Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jälle ajakirjanik Perekoolist ainest kogumas käinud

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 80 )

Teema: Jälle ajakirjanik Perekoolist ainest kogumas käinud

Postitas:
Kägu

Avastasin Eesti Ekspressist artikli, millest üsna oluline lõik oli otse maha kirjutatud Perekooli teemapüstitusest. Algul vaatasin, et näe, huvitavalt kirjutatud. Siis aga avastasin, et need ju mu enda sõnad 🙂 (lugesin artiklit jupikaupa, sestap kohe ei jäänud silmagi, et Perekool). Kel samalaadset kogemust – olete algatanud teema, mida kohtate hiljem kuskil ajakirjanduses – kuidas sellesse suhtute? Ma peaks nentima, et ajakirjanik oleks võinud ju natuke mõelda selle üle, et ka Perekooli teemaalgataja või kommentaator on inimene ning esmajoones peaks luba küsima, kas ta tohib minu sõnu kasutada. Pole mõtet ju öelda, et olid ju \”käo\” staatuses – teatavasti ei saa Perekoolis ei kommenteerida ega teemat algatada, kui pole end kasutajaks registreerinud ning põhimõtteliselt ei ole siin keegi lõpuni anonüümne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt

Postitas:
kitah

RE: Jälle ajakirjanik Perekoolist ainest kogumas käinud

näh, ma pidin just sellesama teema tegema, et perekoolist jälle juttu 😀

Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]kitah kirjutas:[/small]
[tsitaat]näh, ma pidin just sellesama teema tegema, et perekoolist jälle juttu :D[/tsitaat]
🙂

Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa oled oma sõnad juba avalikut avalikus foorumis esitanud, siis need ongi kõigile kasutamiseks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kunagi oli teema Eestist ja Soomest seoses suhkruhinnaga,võtsin kah Käona sõna, paar nädalat hiljem oli kuskil lehes, kui ma ei eksi, siis Õhtulehes, teema, kus Soome kolinud ja oma elust blogiv pere sõna võttis, seal oli lõik, mis oli sõna-sõnalt minu postitus Perekoolis ja see oli artikklisse pandud selle pereema jutuna siis. Suht naljakas tunne oli lugeda.

Please wait...

Postitas:
Käggu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]kitah kirjutas:[/small]

:)[/tsitaat]

ega perekool pyha lehm pole, et puttu ei tohi.
perekool on inimestest ja inimestele, nii ka ajakirjandus. mis selles hullu on, et ajakirjandus levitab laiemelt inimestele inimeste muresid, mida potentsiaalsed lugejad, st inimesed ise yles riputavad?! ajakirjanikud ju ei peagi oma lugusid inimestest pastakast vâlja imema?!

ps
lugege hoolikalt ka perekooli kasutustingimusi.

Please wait...

Postitas:
Kägu

mis teemast jutt käib?

Please wait...

Postitas:
Kägu

siin pole ju kuskil kirjas, et ei tohi kasutada, või midagi oleks kaitstud?

Niiet tohivad ikka võtta küll ja kuidas veel.

Please wait...

Postitas:
helje

Perekool on üks vahva koht:D siin käivad Stellad ja Arvod ja Marged ja teised vahvad sulesepad. Mõni teeb tööd südamega ja peab kinni ajakirjanduseetikast, võtab ühnedust ja otsib kirjutamisainest mujaltki, teine teeb lihtsalt kirjatüki- üksühele foorumist. Samas on ka ajalehe juhatuses nõue, et perekooli teemadest (eriti erilisematest) tulebki lugu teha, iga hinnaga.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Teema oli langismi juurutamisest (Boikott tänapäeva eesti kirjandusele).
Ei noh, mul oli ka naljakas lugeda. Aga samas ka üllatav. Perekooli kasutustingimustes pole öeldud, et siinavaldatud võib avaldada kuskil mujal. Kui nüüd tähte närida. Hea küll, teema on algatatud anonüümselt ja minu arvamus, et ajakirjanikust on kuidagi madalavõitu üks viiendik oma artiklist Perekooli tsiteerida, puhtalt minu arvamus, ei muud. Lihtsalt eeldaks, et see ajakirjanik siis ei klopsi oma artiklit nii lihtsate vahenditega kokku, vaid refereerib natuke ka oma arvamust lisades või üritab äkki teemaalgatajaga ühendust saada – teoreetiliselt ju võimalik. Aga noh, see mul esimene selline kogemus ja üllatus ikkagi, et minu sõnad osutuvad olema kuskil, kust ma seda oodata ei osanud. Ütleme nii, et tunnen oma sõnade suhtes autoriõigust 😉

Please wait...

