Esileht Koolilaps Jälle jalatsid väiksed!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Jälle jalatsid väiksed!

Postitas:

Ütlesin, et pane need kõrgema äärega tossud jalga, mis kevadel ostsin, riidest toss enam ei sobi. Ja selgus väiksed, kuigi ostsin siis juba kasvuvaruga, paar kuud sai käia. Laps sai alles 12, aga toss nr. 41 on väike (poisiga tegu).
Varem sai ikka aasta käidud, nüüd tuleb 2x aastas hakata jalatseid ostma. Talvesaapad on kindlasti väiksed.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.10 17:36; 06.10 08:55; 07.10 20:53; 11.10 07:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on vast parem variant, kui meil – laps käib 3 aastat ühtede ja samade jalatsitega ja ütleb, et parajad on. 3 aastat parajad!
Tüdruk, peaaegu 11.
Ma saan aru sinu frustatsioonist, et pidevalt osta muudkui uusi, aga teismeliste asi ongi muudkui kasvada.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea, kui pääsed 2x aastas ostmisega, meil mingil perioodil kasvatas jalalabasid 4 nr. hooaja jooksul e. ÜHE kooliaasta jooksul neljad sisejalatsid, kahed talvesaapad ja 5 paari tosse. Praegu jalanumber 46,5 juba paar aastat, loodetavasti rohkem ei kasva.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 18:54; 05.10 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli pojal põhikooli lõpetades reaalselt 39nr jalg. Läks kutsekasse ja sealt hakkas vähemalt kord kuus tulema haledat soigumist: jalatsid väikesed… Nii umbes aasta jooksul ja siis oli jalanumber jõudnud 44-ni. Jäi pidama õnneks.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 20:20; 15.10 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heh, mul oli poiss üheksane, kui läks suvel laagrisse. Eelmisel õhtul pakkisime asju ja palusin tal tosse ka jalga proovida. Igaks juhuks. Proovis, ütles, et parajad. Hommikul hakkas bussi peale minema, tõmbas ühe tossu jalga ja teatas, et pigistab – väike on.
Sõna otseses mõttes üleöö.

Praegu on ta 13 ja jalg on 44. Tõenäoliselt kasvab veel 🙁 Ma loodan, et mitte rohkem kui kaks numbrit: üle 46 on jalatseid üpris raske leida.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea, kui pääsed 2x aastas ostmisega, meil mingil perioodil kasvatas jalalabasid 4 nr. hooaja jooksul e. ÜHE kooliaasta jooksul neljad sisejalatsid, kahed talvesaapad ja 5 paari tosse. Praegu jalanumber 46,5 juba paar aastat, loodetavasti rohkem ei kasva.

Tean, millest räägid! 🙂 Meil oli sama lugu. Umbes poolteist aastat oli aeg, kus minu mälu järgi käis üks pidev uute jalanõude ostmine. Ja mitu aastat oli see tavaline, et ostsin 1. septembriks pidulikud kingad ning kui jõulukontserdile oli vaja need jälle jalga panna, siis enam ei mahtunud.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 12:35; 05.10 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 15-aastasel tüdrukul kasvab hetkel jalg nö silmnähtavalt 🙂
Ja oi kui raske on sobivaid jalanõusid leida. Mul juba tunne, et peaaegu iga kuu on meil osturetk, mis seotud uute jalanõude otsimisega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen tõesti õnnelik oma 2 tüdrukuga. Alati on mahtunud jalatsid jalga vähemalt ühe aasta, tihti rohkem. Lapsed on samast soost ja piisava vanusevahega – st nooremale on tulnud osta mõni üksik jalatsipaar lisaks.
Ainus altminek oli siis, kui arvasin, et vanema tütre jalanumbriks jääbki 36-37 (püsis seal pikemat aega) ja ma ostsin vist täisarsenali jalatseid seda numbrit (ei võtnud enam midagi igaks juhuks kasvuvaruga). Siis järsku kasvas 38 peale ja oli vaja kõik uued jalanõud.
Õnneks on noorema tütre jalg just saavutanud sama mõõdu ja jalanõusi nüüd jätkub.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on poeg 12 aastat vana ja jalg on nr 45. See on siis reaalselt jalg ehk viimased jalanõud ostsime nr 46. Viimase aastaga on jalg kasvanud u 1,5 numbri võrra. Tal tavaliselt kasvab jalg eriti talveperioodil (oh seda rõõmu kui siiani on tulnud taaskord keset talve uued talvesaapad osta) ja ka nüüd suvel oli väiksem kasv. Ootan õudusega tulevat talve, sest juba praegu oli nahast sisejalanõude leidmine pea võimatu missioon.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on poeg 12 aastat vana ja jalg on nr 45. See on siis reaalselt jalg ehk viimased jalanõud ostsime nr 46. Viimase aastaga on jalg kasvanud u 1,5 numbri võrra. Tal tavaliselt kasvab jalg eriti talveperioodil (oh seda rõõmu kui siiani on tulnud taaskord keset talve uued talvesaapad osta) ja ka nüüd suvel oli väiksem kasv. Ootan õudusega tulevat talve, sest juba praegu oli nahast sisejalanõude leidmine pea võimatu missioon.

