Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jälle ajakirjanik Perekoolist ainest kogumas käinud

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 80 )

Teema: Jälle ajakirjanik Perekoolist ainest kogumas käinud

Postitas:
Kägu

RE: Jälle ajakirjanik Perekoolist ainest kogumas käinud

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tsiteerimise jaoks on vajalik allika näitamine. Antud artiklis oli tsitaadi allikas, ehk Perekool, täiesti korrektselt ära märgitud.

[/tsitaat]
Ma nimetaks seda lähenemist tähenärimiseks. Sai ju selgitatud. Aga otse loomulikult on juriidiliselt kõik korrektne. Sellest aspektist poleks üldse mõtet sellist teemat algatada. Aga näe, peale JOKK-i on ka muid seisukohti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt

Postitas:
Käggu

[tsitaat]Teema oli langismi juurutamisest (Boikott tänapäeva eesti kirjandusele).
Ei noh, mul oli ka naljakas lugeda. Aga samas ka üllatav. Perekooli kasutustingimustes pole öeldud, et siinavaldatud võib avaldada kuskil mujal. Kui nüüd tähte närida. Hea küll, teema on algatatud anonüümselt ja minu arvamus, et ajakirjanikust on kuidagi madalavõitu üks viiendik oma artiklist Perekooli tsiteerida, puhtalt minu arvamus, ei muud. Lihtsalt eeldaks, et see ajakirjanik siis ei klopsi oma artiklit nii lihtsate vahenditega kokku, vaid refereerib natuke ka oma arvamust lisades või üritab äkki teemaalgatajaga ühendust saada – teoreetiliselt ju võimalik. Aga noh, see mul esimene selline kogemus ja üllatus ikkagi, et minu sõnad osutuvad olema kuskil, kust ma seda oodata ei osanud. Ütleme nii, et tunnen oma sõnade suhtes autoriõigust ;)[/tsitaat]

ma ei vinna tâpset sônastust kopima minna, seda saab igayks teha, kuid siin ymberôelduna: postitatud sônade yle autoriôigus on perekoolil, mitte postitajal.
viisakas on muidugi vihjata, kust tekstilôik pârit.

Please wait...

Postitas:
Kägu

No ju siis ikka on tähtsad, kui ajakirjanikud nende refereerimise eest lausa palka saavad. [/tsitaat]

Refereerimise? Sa arsti juurde ei peaks minema?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sa oled ikka päris segi omadega. Kelle ja millisele küsimusele sa oma teemapealkirjaga vastasid?[/tsitaat]
Ah, rahune maha. Paistab, et sul tuju paha ja siin hea end välja elada. Ma ei viitsi küll sinu poksikotina esineda.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Avastasin Eesti Ekspressist artikli, millest üsna oluline lõik oli otse maha kirjutatud Perekooli teemapüstitusest. Algul vaatasin, et näe, huvitavalt kirjutatud. Siis aga avastasin, et need ju mu enda sõnad 🙂 (lugesin artiklit jupikaupa, sestap kohe ei jäänud silmagi, et Perekool). Kel samalaadset kogemust – olete algatanud teema, mida kohtate hiljem kuskil ajakirjanduses – kuidas sellesse suhtute? Ma peaks nentima, et ajakirjanik oleks võinud ju natuke mõelda selle üle, et ka Perekooli teemaalgataja või kommentaator on inimene ning esmajoones peaks luba küsima, kas ta tohib minu sõnu kasutada. Pole mõtet ju öelda, et olid ju \”käo\” staatuses – teatavasti ei saa Perekoolis ei kommenteerida ega teemat algatada, kui pole end kasutajaks registreerinud ning põhimõtteliselt ei ole siin keegi lõpuni anonüümne. [/tsitaat]
ja mina olin artiklit lugedes täiesti veendunud, et sina oledki see ajakirjanik 🙂

Please wait...

