Esileht Väikelaps Jalatsite äravõtmine lasteaias (vanematel)

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Jalatsite äravõtmine lasteaias (vanematel)

Postitas:

Kas teie lasteaedades peavad vanemad rühma tulles jalanõud ära võtma? Kui peavad, kas on olemas ka kilesussid, mida soovi korral saaks jalatsite peale tõmmata?

Küsin sellepärast, et meil olid need kilesussid olemas terve sügise ja talve. Väga mugav lahendus. Nüüd avastasin hiljaaegu oma hämminguks, et sussid on igalt poolt ära viidud. Samas on rühmades endiselt nõue, et jalanõudega siseneda ei tohi, kurjad kirjad uste peal. Seega on lapsevanem nüüd sundseisus, et jalatsid TULEB ära võtta. Minu meelest võiks olla elementaarne, et kui selline nõue on, siis on ka kilesussid ikkagi olemas. Väga tüütu on jalanõusid igal varahommikul ülikitsal trepijalamil ära tirida, eriti kui on tegemist paeltega jalatsitega ning eriti kui on kiire (mina nt kiirustan rongi peale, et tööle sõita). Teiseks on mul kaasas ka väiksem laps, kellelt siis samuti tuleb seal kitsikuses ukerdades jalatsid ära kiskuda ja hetk hiljem jälle tagasi toppida. Siis viin väiksema lapse tema rühma, kus kogu tsirkus kordub uuesti. Väga ebamugav ja tüütu ajaraisk. Olen märganud, et viimasel ajal võib isegi haiglates välisjalanõudes liikuda…

Kuidas teil need asjad on korraldatud? Või olen tõesti mina ainuke, kelle jaoks see jalatsitega mässamine kiirel tööhommikul ON tüütu ja aeganõudev? Aa, ja siis osad meie rühma lapsevanemad harrastasid talvel vahepeal ühte päris huvitavat asja: kilesussid pandi koridoris oma saabaste peale, tuldi trepist üles ja siis võeti need saapad koos kilesussidega ikka jalast ning jäeti rühma ukse taha. Ma kohe vaatasin kiletatud jalanõusid seal ukse taga ja püüdsin mõistatada, mis selle tegevuse mõte võiks olla, kahjuks välja ei nuputanud ja küsida ei söandanud. Mingi maniakaalne steriilsuse tagaajamine? Mida arvate?

+3
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.05 15:11; 10.05 15:28; 10.05 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil riideruumi võib minna välisjalanõudega, rühmaruumi mitte. Koridorides liiguma välisjalanõudega.
Mis treppidest teil seal sokkis ronida vaja on?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 15:25; 10.05 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei käi keegi majas välisjalanõdega. Ei lapsevanemad, lapsed ega personal.
Võtad ära juba välisukse juures või paned kilesussid otsa.
Kui lapsed lähevad õue mängima, võtavad jalanõud kaasa ja panevad all esikus jalga. Tuppa tulles võtavad ära ja viivad rühma (suvel jätame vahel ka välistrepile päikese kätte). Sõimerühmal ja 3-aastastel on suur korv, millega transpordib jalatseid õpetaja abi.

Maja on suur, lapsi palju, trepid. 4 rühma asub II korrusel. Samas mööda neid samu treppe tulevad lapsed toajalanõudes v lausa paljajalu alla- söögisaali sööma, muusikasaali, võimlemistundi. Füüsiliselt pole personali ega aega, et viimase vanema lahkumise ja laste söömamineku vahel keegi jõuaks trepid puhtaks teha. Eriti kui on märg ja porine õues.
Ka riietusruumis on raske, kui sealsamas tilgub lapsevanema talla alt vett või pori ja laps seisab sokkides ning õngitseb kapist toakingi või susse.

Leian, et mõistlik ongi mitte käia majas välisjalanõudes.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles asi ongi, et riideruumi ka ei või meil välisjalatsitega minna. Lasteaia välisuksest tullakse sisse, rühm teisel korrusel. Seal ukse taga siis peaks nagu jalanõud ära võtma. Ja seal on kohutavalt kitsas, eriti kui on palju vanemaid ja lapsi hommikul tulemas. Õpetaja ütleb ainult, et: “Me saame küll terve rühmaga siin jalanõud jalga pandud, kui õue läheme!” 🙁

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.05 15:11; 10.05 15:28; 10.05 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 15:25, olen nõus, aga siis võiks kilesussid ju alati olemas olla. Ma tõesti ei mõista, miks need ära korjati.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.05 15:11; 10.05 15:28; 10.05 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 15:25, olen nõus, aga siis võiks kilesussid ju alati olemas olla. Ma tõesti ei mõista, miks need ära korjati.

