Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jälle Estoniast

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 374 )

Teema: Jälle Estoniast

Postitas:
Kägu

Kas kellelgi on mõni tuttav, kes jäi sinna merre või pääses? Huvitav oleks ellujäänutega ( või hukkunu lähedastega)suhelda, ise samast meeskonnast kes tööl oli sel hetkel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Jälle Estoniast

Minu lähedane oli sel ööl tööl ja rohkem ma teda ei näinud.
Millest tahaksid rääkida?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu vastast üle tee naaber oli üks tähtsaid võtmeisikuid ja hukkus. Minu kuldmedaliga keskkooli lõpetanud klassiõde hukkus. Pääsenuid ei tunne. St.peale mu parima sõbranna, kes pidi antud reisil reisijana olema, aga asjaolude tõttu läks üks reis varem.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu tuttav noormees pääses, oli laeval reisijana. Nüüd ei ole ma temaga üle 19 aasta kokku puutunud, aga ka tol ajal ei tahtnud ta väga üleelatust rääkida. Keeldus hiljem laevaga sõitmast, kuigi tal oli vaja Rootsi vahet reisida – sõitis siis kallimalt lennukiga…
Ise mõtlen tihti Estoniale, sest mul oli eelmüügist pilet laevale ostetud oktoobri alguseks. (Kahjuks ei olnud võimalik seda mälestuseks jätta – see oli tol ajal minu jaoks üüratu summa ja sain pileti tagasi Estonia kontorisse müüa ning raha kasutasin muul viisil Rootsi jõudmiseks).
Mitu kaugemalt tuttavat jäid laeva…
Teemaalgatajale aitäh teema eest – mulle meeldib Estonia hukust lugeda-heietada, aga ise ei julgenud siia teemat teha kartes kägude kurjustamist vanade haavade jmt.üle…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Klassivend pääses, oli reisija. Peretuttav pääses meeskonna liikmena. Käime läbi kümmekond aastat, kuid tema laevas olemise ja sealt pääsemise fakt sai mulle teada juhuslikult. Ta ise ega tema kaasa pole seda teemat kunagi üles võtnud. (Selles seltskonnas on mõnikord õhtuid, kus räägitakse asju südamelt ära).
Üks lähedane tuttav omas reisile piletit, kuid jäi maha, kuna auto ei käivitunud, oli õhtul pettunud kaotatud raha pärast. Autopilet maksis ju terve varanduse tolle aja mõistes.
Tuttavaid, lähemaid ja kaugemaid, kelle keha kunagi ei leitud, oli kümmekond. Üks kahenädalane imik, tänaseks juba täiskasvanu, jäi isata. Üks kaugem tuttav on oma hukkunud abikaasale kujundanud elutuppa altari, millel fotodele lisaks ka tuhaurn.
Valus teema on, mäletan detailideni laevahuku teate hommikut ning järgnenud päeva.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ah et oleks huvitav?
vaata parem mõnda filmi või loe raamatut, on ka huvitav.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ah et oleks huvitav?
vaata parem mõnda filmi või loe raamatut, on ka huvitav.[/tsitaat]Sa vist ei lugenud teemat mõttega. Inimene ise pääses Estonialt ning soovib suhelda inimestega, keda laevahukk lähedalt puudutas. Arusaadav soov ju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Sa vist ei lugenud teemat mõttega. Inimene ise pääses Estonialt ning soovib suhelda inimestega, keda laevahukk lähedalt puudutas. Arusaadav soov ju. [/tsitaat]
seda on üpris raske uskuda, sest Estonia rahvas suhtleb omavahel niigi ja tunnevad üksteist.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa vist ei lugenud teemat mõttega. Inimene ise pääses Estonialt ning soovib suhelda inimestega, keda laevahukk lähedalt puudutas. Arusaadav soov ju. [/tsitaat]See, et teemaalgataja samast meestkonnast oli, ei pruugi seda tähendada, et ta ka laevahuku ajal laeval oli.