Postitas:
Käggu

[small]helje kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kasutagu, aga olenevat olukorrast peaks ikka ka tegelikku ajakirjaniku tööd juurde tegema. Väga madalale on laskunud meie ajakirjandus. Teeme aga artikli foorumitest. See pole ise enam uuriv ajakirjandus, see on lihtsalt rahategemisemasin… Lihtne ja ei ole vaja soojast toastki välja minna. Tervitan siinjuures Arvot![/tsitaat]

ajakirjanik ju teebki uurimustôôd, lugedes foorumeid ja nende postitusi. vox populi elik rahva hââlon selle fenomeni nimi. kus see poopul muidu ennast mustas kirjas valgel nâeb, kui tema kribamisi kuskilt yles ei korjataks, jââksidki muidu vaid keskmise lugasjaskonnaga foourmis kâhmlejateks.

Please wait...

Postitas:
Käggu

Tsitaat oli üsna pikk ning see veel puuduks, et ta oleks seda üldse oma sõnadeks nimetanud. Aga miks see tsitaat veel silma torkas – see oli pandud artikli lõppu ning andis teatud värvingu tervele artiklile. Jah, kõneldi kirjanike kirjast. Kuid sama palju kõneldi ka sellest, et on ka teistsuguseid arvamusi, mida näiteks esindas see artiklile n-ö punkti pannud tsitaat. Ma ütleks nii: kui mina oleks ajakirjanik, siis ma katsuksin siiski teema autoriga ühendust saada ning küsida, kas see sobib, et ta teemaalgatust oma artiklis ühe seisukoha illustreerimiseks kasutab. Aga veelkord: see on minu arvamus. Eks sina lase oma sõnu paljundada niipalju, kui sulle sobib.[/tsitaat]

arvamusi vôib olla palju nagu maitseidki, kuid siinses foorumis on nn autoriôigus haldajal elik perekoolil. suvafoorumis, kus haldaja ei ole sâtestanud oma tingimusi, on foorumipostitus nn kôigi oma, autorôiguskaitseta.

ja muide, see ei ole minu arvamus, vaid nn seadusekohane teave.

Please wait...

Postitas:
Käggu

Keegi Perekoolis ei ole anonüümne, siin ei saa kommenteerida registreerimata ja IP-aadress on ka täiesti nähtaval, ka sinu oma. Seetõttu on see vägagi diskuteeritav, kas ikka ei ole intellektuaalne omand.
[/tsitaat]

siin ei ole midagi diskuteerida, seadus ei sâtesta ip aadressi mingiks autoirôigussubjektiks ega -objektiks, lihtne!

Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Käggu kirjutas:[/small]

siin ei ole midagi diskuteerida, seadus ei sâtesta ip aadressi mingiks autoirôigussubjektiks ega -objektiks, lihtne!
[/tsitaat]
Sa oled nüüd küll väga pehmele pinnasele astunud. IP-aadressi järgi saab anonüümse netisõimaja väga hästi laimu vmt eest süüdi mõista. Ma võin nüüd eksida, aga kas meil ei ole pretsedentigi olemas selle kohta? Toosama Lang kunagi juurutas terminit \”leimama\”, sinna diskussiooni kuulus ka IP-aadressile viitamine.
Jah, autoriõiguse subjektiks IP-aadress võib-olla otsesõnu ei ole. Aga pretsendendile tuginedes (et netis end väljendades ei ole sa tegelikult anonüümne)ei pruugi see asi siiski nii must-valge olla.

Please wait...

Postitas:
Käggu

[tsitaat] [small]Mutsamamma kirjutas:[/small]

Ma arvan, et kui sind põhjalikult samamoodi tsiteeritaks, siis paneks ikka mõtlema küll. Nagu ma toonitanud olen, see üllatus ja imestus on on minu isiklik reaktsioon ja mina isiklikult arvan, et ajakirjanik peaks olema natuke mõtlemisvõimelisem, enam tööd tegema, mitte lihtsalt kuskilt midagi maha kirjutama. Kui sina oled valmis ajakirjandusele tasuta kaastööd tegema, palun. Mina pole oma arvamust päriselt kujundanud, sestap ju küsisin neilt, kelle sõnu samuti Perekoolist võetuna kuskil mujal tsiteeritud on, et kuidas nemad suhtuvad. Aga et ma nüüd õhku täis oleksin…nojaa, kindlasti – minu sõnad ju kujundasid ühe aspekti selles artiklis, kuidas ma siis õhku täis ei ole ;). [/tsitaat]

mitte ei kujundanud yhte aspekti, vaid esindasid yhte aspekti.

