Esileht Väikelaps jälle köha/nohu

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: jälle köha/nohu

Postitas:

Mina ei mõista kuidas on võimalik koguaeg köha ja nohu külge saada:(
Alles asime poisi terveks ja nüüd jälle?
Millest see olla võib?
Väljas käime soojalt riided(kui tuppa tuleme on varbad ja käed soojad,selg ei higista,kui poes käime võtan lapsel kombe seljast,et palav ei hakkaks.
Kas käite köha ja nohuga väljas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, nohuga lausa käsib perearst õues käia, sest seal on puhas ja pisikutevaba õhk.

Samas poes jms küll ei käiks-sealt just neid haigustekitajaid juurde saabki.

Õues tähendab hoovis, metsas, mänguväljakul ja võimalikult väheste tatiste kaaslastega.

Nohu ega köha ei teki külmetumisest. Tegu on nakkustega.

Kui laps pidevalt põeb, on ta igasugu nakkustele vastuvõtlik.
seepärast pole oluline ainult terveks ravimine vaid kindlasti ka organismi turgutamine(st immuunsüsteemi stimuleerimine), et ta vastupidavamaks muutuks.

Mida te teete?

Punase päevakübara tabletid?
C-vitamiin?
Piimhappebakterite kuur?
Palju puu-ja köögivilju?
Küüslauku?
Mett?
Astelpajumarju?
Jõhvikaid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 14:41; 20.02 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

MIKS ON VÄIKELAPSED HAIGED
copy-paste kliinik.ee-st lastearst Heli Grünberg vastab seal sageli just nii kui keegi kurdab oma laste viirushaiguste üle

Eelkoolieas lapsel on nii hingamisteede kui ka seedetrakti limaskestal vähe kaitsekehi. Neid saab olema rohkem olema alles puberteedieaks. Seetõttu peetakse normaalseks, et eelkooliealine laps põeb hingamisteede viirusinfektsiooni 8-9 korda aastas ja kõhulahtisust 2 korda aastas. Selline sage põdemine on eriti lasteaialastel, sest alati on keegi nohus- köhas…tiheda kontakti korral on võimalus oma nohu-köha viirust ka teistele jagada. Niisugused nohud-köhad on 90%-l juhtudest viiruse poolt põhjustatud ja antibiootikum ei aita ega päästa.

Haiguste põhjustajaid on palju erinevadi, need on viirused ja bakterid, elusorganismid, mis hakkavad kehas paljunema. Nende elutegevuse jääkained kahjustavad inimese organismi ja keha hakkab seetõttu nendega võitlema, et neid hävitada. Tekivad haigusnähud.
Haigusetekitajaid on niisiis väga erinevaid ja osa neist pesitseb latentses olekus rahumeeli aastaid kas hingamisteedes või mujal, ilma, et levima hakkaks, sest inimese immuunsüsteem on tugev ega lase neil paljuneda. Ka osad alles organismi sattunud haigustekitajad ei pruugi hakata paljunema. Nad kas hävivad või püsivad latentsena. Haiguse puhkemist, st. pisikute paljunemist soodustavad mitu asja.
1. Immuunsüsteemi nõrgenemine.
2. Külmetus (madalam temperatuur inimkehas annab pisikutele parema kasvupinna)
3. Nakkustekitajate hulk. St. kui organismi satub korraga küllalt suur kogus haigustekitajat, siis ei pruugi organism suuta nende levikule piiri panna.

—————————-
Immuunsüsteemi tugevdamiseks täiskasvanule:
Kuidas vältida külmetushaigusi?

Jälgige, et toidus oleks piisavalt vitamiine ja mineraalaineid. Neid saate eelkõige puu- ja aedviljadest. Jooge iga päev klaas mahla, sööge õuna ja üheks söögikorraks vaid aedvilja. Kasulikud on kiivid, viinamarjad, paprika, lillkapsas ja tomatid.
Käige kord nädalas ujumas ja/või saunas. See karastab.
Lõpetage hommikune du¹¹ jaheda veega. Mõjub hästi vereringele.
Käige vähemalt pool tundi päevas värskes õhus. Seda ka halva ilmaga.
Pidev toasistumine muudab haigustele vastuvõtlikumaks.