Mu tuttav töötas ka selles meeskonnas, aga juhuslikult just sellel päevaal puudus töölt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ka minu tuttav töötas seal, aga sel korral ei läinud. pärast tööas veel aastaid samal liinil edasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu ema töötas seal ja kahjuks jäigi sinna …
Kui sobib siis suhtleksin alguses anonüümselt. Tegelikult tahaksin teada mis tol ööl juhtus 🙁

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

seda on üpris raske uskuda, sest Estonia rahvas suhtleb omavahel niigi ja tunnevad üksteist.[/tsitaat]

Ei suhtle ja ei tunne kahjuks kedagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu ema ülemus, väliseestlasest vanaproua, sõitis tol ööl koju Rootsi, kaasas firma kuusissetulek, kuna ta ei usaldanud Eesti panku.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 37 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kaduma jäi kaks tuttavat, kes algses pääsenute nimekirjas olid. Pääses üks.

Iga kord, kui Estonia teema üles kerkib, ilmub tohutu trobikond inimesi kes ise või kelle tuttavad pidid kindlalt katastroofiööl laeval olema, aga jäid hiljaks/ ei saanud autot käima/ ei saanud piletit/ vahetasid pileti varasemaks jnejnejne. Üks uskumatu lugu järgneb teisele. Kas nende lugude rääkijad on üliinnukad või oli neid “mina pidin ka sõitma” inimesi tõesti ebaloogiliselt palju?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võiks juba minna lasta sel tragöödial, 20 aastat hiljem veel ei saada rahu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kaduma jäi kaks tuttavat, kes algses pääsenute nimekirjas olid. Pääses üks.

Iga kord, kui Estonia teema üles kerkib, ilmub tohutu trobikond inimesi kes ise või kelle tuttavad pidid kindlalt katastroofiööl laeval olema, aga jäid hiljaks/ ei saanud autot käima/ ei saanud piletit/ vahetasid pileti varasemaks jnejnejne. Üks uskumatu lugu järgneb teisele. Kas nende lugude rääkijad on üliinnukad või oli neid “mina pidin ka sõitma” inimesi tõesti ebaloogiliselt palju?[/tsitaat]No mul on ka üks sugulane, kes pidevalt entusiastlikult räägib, kuidas ta napilt pääses. Kui siis aga hakkad detaile uurima, siis tegelikult pidi ta minema oktoobri alguses ja polnud veel piletitki ostetud – lihtsalt mõte, et läheks millalgi. Eks selliseid on palju, kes seda kõike siis ka laialt räägivad.
Samas mina tean aga just teistpidist lugu emast ja tütrest, kellel mõlemal oli viimane tööpäev laeval, ema pidi pensionile jääma ja tütar ülikoolis õppima asuma. Sinna laeva nad jäid. Ja see lugu on küll õige.
Piisavalt palju inimesi koos, et igasuguseid juhuseid palju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kaduma jäi kaks tuttavat, kes algses pääsenute nimekirjas olid. Pääses üks.

Iga kord, kui Estonia teema üles kerkib, ilmub tohutu trobikond inimesi kes ise või kelle tuttavad pidid kindlalt katastroofiööl laeval olema, aga jäid hiljaks/ ei saanud autot käima/ ei saanud piletit/ vahetasid pileti varasemaks jnejnejne. Üks uskumatu lugu järgneb teisele. Kas nende lugude rääkijad on üliinnukad või oli neid “mina pidin ka sõitma” inimesi tõesti ebaloogiliselt palju?[/tsitaat]

Olin õpilane ja õpetaja andis mitme päeva õppetöö ette. Toona polnud Rootsi-reis nagu praegu, igapäevane ja kõigile kättesaadav. Me teadsime, et meie õpetaja sõidab Rootsi. Olime tollel hommikul ehmunud, segaduses. Ega järgmisel päeval välja ilmunud õpetaja vähem ¨okis polnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Minu ema töötas seal ja kahjuks jäigi sinna …
Kui sobib siis suhtleksin alguses anonüümselt. Tegelikult tahaksin teada mis tol ööl juhtus :([/tsitaat]
Tean enamust laevameeskonda, kes sellel päeval tööl olid, kui tahad kirjutada, siis kirjuta mulle empire.1 at hot.ee.
Minu vahetus hukkus, ise mind see aeg tööl ei olnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olin õpilane ja õpetaja andis mitme päeva õppetöö ette. Toona polnud Rootsi-reis nagu praegu, igapäevane ja kõigile kättesaadav. Me teadsime, et meie õpetaja sõidab Rootsi. Olime tollel hommikul ehmunud, segaduses. Ega järgmisel päeval välja ilmunud õpetaja vähem ¨okis polnud.[/tsitaat]

