Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jälle Estoniast

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 378 )

Teema: Jälle Estoniast

Postitas:
Kägu

RE: Jälle Estoniast

Lähisugulane pääses sellest, aga tema on selle oma mälusoppi ära peitnud ja ei räägi õnnetusest.
Mida on seal küll uurida? Kas uudishimu on nii suur või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tundund mitte kedagi sellelt laevalt tookord. Ometi on mulle see tragöödia südamesse jäänud ja ma ei suuda uskuda ega leppida selle umbluuga, mis selle loo ümber käib. Vassimine ja salatsemine. Iga kord, kui keegi teema teeb või sõna võtab, liddub ikka keegi, kes ütleb, “mis sellest asjast torkida, las olla rahus või et 20 a juba möödas, ikka jama käib, laskeolla”.
Siis, kui asi oli värske, keerutati ja vassiti, mis jube, ei hakatud konkreetseid fakte ja tõendeid uurima, kuhu kadusid inimesed, mis tegelikult toimus, kuhu kadus filmilõik kadunuks jäänud inimestega, kes algselt elus olid, mis saksa uudsitekanaliga toimus, kes olid tol päeva tööl ja kes asjast teadsid, tunnistajad rääkima. jne jne.
Ka praegu on enamus nendest asjaga seootutest ju elus. Saaks midagi teha, aga ei. Muidugi ma ju ei tea, mis on konkreetselt tehatud ja mida vassitud. Aga ma imestasin inimeste passiivsuse ja mageduse üle, kes oleks aanud midagi teha.
Ja ma ennustan, et ükskord, kui tunnistajad on surnud loomulikku surma, igasugu uudistekanali inimesied, medõed, reportrid ja muud tegelased, siis ilmub keegi, kes ütleb, et kahjuks ei saa enam midagi teha, sest tunnistajad on manala teed läinud.
Loodan, et tõde imbub pinnale.
Mulle lihtsalt tundub, et võime, kes oleks saanud midagi teha asja uurimiseks, pole seda teinud. Olen kuulnud huinamuinat 20 aastat.
Vihane naine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Ka praegu on enamus nendest asjaga seootutest ju elus. Saaks midagi teha, aga ei. Muidugi ma ju ei tea, mis on konkreetselt tehatud ja mida vassitud. Aga ma imestasin inimeste passiivsuse ja mageduse üle, kes oleks aanud midagi teha.
[/tsitaat]
Kusjuures, mina imestan ka selle üle. Muidu on meil tohutu eesrindlik uuriv ajakirjandus, igasugused kärtkarpad ja mihkelkärmased ja rasmuskagged ja muud. Miks nad ei uuri? See on minu jaoks kõige suurem müstika.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 37 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma ei tundund mitte kedagi sellelt laevalt tookord. Ometi on mulle see tragöödia südamesse jäänud ja ma ei suuda uskuda ega leppida selle umbluuga, mis selle loo ümber käib. Vassimine ja salatsemine. Iga kord, kui keegi teema teeb või sõna võtab, liddub ikka keegi, kes ütleb, “mis sellest asjast torkida, las olla rahus või et 20 a juba möödas, ikka jama käib, laskeolla”.
Siis, kui asi oli värske, keerutati ja vassiti, mis jube, ei hakatud konkreetseid fakte ja tõendeid uurima, kuhu kadusid inimesed, mis tegelikult toimus, kuhu kadus filmilõik kadunuks jäänud inimestega, kes algselt elus olid, mis saksa uudsitekanaliga toimus, kes olid tol päeva tööl ja kes asjast teadsid, tunnistajad rääkima. jne jne.
Ja ma ennustan, et ükskord, kui tunnistajad on surnud loomulikku surma, igasugu uudistekanali inimesied, medõed, reportrid ja muud tegelased, siis ilmub keegi, kes ütleb, et kahjuks ei saa enam midagi teha, sest tunnistajad on manala teed läinud.
Loodan, et tõde imbub pinnale.
Mulle lihtsalt tundub, et võime, kes oleks saanud midagi teha asja uurimiseks, pole seda teinud. Olen kuulnud huinamuinat 20 aastat.
Vihane naine.[/tsitaat] Sellel on ilmselt lihtne põhjus: osa võimukaid inimesi on selle jamaga mingitpidi seotud. Ma usun, et seda tõde me teada ei saagi, jäävadki ainult spekulatsioonid, millest osa kõiguvad juba parnaoilise ulme piiril. See on ikkagi teema lihtsatest inimestest, kes selle katastroofi pärast hukkusid või kannatasid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma uuriksin ise, kui hakkama saaksin, sest mind jubedalt häirivad pervod, kes arvavad, et nemad sunnivad teisi vaikima ja valitsevad maailma. Nojah.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kusjuures, mina imestan ka selle üle. Muidu on meil tohutu eesrindlik uuriv ajakirjandus, igasugused kärtkarpad ja mihkelkärmased ja rasmuskagged ja muud. Miks nad ei uuri? See on minu jaoks kõige suurem müstika. [/tsitaat]