Soovin jõudu ja jaksu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 12:35; 05.10 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on poeg 12 aastat vana ja jalg on nr 45. See on siis reaalselt jalg ehk viimased jalanõud ostsime nr 46. Viimase aastaga on jalg kasvanud u 1,5 numbri võrra. Tal tavaliselt kasvab jalg eriti talveperioodil (oh seda rõõmu kui siiani on tulnud taaskord keset talve uued talvesaapad osta) ja ka nüüd suvel oli väiksem kasv. Ootan õudusega tulevat talve, sest juba praegu oli nahast sisejalanõude leidmine pea võimatu missioon.

Soovin samuti jõudu. Tundub, et sul sarnane nn. “otstest kasvama hakkav” poeg – kõigepealt jalalabad, siis käed-jalad jne 😀 Jalanumber ilmselt jääb enam vähem samaks aga järgmiseks hakkad vaeva nägema paraja pikkusega pükste leidmisega, mis üle puusa maha ei kuku.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 18:54; 05.10 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaksikud pojad. Jalanõudest ei taha kõnelda… 🙁

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovin samuti jõudu. Tundub, et sul sarnane nn. “otstest kasvama hakkav” poeg – kõigepealt jalalabad, siis käed-jalad jne ???? Jalanumber ilmselt jääb enam vähem samaks aga järgmiseks hakkad vaeva nägema paraja pikkusega pükste leidmisega, mis üle puusa maha ei kuku.

Jõudu tarvis! Ta on sel sügisel klassis ka kõige pikem oma 167 cm pikkusega. Ilmselt vanematesse, sest mina olin 12-aastaselt sama pikk kui täna (169 cm) ja ka mees kasvas mul väga kiiresti varases teismeeas suurema osa oma pikkusest täis. Mehel jalanumber 46, aga tundub, et poeg läheb mööda.
Aga püksid on tõesti taaskord kõik kukekaks jäänud ja see maha libisemise osa on ka väga õige, sest vaatamata suure söömispuhangu olemasolule, näeb ta välja nagu kõndiv kondikubu.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ma olen tõesti õnnelik oma 2 tüdrukuga. Alati on mahtunud jalatsid jalga vähemalt ühe aasta, tihti rohkem. Lapsed on samast soost ja piisava vanusevahega – st nooremale on tulnud osta mõni üksik jalatsipaar lisaks.

Ainus altminek oli siis, kui arvasin, et vanema tütre jalanumbriks jääbki 36-37 (püsis seal pikemat aega) ja ma ostsin vist täisarsenali jalatseid seda numbrit (ei võtnud enam midagi igaks juhuks kasvuvaruga). Siis järsku kasvas 38 peale ja oli vaja kõik uued jalanõud.

Õnneks on noorema tütre jalg just saavutanud sama mõõdu ja jalanõusi nüüd jätkub.

No tervislik see küll ei ole, et noorem laps kogu aeg äratrööbatud jalanõudega käib.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ringiga tagasi, sai eile siis poes käidud, häda ja viletsus ehk peaks ostma nüüd 42,5 -43. Laps on kitsa jalaga ning meeste jalatsid on suured! Saabaste valik oli ka olematu, no loodame, et lumi veel maha ei tule.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.10 17:36; 06.10 08:55; 07.10 20:53; 11.10 07:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen tõesti õnnelik oma 2 tüdrukuga. Alati on mahtunud jalatsid jalga vähemalt ühe aasta, tihti rohkem. Lapsed on samast soost ja piisava vanusevahega – st nooremale on tulnud osta mõni üksik jalatsipaar lisaks.

