Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jälle Estoniast

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 377 )

Teema: Jälle Estoniast

Postitas:
Kägu

RE: Jälle Estoniast

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tean enamust laevameeskonda, kes sellel päeval tööl olid, kui tahad kirjutada, siis kirjuta mulle empire.1 at hot.ee.
Minu vahetus hukkus, ise mind see aeg tööl ei olnud.
[/tsitaat]

Kirjutan, aga võib juhtuda, et see jääb järgmisesse nädalasse. Loodan, et sobib.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu tuttav oli ka meeskonnaliige. Eva oli nimi. Jäi merre.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina vaatasin ka neid filmikatkeid – väga kehva kvaliteediga, inimesed olid tekkidesse mässitud, kapten Pihti ära tundmiseks pidi teda väga hästi tundma. alguses mingist interrvjuust ei räägitud, nüüd on see lugu juurde poogitud. ei usu seda. Vihma sadas, ilm oli kehv , hallid kogud – väga raskesti ära tuntavad olid need kogud.
mingit kullaröövi ei usu, laev uppus väga kiirelt ja kellelegi ei olnud nüüd aega kuldkette kaelast rebida – mis siis pidid nendega vette hüppama ja parve otsima.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

R.I.P Estonia ja 852 hukkunut…. 🙁

Minul küll ühtegi tuttavat sel reisil polnud ja ise ka mitte. Aga….
Mul hoopis valusam mälestus Estoniaga…
27.sept õhtul jalutasin koos ema ja tema kolleegiga Pirita teel, mereääres. Ilm oli sant aga meile kolmele siiski meeldis end tuulutada nii. Nägime valget, sinitriibulist laeva sadamast väljumas. See oli Estonia, mis tol õhtul läks oma viimasele merereisile.
Seisin lihtsalt ja vaatasin seda ilusat laeva… Ja siis korraga ütlesin kõrval seisnud emale sõnad, mis tänini mul kõrvus kaiguvad: “Tuleks see laev ikka tagasi ka…”.

Järgmisel hommikul, kui ema oli just astumas uksest välja, kuulsin ma samal ajal raadiouudistest, et öösel uppus laev. Esiotsa ei saanud aru. Järgmisi uudiseid kuulasin tähelepanelikult ja sain kuuldust närvivapustuse. Kaua aega tundsin end juhtunus süüdi olevat, et miks ma eelmisel õhtul need saatuslikud sõnad ütlesin… Aga öeldud need sõnad olid ja laev oli uppunud samal ööl, kui mina rahulikult oma kodus, soojas voodis magasin…
Olin siis 16a. ja õppisin 9.klassis…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Pääses 137, aga kui palju eestlasi nende seast? Ja kui palju arvuliselt eestlasi hukkus? Pole nagu sellist statistikat näinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]mina vaatasin ka neid filmikatkeid – väga kehva kvaliteediga, inimesed olid tekkidesse mässitud, kapten Pihti ära tundmiseks pidi teda väga hästi tundma. alguses mingist interrvjuust ei räägitud, nüüd on see lugu juurde poogitud. ei usu seda. Vihma sadas, ilm oli kehv , hallid kogud – väga raskesti ära tuntavad olid need kogud.
[/tsitaat]
Mingist saksa kanalist näitas tookord seda intervjuud ja all oli kiri, et kapten Piht. Mina muidu küll poleks teadnud, et see tema oli, aga seda mäletan siiani, sest sai ju teleka ees istutud ja kõiki uudiseid hoolega vaadatud tookord.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 37 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kaks onutütart jäid kadunuks sell ööl.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tsiteerin, vanglaplaneet.ee:

Piht polnud selle reisi ajal tööl, kuid viibis sellegipoolest pardal. Mitu ellujäänut nägid teda põgenevatele reisijatele tekil hoolega päästeveste jagamas. Riigivõimude teatel pääses Piht eluga. Üks ellujäänu teatas hiljem, et oli lamanud haiglas Pihtiga ühes palatis. Mõned kinnitasid, et on näinud teda pärast õnnetust televiisoris intervjuud andmas.

