Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jälle Estoniast

Näitan 30 postitust - vahemik 301 kuni 330 (kokku 378 )

Teema: Jälle Estoniast

Postitas:
Kägu

Aga kas keegi siis seletaks mulle MIKS seda Pihti nii väga otsitakse?

Tsiteerin veel kord Riigikogu lõpparuannet:

Lähtudes asjaolust, et parvlaeva Estonia huku järel on siiani teadmata kadunud, ent väidetavalt laevahukust pääsenud mitu isikut, ning arvestades, et viimastel võib olla olulist informatsiooni parvlaevaga Estonia seotud küsimuste kohta, teha Vabariigi Valitsusele ettepanek jätkata nende isikute otsimist.

Allikas: https://www.riigikogu.ee/v/failide_arhiiv/Riigikogu/Dokumendid/estkomiaruanne.pdf

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 37 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ei oska enam midagi sellest loost arvata, nägin isegi seda lõiku mis hiljem kadus, kapten peaks ju teadma, mis tema laevaga veeti kui veeti? Ja laeva põhja minekut nüüd küll keegi ei planeerinud, see laev pidi vast lastiga ikka Rootsi jõudma, kui seal mingit lasti üldse oli peal.

Piht oli sel korral ju REISIJA, mitte isik, kes vastutab laeva lasti eest? Mu meelest on see jaht Pihtile jumalast mõttetu, kui mitte ebaoluline. Sel korral vastutas lasti eest keegi teine – kui neid veel on, siis tuleks neilt uurida. Mitte ei usu, et Piht sõitis laevas ja enne seda räägiti talle kenasti “aga tead, mida me täna veame?”

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mitte ei usu, et Piht sõitis laevas ja enne seda räägiti talle kenasti “aga tead, mida me täna veame?”

Ta võis seda teada saada sõidu ajal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei oska enam midagi sellest loost arvata, nägin isegi seda lõiku mis hiljem kadus, kapten peaks ju teadma, mis tema laevaga veeti kui veeti? Ja laeva põhja minekut nüüd küll keegi ei planeerinud, see laev pidi vast lastiga ikka Rootsi jõudma, kui seal mingit lasti üldse oli peal.

Piht oli sel korral ju REISIJA, mitte isik, kes vastutab laeva lasti eest? Mu meelest on see jaht Pihtile jumalast mõttetu, kui mitte ebaoluline. Sel korral vastutas lasti eest keegi teine – kui neid veel on, siis tuleks neilt uurida. Mitte ei usu, et Piht sõitis laevas ja enne seda räägiti talle kenasti “aga tead, mida me täna veame?”

ja ma tean, kas see välistab asjaolu, et ta asjadest midagi ei teadnud, kui oli midagi teada? Sama käib ka tantsijannade kohta, kes väidetavalt kadusid, samuti peaks ju täiesti mitte asjasse puutuvad isikud olema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga kas keegi siis seletaks mulle MIKS seda Pihti nii väga otsitakse?

Tsiteerin veel kord Riigikogu lõpparuannet:

Lähtudes asjaolust, et parvlaeva Estonia huku järel on siiani teadmata kadunud, ent väidetavalt laevahukust pääsenud mitu isikut, ning arvestades, et viimastel võib olla olulist informatsiooni parvlaevaga Estonia seotud küsimuste kohta, teha Vabariigi Valitsusele ettepanek jätkata nende isikute otsimist.

Allikas: https://www.riigikogu.ee/v/failide_arhiiv/Riigikogu/Dokumendid/estkomiaruanne.pdf

Siiski käib kogu tants just tema ümber? Kes on/ olid need ülejäänud potentsiaalsed “infoallikad”? Kas nende nimesid on ka kuskilt lugeda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pihti pääsemist kinnitas ühel esimestest pressikonverentsidest Rootsi meresõiduameti turvaosakonna ülem Bengt-Erik Stenmark, kes hiljem vallandati. Stenmark kinnitas Reutersile, et Pihti on küsitletud.
/…/
Pihti pääsemist on kinnitanud üks Turu haigla arst, Turu laevaremonditehases töötava projektijuhi Erik Mårdi abikaasa, kelle väitel viidi Piht sealt edasi Helsingisse.

http://m.postimees.ee/section/1508/2344997

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siiski käib kogu tants just tema ümber?