Sest nad on piisavalt targad inimesed, et mõista – seal pole suuremat midagi uurida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Sest nad on piisavalt targad inimesed, et mõista – seal pole suuremat midagi uurida. [/tsitaat]Kuidas ei ole? Uurigu välja, miks ja kuidas olid mitu päeva pääsenute nimekirjas Piht, õed Veided jt ja kuhu ning miks nad sealt kadusid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas ei ole? Uurigu välja, miks ja kuidas olid mitu päeva pääsenute nimekirjas Piht, õed Veided jt ja kuhu ning miks nad sealt kadusid.[/tsitaat]
Paljud pääsenud jõudsid figureerida nii pääsenute kui mittepääsenute nimekirjas. Neisse nimekirjadesse sattus isegi inimesi, kes laevast üldse maha jäid.
Aga kõigil neil Pihtidel ja salakaubavedudel pole seost sellega, et Estonia hukkus visiiri konstruktsioonivigade tõttu, millega langesid kokku mitmed muud asjaolud nagu halb ilm ja fakt, et Estonia tüüpi praam polekski tohtinud avamerel sõita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]No see ei ole ju enam mingisugune saladus, et mingit sõjamoona/pomme seal ilmselt veeti.

Just lugesin, et sel samal ööl, vahetult enne Estonia planeeritavat sadamasse jõudmise aega, maandusid Arlanda lennuväljal (Rootsis) kaks sõjaväe transpordilennukit, kuuldes aga, et laev on põhja läinud, startisid nad koheselt. Ei viibinud lennuväljal niigi kaua, et lennuvälja tasusid oleks pidanud maksma.

No mis kiirvisiit see sõjaväelennukite poolt oleks siis Rootsi toimunud ilma põhjuseta? Ilmselgelt tuldi järele kaubale, mida kätte ei saadud.

Pigem tekib küsimus, et mis nende pommidega siis juhtus, et nad juba laeval plahvatasid? Kes selle taga on?[/tsitaat]

Lugesid mingi ühe 90 aastase vanataadi väidet ja oledki kindel, et just nii oligi.’
pommid plahvatasid – no mõtle peaga, miks see võimatu on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hakkab pihta. Mis kummaliselt kiiresti? Laevatüübid on erinevad, õnnetuse põhjused on erinevad ja ükski laevandusinsener või muu spetsialist ei leia selles midagi kummalist, et ta kiiremini põhja läks kui Titanic. Mõned aastad varem läks Herald of Free Enterprise, samuti parvlaev, veelgi kiiremini põhja.[/tsitaat]