Õnnetusele järgnenud päeval korrati Rootsi uudistesaadetes Rootsi mereohutuse teenistuse direktori Bengt-Erik Stenmarki sõnu, et Piht on elus ja teinud esimese avalduse.

Reuters avaldas samasuguse teate. Ameerika Ühendriikide Tallinna saatkond teatas, et Piht on elus. Londoni Evaning Standard kirjutas, et sündmuste võtmetunnistaja, Estonia teine kapten, pääses eluga. Uurijad ootavad, kuni Pihti vaimne seisund paraneb ja ta saab anda ülevaate, mis merel täpselt juhtus; Esialgu ei teatatud, kus teine kapten viibib ja kas ta on vigastatud.

Probleem oli selles, et Piht kadus. Kõik märgid kinnitasid, et ta oli pääsenud ja seejärel kadunud. Asenduskaptenit, kes tundis laeva põhjalikult ja kes oleks jaganud uurijatele saatuslikest sündmustest üksikasjalikke selgitusi, ei leitud enam kuskilt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]mina vaatasin ka neid filmikatkeid – väga kehva kvaliteediga, inimesed olid tekkidesse mässitud, kapten Pihti ära tundmiseks pidi teda väga hästi tundma. alguses mingist interrvjuust ei räägitud, nüüd on see lugu juurde poogitud. ei usu seda. Vihma sadas, ilm oli kehv , hallid kogud – väga raskesti ära tuntavad olid need kogud.
mingit kullaröövi ei usu, laev uppus väga kiirelt ja kellelegi ei olnud nüüd aega kuldkette kaelast rebida – mis siis pidid nendega vette hüppama ja parve otsima. [/tsitaat]

Ei olnud mingi udune pilt, täiesti selgesti ja lähedalt näidati ja räägiti, et kapten Piht pääses. Mina teda ei tundnud.

Tunnen kahte pääsenud (sel ajal) noort meest: endise õpetaja poeg ja kunagine ärimehest tuttav. Rääkima nad eriti sellel teemal ei soostunud.

See marodööritsemise jutt on ilmselt jama, seal ajal reisis jõukam rahvas, neile ei olnud teise inimese ketike mingi kullaauk. Lisaks see kõik toimus väga kiiresti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Palju tuttavaid jäi sel öösel laeva. Pääses 3. Üks läks peast segi ja pole temast rohkem midagi kuulnud. Ei rääkinud ta juhtunust sõnagi. Teine hakkas korralikult pummeldama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See marodööritsemise jutt on ilmselt jama, seal ajal reisis jõukam rahvas, neile ei olnud teise inimese ketike mingi kullaauk. Lisaks see kõik toimus väga kiiresti.[/tsitaat]Miks see jama on? Ikka igasugused reisisid ja aeg oli ka selline, et Eestis oli moes absoluutselt igas eramajas võimalikult suurt lõukoera pidada. Eks ikka turvalisusekaalutlustel. Praeguseks oleme oma mugava eluga ära rikutud, aga siis oli ikka midagi muud…

Mina, sel ajal noor 19-aastane neiu, olin juba ma ei tea mitu korda selle laevaga sõitnud, kuna töötasin Rootsis lapsehoidjana. Polnud ma mingi rikkur. Õnneks aastaks 1994 olid minu sõidud mõneks ajaks sõidetud saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina töötasin kunagi Nimeta baaris ettekandjana ja üks meie püsikunde 90ndate keskel oli üks meesterahvas, kes käis pea iga õhtu baaris. Oli selline vaikne mees, jõi hästi palju, tegi välja sõpradele aga vahest istus täitsa üksi. Hiljem sain teada, et ta on üks Estonialt pääsenu. Et peale õnnetust enam ei saanudki elu joonde. Oli vist enne ärimees olnud, pereinimen ning pärast hakkas kõvasti jooma ja kaotas kõik. Aastaid hiljem oli ta joomise ilmselt maha jätnud ja taksojuht. Ma tundisin ta kohe ära kui taksosse istusin. Pikk tee oli sõita ja nii oleks tahtnud talle midagi öelda aga mida ikka öelda.
Kohutav üleelamine.

