Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jälle Estoniast

Näitan 30 postitust - vahemik 331 kuni 360 (kokku 378 )

Teema: Jälle Estoniast

Postitas:
Kägu

Vabandage mu ilmselt rumalat küsimust, aga miks relvavedu nii hull oleks olnud, et see sellist vassimist, varjamist ja eludega mängimist väärib? Ma ausalt ei hooma seda mastaapi ja ohtu, aga tahaksin

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu jaoks see inimeste kadumine ongi asja juures kõige müstilisem. Ma ei arva, et keegi tahtlikult oleks laeva uputanud, aga seda usun küll, et need kadunud päästetud oli mingil põhjusel vaja kõrvaldada või eraldada, arvatavasti tõesti nägid või teadsid liiga palju millestki, mis laeval toimus. Samas ei usu, et see “miski” oli uppumisega seotud, uppumine suurendas ilmselt tõenäosust, et keelatud tegevus (relvavedu?) päevavalgele tuleb.

Sama tundub ka mulle kõige tõenäolisem.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vabandage mu ilmselt rumalat küsimust, aga miks relvavedu nii hull oleks olnud, et see sellist vassimist, varjamist ja eludega mängimist väärib? Ma ausalt ei hooma seda mastaapi ja ohtu, aga tahaksin

Näiteks oleks võinud päevavalgele tulla sellised ärisuhted, mis põhjustanuksid poliitilise katastroofi. Noh, ütleme näite korras, et Venemaa müüb rootslastele tuumamaterjali ja Eesti vahendab (saab kasu). Lihtsalt hoomamiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja see kadunud videolõik – näidaku seda lõiku uuesti siis, mis sest, et seal polnud väidetavalt Piht.

Just nimelt, see on elementaarne. NÄidatagu uuesti, et KÕIK võiksid veenduda: ei ole jah Piht. Mis võiks olla veel lihtsam?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siiski käib kogu tants just tema ümber?

Sellepärast, et teda nähti pääsenuna.

Ja nägid paljud, televiisoris uudiste ajal. Teistega vist nii otsest nägemist ei olnud. Sellepärast ka Pihti ümber kõige rohkem tralli, et tema pääsemisele on kõige rohkem tunnistajaid. Aga muidugi on oluline ka teiste kadumine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väidetavalt pääsesid, aga nende tagaotsimist pole nagu tähele pannud? Aa, nüüd loen, et ühe kaksiku nimi oli Hannely, kuigi üks “tark” kägu teadis teatraalse loo rääkida, kuidas telefon helisenud sagedasti (oleks pidanud lisama, et kottpimedal tormisel ööl, üksikus metsatalus), aga vaid korra keegi vastanud, et “mina, Annely”.. Kui mingeid muinasjutte välja mõelda, siis võiksid tegelaste nimed vähemalt korrektsed olla.

Vabandust, kas sa oled põrunud? Viimati aga öeldi telefonitorusse koguni “anneli”!?
Siis on selgelt võltsing, eks ole?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei pretendeeri absoluutsele tõele, aga on meelde jäänud loetud materjalidest, et relvavedu reisilaeval liigituks inimsusevastase kuriteo alla.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja nägid paljud, televiisoris uudiste ajal. Teistega vist nii otsest nägemist ei olnud. Sellepärast ka Pihti ümber kõige rohkem tralli, et tema pääsemisele on kõige rohkem tunnistajaid. Aga muidugi on oluline ka teiste

Enamus neist, kes nägid seda lõiku, tundsid Pihti ära ainult sel põhjusel, et nii oli ekraanile kirjutatud. See ei tee äratundmisest fakti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Väidetavalt pääsesid, aga nende tagaotsimist pole nagu tähele pannud? Aa, nüüd loen, et ühe kaksiku nimi oli Hannely, kuigi üks “tark” kägu teadis teatraalse loo rääkida, kuidas telefon helisenud sagedasti (oleks pidanud lisama, et kottpimedal tormisel ööl, üksikus metsatalus), aga vaid korra keegi vastanud, et “mina, Annely”.. Kui mingeid muinasjutte välja mõelda, siis võiksid tegelaste nimed vähemalt korrektsed olla.