Postitas:
helje

Kasutagu, aga olenevat olukorrast peaks ikka ka tegelikku ajakirjaniku tööd juurde tegema. Väga madalale on laskunud meie ajakirjandus. Teeme aga artikli foorumitest. See pole ise enam uuriv ajakirjandus, see on lihtsalt rahategemisemasin… Lihtne ja ei ole vaja soojast toastki välja minna. Tervitan siinjuures Arvot!

Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui suuresti minu perekooli postituse najal oleks ajakirjanik artikli kokku klopisinud, siis mina saadaks vastavasisulise nurina peatoimetaja ja vastutava toimetaja või kes nad seal veel on, meiliaadressile.

Please wait...

Postitas:
Kägu

õhtulehes oli kord minu püstitatud teema koos kommentaaridega artikliks vorbitud.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Avastasin Eesti Ekspressist artikli, millest üsna oluline lõik oli otse maha kirjutatud Perekooli teemapüstitusest. Algul vaatasin, et näe, huvitavalt kirjutatud. Siis aga avastasin, et need ju mu enda sõnad 🙂 (lugesin artiklit jupikaupa, sestap kohe ei jäänud silmagi, et Perekool). Kel samalaadset kogemust – olete algatanud teema, mida kohtate hiljem kuskil ajakirjanduses – kuidas sellesse suhtute? Ma peaks nentima, et ajakirjanik oleks võinud ju natuke mõelda selle üle, et ka Perekooli teemaalgataja või kommentaator on inimene ning esmajoones peaks luba küsima, kas ta tohib minu sõnu kasutada. Pole mõtet ju öelda, et olid ju \”käo\” staatuses – teatavasti ei saa Perekoolis ei kommenteerida ega teemat algatada, kui pole end kasutajaks registreerinud ning põhimõtteliselt ei ole siin keegi lõpuni anonüümne. [/tsitaat]

Sinu jutt on ikka äärmiselt hämmastav. Esiteks ei ole ajakirjanik nimetatud artiklit kirjutanud sugugi Perekooli postituse põhjal, vaid artikkel on kirjutaud Kirjanike Liidu kirjast kultuuriministrile. Perekooli postitusest on selle artikli lõpus üks pisikene lõiguke ja väga kenasti ning korrektselt on ära märgitud, et tsiteeritud on Perekooli foorumit.
Seega sinu praeguse teema pealkiri on vale ja eksitav. Kõigepealt vaata peeglisse ja siis süüdista ajakirjandust.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No ja sellest loost rääkimata, ikka perekool, ees ja taga.
http://naistekas.delfi.ee/perekond/peresuhted/minu-raakimata-lugu-veetsin-lapsepolve-ema-koju-oodates-ja-prugikastist-suua-otsides.d?id=63770146

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sinu jutt on ikka äärmiselt hämmastav. Esiteks ei ole ajakirjanik nimetatud artiklit kirjutanud sugugi Perekooli postituse põhjal, vaid artikkel on kirjutaud Kirjanike Liidu kirjast kultuuriministrile. Perekooli postitusest on selle artikli lõpus üks pisikene lõiguke ja väga kenasti ning korrektselt on ära märgitud, et tsiteeritud on Perekooli foorumit.
Seega sinu praeguse teema pealkiri on vale ja eksitav. Kõigepealt vaata peeglisse ja siis süüdista ajakirjandust.[/tsitaat]
Tsitaat oli üsna pikk ning see veel puuduks, et ta oleks seda üldse oma sõnadeks nimetanud. Aga miks see tsitaat veel silma torkas – see oli pandud artikli lõppu ning andis teatud värvingu tervele artiklile. Jah, kõneldi kirjanike kirjast. Kuid sama palju kõneldi ka sellest, et on ka teistsuguseid arvamusi, mida näiteks esindas see artiklile n-ö punkti pannud tsitaat. Ma ütleks nii: kui mina oleks ajakirjanik, siis ma katsuksin siiski teema autoriga ühendust saada ning küsida, kas see sobib, et ta teemaalgatust oma artiklis ühe seisukoha illustreerimiseks kasutab. Aga veelkord: see on minu arvamus. Eks sina lase oma sõnu paljundada niipalju, kui sulle sobib.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] Tsitaat oli üsna pikk ning see veel puuduks, et ta oleks seda üldse oma sõnadeks nimetanud. Aga miks see tsitaat veel silma torkas – see oli pandud artikli lõppu ning andis teatud värvingu tervele artiklile. Jah, kõneldi kirjanike kirjast. Kuid sama palju kõneldi ka sellest, et on ka teistsuguseid arvamusi, mida näiteks esindas see artiklile n-ö punkti pannud tsitaat. Ma ütleks nii: kui mina oleks ajakirjanik, siis ma katsuksin siiski teema autoriga ühendust saada ning küsida, kas see sobib, et ta teemaalgatust oma artiklis ühe seisukoha illustreerimiseks kasutab. Aga veelkord: see on minu arvamus. Eks sina lase oma sõnu paljundada niipalju, kui sulle sobib.[/tsitaat]

Püüa aru saada kahest lihtsast asjast:
1. Perekooli foorumisse anonüümselt postitatud tekst ei ole postitaja intellektuaalne omand. Ja viide Perekoolile oli seal artiklis täiesti korrektselt olemas.
2. Sinu selle teema pealkiri on lausvale. Seda võiksid häbeneda.