Ehk mingi hügieeni ja kulutuste teema? Neid susse peab ju sageli puhastama ja (oletan), et talvel on siis otsustatud mugavuse huvides see väljaminek lasteaias teha. Kevadsuviseid jalatseid peaks olema väga lihtne jalast võtta või mis probleem sul sellega täpsemalt on?
Lahendus: kanna oma kilesussid kaasas, kui ei saa kingi jalast hästi.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 15:25; 10.05 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jalanõudega ei siseneta ja kilesusse ei ole. Pole kunagi mõelnud, et teistmoodi peaks olema. Nii kiire ei ole, et ei jõua jalanõusid ära võtta või jalga panna… 😀

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laste rühmade riietusruumides on ukse juures esikuvaibad ja jalatsirestid. Kõik mahuvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tuleb jalatsid ikka riietusruumis ära võtta, tõesti, ka vanemad.
Aga kui selline on kord, siis peaks sinna trepile ka mingid tingimused tekitama, jalatsiriiulid või midagi.
Soovitan need kilesussid siis ise hankida ja mantlitaskusse pista, kui sa ei saa ja ei taha jalgu lahti võtta. Või kasuta teisi jalanõusid, mitte nöörsaapaid. Tõesti, kui saavad 20 lasteaialast+õpetaja, vast saad sina ka hakkama.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 16:38; 13.05 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on erakas kohe uksest sisse minnes laste riietusruum,kus on kapid. Seal on porivaibad maas ja seal võib välisjalanõudega olla. Rühmaruumides mitte.

Teemaalgataja probleemi lahendaks tõesti oma isiklike kilesusside kaasas kandmine, kui nendega on lubatud siseneda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 17:47; 11.05 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka tuleb all jalatsid ära võtta. Kõigil. Samas ruumi on ja mugavad diivanid istumiseks.

Ei kujuta ette, et nt talvel keegi jalatsitega üles läheks, siis ju koridorid pidevalt märjad ja lapsed tatsavad sokkis seal läga sees, kui lähevad riideid vahetama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jalanõudega ei siseneta ja kilesusse ei ole. Pole kunagi mõelnud, et teistmoodi peaks olema. Nii kiire ei ole, et ei jõua jalanõusid ära võtta või jalga panna… ????

Sama siin, minu jaoks on elementaarne, et jalanõudega sisse ei lähe, kodus ju ka ei käi jalanõudega ringi, seda enam, et lasteaias on ju lapsed, see lisa 20 sek, mis jalanõudele kulub, mind küll ei tapa.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kilesussid on täiesti jubedus. Esiteks on nad kohutav keskkonnataak – milleks sellist asja lubada??? Teiseks on kunagi tehtud uurimusi (vanasti olid kilesussid haiglates), mis tõestasid, et kilesussid (eriti korduvkasutatud) hoopis suurendasid bakterite ja mustuse hulka, mistõttu haiglates jm asutustes neist ka ammu juba loobuti.
Meil käivad lapsed sandaalides lasteaias, rühma minnes võtavad vanemad jalanõud ära, sest seal on lapsed ka paljajalu, riietusruumis võib olla jalanõudega.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

100% kannataksin väikesed ebamugavused ära (harjub ära) kui neid kilesusse kasutaks! Kas tõesti keegi prügihulga peale ei mõtle?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kilesussid on täiesti jubedus. Esiteks on nad kohutav keskkonnataak – milleks sellist asja lubada??? Teiseks on kunagi tehtud uurimusi (vanasti olid kilesussid haiglates), mis tõestasid, et kilesussid (eriti korduvkasutatud) hoopis suurendasid bakterite ja mustuse hulka, mistõttu haiglates jm asutustes neist ka ammu juba loobuti.

Meil käivad lapsed sandaalides lasteaias, rühma minnes võtavad vanemad jalanõud ära, sest seal on lapsed ka paljajalu, riietusruumis võib olla jalanõudega.

Jep, nii on, sest kilesusse pannes ja ära võttes puudutad tahtmatult ka välisjalatseid ja kui pärast katsud linki, kappi, ust, mida iganes, siis nii need bakterid levivad kohtadesse, kuhu muidu ei leviks. Meil käib lasteaias lakkamatu koristamine, üks koristajatädi on pidevalt töös ja tõmbab põrandaid üle. Riietusruumi võib välisjalatsitega minna, rühmaruumi muidugi mitte. Palju vist oleneb ka konkreetse lasteaia arhitektuurist, kui palju nö hajumisruumi on. Kui on väike lasteaed, siis ilmselt on asjakohane, et jalatsid ära võetakse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pseudoprobleem, pista endale siis kilesussid taskusse, kui jalatsite äravõtmine raske. Kilesussid kuluvad ja on prügi, mis ei lagune. jabur oleks lasteaial neid pakkuda.

olen 2 aastat viinud suuremat last nii, et noorem kaasas. Võtamegi kõik jalatsid ära.

ja just sel põhjusel vahetasin endal talve nöörsaapad kuomade vastu, et endal mugavam. Isa saan palju ära teha, ei pea ainult vinguma.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kilesussid on täiesti jubedus. Esiteks on nad kohutav keskkonnataak – milleks sellist asja lubada??? Teiseks on kunagi tehtud uurimusi (vanasti olid kilesussid haiglates), mis tõestasid, et kilesussid (eriti korduvkasutatud) hoopis suurendasid bakterite ja mustuse hulka, mistõttu haiglates jm asutustes neist ka ammu juba loobuti.