Sellepärast, et teda nähti pääsenuna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes on/ olid need ülejäänud potentsiaalsed “infoallikad”? Kas nende nimesid on ka kuskilt lugeda?

Tegemist oli ühel ja samal parvel viibinud pundiga, kes kõik algul väidetavalt pääsesid: kapten Avo Piht, vanemmehaanik Lembit Leiger, laevaarst Viktor Bogdanov, tüürimees Kaimar Kikas, mehaanik Agur Targama, kaupluse juhataja Tiina Müür ning kaksikutest tantsijad Hannely ja Hanka-Hannika Veide.

http://m.postimees.ee/section/1760/2505647

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes on/ olid need ülejäänud potentsiaalsed “infoallikad”? Kas nende nimesid on ka kuskilt lugeda?

Tegemist oli ühel ja samal parvel viibinud pundiga, kes kõik algul väidetavalt pääsesid: kapten Avo Piht, vanemmehaanik Lembit Leiger, laevaarst Viktor Bogdanov, tüürimees Kaimar Kikas, mehaanik Agur Targama, kaupluse juhataja Tiina Müür ning kaksikutest tantsijad Hannely ja Hanka-Hannika Veide.

http://m.postimees.ee/section/1760/2505647

Väidetavalt pääsesid, aga nende tagaotsimist pole nagu tähele pannud? Aa, nüüd loen, et ühe kaksiku nimi oli Hannely, kuigi üks “tark” kägu teadis teatraalse loo rääkida, kuidas telefon helisenud sagedasti (oleks pidanud lisama, et kottpimedal tormisel ööl, üksikus metsatalus), aga vaid korra keegi vastanud, et “mina, Annely”.. Kui mingeid muinasjutte välja mõelda, siis võiksid tegelaste nimed vähemalt korrektsed olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindlasti oli laevas ka paar enesetapjat. Mõelege vaid, kui hea meel võis neil olla kui said sellisesse holywoodilikku ekstravagantsesse surma surra

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Üks tahab siin ajalugu omatahtsi ümber kirjutada. Ps. Rootsi oli üks vähestest riikidest maailmas, mis tunnustas Eesti okupatsiooni. Üks esimesi, kuhu hakati moslemeid koguma. Pangad sealt. Mingi jama käib seal Rootsis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Intervjuu Kairi Leigeri, mehaanik Leigeri abikaasaga:

On õige, et teile teatati, et teie mees on elus?

Jah. Seda teatati algul kapten Moigi sugulasele.

Tema omakorda helistas teile ning te pidite mehele vastu minema?

Mees pidi tulema lennukiga. Sain teate, et mingit erilennukit pääsenutega ei tule, et tuleb SAS-i tavaline reisilennuk ning selles on ka minu abikaasa.

Millega hiljem on teile põhjendatud, selgitatud, et pandi püsti mingi ilmatu lootus, ja ei kedagi.

Põhjendanud ega selgitanud pole keegi.

Siiani?

Jah. Ega saagi aru. See inimene ei helistanud ju ise politseisse, et oleks tahtnud asja uurida. Tol päeval, 1. oktoobril helistati temale koju Rootsi politseist ja teatati, et minu mees on elus. Mingit segadust Rootsi politseis ei olnud. Seal oli Leigeri nimi, sünniaasta taga koos nende isikute koduste kontaktnumbritega, kes olid tema vastu omal ajal huvi tundnud.

Ise usute, et ta võis pääseda, et teie mees võib olla elus

Võib. No kuidas sai nii palju fakte inimese kohta tulla.