Ma vaatasin Pealtnägijat ka. See naine, kes eluga pääses, ise oli veel rase. Peab ikka tugev inimene olema, et sellest niimoodi välja tulla, et veel normaalset elu edasi elada saaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks see jama on? Ikka igasugused reisisid ja aeg oli ka selline, et Eestis oli moes absoluutselt igas eramajas võimalikult suurt lõukoera pidada. Eks ikka turvalisusekaalutlustel. Praeguseks oleme oma mugava eluga ära rikutud, aga siis oli ikka midagi muud…

Mina, sel ajal noor 19-aastane neiu, olin juba ma ei tea mitu korda selle laevaga sõitnud, kuna töötasin Rootsis lapsehoidjana. Polnud ma mingi rikkur. Õnneks aastaks 1994 olid minu sõidud mõneks ajaks sõidetud saanud.[/tsitaat]

Eks sa loe kui kummaliselt kiiresti laev põhja läks. Sõja ajal sodiks lastud laevad ulpisid palju kauem vee peal.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eks sa loe kui kummaliselt kiiresti laev põhja läks. Sõja ajal sodiks lastud laevad ulpisid palju kauem vee peal.[/tsitaat]Ja kuidas see asjaolu pidi takistama mõnel pätil võimaluse avanedes kätt teise inimese vara järgi sirutamast? Minult on üritatud kuldketti ära napsata ka suvaliselt ühes Lõuna-Ameerika suurlinnas tänaval jalutades. Ma pakun, et idee tekkimisest täideviimiseni kulus pätil paar sekundit. Õnneks reageerisin kiiresti ja katki tõmmatud kett kukkus mu kaela juurde tõstetud peopesasse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Ja kuidas see asjaolu pidi takistama mõnel pätil võimaluse avanedes kätt teise inimese vara järgi sirutamast? Minult on üritatud kuldketti ära napsata ka suvaliselt ühes Lõuna-Ameerika suurlinnas tänaval jalutades. Ma pakun, et idee tekkimisest täideviimiseni kulus pätil paar sekundit. Õnneks reageerisin kiiresti ja katki tõmmatud kett kukkus mu kaela juurde tõstetud peopesasse.[/tsitaat]Ma siiski ka kaldun arvama, et seal kreenis laevas paanika keskel mõtles igaüks instinktiivselt oma elu päästmisele ja püüdis kümne küünega millegi külge klammerduda ja üles ronida, mitte ei hakanud aega raiskama kellegi kaelast keti varastamise peale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]R.I.P Estonia ja 852 hukkunut…. 🙁

27.sept õhtul jalutasin koos ema ja tema kolleegiga Pirita teel, mereääres. Ilm oli sant aga meile kolmele siiski meeldis end tuulutada nii. Nägime valget, sinitriibulist laeva sadamast väljumas. See oli Estonia, mis tol õhtul läks oma viimasele merereisile.
Seisin lihtsalt ja vaatasin seda ilusat laeva… Ja siis korraga ütlesin kõrval seisnud emale sõnad, mis tänini mul kõrvus kaiguvad: “Tuleks see laev ikka tagasi ka…”.