Natuke segane jutt.
Kas ta pidi sõitma ja jäi minemata?
Sõitis ja.pääses?
Pidi sama laevaga mõnel teisel päeval sõitma?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Natuke segane jutt.
Kas ta pidi sõitma ja jäi minemata?
Sõitis ja.pääses?
Pidi sama laevaga mõnel teisel päeval sõitma?[/tsitaat]

Kirjutasin ju, et meie, tema õpilased, saime mitme päeva töö ette, sest õpetaja pidi õhtul ära sõitma. Hommikul, juhtunust kuuldes, ehmusime väga. Nimekirjad ei tekkinud kohe, meil polnud õpetajast mingit infot.
Päev hiljem ilmus õpetaja kooli ja oli ise ka ¨okis. Tema auto ei käivitunud ja ta ei saanud õnnetuselaevaga planeeritult sõita. Hiljem, rahunenult, rääkis kui vihane ta oli laevast maha jäädes. Pilet maksis ju tollases mõistes hiigelsumma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mäletan seda hommikut, kui kooli teatati sellest õnnetusest. See oli nii uskumatu, ei jõudnud kohale.. Kolm kooliõde/venda jäid laeva, kõik olid meeskonnaliikmed. Tuttav spordipoiss pääses. Sõbranna ema jäi laeva.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu parim sõbranna jäi laeva, teine hea tuttav pääses…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen üks neist, kes napilt pääses ja tänu kellele pääses veel 6 inimest, k.a. mu oma ema.
Pidime ka selle sama reisiga minema ja kõik plaanid olid tehtud, aga mul oli uus pass tegemisel ja see ei saanud õigeks ajaks valmis. Kogu seltskond oli väga nördinud, aga lükkasime reisi paar päeva edasi. Nüüd tänavad need samad sõbrad mind siiani, et nende “elu päästsin”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olin kah kohu päeva teleka ees, elasin Soome pool ja mäletan samuti seda filmilõiku, kus Piht ja need tüdrukud olid.

Please wait...
Postitas:
lollakas

[tsitaat]Mina olen üks neist, kes napilt pääses ja tänu kellele pääses veel 6 inimest, k.a. mu oma ema.
Pidime ka selle sama reisiga minema ja kõik plaanid olid tehtud, aga mul oli uus pass tegemisel ja see ei saanud õigeks ajaks valmis. Kogu seltskond oli väga nördinud, aga lükkasime reisi paar päeva edasi. Nüüd tänavad need samad sõbrad mind siiani, et nende “elu päästsin”.[/tsitaat]

lepiks nüüd ja edaspidiseks kokku, et inimesed, kellel ei läinud auto käima, kes istusid liiga kaua tualetis, kes käisid poest läbi ja teised võimalikud põhjused ning ei jõudnud sellele reisile, ei ole pääsenud, eriti veel napilt pääsenud.

on päris nõme, et mitte öelda hullemini, ennast pääsenuks nimetada ülaltoodud põhjustel, kui tegelikud pääsenud võitlesid oma elu eest külmas vees, tormituulega, purunenud luudega jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]lollakas kirjutas:[/small]

lepiks nüüd ja edaspidiseks kokku, et inimesed, kellel ei läinud auto käima, kes istusid liiga kaua tualetis, kes käisid poest läbi ja teised võimalikud põhjused ning ei jõudnud sellele reisile, ei ole pääsenud, eriti veel napilt pääsenud.

on päris nõme, et mitte öelda hullemini, ennast pääsenuks nimetada ülaltoodud põhjustel, kui tegelikud pääsenud võitlesid oma elu eest külmas vees, tormituulega, purunenud luudega jne.[/tsitaat]