Samas usute, et mees pääses. Kui pääses, siis mis võib olla selle taga, et ta ei anna endast märku.

See saab olla midagi, et oli vaja teatud hulk inimesi kõrvale hajutada.

Et nad teadsid midagi?

Jah, et neil on mingi info. Eks osa muidugi sattus lihtsalt kurva juhuse tõttu sellesse võimalike pääsejate hulka. Et nad olid teatud inimeste tunnistajad. Mõtlen neid noori tüdrukuid, õdesid Veidesid.

Pärast seda kui lennujaamas selgus, et meest ei ole, püüdsite selgemaks saada, miks teid eksitati.

Kulutasin siseministeeriumi uksi, Rootsi saatkonnas käisin.

Keegi ei osanud midagi öelda?

6. detsembril olin Rootsi saatkonnas, võetakse kaust lahti, seal on nimekiri, jõutakse Leigeri nimeni ja selle taga on OK ehk et pääsenud. Ehk, kui see vale oleks, oleks keegi võinud ju selleks ajaks kasvõi mingi punase juti peale tõmmata sellele OK-le ja öelda, et see on vale.

See nimi ja see OK ei saa olla ju juhuslik?

No keegi oleks võinud selle viie aasta jooksul öelda, et oi mina ütlesin selle nime, mina selle. Aga siiamaani korrutatakse ju, et igaüks ütles oma nime ise. Ma usun ka, et keegi teine ei saanud seda öelda ning saan aru ka, et ei aktsepteeritud sellist asja, et keegi pääsenu ütleb kellegi teise nime, et kuulge, ma olin selle ja sellega koos.

http://m.epl.delfi.ee/article.php?id=50773976

Please wait...
Postitas:
Kägu

Intervjuu Üle Veidega (kaksikute isa):

Te ise elate usus, et teie tütred on elus?

Ikka, ikka. Mulle edastati teade, et nad on elus.

Millal? Kuidas?

Ma ei saa seda öelda. On kolmandad isikud, keda ei tohi reeta. See jääb praegu tagataskusse.

Kuid mis võib siis olla see põhjus, miks neid varjatakse, peidetakse.

Ilmselt nad sattusid Leigeri ja Pihtiga ühte parve. Oli vaja need mehed peita ning oli vaja ka tunnistajad peita.

Kuid kas ei peaks siis midagi tegema, midagi ette võtma, abi paluma, et otsitaks tütred üles ja toodaks tagasi?

Jäme ots on puhtalt Rootsi sõjaväe ja vastuluure käes. Kui nemad avalikustavad andmed, siis ei oleks vaja ka mingeid erilisi uurimisi. Kui Rootsi ühiskond suudaks nad nurka suruda.

Kui teiega ühendust võeti, kas siis teate ka, kus nad on?

Ilmselt neid viiakse ühest kohast teise.

Aga see ikkagi oli kindel märguanne, et tüdrukud on elus?

See tuli ikka vastavast instantsist.

Instantsist?

Jah.

Mitte eraisikult?

Mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Intervjuu Illu Erma, laevaarst Viktor Bogdanovi abikaasaga:

Mulle tuli teateid nii siit kui sealt, et on pääsenute hulgas. Siis tuli sotsiaalministeeriumi faks, kus ta kirjas kui leitu. Arstid ütlevad seepeale, et kui leitu, siis peab olema kas haavatud, aga mitte surnud.

Oli ka nii, et õnnetusele järgnenud teisel päeval viidi terminaali teade, et üks inimene ütles, et oli Viktoriga koos haiglas. Pärast see inimene Viktori vennale eitas seda. No ega lähe torkima, kui inimene ise ikka ei paku informatsiooni, siis ei kaeva temalt midagi välja.

Ja Viktor oli ka olnud siseministeeriumi nimekirjas märkega OK, et pääsenud. Ta oli Rootsi nimekirjas pääsenuna, Soome politseis pääsenuna.