No ei ole nii. Minu laevandusspetsialistist sugulane, kes eluaeg laevadega tegelenud, ütles küll kohe peale õnnetust, et see jutt mis raadiost ja telekast tuleb on jama, nii ei saanud küll põhja minna, et see laev ilmselt lasti põhja. Ja polnud ta mingi vandenõumees.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Paljud pääsenud jõudsid figureerida nii pääsenute kui mittepääsenute nimekirjas. Neisse nimekirjadesse sattus isegi inimesi, kes laevast üldse maha jäid.
[/tsitaat]
Estonia katastroofi ajal ilmus algsetesse “päästetute nimekirjadesse” mitme inimese nimed, kes hiljem siiski “hukkunuteks” osutusid. Paljud nende inimeste sugulased usuvad, et nad on endiselt elus või vähemalt pääsesid laevahukust, kuid teadmata põhjusel on nad kas kadunud või tapetud. Tavaliselt loetakse “kadunud päästetuteks” kaheksat kuni kümmet nime, kuigi esialgsete ja lõplike nimekirjade võrdlemisel on neid inimesi rohkem.

Saksa Spiegel TV ajakirjanikul Jutta Rabel õnnestus leida esimeste päästetute originaalnimekirjad, kus kõik need nimed kirjas on.

Iga päästetu pidi ise ütlema oma nime ja isikuandmed, alles siis sai ta kirja panna. Sellepärast ei saa paika pidada ametlik seletus, et nimekirjad olid ebakorrektsed mingi “segaduse” tõttu. On ka mainimisväärt asjaolu, et kui iga päästetu üles kirjutanud allikas on olemas, pole siiani leitud neid, kes Avo Pihti, kaksikõed Veided ja teised nimekirja kandis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tallinki tehnikadirektor Ülo Kollo:

1994. aastal vahetult pärast hukku – vist oli neli päeva hiljem – sõitsime koos toonase merehariduskeskuse rektori Peeter Veegeniga Turu haiglasse külastama kapten Pihti. Täiesti teadlikult. Me helistasime ette ja meile öeldi – jah, Piht on haiglas. Läksime haiglasse ja meile öeldi, et kohe-kohe kohtute. Ootasime. Ning siis teatati –ei, teda ei olegi. Kogu aeg oli, kuid siis äkki ei olnud.

Allikas: http://www.postimees.ee/1538343/kapten-kollo-kahtleb-estonia-huku-raporti-ainutoes

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja sina lahmid “täiesti oma tarkusest” ja oled kindel, et just nii oligi?

Lihtsalt, sulle teadmiseks, et antud infoni jõudis üks Estonialt pääsenu, kes iseseisvalt asja uurima hakkas. See info pärineb Arlanda lennujaama Lennuameti pressisekretärilt ja ametlikest dokumentidest. Tutkit sulle mingit 90-aastast vandenõuteoreetikut.

Aga mida ma ikka siin tuuleveskitega võitlen – kägude intelligents lõppebki üldjuhul seal, kus algab kõik muu, peale Naistevahetuse ja Evelin Ilvese. Muul teemal kaasa rääkida ei osata ja seetõttu peabki hakkama enda idiootsust kaitsma, stiilis “sa ei tea mitte midagi, see on mingi vandenõu, see pole üldse tõsi!”.

Ja otseloomulikult on plahvatused võimatud, eriti veel, kui kohalviibinud ja päästetud neid samuti mainisid. Esialgu vähemalt. Hiljem ilmselt “korrigeeriti nende mälestusi”.

Aga ela sina oma roosas mullis edasi. Teeme siis nii, et tuli tuul ja lükkas paadikese ümber…[/tsitaat]

Ja millised on siis sinu faktid? Et kuskilt lugesid, et keegi kuulis justkui mingit imelikku heli, mis võis olla plahvatus?

Kui sa lõhkeainetest midagigi teaksid, siis suudaksid ehk ette kujutada,milline peab olema plahvatus, mis tekitab laevakeresse sellise augu, et laev lühikese aja jooksul põhja läheb. Eriti juhul kui tegu oli nö juhusliku plahvatusega (veeti lõhkeaineid, mis kogemata lõhkesid). Aga ka sihiliku sabotaazhi korral.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas see on see video, milles Pihti näha?

http://m.youtube.com/watch?feature=related&v=atjKbaohJds

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selleks, et laeval terve nina küljest kukuks on ikka kõvasti rohkem vaja kui tugevaid laineid. Kas te mõtlete ka? Kinnitused peaksid ikka väga roostes olema, et need lainetuse peale täiesti lahti igast otsast murduksid. See nina poleks pidanud sekunditki laeval ees püsima.

