Esileht Väikelaps Jälle gripivaktsiinist

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Jälle gripivaktsiinist

Postitas:

Tuttav infektsionist ajab peale, et kindlasti peaksime tegema. Lapsed 9,4,1
Ma ei suuda otsustada!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.02 22:01; 13.02 06:54; 13.02 10:42; 14.02 12:14; 14.02 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varsti hooaeg möödas, mida siin enam vaktsineerida…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 22:06; 13.02 09:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

järgmiseks aastaks, et tekiks immuunmälu. Aga eks te ise teate, kuidas teile mõjub. Mõned on selle peale terveks jäänud aga mõni haigeks jäänud hoopiski.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hooaeg on veel julgelt aprillini, alles algas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.02 22:01; 13.02 06:54; 13.02 10:42; 14.02 12:14; 14.02 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

järgmiseks aastaks, et tekiks immuunmälu. Aga eks te ise teate, kuidas teile mõjub. Mõned on selle peale terveks jäänud aga mõni haigeks jäänud hoopiski.

Järgmisel aastal on jumal teab mis tüvi. Ega gripivaktsiin ju millegi muu vastu kaitse kui konkreetse viiruse vastu, mille levikut prognoositi siis, kui vaktsiini hakati välja töötama. Kas see tegelikult meil siin Eestis levib, seda mina küll ei oska arvata. Gripp on muidugi väga hull haigus, aga kui tihti me keegi seda päris grippi ikka põeme, tegelikult põetakse ju ikka kõiksugu muid viiruseid, aga nende külgevõtmise vastu gripivaktsiin ei aita ju. Vastupidi – nii mõnigi inimene on rääkinud, et lasi gripivaktsiini teha ja pole ilmaski rohkem haige olnud kui sel talvel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaktsineerimine on organismi haiguse süstimine. Kui organism on mingil põhjusel nõrk ja immuunsüsteem vaktsiini-bakteritest jagu ei ei saa, siis oledki haige. Ise arvan, et lihtsam on terve püsida, kui haiguste ajal lisabaktereid endale veel sisse süstida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 22:06; 13.02 09:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mnjah, aga need, kes grippi surnud on, on kõik vaktsineerimata olnud.
Ma tahaks teada sellist asja, kas vaktsineeritud inimene viirust edasi kannab. Kui oleks nii, et see aitab ka teistele pereliikmetele viiruse toomise vastu, siis äkki lasekski last tuleval sügisel vaktsineerida. Peaks seda perearstilt uurima.
Aga igal juhul sügisel, mitte kevadel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaktsineerimine on organismi haiguse süstimine. Kui organism on mingil põhjusel nõrk ja immuunsüsteem vaktsiini-bakteritest jagu ei ei saa, siis oledki haige. Ise arvan, et lihtsam on terve püsida, kui haiguste ajal lisabaktereid endale veel sisse süstida.

Grupivaktsiin muidu ei ole elusvaktsiin ja gripp pole bakter vaid viirus ning vaktsiin koosneb valguosakestest mitte otsestest haigustekitajatest.
Ma olen ise vaktsineeritud nelikvaktsiiniga ja peale seda esines u nädala jooksul peavalusid ja lihasvalu.
Vist ikka teen ära….
Kes teinud, kas lapsed kaebasid mingeid kõrvalnähte?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.02 22:01; 13.02 06:54; 13.02 10:42; 14.02 12:14; 14.02 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ja lapsed oleme vaktsineeritud (mina ja väiksem laps 3-valentne ja suurem laps ja väiksema hoidja 4valentsega).
Kellelgi meil kaebusi peale vaktsiini saamist ei olnud, va. süstekoha tundlikkus.

Eelmine aasta koolilaps põdes B-grippi, õnneks teised peres ei nakatunud, samas sõbranna laps (võimalik, et sai viiruse minu lapselt) ja oli haiglas tilgutite all.

Vaktsineerisime esimest aastat ja loodame, et aitab ära hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mnjah, aga need, kes grippi surnud on, on kõik vaktsineerimata olnud.

Kõigil neil on olnud ka mingi kaasuv haigus, tegemist on olnud reeglina kas vanade inimeste või ühel juhul väga väikse lapsega. Meie pere põdes eelmisel aastal A-grippi. Saime kohe Tamiflu peale ja see aitas väga kiiresti. Ei näe põhjust igaks juhuks mingite X-tüvede vastu end vaktsineerida. Minu meelest aitab kõige enam ikkagi see, kui gripihooajal haigestudes kohe gripianalüüs teha ja õiget ravi saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 11:36; 14.02 19:11; 14.02 21:01; 14.02 23:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mnjah, aga need, kes grippi surnud on, on kõik vaktsineerimata olnud.

Kõigil neil on olnud ka mingi kaasuv haigus, tegemist on olnud reeglina kas vanade inimeste või ühel juhul väga väikse lapsega. Meie pere põdes eelmisel aastal A-grippi. Saime kohe Tamiflu peale ja see aitas väga kiiresti. Ei näe põhjust igaks juhuks mingite X-tüvede vastu end vaktsineerida. Minu meelest aitab kõige enam ikkagi see, kui gripihooajal haigestudes kohe gripianalüüs teha ja õiget ravi saada.