Oktoobri keskel vapustasid kõige rohkem Soomes ja Rootsi ajalehed, et ainukese ohvitserina pääses. Kõik see oli kummaline ja arusaamatu.

Kuid mida teile seletati, kuidas on võimalik sellisel kujul pääsenuna kirjas olla?

Keegi ei anna selget vastust küsimustele, kes ikkagi oli sel ajal nimekirjade koostaja, kes pani selle nime. Seda oleks ju võimalik kindlaks teha.

Need nimed ei teki ju iseenesest.

Just nimelt, nimed ei teki iseenesest. Politsei võimaluste piires on täiesti reaalne kätte saada, kes kuidas koostas, kus esimesena tekkis. Paraku kõik otsad jooksid justkui sohu. See tekitabki tunde, et midagi on väga imelikku, et see ei ole lihtsalt puhas õnnetus.

Kuidas te seletate enda jaoks, et ta pole viie aasta jooksul kordagi püüdnud endast märku anda?

Kui ta on tõesti elus, siis võib ju nii olla, et märkuandmine ei ole soovitatav, et see võib kahjustada perekonda. Kui nii, siis ta igal juhul jätab kõrvale isiklikud emotsioonid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Intervjuu Ülo Kikase, tüürimees Kaimar Kikase isaga:

Laeval oli kaks kaptenit korraga peal. Iga kapten, seda enam et tormise ilmaga oleks esimese kahtlase kreeni juures kindlasti silda tulnud ja midagi ette võtnud. Aga oli kaks kaptenit. Lasta lihtsalt juhtuda, et ei võeta midagi ette… See on mõeldav, kui juhtus midagi ääretult ootamatut. Aga me ei tea ju, kes oli sillal, ja kõik silla ohvitserid on kadunud.

Witte väidab, et ka teie poeg võis pääseda.

Ta oli neljas tüürimees, vahivahetus pidi algama kell üks öösel. Laev kadus ekraanilt pärast ühte. Nii et tema pidi olema sillal, kõrgel ülal. Aga välja pääsesid inimesed altpooltki.

Muidugi üks takistus võis olla, et ta tahtis päästma minna abikaasat, kes oli reisil kaasas.

Kaimar ei olnud esimeses päästetute nimekirjas, kuid 30. septembril kuulsid minu poja kolleegid ja merekooli kaaslased EstLines, et keegi tüürimeestest on veel päästetud. Helistasin kriisiabikeskusse ning mulle vastati – jah, Kaimar Kikas on päästetud.

Sõitsime koos naise ja tütrega kohale, vaadati uuesti üle ja tema nime taha oli kirjutatud OK. Kuid oli ka maha tõmmatud see OK. Kuidas saab nii olla, mille alusel, küsisin. Siis üks sotsiaalministeeriumi töötaja vastas, et Rootsi poolelt Estline tuli faks. Palusin oma silmaga näha. Aga seda faksi ei ole tänaseni leitud. Väidetavalt tuli see faks, mille alusel märgiti OK nime taha 29. septembri öösel Rootsi Estlinest.

Kas ei peaks midagi veel uurima, ette võtma, kasvõi tõesti väite põhjal, et osa inimesi pääses ja on elus.

Arvan, et täiendav tuukriülevaatus on küll vajalik. Ma ei saa aru, kuidas rootslased ei nõua seda, et selgitataks täpselt, kes oli sillal. Kui ma saan teada, et Kaimar on sillal, siis on asi selge, ja sellega lõpeks väga palju küsimusi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kaks päeva pärast Estonia hukku saatis Rootsi saatkond Eestis Rootsi välisministeeriumile faksi, milles kinnitatakse Estonia kauplusejuhataja Tiina Müüri pääsemist. Faksis tuginetakse siseministeeriumi andmetele.

SL Õhtulehe käsutuses on 30 septembril 1994 Rootsi saatkonnast Tallinnas Stockholmi saadetud faks pealkirjaga «M/S Estonia: Rootsi viidud ellujäänud».