Hoidke jalad alati soojad ja kuivad. Närvide kaudu viib jalgadest otsetee nina ja kurguni. Seepärast lõpeb jalgade külmetamine kergesti nohuga.

Ruumid ei tohi olla liiga soojad, õhk aga hoidke parajalt niiske. Muidu limaskestad kuivavad ja muutuvad haigustekitajatele vastuvõtlikumaks.

Rõivastuge mitmekihiliselt. Kui olete liiga paksult riides, siis higistate ruumis ja külmetate pärast väljas.

– Punase päevakübara tõmmis või imemistabletid. Sobib haiguste aastaajal väga hästi ka profülaktikaks. Aitab nii, et paljud nakkused ja viirused ei puhkegi ja väldib haigestumist.

– Kibuvitsa- või kadakamarjatee meega, mida tasub haiguste perioodil teha hommikul suur kannutäis ja see päeva jooksul ära juua.

-Immuunsüsteemi tugevdamiseks on väga hea ka Weleda laukapuu toonik.

– Astelpajumahl meega ja sidruniga.

-Küüslauk ja sibul, võib meega ka.

Immuunsüsteemi stimuleerimine

Nii tsink kui ka C-vitamiin soodustavad valgete vereliblede teket veres,
need on vajalikud haiguste vastu võitlemiseks. Tsink aitab ka
immuunsüsteemil toota nn. T-rakke valgete vereliblede põhitüüpi,
millel on immuunsüsteemis palju ülesandeid, nagu spetsiifiliste
antikehade äratundmine ja teiste immuunrakkude aktiveerimine ja
deaktiveerimine.

Tsink ja C-vitamiin on ühendatud Influ-Zinc imemistabletis, nii
imenduvad need ülemiste hingamisteede kaudu limaskesta.
—————
LAPSELE
Minu laps oli ka väga tihti haige esimesed 20 elukuud. Korjas üles absoluutselt kõik nohud ja köhad, viirused ja batsillused. Vähemalt korra kuus oli 1-2 nädalane nohu ja/või köha garanteeritud, vähemalt kord 2 kuu jooksul põeti mõnd palavikuga viirust kergemalt või raskemalt. Korra oli ka mädane keskkõrvapõletik. Oi, küll ma olin hädas tema immuunsuse tugevdamisega ja hästi on meeles see tunne, et \”jälle!\” kui hakkas järjekordne haigus tulema. Tasus meil kuskil külapeal või mõne arsti juures käia või mõnd tatist tegelast kasvõi eemalt näha, võis kindel olla, et paari päeva pärast läheb aga jälle lahti! Nüüd suve jooksul on olnud palavikuga 3 nohu, nagu hiljem selgus – seoses purihammaste tulekuga, septembris oli korra nakkuslik nohu ja köha (minu käest sai). Pärast seda on siiani rahulik olnud, kuigi on olnud mitmeid üritusi, kohtumisi tatiste inimestega, beebikool ja loovustuba ja ühel päeval käisime ka lasteaiarühmas natuke mängimas.

Igatahes praegu tundub mulle, et immuunsus on küll tugevamaks muutunud. Ma ei tea, mis täpselt aitas, sest tegin kõik, mis vähegi aidata võiks. Siin on nimekiri minu katsetustest (mitte kõik korraga muidugi – 2 aasta jooksul on see kogunenud!):

– homöopaatia (aitas alguses 2-ks kuuks, siis muudeti ravi ja kõik oli vanaviisi);

– tervislik toitumine – palju hautatud juurikaid, erinevad pudrud, supid, kitsepiim (korralik söömine lõpes ära veidi peale aastaseks saamist ja siiani elatakse vaid piimast, vorstist, küpsistest, frikadellidest ja armastusest);

– söögiisu halvenedes üritasin vitamiine sisse sööta, aga kuna need magusad olid, siis laps keeldus, samuti keeldus jädäavalt putrudest pärast seda kui üritasin teda petta, peites pulbrikshõõrutud vitamiinid söögi sisse;

