka kasutada.

Mul on muidugi poisslaps, kellel issi üsna suure jalanumbri ja kasvupikkusega ees, seega veidi kahtlustasin kiiret jalakasvu. Poeg on ise ka üsna pikk oma vanuse kohta.

Numbreid ma muide üldse ei vaata – käin ja mõõdan ainult füüsiliselt cm-rihmaga üle või tellin jalatsi, millel on cm mõõt juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Talveks soovitan mina just Kuomasid. Või krõpsusega Viking talvesaapaid. Enda neljas laps läks sõime ja oli 2.a.2.k.
Sai ise jalga/selga kõik riided .
Talvesaabastele pannakse nagunii ju kombeka/talvepükste kummid talla alla ja ei kuku saabas kuhugile. Endal neljal lapsel just Kuomad olnud.Ja Vikingud.
Aga söimes ikkagi head sellised jalatsid , mida kergelt jalga saab. Lemigosid kiidetakse , aga kui olen poes vaadanud, siis vooder ju tuleb kergelt jalaga koos välja . Pärast pusimist palju, et jalga saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pole Lemigol vist 12 paari kogemusega kordagi jalg koos voodriga välja tulnud, aga ostan ainult panda kummikuid. Ki nii hakkab juhtuma, peab saabas juba päris väike olema (eks mudelid ja laste jalad on ka erinevad).
Päris väiksena olid kõigil Viking talvesaapad ja ks saapad, siis leidsin Lemigod, need on olnud kasutuses üle 4a kokku, viimati on k6ige mõnusam leid Demar Kenny tüüpi talvesaapad, mis on äärmiselt soojad, alt lörtsisaapaga, odavad, püsivad jalas, hind 30.- lambavillavoodriga saapa kohta odav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 23:58; 07.06 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

laps on mul 5-aastane. Ma tean, et enamik temavanuseid kannavad juba suurust 28 või rohkemgi, aga näe, meie oleme sellised aeglaselt venijad ja minu enda jalanumber on 35 ????

🙂 Mul kannab 3-aastane tüdruk nr 26 ja 5-aastane tüdruk nr 33. Enda jalg on nr 39, ei ole mingid hiiglased, lihtsalt varase kasvuga. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

???? Mul kannab 3-aastane tüdruk nr 26 ja 5-aastane tüdruk nr 33. Enda jalg on nr 39, ei ole mingid hiiglased, lihtsalt varase kasvuga. ????

Nojah, ma olin 1. klassi lõpus jalanumbriga 28, ehk siis 8-aastaselt 😀 Ja ei ole ka eriline kääbus, praegu üsna harju keskmine (164cm). Kasvasin lihtsalt hääästi aeglaselt, perekonnaviga 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 13:16; 07.06 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan väga soovituste eest! Nüüd tean, mida sügisel poes otsida 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 18:53; 06.06 19:42; 07.06 22:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainsad jalanõud mida olen niipalju ja nii väikesele ette ostnud on järelturult kummikud. Ja k/s tossud/saapad (gore tex vms). Neid kantakse üsna vähe aega, jäävad ruttu väikeseks ja järelturu hind on soodne. Soodne ka seetõttu, et on palju nö ette ostetud seismajäänud jalatseid. ???? Rihmikud, suvejalanõud talvesaapad ostaks vahetult enne hooaega ja kohapeal proovimisega. Juba jalakuju võib mõne kuuga muutuda just kõndima hakanud lapsel. Paari aastaga tekib juba kogemus mis tüüpi ja mis suuruses võib ette osta.
Ka vanemate jalanr pole ka mingi näitaja. Mul poisid ja see kel kõndima hakates oli jala nr 25, on ka hetkel teismelisena nr 45 jalaga. Teistel väiksemad jala nr. Ja minu lapse isel on jala nr 42-43 vaid.Mul 38.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 3 last ja ostan enamus jalanõusid alede ajal ette. Ka minu laste kasv on aeglane, mitte kunagi pole mingeid ootamatuid spurte olnud. Eks muidugi selle tohutu koguse peale on olnud ka möödapanekuid
(Nt timberlandi tuleks alati nr suurem osta, mõni jalats on lapsele ebamugav ja kantakse vähe. Paar korda olen ka unustanud, et uued kapis olemas). Aga ma olen kindlalt plussis omadega, sest hooaja algul ma täishinnaga jalanõusid osta ei jaksa.
Sügiseks ostaksin x+1 nr suurema, talveks vist x+2 nr.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kannan ise õiget numbrit kingi ja ostan parajad jalanõud ka lapsele.

Õige jalanumber ongi ka täiskasvanutel veidikese varuga. 1cm kindlasti.

Või te kannate nii parajaid, et kand ja varvas valuga litsutud kinga vastu? Varbaid peaks jalanõu sees saama vabalt liigutada.

Mina kannan ka jalatseid, kus varu on vähemalt 2cm, sama armastavad ka mu lapsed. Nad ütlevad, et peavad saama varbaid vabalt liigutada. Vahel kutsun neid pipideks, kuna tõesti on minu arvates varu liiga palju, aga keegi ei koperda ega midagi ning keelduvad liiga parajaid jalatseid jalga panemast.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Väikelaps Jalanõude ostmine ja suurusevaru

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.