Mina pean pääsemise all eelkõige siiski silmas pääsemist kogu sellest üleelamisest. Aga kui edasi mõelda, siis minu ema poleks kindlasti sealt laevast end välja vinnanud, veelgi enam vees ellu jäänud, mis oleks tähendanud seda, et kui minu pass oleks siiski valmis tehtud, poleks mind ja mu ema kindlasti enam siin, sest oma ema poleks ma iial üksi laeva surema jätnud.
Aga ilmselt ei kujuta seda õudust, mida tundsid siiski ka need, kes teadsid, KUI napilt nad tegelikult pääsesid, lihtne kõrvaltvaataja ettegi. Mis ei tähenda absoluutselt seda, et jube oli see sündmus kõigi jaoks.

Muide, mul paar sõpra ei teadnud, et me sellele reisile ei läinud ja nemad elasid siiski totaalse shoki üle, kui meid jätkuvalt päästetute nimekirjadest ei leidnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kummaliselt palju on neid napilt pääsenuid tõesti. Mu klassivenna isa auto samuti ei käivitunud õigel ajal, aga ta suutis selle siiski käima putitada ning hakkas ühest lõuna-eesti väikelinnast tallinna poole sõitma, et laevale jõuda. Pool tundi jäi hiljaks ja oli väga vihane, sõitis sama targalt koju tagasi. Järgmisel hommikul tänas muidugi jumalat, et nii läks.

Mis on aga imelik, on see, mida räägitakse kapten Avo Pihti kohta. Olin tollal 7nda klassi laps ning jälgisime terve perega telerist uudiseid. Kuskil kella 3 või 5-stes uudistes näitas pääsenuid kiirabiautost välja tulemas, tekid ümber, nende seas ka Avo Piht, keda intervjueeriti. Mäletame kogu perega seda täiesti raudkindlalt. Hilisemates uudistes seda lõiku enam polnud ja väideti, et Avo Piht on hukkunud. Mis siis tegelikult juhtus? [/tsitaat]

Minu isa vaatas ka päev läbi uudideid laevahukust ja rääkis sama lugu, et Kapten Pihti näidati? Ei tea mis selle loo ümber tegelikult oli?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]lollakas kirjutas:[/small]

on päris nõme, et mitte öelda hullemini, ennast pääsenuks nimetada ülaltoodud põhjustel, kui tegelikud pääsenud võitlesid oma elu eest külmas vees, tormituulega, purunenud luudega jne.[/tsitaat]

Sel ajal oli sõit enamusele inimestest nii suur sündmus ja kallis, et see jutt reisile mittejõudmisest on enamuses küll muinasjutt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Meie peretuttav pääses õnnetusest eluga, kuid millegipärast ei ole kunagi tahtnud sel teemal rääkida. Ütleb, et ei mäleta mitte midagi ja hakkab puiklema. Ilmselt neile siis loeti sõnad peale, et ei tohi rääkida…

Mul tekkis selle kohta küsimus, et üks pääsenu rääkis oma intervjuus, kuidas laevatekil toimusid õnnetuse ajal mingid röövimised, et tõmmati kuldkette kaelast ära jms.

Kas vastab siis tõele? Kes need röövlid siis olid?[/tsitaat]

Eks alati on selliseid, kellel inimloomuse inetum pool välja lööb. Röövijate kohta.

Ja eks alati on ka sellises olukorras situatsioone, kus inimene käitub juba täiesti alateadlikult selliselt, mida ratsionaalne mõistus vastuvõetamatuks peab ja blokeerib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks alati on selliseid, kellel inimloomuse inetum pool välja lööb. Röövijate kohta.

Ja eks alati on ka sellises olukorras situatsioone, kus inimene käitub juba täiesti alateadlikult selliselt, mida ratsionaalne mõistus vastuvõetamatuks peab ja blokeerib.[/tsitaat]

no on ju tegelikult räägitud natuke ka sellest, mis seal toimus. ei olnud mingit päästke-lapsed-ja-naised. kuidas löödi käte ja jalgadega, et kiiremini edasi saada jne. marodööritsemine pole ka ime.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 374 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jälle Estoniast