Järgmisel hommikul, kui ema oli just astumas uksest välja, kuulsin ma samal ajal raadiouudistest, et öösel uppus laev. Esiotsa ei saanud aru. Järgmisi uudiseid kuulasin tähelepanelikult ja sain kuuldust närvivapustuse. Kaua aega tundsin end juhtunus süüdi olevat, et miks ma eelmisel õhtul need saatuslikud sõnad ütlesin… Aga öeldud need sõnad olid ja laev oli uppunud samal ööl, kui mina rahulikult oma kodus, soojas voodis magasin…
Olin siis 16a. ja õppisin 9.klassis…[/tsitaat]

Mina olin siis 15 aastat ja 2 kuud ja käisin 10.klassis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks sa loe kui kummaliselt kiiresti laev põhja läks. Sõja ajal sodiks lastud laevad ulpisid palju kauem vee peal.[/tsitaat]

Hakkab pihta. Mis kummaliselt kiiresti? Laevatüübid on erinevad, õnnetuse põhjused on erinevad ja ükski laevandusinsener või muu spetsialist ei leia selles midagi kummalist, et ta kiiremini põhja läks kui Titanic. Mõned aastad varem läks Herald of Free Enterprise, samuti parvlaev, veelgi kiiremini põhja.

Please wait...
Postitas:
Quuu

Täiesti totakas, aga ma mäletan seda hommikut, läksin tööle, natuke ei viiitsinud ja siis hakkas tulema, ei uskunud kohe. Millest jutt, mu laps, kes oli kaks aastat vana ütleb, et ei lähe kunagi merele, kardab, vanust on tal nüüd 22. Ma võin talle öelda, et sellist jama juhtub sajandis kord, aga mis parata, see juhtus tema eluajal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See napilt laevast maha jäämise teema meenutab mulle, et enamikes ellujäänute mälestustes on mainitud, et enne kui suur laks ära käis, tekkis neil paljudel mõte, et läheks niisama kajutist välja/ülemistele tekkidele. Mõtlen, et huvitav… kui paljudel oli sees sama eelaimdus/seletamatu tunne, aga nemad surusid selle maha, et ah mis ma nüüd tormi ikka kardan, ja jäid voodisse. Ise oleksin kindlasti selline inimene, et ükskõik kui palju seesmiselt tegelikult ärevust tunneksin, siis püüaksin seda endas maha suruda ja nö normaalne inimene olla ja kõigest üle olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Pääses 137, aga kui palju eestlasi nende seast? Ja kui palju arvuliselt eestlasi hukkus? Pole nagu sellist statistikat näinud. [/tsitaat]
enamus pääsenuist olid eestlased ja noored mehed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]R.I.P Estonia ja 852 hukkunut…. 🙁

Olin siis 16a. ja õppisin 9.klassis…[/tsitaat]

Ära muretse, sinu sõnad seda laeva küll põhja ei ajanud. Kuidas saab mingi suvaline sõnakõlks olla valusam mälestus, kui kaotatud lapsed/emad-isad???

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]See napilt laevast maha jäämise teema meenutab mulle, et enamikes ellujäänute mälestustes on mainitud, et enne kui suur laks ära käis, tekkis neil paljudel mõte, et läheks niisama kajutist välja/ülemistele tekkidele. Mõtlen, et huvitav… kui paljudel oli sees sama eelaimdus/seletamatu tunne, aga nemad surusid selle maha, et ah mis ma nüüd tormi ikka kardan, ja jäid voodisse. Ise oleksin kindlasti selline inimene, et ükskõik kui palju seesmiselt tegelikult ärevust tunneksin, siis püüaksin seda endas maha suruda ja nö normaalne inimene olla ja kõigest üle olla.[/tsitaat]
Kusjuures, mina olen 3 korda laevaga Rootsis käinud ja kõikidel kordadel öösel üleval istunud. Ühe korra, kui oli suvine aeg, istusin konkreetselt nende päästeparvede ja paatide juures tekil pingi peal, kuni täiesti valge oli. Külmal ajal uitasin mööda ülemisi tekke, kuni valge oli. Alles siis julgesin voodisse minna, kui nägin aknast, et enamvähem ok on ja lootust oleks pääseda. Nii et mina arvan, et kui mingi täielik torm ka veel oleks, ma raudselt istuksin riided seljas kusagil ülemisel tekil ootevalmina.