Kui see tsiteeritud arvamus oleks kusagil ilmunud sinu pärisnime all, ka siis oleks selle artiklis tsiteerimine sinu, kui autori äranäitamisega olnud täiesti korrektne. Tsiteerimiseks ei ole nõusolekut küsida vaja.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Püüa aru saada kahest lihtsast asjast:
1. Perekooli foorumisse anonüümselt postitatud tekst ei ole postitaja intellektuaalne omand. Ja viide Perekoolile oli seal artiklis täiesti korrektselt olemas.
2. Sinu selle teema pealkiri on lausvale. Seda võiksid häbeneda.[/tsitaat]
Keegi Perekoolis ei ole anonüümne, siin ei saa kommenteerida registreerimata ja IP-aadress on ka täiesti nähtaval, ka sinu oma. Seetõttu on see vägagi diskuteeritav, kas ikka ei ole intellektuaalne omand.
Ja minu küsimus sulle: kes annab sulle õiguse mind solvata? Mille tõttu sa nii endast väljas oled – kas astusin selle teemaalgatusega sinu isikliku varba peale? Või lihtsalt häirib, et keegi omaenda sõnadest ka pärast nende väljaütlemist hoolib? 😉

Please wait...

Postitas:
Mutsamamma

lugesin seda teemat siin ja läksin lugesin artiklit. mingit põhjust pole uriseda, sest viide allikale on täiesti olemas ja tsitaadi kirjutanul pole mingit põhjust nii õhku täis minna ainult sellepärast, et tema käest isiklikult luba ei küsitud. seda ei pidanudki tegema.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi Perekoolis ei ole anonüümne, siin ei saa kommenteerida registreerimata ja IP-aadress on ka täiesti nähtaval, ka sinu oma. Seetõttu on see vägagi diskuteeritav, kas ikka ei ole intellektuaalne omand.
Ja minu küsimus sulle: kes annab sulle õiguse mind solvata? Mille tõttu sa nii endast väljas oled – kas astusin selle teemaalgatusega sinu isikliku varba peale? Või lihtsalt häirib, et keegi omaenda sõnadest ka pärast nende väljaütlemist hoolib? ;)[/tsitaat]

Tore.
Mina registreerin ennast Perekooli nimega Juta Jänes, kasutajanimeks võtan jänkujuta.
Ei ole keelatud, ei ole probleeme. Perekooli registreerimiseks ei nõua keegi isikuandmete tuvastamist

Millega ma sind solvasin?

Please wait...

Postitas:
Kägu

Tore.
Mina registreerin ennast Perekooli nimega Juta Jänes, kasutajanimeks võtan jänkujuta.
Ei ole keelatud, ei ole probleeme. Perekooli registreerimiseks ei nõua keegi isikuandmete tuvastamist

Millega ma sind solvasin?[/tsitaat]
2. Sinu selle teema pealkiri on lausvale. Seda võiksid häbeneda.
– see sinu meelest liiga isiklikuks ei lähe? Noh, minu arvates läheb.
Mina registreerisin end oma nimega. Kui sinu arvates on end normaalne vale nimega tituleerida, siis eks see ole sinu valik. Aga IP-aadress on ikka olemas, seda ju räägitakse pidevalt, et me ei ole internetis anonüümsed.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas ikkagi peaks ajakirjanik saama ühendust ühe perekooli anonüümse käoga? Paluma politseil ip järgi tuvastada?
Minu meelest on väga tore, kui kasutatakse foorumite paremaid palu. Kas ajakirjanik peaks seisma Viru Keskuse ees ja seal inimesi küsitlema? Foorumist leiab kindlasti adekvaatsemaid arvamusi mingil teemal, sest kui inimene teemas juba sõna võtab, järelikult tal on midagi öelda.
Teemaalgataja, ära ole nii väiklaselt kade oma sõnade suhtes. Ole parem uhke, et need väärisid trükimusta.
P.S. On ka selline võimalus, et mõne teema algataja ongi ajakirjanik, kes soovib materjali koguda.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Mutsamamma kirjutas:[/small]
[tsitaat]lugesin seda teemat siin ja läksin lugesin artiklit. mingit põhjust pole uriseda, sest viide allikale on täiesti olemas ja tsitaadi kirjutanul pole mingit põhjust nii õhku täis minna ainult sellepärast, et tema käest isiklikult luba ei küsitud. seda ei pidanudki tegema.[/tsitaat]
Ma arvan, et kui sind põhjalikult samamoodi tsiteeritaks, siis paneks ikka mõtlema küll. Nagu ma toonitanud olen, see üllatus ja imestus on on minu isiklik reaktsioon ja mina isiklikult arvan, et ajakirjanik peaks olema natuke mõtlemisvõimelisem, enam tööd tegema, mitte lihtsalt kuskilt midagi maha kirjutama. Kui sina oled valmis ajakirjandusele tasuta kaastööd tegema, palun. Mina pole oma arvamust päriselt kujundanud, sestap ju küsisin neilt, kelle sõnu samuti Perekoolist võetuna kuskil mujal tsiteeritud on, et kuidas nemad suhtuvad. Aga et ma nüüd õhku täis oleksin…nojaa, kindlasti – minu sõnad ju kujundasid ühe aspekti selles artiklis, kuidas ma siis õhku täis ei ole ;).