Ainus altminek oli siis, kui arvasin, et vanema tütre jalanumbriks jääbki 36-37 (püsis seal pikemat aega) ja ma ostsin vist täisarsenali jalatseid seda numbrit (ei võtnud enam midagi igaks juhuks kasvuvaruga). Siis järsku kasvas 38 peale ja oli vaja kõik uued jalanõud.

Õnneks on noorema tütre jalg just saavutanud sama mõõdu ja jalanõusi nüüd jätkub.

No tervislik see küll ei ole, et noorem laps kogu aeg äratrööbatud jalanõudega käib.

Kui jalg nii kiirelt kasvab, siis ei jõua keegi jalanõusid ära trööbata.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 10:06; 08.10 06:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ringiga tagasi, sai eile siis poes käidud, häda ja viletsus ehk peaks ostma nüüd 42,5 -43. Laps on kitsa jalaga ning meeste jalatsid on suured! Saabaste valik oli ka olematu, no loodame, et lumi veel maha ei tule.

Telli oma lapsele jalatseid mytoysist. Seal müüakse LASTE jalatseid kuni suuruseni 50. Näiteks Superfit teeb laste talvejalatseid suuruses 43 ja neid saab mytoysist tellida. Aga on ka odavamaid talvesaapaid, umbes 40-euroseid.

Siin suurus 43 link.

Muidugi on meeste kingad suured, sest laste jalad ongi kitsamad. Kui jalanumber on 43, siis ei aita ka see, et otsida naiste jalatseid, vaid peadki leidma lastele tehtud jalatsid. Eestis miskipärast niisugust asja ei tunnistata ja eks sa peadki leidma kohti, kust saad tellida.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 10:36; 11.10 13:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poiss on alles 5. Ja jalg kasvab mühisedes. Iga hooaeg(kevad, suvi, sügis, talv) ostan uued jalanõud. Seega 4x aastas.
Eelmine aasta november sai ostetud lapsele talvesaapad. Varuga. Ja need olid talle detsebri lõpuks juba väikesed!
Taas jälle poodi.
Suvega on lapse jalg 1.5 numbri võrra kasvanud.
Vend on 10 ja kannab 37. Väiksem 5.5 ja 32 nr.

Ma ausõna ei taha teada, mis teismeeas saama hakkab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Irw, mina sõnastaks teemaalgataja probleemi üles oma rikutuse tasemelt järgnevalt, poiss juba 12, kuid jalanumber ALLES 41 😀 Minu poisil oli 12 sünnipäeva paiku jalanumber 42 ja nüüd, 3-aastat hiljem 45. Hoian hinge kinni, et enam ei kasvaks, sest samas vaimus jätkates on 47-50 tulemas ja sellisele jalale jalatseid leida on oi kui raske. Ühesõnaga, teemaalgataja, pole hullu, sa pole üksi! Sinusuguseid ahastajaid on veel! Ega siis muud, kui taas poodi ja uusi ostma, muud ei jää üle.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres on kõige vanemal vennal (25a) jalanumber 46, keskmisel (20a) jalanumber 48 ja noorimal (13a) hetkel 45. Just kurtis, et suvel ostetud nr 44 tossud on täiesti väikesed. Kooli sisejalanõud saidki juba nr 45 ostetud…kahel suuremal õnneks jalg enam ammu ei kasva.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvasin, et meie 15sel on suur jalg, 43, aga siit lugedes selgub, et on veel arenguruumi 🙂
Kasvavad nad küll kiiresti,jalanõusid oleme ka meie liiga tihti pidanud ostma. Sobivate jalanõude leidmine on paras peavalu. Tulebki mingid talvejalanõud välja vaadata, ilmselt ka uued potased. Meil on 13 aastast vennat ootamas terve kastitäis praktiliselt kandmata jalanõusid. Loodetavasti saab tema neid kauem kanda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna kõige kiirem kasvamine on meie peres olnud 40-41 nr kandis, siis on nüüd mul 2 paari korralikke tosse + talvesaapad, kõik sünnivad ka naisterahval kanda (mul endal jalg 40).
Käisime ostsime tossud ära – 42,5. Isal on jalg 43-44, eks siis temal on lootust järgmistele jalanõudele 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.10 17:36; 06.10 08:55; 07.10 20:53; 11.10 07:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga iseenesest ongi see ju suht loogiline, et kui inimese jalg kasvab numbrilt u 20 numbrile 45, siis sinna mahub 25 suurusnumbrit ja niipalju paare erinevaid jalanõusid ongi kokkuvõttes vaja osta. Ja kui see kasvamine toimub ca 16 aasta jooksul, siis on selles perioodis 9 aastat, mil jalg kasvab 2 suurusnumbrit. Keeruline on jah see aeg, kui poistele on vaja meeste suuruses, aga kitsaid jalanõusid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 22:09; 15.10 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga iseenesest ongi see ju suht loogiline, et kui inimese jalg kasvab numbrilt u 20 numbrile 45, siis sinna mahub 25 suurusnumbrit ja niipalju paare erinevaid jalanõusid ongi kokkuvõttes vaja osta.