– kui oli palavik, siis vältisin Paracetamoli küünla panemist ja lasin lapsel endal haigusega võidelda (kuskil 39 kraadini rahulikult, edasi jälgisin väga tähelepanelikult, aga ta on viimastel kordadel ise 1-2 päevaga sellest jagu saanud); olen lugenud, et viiruste raviks pole peale kõrge palaviku ravi olemas, palaviku ajal ei saa viirus edasi levida, organism õpib ise ennast kaitsma ja haigusega võitlema ja tekivad organismi tugevdavad immunoglobiinid;

– Mölleri kalaõli periooditi (ise nõudis);

– astelpajumahl;

– kuskil juunist-juulist alates Laminolakt (Venemaal väljatöötatud immuunsust tugevdav preparaat, kus on mitmed piimhappebakterid ja erinevad vitamiinid ja ravimtaimed); pärast sellega harjumist hakkas nõudma ka Acerola C-vitamiini; või ternespiimakapsleid, Aquasource omad,

– Benefloraga saad ka lapse immuunsust tugevdada- see on piimhappebakterite pulber, mida antakse ka imikutele, lahtist purki hoia külmkapis.

– suvel nõgeselehed toidu sees;

– septembri alguses nohuga punase päevakübara imemistabletid;või lymphozili terakesed (päevakübara preparaat, pisikesed terad mida võib närida- lutsutada, lastele meeldivad väga).

– septembri lõpus-oktoobri alguses üks kuur ternespiimakapsleid (Aquasourse) pärast lähedast kokkupuudet ühe raskelt hingava, köhiva ja nina all tilbendava rohelise tatiribaga kodanikuga;

– viimased pool aastat oleme iga päev õues keskmiselt 5 tundi sõltumata õhutemperatuurist (ainult vihmaga või lörtsi ja kõva tuulega mitte), ka öösel magame lahtise aknaga;

– kodus käib paljajalu, meelsamini üleni paljalt;

– dusi all käies laseme ka veidi jahedamat vett (karastamise mõttes).

Nii, võib-olla on veel midagi, hetkel ei tule enam meelde.

– Greibiseemne ekstrakt citrosept aitab ka organismi tugevdada, aga see on nii mõru, et titt arvatavasti seda sisse ei võta. küll saad seda aga sina võtta. HOIDUGE SUHKRUST! K6ige hullem asi immuunsüsteemi jaoks on rafineeritud suhkur, ja paljud toidud sisaldavad ka nn ‘varjatud suhkrut’
Ja vohmige küüslauku!
_________________________
Postitas: lasterikas |

Üldiselt areneb väikelaste immuusus erinevalt ja see kestab kuni kooli minekuni.Immuusussüsteemi iseloom on suurelt osalt ka kaasasündinud. Nii, et mõnel emmel pole midagi vaja teha ja lapsed terved, teine söödab lisaaineid ja karastab ja ikka pidevalt haiged.
Arvan, et tuleks lihtsalt vaadata vastavalt lapsele, kui ikka liiga tihti kipub haigestuma, oleks parem laps aastaks koju jätta ja siis uuesti proovida.

Haiguste külgehakkamine sõltub ikka lapse immuunsüsteemist. Kui see on nõrk, siis hakkabki iga käha-nohu külge. Alla 3aastasstega on muidugi see nakkuvus kuidagi suurem nii ehk naa, nende immunsüsteem pole nagunii nii tugev. Imuunsüsteemi arengu juurde kuulubki võitlemine erinevate haigusetekitajatega st, kui sa hoiad organismi (ma ei räägi ainult lastest) kogu aeg nö vati sees, siis kui nüüd immuunsüsteem saab korraga mingi pisikuga ‘kokku’, ongi kohe upakil ja inimene haige.
Loomulikult on see nö valulävi immuunsüsteemil igaühel erinev.