Meil käivad lapsed sandaalides lasteaias, rühma minnes võtavad vanemad jalanõud ära, sest seal on lapsed ka paljajalu, riietusruumis võib olla jalanõudega.

Jep, nii on, sest kilesusse pannes ja ära võttes puudutad tahtmatult ka välisjalatseid ja kui pärast katsud linki, kappi, ust, mida iganes, siis nii need bakterid levivad kohtadesse, kuhu muidu ei leviks. Meil käib lasteaias lakkamatu koristamine, üks koristajatädi on pidevalt töös ja tõmbab põrandaid üle. Riietusruumi võib välisjalatsitega minna, rühmaruumi muidugi mitte. Palju vist oleneb ka konkreetse lasteaia arhitektuurist, kui palju nö hajumisruumi on. Kui on väike lasteaed, siis ilmselt on asjakohane, et jalatsid ära võetakse.

Meil on käte desinfitseerimise pudel kõigile nähtavas kohas.
Jalanõusi ära võttes saavad ka käed nende bakteritega kokku. Lukud ja paelad puutuvad ikka kätega kokku.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 17:47; 11.05 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahendus on siis jah oma kilesussid, mida loodetavasti korduvkasutatad (muidu on ikka jõhker prügitootmine. Ja kujuta nüüd ette kõiki vanemaid ühekordseid susse kasutamas!)

Teine võimalus on käia selliste jalanõudega, mis kiirelt ära ja tagasi käivad – näiteks lukuga saapad või kummikulaadsed.

Kolmas võimalus on lappi kaasas kanda ja enda järelt ära koristada.

Meie lapse lasteaias võib ainult porimatil jalanõudega olla, edasi minnes (mida suuremal osal lastevanematest vaja teha on) peab ära võtma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlema lapse rühmas on nii, et riietusruumis kohe ukse juures porivaibal tuleb kas välisjalatsid ära võtta või siis kilesussid peale panna. Lapsed võtavad ka ukse ees välisjalatsid ära, nii et kappide juures põrand puhas ja parem riideid vahetada.

Kui vanem välisjalatseid ära võtta ei taha, siis kilesussid peab ta endale ise ostma. Lasteaia poolt neid ei ole. Üldiselt keegi kilesusse ei kasuta, võetakse lihtsalt jalatsid ära, aga ma ise ostsin küll endale ühel talvel kilesussid, kuna mul olid pikema säärega nööridega saapad ja neid hommikul kahes rühmas (siis käis 2 last korraga lasteaias) ära võtta ning jälle jalga saada oli liiga aeganõudev. Aga ühte kilesussi paari sai korduvalt kasutada, nii et ega neid palju ei läinud, kui vaja oli, pesin kodus ära ja kasutasin edasi, kuni katki läksid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kilesussid on äärmiselt keskkonnavaenulikud.
Kui laisk võib üks inimeseloom olla, et enam välisjalanõusid ei jõua ka ära võtta :S

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga võta siis oma kilesussid kaasa!

Meil ka rühm teisel korrusel, kilesusse pole kunagi olnud, kõik võtavadki jalatsid nö esikus, enne rühma garderoobi ära. Üleliia ruumikas ei ole, aga üldiselt ju kõik vanemad seal korraga ka ei pusserda (va mingid üritused). Ei ole keegi kaevanud.

pseudoprobleem, pista endale siis kilesussid taskusse, kui jalatsite äravõtmine raske. Kilesussid kuluvad ja on prügi, mis ei lagune. jabur oleks lasteaial neid pakkuda.

olen 2 aastat viinud suuremat last nii, et noorem kaasas. Võtamegi kõik jalatsid ära.

ja just sel põhjusel vahetasin endal talve nöörsaapad kuomade vastu, et endal mugavam. Isa saan palju ära teha, ei pea ainult vinguma.

