Esileht Väikelaps Jalgevahe katsumine

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Jalgevahe katsumine

Postitas:
Kägu

Olen varasemalt märganud, et osad pisikesed poisid hoiavad oma jalgevahest kätega kinni.
Nüüd on endal poiss samas vanuses (kolmene)ja vaatan, et temal ka komme kätega või sõrmedega jalgevahest pükstest kinni hoida. Mind see tegelikult häirib ja keelab tal seda teha.Aga läheb natuke mööda ja jälle ta hoiab, ise ei pane nagu tähelegi.
Miks nad nii teevad? Läheb see ise üle või on vaja järjepidevat keelamist?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Miks sa seda keelad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu laps annab sel teel märku,et tal on pissihäda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks keelan? – sest minu arust tundub imelik, et ta nii tihti jalgevahest kinni hoiab. Pissihäda kindlasti pole.
Või pole see imelik?
Ma ei oska hetkel seisukohta võtta, sest eelmised lapsed on tüdrukud olnud ja sedalaadi muret pole ennem olnud.
Ise ju ka ei seisa nii, et käed kogu aeg jalgevahest kinni hoidmas.
On see mingi ealine iseärasus või milles võib asi olla?

Please wait...
Postitas:
Kägu

mehed ka näpivad hargivahet. katsuvad, kas ikka olemas varustus

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, imelik see tõesti ei ole. Lihtsalt sinule on nii sügavalt sisse õpetatud, et kõik seksuaalsusega seonduv on ainult täiskasvanutele ja neilgi asi, mida häbenetakse, nii et lapse käitumine tekitab sinus piinlikkust.
Keelata ei tohi, võid seletada, et teiste inimeste juuresolekul ei ole see viisakas. Loe nt siit ja siit ja siit.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsalt kohutav, kuidas inimesed lastest midagi ei tea.
Ta teeb seda, sest tal on mõnus. Jah, ka väikelaps on seksuaalne olend.

Please wait...
Postitas:
Kägu

keelamine on okei, sest keegi meist ei soovi näha juba 7-8aastast poissi, kes koolis, aktusel esinedes, trammis jne koguaeg jalgevahe kisub. Rääkimata vanematest lastest. Siin aga on omad AGA-d.

Enne keelamist küsi talt, kas tal sügeleb, on kitsas või ebamugav. Mul 3aastane tüdruk mingi aeg koguaeg kiskus oma aluspükse ja just mitte kannilt vaid tussu juurest, kuigi mulle tundus kõik paras. Aga ostsin siiski esmalt olukroda lahendada suurema numbri pükstega ja toimis. Ilmselt kuigi kehal mingeid soonimisjälgi ei olnud ja visuaalselt istusid püksid hästi, oli tal ikka ebamugav. Määrata võib ka pükste lõige, kuidas õmblused aluspükstel jooksevad. Lisaks võid proovida tähele panna ka lühikest epükste/dressipükste puhul, kas mingite pükstega kisub vähem – no et vb mõnel püksil keskõmblus hõõrub nokut ja ongi ebamugav? Esmalt selgita välja, et asi ei ole riietes.

Kui veendunud, et ei ole riietes, siis lihtsalt vaiksel tee märkus, et teiste juuresolekul ei ole ilus nokut kiskuda. Seda ikka peab juba väiksest saadik õpetama. Muidugi ei tule muutus üleöö, aga algusest peale õpetad, et teiste nähes ei näpita. Kui on üksi, siis on okei, samuti pesemiseks, püsti pissimiseks jne.

Kõik väiksed poisid armastavad oma nokuga mängida. Mul mõnikord 2,5aastane ei lubagi hommikul pükse kohe jalga panna vaid ütleb, et tahab näppida, lasengi siis natuke paljalt ringi joosta, kui püksid on jalas, siis ta (veel) ei näpi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas ebamugavad, liiga kitsad aluspüksid ei või põhjuseks olla?
Noh, et vaja kogu aeg pükse kohendada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui riided mugavad ja hügieen korras, siis soovitan lugeda raamatut “Lapse seksuaalkasvatus”.

Praegu õpib ta oma keha tundma. Pigem mitte keelata, 3-aastaselt ei ole oma keha puudutamine midagi seksuaalset. Kui keelad (kurjalt) võib tal mulje jääda, et tema keha on midagi võõrast ning häbiväärset, see mõjutab ka tulevikus tema seksuaalsust.
Loe seda raamatut, seal on head näited, mida sellistel puhkudel teha.