Sry tõesti, nime kirjapilti mina enam ei mäleta. Aga jutt ei ole vähemalgi määral muinasjutt. Seda rääkis õdede Veidede isa isiklikult!
Katrin Lust võiks asja käsile võtta ja uuesti teema üles võtta, tema kohe oskaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

vaatasin mina mingit kuuuuringut täna, no pole see Lust nii ettevõtlik midagi enam, jahub üldrahvalikul närvil ja puhkab jalga, aegajalt pimeda mehe laulu kuulates nina löristades.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul oli mitu tuttavat, kes sinna jäid. Sõber Urmas Alender. Kursaõe tädi ja tema tütar, malevakaaslane. Kuid oli ka üks väga armas inimene, kes pääses. Ja ema sõbranna pääses tänu sellele, et tal alajahtumise käigus tuli järksu justkui elektrilöök pähe, et tal on kodus väike tütar ootamas ning ta oli üksikema. Oli hoidnud parvest kinni, aga sisse ei jõudnud ronida ning siis oli röökima hakanud, kes sees olid, aitasid ta päästeparve.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no pole see Lust nii ettevõtlik midagi enam, jahub üldrahvalikul närvil

Huvitav, mis teemal siis ta peab jahuma? Kas sellel, mis rahvast ei huvita?

Please wait...
Postitas:
Kägu

no ikka võib ju sinuta ka mõne sõna omavahel arutleda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja nägid paljud, televiisoris uudiste ajal. Teistega vist nii otsest nägemist ei olnud. Sellepärast ka Pihti ümber kõige rohkem tralli, et tema pääsemisele on kõige rohkem tunnistajaid. Aga muidugi on oluline ka teiste

Enamus neist, kes nägid seda lõiku, tundsid Pihti ära ainult sel põhjusel, et nii oli ekraanile kirjutatud. See ei tee äratundmisest fakti.

Enamus ei väidagi, et nad Pihti ära tundsid. Enamus, mina sealhulgas, väidab just seda, et näidati meest ja Piht oli alla kirjutatud. Hiljem just seda kohta enam ei nädatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enamus ei väidagi, et nad Pihti ära tundsid. Enamus, mina sealhulgas, väidab just seda, et näidati meest ja Piht oli alla kirjutatud. Hiljem just seda kohta enam ei nädatud.

Just. Kui küsimus on selles, et pandi vale nimi alla, siis oleks saanud lihtsalt nime eemaldada. Miks ühtäkki tervet seda lõiku üldse enam ei näidatud? Ei olnud mina enne kunagi Pihti näinud ja ei tea ka eriti kedagi, kes oleks väitnud, et ta Pihti sealt ÄRA TUNDIS. Imestust tekitaski just selle klipi järsk kadumine ja väited, et polegi kunagi olnud seda. Aga liiga paljud inimesed ju nägid ja teavad, et oli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei tea ka eriti kedagi, kes oleks väitnud, et ta Pihti sealt ÄRA TUNDI

Nooh. Naljaks loogika. Sina pead neid siis neid isikuid TEADMA, sel juhul oleks äratundmine põhjendatud 🙂
Vaat kus lops!

Sa küll mind ega teisi kägusid ei tunne, aga äkki vastad siiski –
Video, mille alusel väidetav äratundmine oli, ei tulnud taasesitamisele.
Isik, keda Pihtiks peeti ja kes PÄÄSES, ei ole ennast rahva rahustamiseks tuvastanud.
Palun võta ennast nüüd kokku ja selgita: miks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

..värskendage mu mälu, kes ajaloos enne on salateenistustega võideldes nö võitjana väljunud? USA-s oli mingi itaalia päritolu mafiooso, kes enne surma julges suu lahti teha ja rääkida, kuidas oli elu peale nimevahetust x kohas elanud

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nooh. Naljaks loogika. Sina pead neid siis neid isikuid TEADMA, sel juhul oleks äratundmine põhjendatud 🙂
Vaat kus lops!