ja tsiteerimisest – mis muud see tsitaat ongi, kui mahakirjutamine?
ja tsiteerimist on erinevates valdkondades vâgagi soovitud môteteedasdamisviisiks peetud.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] Sa oled nüüd küll väga pehmele pinnasele astunud. IP-aadressi järgi saab anonüümse netisõimaja väga hästi laimu vmt eest süüdi mõista. Ma võin nüüd eksida, aga kas meil ei ole pretsedentigi olemas selle kohta? Toosama Lang kunagi juurutas terminit \”leimama\”, sinna diskussiooni kuulus ka IP-aadressile viitamine.
Jah, autoriõiguse subjektiks IP-aadress võib-olla otsesõnu ei ole. Aga pretsendendile tuginedes (et netis end väljendades ei ole sa tegelikult anonüümne)ei pruugi see asi siiski nii must-valge olla.
[/tsitaat]

Sa ei suuda absoluutselt aru saada mõistest autoriõigus. Kurb.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

mitte ei kujundanud yhte aspekti, vaid esindasid yhte aspekti.

ja tsiteerimisest – mis muud see tsitaat ongi, kui mahakirjutamine?
ja tsiteerimist on erinevates valdkondades vâgagi soovitud môteteedasdamisviisiks peetud.
[/tsitaat]
Miks sa nii innukalt vaidled – oled ise too ajakirjanik äkki? 🙂

Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa ei suuda absoluutselt aru saada mõistest autoriõigus. Kurb.[/tsitaat]
Oo. Äkki selgitad siis ise, mis see autoriõigus on?

Please wait...

Postitas:
Käggu

[tsitaat] [small]Käggu kirjutas:[/small]

Sa oled nüüd küll väga pehmele pinnasele astunud. IP-aadressi järgi saab anonüümse netisõimaja väga hästi laimu vmt eest süüdi mõista. Ma võin nüüd eksida, aga kas meil ei ole pretsedentigi olemas selle kohta? Toosama Lang kunagi juurutas terminit \”leimama\”, sinna diskussiooni kuulus ka IP-aadressile viitamine.
[/tsitaat]

mina ei ole pehmel pinnasel. ma ei pea kuidagi vajalikuks selgitama hakata, kas saab IP jargi kedagi tuvastada vôi mitte, sest see ei puutu absoluutselt teemasse – autoriôigusesse perekooli postitustes.

Please wait...

Postitas:
Käggu

Miks sa nii innukalt vaidled – oled ise too ajakirjanik äkki? :)[/tsitaat]

kindlasti ma ei ole too ajakirjanik.
aga ega see mind vâhem teadlikuks autorôigustest ei tee.

Please wait...

Postitas:
Kägu

mina ei ole pehmel pinnasel. ma ei pea kuidagi vajalikuks selgitama hakata, kas saab IP jargi kedagi tuvastada vôi mitte, sest see ei puutu absoluutselt teemasse – autoriôigusesse perekooli postitustes.[/tsitaat]
Puutub küll. Mina lähtusin väitest, et iga kommenteerija või teemaalgataja siin keskkonnas on isik, tuvastatav isik, kes oma kirjapandud sõnu jälgima küll peab – miks tal siis oma sõnadele mingit õigust ei ole äkki? Nagu öeldud, see ei ole nii must-valge, nagu mõni siin näha tahab. Mina muidugi vaidlen puhtast vaidluslõbust juba, täitsa huvitav, kuidas nii leili minnakse. Viib ikka mõtted sellele, et teema on kuidagi isiklikum 😉

Please wait...

Postitas:
Käggu

Puutub küll. Mina lähtusin väitest, et iga kommenteerija või teemaalgataja siin keskkonnas on isik, tuvastatav isik, kes oma kirjapandud sõnu jälgima küll peab – miks tal siis oma sõnadele mingit õigust ei ole äkki? Nagu öeldud, see ei ole nii must-valge, nagu mõni siin näha tahab. Mina muidugi vaidlen puhtast vaidluslõbust juba, täitsa huvitav, kuidas nii leili minnakse. Viib ikka mõtted sellele, et teema on kuidagi isiklikum ;)[/tsitaat]
jeerum.
loe minu postitusi siin. pyydsin lihtsate sônadega autoriôigusest perekoolis ja mujal foorumites selgitada.
autorôigus on muide seadus, seega ei ole siin midagi \”miks tal siis oma sõnadele mingit õigust ei ole äkki\”.
igal inimesel on konstitutsioonijârgselt sônaôigus, kuid autoriôigus on teine asi.
vaidle vaidlemise pârast, kui tahad, seadust ja sellega kaasnevat ôigust see ei muuda.
nagu ka tapmiskeelust mitteteadmine tapmise puhul ei vabasta karistusest.