Meil on küll korraga samast numbrist rohkem kui üks paar. Praegu näiteks kasutusel- k/s saapad, tossud, sisejalatsid koolis, plätud, tennised.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 10:06; 08.10 06:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil 7-aastane poiss ja jalatsid on 36-37, lisaks on jalg lai ja eriti veel kõrge. Oeh… 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli vahepeal tunne, et peale poest väljumist on juba jalatsid väiksed… Algas see õudukas umbes 11-12 vanuses. Nüüd poiss 16 ja no ei tule lõppu. Kolm korda talve jooksul uued jalatsid vaja osta. Oleme 46,5 juures praegu. Kaks plikat ka veel ja üks neist juba alustab oma kasvumaratoni.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mul on küsimus, et kui on tegu kiiresti kasvava teismelisega ja ostate talle jalavarje, miks te mingit varu ei arvesta? Number liiga suurte tossudega saab ju ilusti käia. Pean silmas seda, et kui juba olete seisnud silmitsi faktiga, et lapse jalg on kole kiiresti kasvama hakanud, miks ostate uued jälle parajad.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes see parajad siis ostab? ostadki nii, et varbaots on tühi – aga see jalga kasvab nii kiiresti ja 3 numbrit suuremaid ju ei ostagi.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.10 17:36; 06.10 08:55; 07.10 20:53; 11.10 07:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mul on küsimus, et kui on tegu kiiresti kasvava teismelisega ja ostate talle jalavarje, miks te mingit varu ei arvesta? Number liiga suurte tossudega saab ju ilusti käia. Pean silmas seda, et kui juba olete seisnud silmitsi faktiga, et lapse jalg on kole kiiresti kasvama hakanud, miks ostate uued jälle parajad.

saad osta kuni number suurema, kaks numbrit suuremaga sa enam ei kõnni ega jookse. Proovi, pane endale kaks numbrit suuremad jalatsid jalga ja siis püüa nendega ringi liikuda. Number suurema jalatsiga võib samuti probleem olla. Käia saad, joosta ei saa. Käies võib ka probleeme olla, kui jalats on numbri võrra suurem. Logisevad jalas, hõõruvad.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 10:36; 11.10 13:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huh, sattusin huvitava teema peale, mul vist see kõik ees, kuigi loodan, et nii suureks ei kasva jalg 🙂
Poiss sai just 12a, jalg õnneks hetkel 38/39, pigem 39. Eile läks rattaga sõitma, pani soojad tossud jalga s.38(nendega käis varakevadel), küsisin, kas nagu väiksed ei ole 🙂 Vastas, et ei, mõnus on.
Siiamaani on jalg kasvanud vaikselt, saab ilusti käidud üks koolihooaeg kehalises samade tossudega. Eks näis, mis tulevik toob. Ise ta pole ka just lühike, 158cm.
Mul jalg 41 (olen 172 pikk) ja mehel 42/43 (minust paar cm pikem), ehk poisil ka veab 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Koolilaps Jälle jalatsid väiksed!