Usun samuti sõjavarustuse vedamise teooriat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kas see on see video, milles Pihti näha?

http://m.youtube.com/watch?feature=related&v=atjKbaohJds%5B/tsitaat%5D
Ei. Video oli selline, et kiirabiautost astus välja mees, tekk ümber keha ja rääkis, mis toimunud oli. Ja all oli kiri, et räägib kapten Piht.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei. Video oli selline, et kiirabiautost astus välja mees, tekk ümber keha ja rääkis, mis toimunud oli. Ja all oli kiri, et räägib kapten Piht.[/tsitaat] Ja seda videot enam kuskilt torust ei näe. See on ammu ära hävitatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ainuke kahtlane asi ongi selle Pihtiga video ärakadumine. Ometi see olemas oli, näidati eetris ja seda nägid tuhanded inimesed. Kuhu see siis kadus?

Nimekirjade segadused on mõistetavad, sest neid koostati ja avaldati kontrollimata ja segaste andmete alustel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Anna andeks. Tõesti ei osanud arvatagi, et meie seas on siin lõhkeainete- ja Estonia huku alane ekspert. Mina, jah, kuulsin oma jutte naistelt saunas, vaata, ja tulin siia lahmima. Erinevalt sinust, eksole.

Iseenesest väga hea, et sa siin oled – äkki siis seletaksid ära, et kas tõesti oligi nii, et tuul tuli ja puhus laevakese ümber? Või mis siis tegelikult juhtus? Ja kui kõik nii lihtne ja loogiline on, miks siis osad inimesed, kes algul päästeti, kaduma jäid? Kuhu kadus kapten Piht, kes päästeti ja intervjuusid andis? Miks pani ameti maha uurimiskomisjoni esimene esimees? Kas tõesti lihtsalt sellepärast, et ta ei osanud oma tööd? Vat sulle nalja – tema ei saa hakkama, aga suvaline Perekooli kägu lahendab paugult müsteeriumi!

Sina, eksperdina, peaksid ju ometigi oskama seda kõike lihtsalt ja loogiliselt seletada?[/tsitaat]

Jah, lõhkeainetest ma sõjaväes käinuna niipalju tõesti tean, et mingit plahvatuse jura välistada. Paradoksalsel kombel kinnitavad seda kõige enam just pääsenute tunnistused.

See jutt, et “tuul tuli ja puhus laevakese ümber” on lihtsalt sinu peas. Keegi ei ole seda väitnud, halba ilma on toodud välja vaid ühe kaudse tegurina.

Seda ei ole keegi tõestanud, et keegi pääses ja seejärel kaduma läks.
Seda miks, uurimiskomisjoni esimees ameti maha pani, ma ei tea. Aga sina ka ei tea.

Aga milleks minna sellistesse kaudsetesse detailidesse. Kui sinu arvates keegi laskis Estonia põhja, siis ehk vähemalt kirjeldad umbkaudseltki, kuidas see tehniliselt läbi viidi? Lisaks võiksid ka lapsiku ironiseerimise asemel öelda, miks seda üldse teha oli vaja?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Iga päästetu pidi ise ütlema oma nime ja isikuandmed, alles siis sai ta kirja panna. Sellepärast ei saa paika pidada ametlik seletus, et nimekirjad olid ebakorrektsed mingi “segaduse” tõttu. On ka mainimisväärt asjaolu, et kui iga päästetu üles kirjutanud allikas on olemas, pole siiani leitud neid, kes Avo Pihti, kaksikõed Veided ja teised nimekirja kandis.[/tsitaat]

See jutt on klassikaline näide, kuidas igati loogilise kuid siiski eksliku jutuga on võimalik lihtsameelsetele tõestada mida iganes.