Ma ei talu Tamiflud ja sestap vajtsineerisingi ennast sellel aastal. :/ See oli väga jube ravim minu jaoks, mitmete väga ebameeldivate kõrvaltoimetega. Seega ei julgeks seda eriti kergekäeliselt ka lastele anda. Jõudsin võtta ühe tbl, kui selgus, et tegemist pole siiski gripiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.02 22:01; 13.02 06:54; 13.02 10:42; 14.02 12:14; 14.02 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oli väga jube ravim minu jaoks, mitmete väga ebameeldivate kõrvaltoimetega. Seega ei julgeks seda eriti kergekäeliselt ka lastele anda. Jõudsin võtta ühe tbl, kui selgus, et tegemist pole siiski gripiga

Meie pereliikmetel polnud ühtki kõrvaltoimet. Aga miks arst sulle enne analüüsivastust teadmata selle üldse välja kirjutas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 11:36; 14.02 19:11; 14.02 21:01; 14.02 23:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu sugulane on arst ja ta tõi meile seda igaks juhuks, et vajadusel oleks kodus olemas. Apteekides olid tookord tarneraskused ja tihti ravim otsas.

Lastel tõusid 40 palavikud, suure köhaga ja perearst soovitas mul endal profülaktikaga kohe alustada. Jõudsin vōtta 1 tbl, kuniks läksin lastega proovi andma. Proov oli negatiivne, mingi muu viirus oli. Minul oli väga halb olla- iiveldus, kätevärin, tahhükardia, vererõhk 160/100.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.02 22:01; 13.02 06:54; 13.02 10:42; 14.02 12:14; 14.02 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tamiflu on tihtipeale otsas jah, kui vaja. Vaktsineerimisest mingeid kõrvalnähtusid ei tulnud, ei mul ega lastel. 4 ja 1-aastane peaksid tegelikult isegi 2 doosi vaktsiini saama, et mõju tõhus oleks, vähemalt nii öeldi mulle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli väga halb olla- iiveldus, kätevärin, tahhükardia, vererõhk 160/100.

Võimalikud kõrvaltoimed on nii Tamiflul kui vaktsiinil. Ma lihtsalt eelistan neid katsetada siis, kui teisiti võimalik pole, mitte igaks juhuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 11:36; 14.02 19:11; 14.02 21:01; 14.02 23:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaktsineerimine on organismi haiguse süstimine. Kui organism on mingil põhjusel nõrk ja immuunsüsteem vaktsiini-bakteritest jagu ei ei saa, siis oledki haige. Ise arvan, et lihtsam on terve püsida, kui haiguste ajal lisabaktereid endale veel sisse süstida.

Gripp on viirus- mitte bakterhaigus. Aga see on tõsi, et vaktsineerida oleks mõistlikum enne haiguste hooaega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 21:13; 14.02 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli väga halb olla- iiveldus, kätevärin, tahhükardia, vererõhk 160/100.

Võimalikud kõrvaltoimed on nii Tamiflul kui vaktsiinil. Ma lihtsalt eelistan neid katsetada siis, kui teisiti võimalik pole, mitte igaks juhuks.

Tamiflu kõrvatoimed on väga palju tõenäolisemad, tegelikult on need lausa reegel. Vaktsiinidel esineb kõrvatoimeid üliharva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 21:13; 14.02 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tamiflu kõrvatoimed on väga palju tõenäolisemad, tegelikult on need lausa reegel. Vaktsiinidel esineb kõrvatoimeid üliharva.

Palun kinnita oma väidet viitega mõnele allikale. Minul on isiklik kogemus, kus meie 4-liikmelises peres ei esinenud kellelgi kõrvaltoimeid, sh 5-aastasel lapsel. Küll aga saime kõik väga kiiresti terveks. Samas sai see 5-aastane laps esimesel eluaastal vaktsiinitüsistuse – tuberkuloosivaktsiini tüsistusena tekkis talle vasaku kaenla alla mädakolle, mida TÜ Kliinikumi lastekirurgia osakonnas 3 tundi opereeriti ning osakonnajuhataja sõnul pidi selline tüsistus sage olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 11:36; 14.02 19:11; 14.02 21:01; 14.02 23:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav infektsionist ajab peale, et kindlasti peaksime tegema. Lapsed 9,4,1
Ma ei suuda otsustada!

Ah muidugi proovi ära. Vaata mis juhtub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres tarvitas ka kolm pereliiget eelmine aasta gripiga Tamiflud. Mingeid kõrvaltoimed ei esinenud. Infolehte lugedes ja netist uurides kartsin ka kõrvaltoimeid. Sel aastal viibis 1aastane sugulane gripiga haiglaravil ja sai seal rohtu ja ka temal ei olnud kõrvaltoimeid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Väikelaps Jälle gripivaktsiinist

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.