No just. Mõtle milline prügi sellest tuleb kui kõigile vanematele igaks päevaks 2x kilesusse peab andma.
Tuleb siis ise hommikul need tasku pista.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mäletan, et vanasti kui ma laps olin, siis olid haiglates olemas isegi paksemast riidest õmmeldud riidest sussid, mid endale jalanõude peale tõmmata. Ehk õmbled endale ja oma väiksemale lapsele sellised!? Või lased õmmelda, kui ise ei oska… siis on igapäev need käekotis kaasas ja säästad aega ning loodust. Pesta saab ka neid kodus nii tihti kui vaja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ei talluta ka saabastes mööda maja. Sama on ka koolis, jätad jalatsid ukse kõrvale ja lähed sukis-sokis sisse.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ise töötan lastehoius ja meil ka peavad vanemad jalanõud ära võtma esikus porimatil. Laste kappide juurde tulevad kõik juba sokkis. Ei näe, et see raske oleks. Sama ju teeme ka meie. Kui lastega õue liigume siis samamoodi, kappide juures panene riidesse ja esikus paneme jalanõud. Asi pole isegi mustuses ju, vaid selles et su oma armas ja nunnu laps peab sellest jamast selliseljuhul läbi käima. Kahjuks nii pole meil võimalik, et üks töötaja seisab mopiga koridoris, et peale igat vanemat lapiga kõik puhtaks teha. Meil vanemad mõistavad aga eks alati on keegi pärl, kes ei võta ära ja lausa rühmaruumi vaibale marsib jalanõudes. Neist raske viisakalt jagu saada ja üldjuhul päris vastik probleem, millega tegelema peab. Ei mahu pähe, miks osad arvavad, et nemad võivad. Ja pärast nurisevad, et miks me tema lapse märjad sokid kaasa anname. Aga tavaliselt on sellistel vanematel veel 100 häda, mis ei sobi ja üsna pea liiguvad edasi järgmisesse hoidu :):)

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalus on ka endal muretseda kastitäis kilesusse igakuiselt lasteaeda. Või algatada nede lastevanemate seas rahakogumine, kes seda teenust vajavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil käiakse trepist välisjalanõudega. Maja on vana, seal ei ole niisugust kohtagi, kuhu välisukse kõrvale kolme rühmatäie laste ja kõigi täiskasvanute jalanõusid panna. Ja samast trepist käivad lapsed saali jm muidugi sisejalanõudega, nii et eks mingi mustus muidugi liigub sedasi rühmaruumidesse ka. Sellegipoolest välisjalanõudes keegi rühma ei lähe, vanemad jätavad enda omad lihtsalt rühma ukse taha vaibale. Ja koristatakse, eriti seda treppi, muidugi hoolikalt. Mingeid kilesusse ei ole kunagi olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järgmiseks porihooajaks telli endale: https://www.aliexpress.com/wholesale?spm=2114.search0104.8.24.26666bcej7RXoa&initiative_id=QRW_20190513034209&SearchText=cover&productId=32953543186 korduvkasutatavad kilesussid

või saapad, mis kergelt jalast ära käivad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 16:38; 13.05 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib Tallinnas munitsipaallasteaias, mis on nõukaajal tüüpprojekti järgi ehitatud kahekordne maja. Välisuksest majja võivad kõik siseneda välisjalanõudes, alles oma rühma jõudes võetakse uksel jalanõud ära. Loomulikult liiguvad lapsed koridorides ja treppidel ka sisejalanõudega ja märgade/lumiste ilmadega tekib palju mustust, aga põhimõte on see, et rühmas ei oleks põrandad porised. Ukseall on porimatt, sinna saab oma jalanõud jätta, laste omad lähevad jalatsiriiulisse. Riietusruumi põrand peaks idee poolest olema ikka enam-vähem puhas, kuna lapsed seal sokkides riideid vahetavad ju.

Muuseas, see on ka üks põhjus, miks lasteaedades soovitatakse valida nt susside asemel pigem kingad sisejalanõudeks. Siis ei lähe lapse jalatallad ja sokipõhjad märjaks.

Meie sõimerühmal oli eraldi sissekäik ja siis kasutasime ka kilesusse. Mina ostsingi ise apteegist endale 10 paari kilesusse, panin ühe paari taskusse ja niikaua kasutasin, kuni need katki läksid, siis võtsin uue. Seda siis selliste jalanõude puhul, mida oli tõesti tüütu ära tirida ja tagasi panna. Lihtsamini jalga torgatavate jalanõude puhul olen alati eelistanud jalast ära võtmist.

Mina aga ütleksin kogu selle asja peale nii, et probleem pole mitte mingites erilistes bakteristes (nendest niikuinii ei pääse ja mis jõledaid taude me ikka välisjalanõudes sisse kanname – pigem saame teise inimese köhatusest või aevastusest need nakkused kätte), vaid just märjas ja porises põrandas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Väikelaps Jalatsite äravõtmine lasteaias (vanematel)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.