On tõestatud fakt, et nimekirjadega OLI segadus. Alles äsjailmunud raamatus kirjeldas üks Estoniale pileti ostnud kuid puuduliku paberimajanduse tõttu pardalt mahajäetud inimene oma nime all, kuidas ta järgnevatel päevadel hämmastunult vaatas, et tema nimi oli kõikvõimalikes nimekirjades- tsiteerin:

“29. septembri lõunani oli Paul millegipärast päästetute nimekirjas ja sama päeva õhtul kadus päästetute nimekirjast ehk muutus teadmata kadunuks. 30. septembril ja 1. oktoobril ei olnud tema nime ei kadunu ega päästetuna ja siis ilmus ta nimi jälle nimekirja. 4. oktoobri nimekirjas on Paul märgitud päästetuna, aga küsimärgiga.”

Kas ikka väidad, et segadust ei saanud olla?

Please wait...
Postitas:
Kägu

See jutt on klassikaline näide, kuidas igati loogilise kuid siiski eksliku jutuga on võimalik lihtsameelsetele tõestada mida iganes.

On tõestatud fakt, et nimekirjadega OLI segadus. Alles äsjailmunud raamatus kirjeldas üks Estoniale pileti ostnud kuid puuduliku paberimajanduse tõttu pardalt mahajäetud inimene oma nime all, kuidas ta järgnevatel päevadel hämmastunult vaatas, et tema nimi oli kõikvõimalikes nimekirjades- tsiteerin:

“29. septembri lõunani oli Paul millegipärast päästetute nimekirjas ja sama päeva õhtul kadus päästetute nimekirjast ehk muutus teadmata kadunuks. 30. septembril ja 1. oktoobril ei olnud tema nime ei kadunu ega päästetuna ja siis ilmus ta nimi jälle nimekirja. 4. oktoobri nimekirjas on Paul märgitud päästetuna, aga küsimärgiga.”

Kas ikka väidad, et segadust ei saanud olla?
[/tsitaat] Ja video oli hallutsinatsioon, eks ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks inimene esineb vaid numbrina, ilma nimeta. Selle ühe inimese korjas peale oletatavasti kopter Y-64 Boeing Kawasaki. (Teine võimalus on, et see oli Q-91.) Tema nimi pole teada, ent ta on olnud elus.
Andi Meister peab tõenäoliseks, et Peeter Pungari kõrvalt üles korjatud mees võis tõepoolest olla Avo Piht.

Allikas: http://www.postimees.ee/2529901/estonialt-paasenute-arv-ei-ole-kindel-pinnale-hakkavad-tousma-esimesed-arvamused-nadala-eest-esitletud-estonia-laevahuku-lopparuande-kohtaprobleem

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja video oli hallutsinatsioon, eks ole. [/tsitaat]
Ei tea, ise ei näinud seda.
Erinevalt võib-olla kõikidest siinkirjutajatest olen lugenud nt Imre Kaasi raamatut Estoniast, kus Pihti kadumisele oli pühendatud terve peatükk. Ma ei mäleta enam detaile aga uurimise käigus jõudis ka algselt umbes sinu moodi mõelnud Kaas seisukohale, et selle Pihti müsteeriumi taga ilmselt siiski midagi siiski polnud. Ja rõhutan, see on asjaga põhjalikult tegelenud inimese, mitte minu arvamus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

http://www.nommeraadio.ee/meediapank.php/Auk%20parvlaev%20Estonia%20hukust%20teise%20nurga%20alt

Siin on üks audioraamat Estonia hukust, kui kedagi peaks erinevad versioonid juhtunust huvitama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Erinevalt võib-olla kõikidest siinkirjutajatest olen lugenud nt Imre Kaasi raamatut Estoniast, kus Pihti kadumisele oli pühendatud terve peatükk. Ma ei mäleta enam detaile aga uurimise käigus jõudis ka algselt umbes sinu moodi mõelnud Kaas seisukohale, et selle Pihti müsteeriumi taga ilmselt siiski midagi siiski polnud. Ja rõhutan, see on asjaga põhjalikult tegelenud inimese, mitte minu arvamus.[/tsitaat]Nagu ülal kirjutasin, siis arvab uurimiskomisjoni esimees Andi Meister, et Piht jäi ellu.