need kummis rinnale kômisevalt taguvad affid on ikka kôige nyrimad vestluskaaslased, muide.

ps
vaidleks ka teemal \”pâike tôuseb lâânest\”, jah?

Please wait...

Postitas:
Käggu

Oo. Äkki selgitad siis ise, mis see autoriõigus on?[/tsitaat]

mis mina siin ikka selgitan. autoriôigusseadus rââgib ise enda eest.
saadaval netis. vabalt. kôikidele.

ps
loe mu eelnevaid postitusi, sealt loed vâlja, et selle foorumi postitusete autoriôigus kuuleb perekoolile.

kas ma kordan? et akki ikka muidu ei saa aru.
oki, kordan: selle foorumi postitusete autoriôigus kuuleb perekoolile.

panen igaks juhuks veel:
selle foorumi postitusete autoriôigus kuuleb perekoolile.

ja et ikka kindel oleks, veel viimast korda:

Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi Perekoolis ei ole anonüümne, siin ei saa kommenteerida registreerimata ja IP-aadress on ka täiesti nähtaval, ka sinu oma. Seetõttu on see vägagi diskuteeritav, kas ikka ei ole intellektuaalne omand.
Ja minu küsimus sulle: kes annab sulle õiguse mind solvata? Mille tõttu sa nii endast väljas oled – kas astusin selle teemaalgatusega sinu isikliku varba peale? Või lihtsalt häirib, et keegi omaenda sõnadest ka pärast nende väljaütlemist hoolib? ;)[/tsitaat]

Mida see IP aadress ajakirjanikule annab? Hakkab politsei vahendusel omanikku otsima või? Kusjuures IP aadress ei anna veel autorit, vaid arvuti. Tsiteerida võib ükskõik keda, see ei käi intellektuaalse omandi sätete alla. Ja kui poleks tsiteeritud, oleks tegemist plagiaadiga.

Väike näide. Õpin ülikoolis, teen oma lõputööd. Seal on lausa kohustuslik kasutada teiste tekste, tsitaate, viiteid uurimustööks ja need ära näidata. Kujutad nüüd ette, et kõik maailma üliõpilased hakkaksid mõne uurimustöö autorilt, keda nad tsiteerivad, lubasid taotlema?
Ja ütle nüüd, et sul on endal ka kõrgharidus 😀 😀

Please wait...

Postitas:
Kägu

mis mina siin ikka selgitan. autoriôigusseadus rââgib ise enda eest.
saadaval netis. vabalt. kôikidele.

ps
loe mu eelnevaid postitusi, sealt loed vâlja, et selle foorumi postitusete autoriôigus kuuleb perekoolile.

kas ma kordan? et akki ikka muidu ei saa aru.
oki, kordan: selle foorumi postitusete autoriôigus kuuleb perekoolile.

panen igaks juhuks veel:

ja et ikka kindel oleks, veel viimast korda:

[/tsitaat]
Ma loodan, et sa nüüd võtsid tabletid ikka ära 😀
PS ei pea sind klassikuks, kelle sõnu uuesti üle lugeda. Loodan, et ka Lang pole seda kohustuslikuks muutnud.

Please wait...

Postitas:
Käggu

Mida see IP aadress ajakirjanikule annab? Hakkab politsei vahendusel omanikku otsima või? Kusjuures IP aadress ei anna veel autorit, vaid arvuti. Tsiteerida võib ükskõik keda, see ei käi intellektuaalse omandi sätete alla. Ja kui poleks tsiteeritud, oleks tegemist plagiaadiga.