Vaatan oma lapse rühmaski, et on neid, kes jäävad kohe kergesti haigeks, iga asja korjaavd üles ja no ongi palavikuga maas, ja mõni on enamasti kohal, ei köhi ega pole tatine. Immuunsus ei saagi välja kujuneda, st tugevamaks minnagi, kui ravid lapse hoolega terveks ja siis viid heauskselt lasteaeda, kuid üllatuslikult ootab sind ees seal haiged lapsed, kes siis nakatavad su terveks saanud last uuesti. Laps haigestub kiiresti ja kergemini uuesti, sest organism pole veel jõudnud kosuda. Selleks peaks siis last hoidma tervena veel vähemalt nädal-kaks kodus, et laps tugevam oleks.
eks haigestuvadki need, kes pole haigustega varem nii tihti kokku puutunud ja organism pole harjunud.

Minu beebi hakkas põdema viirusi juba siis, kui oli 7-kuune, sest noh vanem laps käis siis lasteaias ja ikka tõi haigusi koju, ise mitte haigestudes.
Läks sõime, kui oli 2a3k ja on väga harva haige olnud, ainult mõned nohud-köhad. kui poleks varasemaid kokkupuuteid haigustega, siis ma usun, et oleks praegu väga tihti haige olnud.

_________________
Mul on 3 last, kes on väga terved külmetushaiguste koha pealt olnud. Teised alati imestavad, et mu lapsed terve aasta jooksul pole kordagi lasteaiast või koolist puudunud.
Minu arvamus on selline, et:
1. laps peab õues käima iga päev, iga ilmaga
2. laps peab saama vähemalt 1 kord päevas sooja sööki
3. laps (lasteaiaealine) peab magama iga päev lõunaund
4. lapsel peab olema rutiinne päevakava, st. enam-vähem iga päev ühel ajal ärgatakse, süüakse, magatakse lõunat, käiakse õues ja minnakse õhtul magama
5. ära karda paaniliselt haigeid inimesi. kui haigus tahab tulla, siis tuleb see nagunii, mingisugune paaniline haigustest hoidumine annab mu meelest hoopis vastupidise efekti. terve ja tugeva immuunsüsteemiga lapsel ei juhtu midagi, kui ta mängukaaslane lasteaias on nohune või köhane. Otse tuulerõuge koldesse vast ei hakkaks last viima, aga lausa hüsteeriasse ka ei langeks kui kuuleks, et tuulerõuged on liikvel.

Ärge oma lapsi üle ravige. Kui juhtubki, et laps jääb haigeks ja tal on palavik, siis alla 38 -st palavikku ei tohi hakata alla võtma või ravima. Selle vea teevad paljud vanemad, et hakkavad juba 37,5 -st palavikku alla võtma. Palavik ongi ju see, mis võitleb haiguse vastu ja kui ta ei saa oma võitlust korralikult lõpuni pidada, siis on kindel, et haigusevimm jääb organismi sisse ja lööb juba nädala-paari pärast jälle välja.
Ja jumala eest, ärge laske arstil liige kergekäeliselt antibiootikumi kuuri peale panna. See paneb organismile korraliku põntsu.
Ja stress on muidugi see, mis nõrgestab organismi. Igasugune stress muudab organismi haigustele vastuvõtlikuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 14:41; 20.02 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge viige lapsi poodi. Mul korjavad ka lapsed kõikvõimalikud köhad-nohud külge ja poode väldime nii palju kui võimalik. Seal on ju palju inimesi, õhk pisikuid täis. Täiskasvanud ju enamasti ei jää köhaga koju vaid käivad poes, tööl ja muudes avalikes kohtades ja muidugi levitavad pisikuid. Proovige oma elu nii korraldada, et keegi jääb lapsega poodi mineku ajaks koju. Ebamugav on aga haige lapsega kodus istuda ei ole ka mõnusam. Ja kui väga hädasti vaja minna, siis mina jätan oma lastele kindad kätte, sest poekärud, riiulid jms kõik ju pisikuid täis ja lastel käivad käed kiiresti suhu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti on rohkem süüdi nakkused, mis nohu köha tekitavad aga harvem ka tugevam külmetus-eriti väga tuulise, rõske ilmaga õues võib keha alajahtuda.
Mis parata, kuni 4-5 aastased on eriti õrnakesed:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Väikelaps jälle köha/nohu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.