Selline enese katsumine on täiesti eakohane ning paljud temavanused poisid katsuvad oma nokut, siis kui nad on elevil, siis kui on igav või lihtsalt huvist mängivad sellega. Poisid katsuvad nokut ka selleks et end rahustada ja jäävad niiviisi paremini magama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Püksid ei ole kindlasti kitsad. Kui tal oleks ebamugav, siis ta ütleks.
Praegu jookseb oma õues lihtsalt püksikutes ringi, ei midagi ahistavat.
Aga lihtsalt võtab kas kahe sõrmega kinni või käega ja hoiab kui ühe kohapeal seisab või peab midagi ootama. Ja tundub, et ta vahel lihtsalt ei tajugi, et nii teeb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No minu 5a venitab, pigistab ja lükkab sissepoole?!? nokut 😂. 3selt oligi vist nö tipphetk, kus ta enne magama jäämist selle lausa kõvaks näppis.
Keelanud ma ei ole aga olen delikaatselt suunanud ja öelnud, et seda tehakse omaette ja mitte igal pool.
Nüüd hommikuti on tal ka noks tihtipeale kõva ja mingi jetk oli ta hommikuse pissimisega päris hädas. Siis ei saa ju korralikult pissida.
Tüdrukud samamoodi katsuvad ennast ja see on normaalne. Sinu, kui vanema kohus ongi seletada, et oma keha katsuda võib, teised ilma loata mitte ja teiste ees seda avalikult ei tehta(no see naise-mehe teema tuleb ikka hiljem).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma panustaks ka pükstele selle kirjelduse järgi. Kohendamisvajadus pole mingi mõnuelamus! Täiskasvanuna võib juba lihtsalt harjumus olla. Vaevalt me poliitikud ja muud tuntud inimesed kaamera ees mõnulevad, kui oma pükse kohendavad. Aga ometi olen seda mitmel korral näinud vaatamata vähesele teleri vaatamisele. Arvan, et harjumus või siis püksid nii keerdus, et enam ei kannata!

Mõnikord on ka sisseõmmeldud lipik või õmblused süüdi ebamugavuses. Püksid võivad olla puuvillased, kuid lisandid, ka niit võivad sisaldada sünteetikat, mille koed murdudes torkama hakkavad. Pole vaja isegi triikrauaga kaasa aidata.
Kui poiss püksid jalga paneb, siis kohendagu oma kerad ja noku kohe nii, et oleks hästi. Kolmesel tuleb seda vaadata ja seletada. Mitte ei keera nokut pükse üles tõstes kahekorra ega ei suru kerasid pükste sääreauku sellest poolest-saati välja pitsitusse. Viimased tähelepanekud lasteaiast.
Ja muidugi peab pesema ja vaatama, ega vistrikuid ega putukahammustust pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma panustaks ka pükstele selle kirjelduse järgi. Kohendamisvajadus pole mingi mõnuelamus! Täiskasvanuna võib juba lihtsalt harjumus olla. Vaevalt me poliitikud ja muud tuntud inimesed kaamera ees mõnulevad, kui oma pükse kohendavad. Aga ometi olen seda mitmel korral näinud vaatamata vähesele teleri vaatamisele. Arvan, et harjumus või siis püksid nii keerdus, et enam ei kannata!

Mõnikord on ka sisseõmmeldud lipik või õmblused süüdi ebamugavuses. Püksid võivad olla puuvillased, kuid lisandid, ka niit võivad sisaldada sünteetikat, mille koed murdudes torkama hakkavad. Pole vaja isegi triikrauaga kaasa aidata.

Kui poiss püksid jalga paneb, siis kohendagu oma kerad ja noku kohe nii, et oleks hästi. Kolmesel tuleb seda vaadata ja seletada. Mitte ei keera nokut pükse üles tõstes kahekorra ega ei suru kerasid pükste sääreauku sellest poolest-saati välja pitsitusse. Viimased tähelepanekud lasteaiast.

Ja muidugi peab pesema ja vaatama, ega vistrikuid ega putukahammustust pole.

Uskumatult võhiklik jutt! Palun küsige oma meeste käest, mitte naistefoorumist. Piinlik, kui naised võtavad sõna meeste teemal, omamata mingitki ettekujutust. Ei saagi olla, teil pole ju peenist, aga ikka arvate end teadvat, milles asi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Uskumatult võhiklik jutt! Palun küsige oma meeste käest, mitte naistefoorumist. Piinlik, kui naised võtavad sõna meeste teemal, omamata mingitki ettekujutust. Ei saagi olla, teil pole ju peenist, aga ikka arvate end teadvat, milles asi.

Sina tead? Aga äkki siis seletad mulle (ja ka teisedsaavad tergemaks), et miks nii on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sina tead? Aga äkki siis seletad mulle (ja ka teisedsaavad tergemaks), et miks nii on?

Nagu ütlesin, küsi oma mehe käest. Eespool juba seletati ka. Vihjeks võin öelda, et kui paned talle maailma kõige mugavamad püksid jalga või ei pane üldse, ikka katsub ennast. Ära tee välja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul on 5-ne. Ka kisub pükse. Tema ütleb, et noku kleepub vastu mune ja see on ebamugav. Proovisin beebipepu talki talle sinna panna, aga abi oli väga lühiajaline. Kellelgi veel ideid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma ajan enda omad selle peale pissile. tavaliselt lähevad ka
aga pisipoistele pole mänguasju vajagi kui püksid jalast ära võtta 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsalt kohutav, kuidas inimesed lastest midagi ei tea.

Ta teeb seda, sest tal on mõnus. Jah, ka väikelaps on seksuaalne olend.

no siis võtku püksid maha ja hakaku onan..rima, sest see on mõnus.
Got the point ?

Please wait...
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Esileht Väikelaps Jalgevahe katsumine