Toonane suursaadik Lars Grundberg kirjutab: «Tiina Müüri kohta, keda mainiti meie 453-s, teatab siseministeerium, et ta on päästetud ja endast teada andnud, kuid ei ole veel Tallinna jõudnud. Pihti kohta aga pole veel andmeid.»

Tiina Müüri vanemad Kalev ja Urve Beek on faksist teadlikud. «Pärast faksiga tutvumist võtsin siseministeeriumiga ühendust ning sain teada, et Tiina peaks juba sisuliselt koju jõudnud olema. Kui ütlesin, et elan tütrega ühes korteris ning pole millegipärast teda kohanud, hakati mingeid erinevatele versioonidele toetuvaid muinasjutte rääkima ning selget vastust Tiina saatuse kohta ei tulnudki,» räägib Kalev.

«Hakkasin alles nüüd, pärast tõestust sõjatehnikaveole ja Sven Aneri (Estonia katastroofiga seotut uurinud Rootsi ajakirjanik) kinnitust, et tal on olemas dokumendid Ühendriikide lennukite salapärase reisi kohta Rootsi, faksi peale uuesti mõtlema,» räägib Kalev Beek. Samuti meenuvad talle nüüd katastroofile vahetult järgnenud «tummad» telefonikõned. «Korduvalt telefon helises ja vastates ainult keegi hingas või ohkas. Ainult korra kostis sõna – mina,» räägib Kalev.

Urvegi meenutab üht imelikku telefonihelinat. «Tiina kaksikutest poegadel oli 10. sünnipäev. Mõtlesin terve päeva, et kui poiste ema kas või kuskil elus oleks, peaks ta neid ikka kuidagi meeles. Hilisõhtul heliseski korraga telefon ning tuli nn. tumm kõne. Keegi ei rääkinud, ei öelnud midagi, aga mõtlesin: kas tõesti Tiina?» meenutab Urve Beek.

«Aga praeguseks on ta ilmselt surnud. Pole võimalik, et Tiina ei anna mingit elumärki ei meile, ei poegadele ega elukaaslasele,» lisab Urve.

Salapäraste kõnedega pommitati ka Ülo Veidet, Estonial kadunuks jäänud kaksikõdede Hannely ja Hannika isa. «Kindel on see, et Hannely helistas meile korduvalt koju, kuid ei rääkinud sõnagi. Ainult kord ütles ta: mina – Hannely,» ütleb Ülo. Tütar helistanud seni, kuni isa paigaldas telefonile numbrilugemisseadme. «Siis katkes kõik päevapealt.»

SL Õhtuleht vahendas eelmisel nädalal Free American Pressi, kelle väitel võidi Estonialt kadunud eestlased – üheksa meeskonnaliiget (nende seas ka Tiina Müür – toim.), kes olid algul ellujäänute nimekirjas, kuid sealt hiljem kustutati – Rootsist minema viia USA lennukitega Gulfstream 4 ja Boeing 727-200. Sest 28. ja 29. septembril 1994. aastal pandi Arlanda lennuväljal 4–5 registreerimata reisijat lennukitesse ja need kadusid teadmata suunas.

«Pole küll kindlaid tõendeid, kas lennukite pardal olid just need üheksa meeskonnaliiget. Kuid mul on dokumendid, mis näitavad, et need kaks lennukit võtsid Arlandalt neil päevadel peale üheksa inimest,» kinnitab Sven Aner, kelle väitel on olemas ka ametlik nimekiri – tõestus, et need üheksa meeskonnaliiget pääsesid laevahukust. Tema sõnul teatati aga näiteks algul ka, et diskor Tiit Meos ja laevatööline Kalev Vahtras on eluga pääsenud, kuid hiljem selgus, et siiski ei ole. Sama lugu oli Ago Tominga, Lembit Leigeri, Kaimar Kikase, Agur Targma, õdede Veidede, Estonia kauplusejuhataja Tiina Müüri ja kapten Avo Pihtiga – algul väideti, et nad on pääsenud, hiljem teatati vastupidist.