Please wait...
Postitas:
Kägu

vette jäid:
– kunagise poiss-sõbra vend
– alt naabritüdruku onu pere (naine, mees, imik).

pääses:
– üks mees meie majast, minu treeneri abikaasa. ta helistas oma perele enne, kui üldse avalikkus teada sai tragöödiast, et “ta on pääsenud”. keegi ei saanud arugi, et millest ta räägib, et millest pääsenud. tal läksid juuksed üleöö täiesti halliks.

aga mulle tundub kummaline teemaalgatus. kas tõesti siis enne 20a ei tundnud huvi ja nüüd perekooli kaudu?
pigem ikka tahetakse niisama siin jahvatada, sest vaevalt keegi siin kontakte jagab otseselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Quuu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Täiesti totakas, aga ma mäletan seda hommikut, läksin tööle, natuke ei viiitsinud ja siis hakkas tulema, ei uskunud kohe. Millest jutt, mu laps, kes oli kaks aastat vana ütleb, et ei lähe kunagi merele, kardab, vanust on tal nüüd 22. Ma võin talle öelda, et sellist jama juhtub sajandis kord, aga mis parata, see juhtus tema eluajal.[/tsitaat]…ja pealegi on nüüd juba uus sajand…

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Meie peretuttav pääses õnnetusest eluga, kuid millegipärast ei ole kunagi tahtnud sel teemal rääkida. Ütleb, et ei mäleta mitte midagi ja hakkab puiklema. Ilmselt neile siis loeti sõnad peale, et ei tohi rääkida…[/tsitaat]
MILLEGIPÄRAST ei ole kunagi tahtnud rääkida? Loeti sõnad peale?? Inimpsüühikast ei taipa sa vist suurt midagi, ega?

Please wait...
Postitas:
Tähesära

http://www.igav.ee/videod/eksklusiivne-video-kaadrid-estonia-sisemusest.d?id=69830203

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
– üks mees meie majast, minu treeneri abikaasa. ta helistas oma perele enne, kui üldse avalikkus teada sai tragöödiast, et “ta on pääsenud”. keegi ei saanud arugi, et millest ta räägib, et millest pääsenud. [/tsitaat]Huvitav, mind ajas ema tol hommikul kell 7 üles, öeldes, et issand, praegu raadiost öeldi, et mingi Eesti laev läks Läänemerel põhja. Huvitav, mis kell see pääsenu siis helistas?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav, mind ajas ema tol hommikul kell 7 üles, öeldes, et issand, praegu raadiost öeldi, et mingi Eesti laev läks Läänemerel põhja. Huvitav, mis kell see pääsenu siis helistas?[/tsitaat]
Lisan juurde, et ma kuulsin juhtunust siis kui Vikerraadio (või oli see R2, igatahes riigiraadio) esimesed hommikused uudised edastas, ilmselt siis kell 6. Või lausa 5.30 – vaatasin, et praegu alustatakse hommikuse programmiga just sel ajal. Juhtusin sel päeval lihtsalt hommikuni üleval olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, ma usun ka pigem, et välismeedia sai teate katastroofist ikka üpris kiiresti, ülejäänud reisilaevad Läänemerel andsid ju teateid. Ja vaevalt, et need pool ööd külmas vees elu eest võidelnud ja päästetud kiiremini telefoni juurde said.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvan ka, et see on lihtsalt normaalne psühholoogiline kaitse, et inimesed, kes pääsesid, ei taha sellest rääkida. Sõnadest jääb ilmselt ka väheks, et toimunut edasi anda. Minul nt. vanaisa oli sõja ajal koonduslaagris ja samuti iial ei rääkinud sellest.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 377 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jälle Estoniast