Isik, keda Pihtiks peeti ja kes PÄÄSES, ei ole ennast rahva rahustamiseks tuvastanud.

Kuule, saad ikka pihta üldse teemale või? Selle kommentaari põhjal ütleks, et pigem mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis veel mõtlema paneb on see, et kui tõenäoline on, et töötades Tallinn-Stockholm liinil laeval, sõidate vabal ajal ka Stockholmi? Pihti mõtlen, ta ju viibis laevas reisijana. Võimalik, et see polegi imelik. Vastata võiks inimesed, kes töötavad või on kunagi laeval töötanud. Kas käite/käisite töövälisel perioodil samal liinil reisimas?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis veel mõtlema paneb on see, et kui tõenäoline on, et töötades Tallinn-Stockholm liinil laeval, sõidate vabal ajal ka Stockholmi? Pihti mõtlen, ta ju viibis laevas reisijana. Võimalik, et see polegi imelik. Vastata võiks inimesed, kes töötavad või on kunagi laeval töötanud. Kas käite/käisite töövälisel perioodil samal liinil reisimas?

Sellest on tegelikult räägitud, et Piht sõitis mingi lootsieksamit Stockholmi tegema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis mõttes? Et siis näiteks piloodid kunagi lennukiga reisimas ei käi? 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaat kus lops!

Kuule, saad ikka pihta üldse teemale või? Selle kommentaari põhjal ütleks, et pigem mitte.

Ok. Mina loll, tundmatu.
Aga ehk vastad oma tarkuses ja helduses.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vaat kus lops!

Ok. Mina loll, tundmatu.
Aga ehk vastad oma tarkuses ja helduses.

Sa küsid sisuliselt sedasama, mida ma juba kirjutasin. Seega ma enne sinu küsimusi juba vastasin neile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

arvata on, et oma laevaga reisides oma töötajatel suurem soodustus, Piht oma laeva kaptenina vaevalt, et piletit ostis 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

arvata on, et oma laevaga reisides oma töötajatel suurem soodustus, Piht oma laeva kaptenina vaevalt, et piletit ostis 🙂

Piht ei hänginud ju niisama reisil, ta sõitis Stockholmi lootsitasõidu eksamile.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 37 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Piht ei hänginud ju niisama reisil, ta sõitis Stockholmi lootsitasõidu eksamile.

ja jah teame, seda enam miks oleks pidanud teise laevaga minema, küsimus oli ju kas kasutate oma laeva reisideks. Pakkusin ühte võimalust, et oma töötajad saavad soodukat, kas siis said või mitte, täna ehk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja jah teame, seda enam miks oleks pidanud teise laevaga minema, küsimus oli ju kas kasutate oma laeva reisideks. Pakkusin ühte võimalust, et oma töötajad saavad soodukat, kas siis said või mitte, täna ehk.

Millise teise laevaga? Sel ajal läkski siit ainult see üks laev.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 37 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Muide, kes see tegelik kapten tol ööl oli? Millegipärast temast ei räägita üldse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muide, kes see tegelik kapten tol ööl oli? Millegipärast temast ei räägita üldse.

Kuidas ei räägita? Arvo Andressoni nimi on ju kogu aeg kirjutistest läbi käinud. Näiteks: http://www.ohtuleht.ee/63371/estonia-hukk Kui teha internetiotsing, siis rootsi ja inglise keeles tuleb materjali kolinal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See filmikaader tundub juba suht “Mandela efekt”.

Ausalt öeldes tuleb nagu meelde, et oleks isegi mingit bussimineku lõiku näinud (vist aga mingis hilisemas uurivas dokumentaalis, olin juhtumi ajal alles ca 10 – kui üldse). Aga inimeste mälud petavad ja täidavad lünki.

Jah, uppumine ise on enam kui kahtlane lugu kokkuvõttes, aga nii väikse rahva vs katastroofist mõjutatute suhte puhul hakkavad väga kergesti oma elu elama ka igasugused müüdid. Nagu igas teises peres on keegi, kes just-sellelt-laevalt maha jäi või mitte minna otsustas.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 331 kuni 360 (kokku 378 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jälle Estoniast