Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jälle matemaatikast

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Jälle matemaatikast

Postitas:
Kägu

Olen see, kes tegi eelmise mata teema:)
Olen omadega nüüd niikaugel, et oskan lihtsustada avaldist:) Probleemiks kujunes uus asi. Lahendan võrrandit. Saan ilusti kas taandamata või taandatud ruutvõrrandi. Kirjutan ära üldkuju ja valemi. Alustan võrrandi lahendamist valemi järgi ja vastust kätte ei saa. See, mille ruutjuure all kokku arvutan, sellest saan negatiivse arvu ja negatiivsest arvust ruutjuurt võtta ei saa. Miks on see nii, et absoluutselt iga võrrand lõppeb mul selle koha peal? Mida ma ometigi valesti teen? Kas võib olla nii, et miinusmärk ruutjuure ees oleva arvu ees muudab märki juure all oleva arvu ees? Nii vist ikka ei tohiks olla, et saab valemit muuta niimoodi? Peaks ju ikka täpselt valemi järgi asi käima? Äkki siin liigub mõni matemaatikas tark olev inimene ja oskab mulle seletada, et milles võib probleem olla?:)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Jälle matemaatikast

Arv võrrandis, millel pole tundmatut – kui selle arvu ees on miinus(võrrandi normaalkujus viimane arv), siis muudab see ruutjuure all oleva valemi-miinuse plussiks, nii et juure alla tekib b(ruudus) + 4*a*c. Ütle ülesanne või nr või anna oma meil – ehk saan sind aidata 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Arv võrrandis, millel pole tundmatut – kui selle arvu ees on miinus(võrrandi normaalkujus viimane arv), siis muudab see ruutjuure all oleva valemi-miinuse plussiks, nii et juure alla tekib b(ruudus) + 4*a*c. Ütle ülesanne või nr või anna oma meil – ehk saan sind aidata :)[/tsitaat]

joo vähem…

teemaalgataja pane võrrand siia üles.
ja tglt saab negatiivsest arvust ruutjuurt võtta, aga seda muidugi siis kui oled oma haridusteel nii kaugele jõudnud, et tead mis on imaginaararv

Please wait...
Postitas:
annaliisakk

Kirjuta valem siia, nii on lihtsam. Kas eksamivihiku ostsid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Halloo, ta teeb 9. klassi matemaatikaülesandeid! Kui juure alla tuleb neg. arv, siis lahendid puuduvad, kui null, siis on kaks ühtivat lahendit. Kui pos. arv, siis kaks erinevat lahendit.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Valem on kogu aeg üks ja seesama, samamoodi üldkuju, milline peab võrrand välja nägema.

http://et.wikipedia.org/wiki/Ruutv%C3%B5rrand

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, ikka 9.klass 🙂 Võrrand on siis järgmine – 6×2(ruudus)+ 5x -3=0

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
annaliisakk

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jah, ikka 9.klass 🙂 Võrrand on siis järgmine – 6×2(ruudus)+ 5x -3=0[/tsitaat]
Kas algus on 6x+2xruudus?

Please wait...
Postitas:
evmv

6×2+5x-3=0
sqrt=ruutjuur
-5 (+-)sqrt(25+4*6*3) / 12= -5(+-)sqrt(97)/12

x1=(-5+sqrt(97))/12
x2=(-5-sqrt(97))/12

Midagi negatiivset küll juure alla ei tule ju.
Pakun, et kuskil on seal veel viga sees, ei usu ei juure alla peaks selline arv tulema. Mingi lihtsustamise viga on sees.

Please wait...
Postitas:
Kägu

x1= 5/12
x2=15/12=1 1/4 (1.25)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Anna parem algne võrrand, otsime lihtsustamise vea ka üles …

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jälle matemaatikast

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.