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] 2. Sinu selle teema pealkiri on lausvale. Seda võiksid häbeneda.
– see sinu meelest liiga isiklikuks ei lähe? Noh, minu arvates läheb.
Mina registreerisin end oma nimega. Kui sinu arvates on end normaalne vale nimega tituleerida, siis eks see ole sinu valik. Aga IP-aadress on ikka olemas, seda ju räägitakse pidevalt, et me ei ole internetis anonüümsed.

[/tsitaat]

Aga võta või jäta sinu tänase teema pealkiri on lausvale. Antud artikli aines oli Kirjanike Liidu kiri kultuuriministrile, mitte sinu teema Perekoolis.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Alles oli siin ka teema sellest et poe ukse ees inimesed suitsetavad. Polnud väga ammu, nüüd hiljuti kirjutas ka Õhtuleht sama, usun et seegi siit võetud 😀
Peaks ka hakkama vist ajakirjanikuks. Saaks palka pm selle eest et teen pk foorumis teemadest kokkuvõtte 😀

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] Ma arvan, et kui sind põhjalikult samamoodi tsiteeritaks, siis paneks ikka mõtlema küll. Nagu ma toonitanud olen, see üllatus ja imestus on on minu isiklik reaktsioon ja mina isiklikult arvan, et ajakirjanik peaks olema natuke mõtlemisvõimelisem, enam tööd tegema, mitte lihtsalt kuskilt midagi maha kirjutama. Kui sina oled valmis ajakirjandusele tasuta kaastööd tegema, palun. Mina pole oma arvamust päriselt kujundanud, sestap ju küsisin neilt, kelle sõnu samuti Perekoolist võetuna kuskil mujal tsiteeritud on, et kuidas nemad suhtuvad. Aga et ma nüüd õhku täis oleksin…nojaa, kindlasti – minu sõnad ju kujundasid ühe aspekti selles artiklis, kuidas ma siis õhku täis ei ole ;). [/tsitaat]

Tsiteerimise jaoks on vajalik allika näitamine. Antud artiklis oli tsitaadi allikas, ehk Perekool, täiesti korrektselt ära märgitud.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Alles oli siin ka teema sellest et poe ukse ees inimesed suitsetavad. Polnud väga ammu, nüüd hiljuti kirjutas ka Õhtuleht sama, usun et seegi siit võetud 😀
Peaks ka hakkama vist ajakirjanikuks. Saaks palka pm selle eest et teen pk foorumis teemadest kokkuvõtte :D[/tsitaat]

Kle, mis teemal perekoolis ei jaurata? Vt või täna püstitatud teemasid. Ei maksa nüüd ennast ja oma jutukesi nii tähtsaks ka pidada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga võta või jäta sinu tänase teema pealkiri on lausvale. Antud artikli aines oli Kirjanike Liidu kiri kultuuriministrile, mitte sinu teema Perekoolis.[/tsitaat]
Aga sa vaata, millest üldse jutt on. Mina vastasin küsimusele sellest, millest rääkis Perekooli teema. Üks aiast, teine aiaaugust 😉

Please wait...

Postitas:
Kägu

Kle, mis teemal perekoolis ei jaurata? Vt või täna püstitatud teemasid. Ei maksa nüüd ennast ja oma jutukesi nii tähtsaks ka pidada.[/tsitaat]
No ju siis ikka on tähtsad, kui ajakirjanikud nende refereerimise eest lausa palka saavad.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] Aga sa vaata, millest üldse jutt on. Mina vastasin küsimusele sellest, millest rääkis Perekooli teema. Üks aiast, teine aiaaugust ;)[/tsitaat]

Sa oled ikka päris segi omadega. Kelle ja millisele küsimusele sa oma teemapealkirjaga vastasid?

Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 80 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jälle ajakirjanik Perekoolist ainest kogumas käinud