http://www.ohtuleht.ee/7656/andi-meister-kapten-avo-piht-voib-olla-elus
http://www.ohtuleht.ee/7734/andi-meister-viitab-kaheksa-inimese-salaparasele-kadumisele

Please wait...
Postitas:
Kägu

No aga las meie kuulsad selgeltnägijad ja nõiad, Nastja, Marilyn ja Ilona ütlevad, mis juhtus Pihtiga ning mis üldse juhtus. Muidugi juhul kui tegu oli hämarate asjaoludega, ei lubataks sellist infot avalikustada. See oleks tegrlikult päris hea lakmustest, et kuidas siis ikkagi oli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina, nagu paljud teised inimesed, muuseas, lihtsalt usun, et tegemist oli mingi sõjalise tavaariga, mida veeti ja mis kuidagi õnnetul kombel plahvatas.

Olen lugenud selle kohta artikleid ning leidnud infot, mida eelnevalt ka mainisin. Nagu ka sina ja paljud teised, ma lihtsalt spekuleerin sel teemal ja pakun välja oma variandi, mis minu arust juhtus. 100% ei tea me keegi mitte ühtegi vastust. Või tahad sa öelda, et saad 100% välistada, et plahvatust ei toimunud, olgugi, et reaalselt kohalolnud seda samuti kinnitavad?

Mina ei tea konkreetselt, KUIDAS need asjad paigutatud ja tehniliselt korraldatud olid ja ei oska ka öelda, MIKS need just laeval plahvatasid. Vot seda ma tahaksingi teada saada, nagu ilmselt paljud teised inimesed.

Veidi debiilne on pakkuda, et kui ma Estonia hukust sellisel arvamusel olen, siis järelikult pean ma detailselt teadma, kuidas ja miks kõik juhtus. Kas sulle ei tundu, et ma ei kirjutaks siis praegu siin seda kommentaari, kui mul sellised teadmised oleksid? Ilmselt oleksin ma siis samamoodi üks “kadunud päästetu”.

Lihtsalt, kui tegu olekski mingi tehnilise rikkega, mis laeva pardal oli ja laev seetõttu uppus, siis – milleks see salatsemine? Milleks need valed ja saladused?

Ja lihtsalt infoks sulle – Eestis ei ole sõjaväge. Ja see pioneeriõpe, mida meie ajateenijad saavad, ei anna küll mingeid piisavaid teadmisi, et teha järeldusi Estonia hukkumise ja lõhkeainete osas.

Sina, “sõjaväes käinuna”, peaksid seda ju ometi teadma?
[/tsitaat]

Usu terviseks, usk ei ole keelatud. Sina usud juhuslikku plahvatusse, mõni teine sellesse, et visiir lõhati, kolmas usub allveelaevaga kokkupõrget, neljas jälle kogeni torpeedotabamusse. Uskumine on sul selles mõttes õige väljend, et ühtegi faktipoegagi sul ja teistel oma usu kinnitamiseks ei ole; ongi ainult usk.
Siiski peaks olema natuke piinik tunnistada, et mul pole küll õrna aimugi, mis ja kuidas aga eks ikka plahvatus oli.

Plahvatuseteooriast kirjutab ka tänane Postimees. Mõned lõigud:

“Rootsi sõjatehnika vedu Estonial leidis 2006. aastal kinnitust – tollitöötaja väidete põhjal alustatud uurimises kinnitati, et nii 14. kui 20. septembril 1994. aastal veeti Estonia pardal Rootsi sõjatehnikat (tõenäoliselt oli toona tegu elektroonikaga), ent õnnetusööl seda väidetavalt pardal ei olnud. Riigikogu uurimiskomisjon selgitas välja, et sõjatehnika vedu tsiviilalustel oli ja võis jätkuvalt olla veelgi ulatuslikum, ent seoseid Estonia huku ja salajase kaubaveo vahel ei leitud.