Eesti allikate järgi olid Estonia huku järel pääsenute esialgses nimistus Piht, neljas tüürimees Kikas, laevaarst Viktor Bogdanov, vanemmehaanik Leiger, neljas mehaanik Targma, kauplusejuhataja Müür ning varieteetantsijad Hannika ja Hannely Veide. Kusjuures Piht oli ametlikus nimekirjas veel 4. oktoobrilgi.

Mis puutub Tiina Müüri väidetavasse pääsemisse, siis rahvusvahelise uurimiskomisjoni endise esimehe Andi Meistri raamatus «Lõpetamata logiraamat» märgitakse, et Müüri nähti koos kapten Pihtiga laeva välistekil reisijaid abistamas.

http://www.ohtuleht.ee/169061/paasenud-et-jaljetult-kaduda

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui oli jutt, et kõik viidi haiglasse/haiglatesse ja sealt need nimed igaühe enda suust nimekirja ka jõudsid, siis äärmiselt lihtne oleks olnud vaadata üle haigla(te) turvavideod. Paari päeva ulatuses, peaks ju võimalik (olnud) olema!

Seal on ju KÕIK näha. Kas ja kes ja kuhu liikus. Kes sai olla see Pihtiga sarnane isik. Kas olid need, OK nimedega isikud haiglas liikvel. Kui olid, kas, millal ja kelle saatel suundusid.

Ei ole just raketiteadus, pole vaja midagi üles tõsta!
Kas seda tehti – teab keegi?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

äärmiselt lihtne oleks olnud vaadata üle haigla(te) turvavideod.

Sa elad meil mis ajas, tänapäevas, või 23a tagasi, kui igal külahaiglal ei pruukinud värvilist kaamerat olla.
Ja kui oligi, siis LOOMULIKULT, need lindid kas läksid kaduma või kaamera ei töötanud vms.

Ühel teisel tunnistajal käsikaamera töötas, kus Piht lausa ise üritab tähelepanu saada:
https://www.youtube.com/watch?v=atjKbaohJds

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa elad meil mis ajas, tänapäevas, või 23a tagasi, kui igal külahaiglal ei pruukinud värvilist kaamerat olla.
Ja kui oligi, siis LOOMULIKULT, need lindid kas läksid kaduma või kaamera ei töötanud vms.

Ühel teisel tunnistajal käsikaamera töötas, kus Piht lausa ise üritab tähelepanu saada:

Ma elasin ka 23 aastat tagasi. Turvakaamerad olid juba ka Eestis liikvel ning üleval ja kindlasti olid need Soomes ja Rootsis. Kui mitte haiglas siis kindlasti lennujaamas, mille kohta on ka väide, et “SL Õhtuleht vahendas eelmisel nädalal Free American Pressi, kelle väitel võidi Estonialt kadunud eestlased – üheksa meeskonnaliiget (nende seas ka Tiina Müür – toim.), kes olid algul ellujäänute nimekirjas, kuid sealt hiljem kustutati – Rootsist minema viia USA lennukitega Gulfstream 4 ja Boeing 727-200. Sest 28. ja 29. septembril 1994. aastal pandi Arlanda lennuväljal 4–5 registreerimata reisijat lennukitesse ja need kadusid teadmata suunas.”

Arlanda lennujaama 28. ja 29.09.1994 videosalvestised läbivaadata ja kõik vanedenõu teooriad oleks kummutatud või tõestatud. Kellele seda segadust vaja on…