Väike näide. Õpin ülikoolis, teen oma lõputööd. Seal on lausa kohustuslik kasutada teiste tekste, tsitaate, viiteid uurimustööks ja need ära näidata. Kujutad nüüd ette, et kõik maailma üliõpilased hakkaksid mõne uurimustöö autorilt, keda nad tsiteerivad, lubasid taotlema?
Ja ütle nüüd, et sul on endal ka kõrgharidus 😀 :D[/tsitaat]
oh, kindlasti ei ole mingi nirune kôrgharidus, on toktor.

Please wait...

Postitas:
Kubujuss

[tsitaat]Alles oli siin ka teema sellest et poe ukse ees inimesed suitsetavad. Polnud väga ammu, nüüd hiljuti kirjutas ka Õhtuleht sama, usun et seegi siit võetud 😀
Peaks ka hakkama vist ajakirjanikuks. Saaks palka pm selle eest et teen pk foorumis teemadest kokkuvõtte :D[/tsitaat]
No aga tee siis ja saa palka – keegi ei keela ju. Aga miskit jääb puudu ja oled kade, et keegi teine seda teha oskab ja palka saab?
Vabanda nüüd muuseas, et ma sind luba küsimata tsiteerisin.

Please wait...

Postitas:
Käggu

Ma loodan, et sa nüüd võtsid tabletid ikka ära😀
PS ei pea sind klassikuks, kelle sõnu uuesti üle lugeda. Loodan, et ka Lang pole seda kohustuslikuks muutnud. [/tsitaat]

jee, âra jôudsin oodata!

aga miks sa siis kysid yle seletada, kui uuesti lugeda ei taha? mingi kahestumishâre vôi mis?

halleluuja ja hosianna langile!

Please wait...

Postitas:
kitah

a tarand paneb hästi tänases sirbis – esimene ja viimane lause võtavad kõik väga ilusasti kokku ;P

Please wait...

Postitas:
Mutsamamma

[small]kitah kirjutas:[/small]
[tsitaat]a tarand paneb hästi tänases sirbis – esimene ja viimane lause võtavad kõik väga ilusasti kokku ;P[/tsitaat]
just.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Mutsamamma kirjutas:[/small]

ja mina isiklikult arvan, et ajakirjanik peaks olema natuke mõtlemisvõimelisem, enam tööd tegema, mitte lihtsalt kuskilt midagi maha kirjutama.

Kui sina oled valmis ajakirjandusele tasuta kaastööd tegema, palun. [/tsitaat]

Et kui keegi kedagi tsiteerib, siis ta pole mõtlemisvõimeline, tööd ei tee ja kirjutab kuskilt lihtsalt maha?

Ja lisaks sa arvad, et anonüümsed käod, kes oma aega perekoolis surnuks löövad, peaksid honorari saama, kui mõni neist (vabandust, meist) juhtumisi ütleb midagi nii arukat, et kõlbab tsiteerida?

No tule taevas appi, kui nüüd tsiteerida Ansipit.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja nuumab enda tähelepanuvajadust.

Please wait...

Postitas:
helje

Tsiteerimine tsiteerimiseks, aga kui üksühele on tehtud lugu (st copy-paste) ja see jätab mulje, et siinkirjutaja on ise pöördunud ajakirjanduse poole, siis see lihtsalt pole enam aus. Seetõttu tekibki tunne, et nii lihtne on olla ajakirjanik sopakas, sest ma ei pea kirjutama oma peaga, ma võtangi kuskilt foorumist teema ja annan aga minna…

Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen absoluutselt nõus, et käivad ja tsiteerivad. Mingis foorumis või jutukas kirjutatud juttu võivad kõik vabalt tsiteerida, anonüümselt kirjutatud jutt ei lähe autoriõiguse alla kindlasti.

Isegi blogides kirjutatut tsiteeritakse ja kasutatakse trükimeedias, selle vastu saab olla vaid siis, kui blogis on kindlalt öeldud, et seal kirjutatut ei tohi kasutada.

Las ajakirjanikud olla kursis ka koduperenaiste mõtetega. Ja miks ka mitte? Väga hea.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Huvitav kui see perekool nii pop koht et lausa ajakirjandusse siitkaudu pääseb, siis miks Yksikmehe teemat keegi ometigi käsile ei võta?Materjali ju rohkem ja veel…

Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 80 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jälle ajakirjanik Perekoolist ainest kogumas käinud