Plahvatuse jälgi ei ole ametliku uurimise käigus leitud, ehkki näiteks Soome politsei kinnitab, et uuris põhjalikult ka seda versiooni. Ainus, kes väidab, et tema tellitud laboritestides on tuvastatud laeva metallis struktuurimuutusi, mida võib seostada plahvatusega, on ise ebaseaduslikult Estoniale sukeldumisi korraldanud Saksa teleajakirjanik Jutta Rabe, kelle versiooni kohaselt pole välistatud ka, et plahvatus rebis auke mujalegi laevakeresse. Uurimiskomisjoni kinnitusel on visiiri uurides aga selgelt näha, et tegemist ei ole plahvatusega – visiiri lukustussüsteem purunes tormis ja lahti kistuna peksis see vastu laevakeret, jättes sinna tugevaid löögirebendeid. Plahvatust pole registreerinud ka Läänemere-äärsed seismograafid, mis suutsid samas jäädvustada väikesed plahvatused Kohtla-Järve kaevanduses.”

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Tallinki tehnikadirektor Ülo Kollo:

1994. aastal vahetult pärast hukku – vist oli neli päeva hiljem – sõitsime koos toonase merehariduskeskuse rektori Peeter Veegeniga Turu haiglasse külastama kapten Pihti. Täiesti teadlikult. Me helistasime ette ja meile öeldi – jah, Piht on haiglas. Läksime haiglasse ja meile öeldi, et kohe-kohe kohtute. Ootasime. Ning siis teatati –ei, teda ei olegi. Kogu aeg oli, kuid siis äkki ei olnud.

Allikas: http://www.postimees.ee/1538343/kapten-kollo-kahtleb-estonia-huku-raporti-ainutoes%5B/tsitaat%5D

No selle lõuaelõksutamise eest saadeti mees 9 kuu pärast Tallinkist pensionile ka. Või teine variant, tahtis ise pensionile minna ja seetõttu vahetult enne seda julges oma arvamuse välja öelda (2006.a. aprill).

Please wait...
Postitas:
Kägu

See, et nimekirjadega tollel ajal tohutu suur segadus oli, pole üldse mingi ime. Hukkunute nimekirjas olid minu tuttavad ka-kokku 6 inimest, kes siiski olid selle laevaga sõitnud üks päev ennem. Siis ei tasu üldse imeks panna, et nimekirju hiljem muudeti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Natuke kapten Pihti kohta ka:

“Kapten Avo Piht ei olnud tol ööl Estonial tööl – ta sõitis Rootsi reisijana, et teha seal lootsitasõidu eksam. Paljud pääsenud on meenutanud, et nägid teda päästeveste jagamas, viimased kindlad teated temast pärinevadki laevalt. Hiljem levisid aga väited, et ta jõudis Turu haiglasse – teda olevat nähtud ühelt hädalisi merest päästnud laevalt lahkunud kiirabiautos. Samuti olevat teda näidatud Soome Yle filmitud uudislõigus Saksa kanalil ZDF. Hiljem on selgunud, et appi tulnud laeval Viking Mariella ei näinud teda keegi. Uudislõigus oli aga keegi lihtsalt temaga sarnanev mees. Seejärel tekkisid teooriad, et videost on õige koht välja lõigatud või uuega asendatud. Selleks pidanuks aga leiduma näiteks keegi, kes saaks käia korraga eri riikide eri telekanalites videoid ümber monteerimas. Samuti olnuks pimedal tormisel merel just nende reisijate ülesleidmine ja minema toimetamine nõudnud väga suurt planeerimist ja kõigi päästeüksuste koostööd. On tõenäoline, et Piht läks põhja koos laevaga. Tema naine tegeles aga surmani mehe otsimisega.”

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 378 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jälle Estoniast