Kas mitte ühegi haigla mitte ühtegi videosalvestist ei ole nähtud, leitud?!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on veel üks idee. Kuna nüüd on USA-s presidendiks süüdimatu lobasuu, kellel samal ajal on ligipääs riigisaladustele, siis tuleb lihtsalt tema käest küsida. Kui siiakanti satub või kui keegi teda kohtab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oli ta jee Piht sel klipil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma elasin ka 23 aastat tagasi. Turvakaamerad olid juba ka Eestis liikvel ning üleval ja kindlasti olid need Soomes ja Rootsis. Kui mitte haiglas siis kindlasti lennujaamas, mille kohta on ka väide, et “SL Õhtuleht vahendas eelmisel nädalal Free American Pressi, kelle väitel võidi Estonialt kadunud eestlased – üheksa meeskonnaliiget (nende seas ka Tiina Müür – toim.), kes olid algul ellujäänute nimekirjas, kuid sealt hiljem kustutati – Rootsist minema viia USA lennukitega Gulfstream 4 ja Boeing 727-200. Sest 28. ja 29. septembril 1994. aastal pandi Arlanda lennuväljal 4–5 registreerimata reisijat lennukitesse ja need kadusid teadmata suunas.”

Arlanda lennujaama 28. ja 29.09.1994 videosalvestised läbivaadata ja kõik vanedenõu teooriad oleks kummutatud või tõestatud. Kellele seda segadust vaja on…

Kas mitte ühegi haigla mitte ühtegi videosalvestist ei ole nähtud, leitud?!

Kas sa tõesti kujutad ette, et tollal, 23 aastat tagasi säilitati kõik turvalindistused? Neid videolinte oleks igal asutusel pidanud olema siis alles toatäite viisi.
Ma töötasin veidi vähem kui 20 aastat tagasi asutuses, kus olid turvakaamerad. Süsteem oli selline, et lindistused hoiti alles 4 nädalat ja siis võeti samad kassetid uuesti kasutusele ja lindistati ümber.

Nii et täiesti võimalik on, et kui koheselt, ei osatud neid haiglate jm asutuste turvalindistusi tähtsaks pidada, siis lindistati need lihtsalt ümber. Või kui need sattusid vastavatesse instantsidesse ja neil oli midagi varjamisväärset, siis haihtusid need kassetid sinna kuhu ka kõik teised tõestusmaterjalid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna nüüd on USA-s presidendiks süüdimatu lobasuu, kellel samal ajal on ligipääs riigisaladustele, siis tuleb lihtsalt tema käest küsida.

Sel lobasuul pole siiani võimalust olnud Pentagoni turvakaamerate viedodele ligi pääseda, et avalikustada sündmused, mis 7 aastat hiljem maailma turvatuimas kohas neil endil juhtusid. (Pentagonis OLI tollal palju kaameraid, aga need hetkel ei “töötanud” kahjuks.).
Ehk siis see ei ole nii lihtne, et Hellõu, can you tell us where Mr. Piht is….

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuna nüüd on USA-s presidendiks süüdimatu lobasuu, kellel samal ajal on ligipääs riigisaladustele, siis tuleb lihtsalt tema käest küsida.

Sel lobasuul pole siiani võimalust olnud Pentagoni turvakaamerate viedodele ligi pääseda, et avalikustada sündmused, mis 7 aastat hiljem maailma turvatuimas kohas neil endil juhtusid. (Pentagonis OLI tollal palju kaameraid, aga need hetkel ei “töötanud” kahjuks.).
Ehk siis see ei ole nii lihtne, et Hellõu, can you tell us where Mr. Piht is….

See oli ikka läbi huumoriprisma positus ja idee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://et.wikipedia.org/wiki/Estonia_katastroof

Please wait...
Postitas:
Kägu

See asi on ikka täiesti müstika:

Rootsi politsei teatas Lembit Leigeri perekonnale, et ta on päästetud ja lahkunud ühest Rootsi haiglast, kus ta viibis 24 tundi. Rootsis elavale eestlannale Leela Männikule öeldi 28. septembril Rootsi politseist, et Leiger on pääsenud ning viibib reieluumurru ja külmumise nähtudega viletsas seisus ühes Rootsi haiglas. 30. septembril kinnitas Rootsi politseinik Leigeri perekonnale telefonitsi, et neil ei jää muud üle, kui oodata, mil ta ise kodustega ühendust võtab. Hiljem teatas Tallinna meremeeste haigla tema abikaasale, et Lembit Leiger on koduteel ja jõuab õhtul Tallinna lennujaama, kuid lennukit Lembit Leigeriga ei saabunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks see inimeste kadumine ongi asja juures kõige müstilisem. Ma ei arva, et keegi tahtlikult oleks laeva uputanud, aga seda usun küll, et need kadunud päästetud oli mingil põhjusel vaja kõrvaldada või eraldada, arvatavasti tõesti nägid või teadsid liiga palju millestki, mis laeval toimus. Samas ei usu, et see “miski” oli uppumisega seotud, uppumine suurendas ilmselt tõenäosust, et keelatud tegevus (relvavedu?) päevavalgele tuleb.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See asi on ikka täiesti müstika:

Rootsi politsei teatas Lembit Leigeri perekonnale, et ta on päästetud ja lahkunud ühest Rootsi haiglast, kus ta viibis 24 tundi. Rootsis elavale eestlannale Leela Männikule öeldi 28. septembril Rootsi politseist, et Leiger on pääsenud ning viibib reieluumurru ja külmumise nähtudega viletsas seisus ühes Rootsi haiglas. 30. septembril kinnitas Rootsi politseinik Leigeri perekonnale telefonitsi, et neil ei jää muud üle, kui oodata, mil ta ise kodustega ühendust võtab. Hiljem teatas Tallinna meremeeste haigla tema abikaasale, et Lembit Leiger on koduteel ja jõuab õhtul Tallinna lennujaama, kuid lennukit Lembit Leigeriga ei saabunud.

Sellesama kohta guugeldasin, tema poeg, mereakadeemia juht Roomet Leiger, on rääkinud oma sõnadega, kuidas neile öeldi, et isa kohe koju jõuab, ja kuidas ta kunagi ei jõudnud. Läksid Leigerile isegi lennujaama vastu, sest neile oli öeldud, mis kell ja mis lennuga mees koju jõuab.
See oli päevi pärast laevahukku, esimese ööpäeva jooksul ehk kuidagi saaks veel sellisest segadusest aru, aga mitu päeva hiljem väita täie kindlusega, et inimene on elus, et ta tuleb kohe koju ja siis kunagi koju ei jõua – see peab rootslaste poolelt olema teadlik asjade ümbermängimine. Esialgu räägiti arvatavasti tõtt, oligi elus, tõenäoliselt oli esiotsa tõene ka info, et ta koju jõuab, aga siis otsustati viimasel hetkel teisiti ja mees ei jõudnudki enam kunagi Eestisse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma mõtlen, et kas see pole imelik, et ainult nende 9 teadmata kadunuga oli nn eksitus, et algul oli nime taga OK, olid haiglas, läksid koju jne. Oleks siis võinud kasvõi jälgede segamiseks mõne leidmata inimesega ka sama skeemi kasutada.
Ja see kadunud videolõik – näidaku seda lõiku uuesti siis, mis sest, et seal polnud väidetavalt Piht.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Võimalik relvavedu / radioaktiivsete materjalide vedu seletaks ju tegelikult enam-vähem kõik müsteeriumid. Miks ei saanud/ei saa üles tõsta, autotekki uurida, miks on edaspidist uurimist takistav hauarahu, mis oli betooniga katmise idee taga tegelikult, miks tuli osa inimesi peale pääsemist “neutraliseerida”.

Tegelikult võis ju olla kaotatud pääsenuid rohkemgi, ainult nemad ei jõudnudki ühtegi nimekirja. Jõuti õigel ajal vahele. Foorumites on olnud juttu, et laeval oli 60 (2×30) laevaohvitseri, kellest ei pääsenud mitte ükski. Noored, terved-tugevad mehed, õpetatud päästma ja pääsema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 301 kuni 330 (kokku 378 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jälle Estoniast