Esileht Ajaviite- ja muud jutud jälle mingi festival või laat…

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: jälle mingi festival või laat…

Postitas:
Kägu

Ärge nüüd materdage – tegu pole üldsegi mingi probleemiga vaid puhtalt ajaviiteteemaga…

…aga mind paneb muigama, et juba iga söödava ja mittesöödava asja kohta tehakse festival…hapukurgi, lamba, vahvli, sibula, … jne jne
Ega ma kõigil muidugi käinud pole aga nt grillfestil oli sel aastal 90% ulatuses tegelikult mingi grillimisega täiesti mitteseotud asjade ja toitude laat ja toit oli kallis ning kehv

No muidugi igasugustest “lihtsalt” laatadest ei maksa rääkidagi…. jälle hilpude ja tasside müüjad kohal, söövgiks rasvased kartulid ja grillvorstid.
Aga tundub, et rahvale meeldib ja publikut jätkub. Minu jaoks on need küll end täiesti ammendunud aga võib olla ma ei oska selliste ürituste võlu näha.

Miks käite seal?

+21
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust hakkavad inimesed ära unustama, mida mingi termin tähendab. Festival on perioodiliselt korraldatav pidulik ülevaatus või konkurss.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja laulupeo peakontsert Tartus oli nagu laat :)))

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käin tavaliselt maamessil, hansapäevadel ja Paunvere laadal, oma koduvalla mõisapäevadel ja sel aastal lähen kindlasti kala- ja sibulalaadale. Vanavara laadal olen ka käinud, nagu näitusel 🙂
Lihtsalt meeldib. Maitsen erinevaid asju, ostan kindlasti sõira ja kõvajuustusid, leiba, marineeritud kilu, väikeste tegijate veine ja vorste – kõike, mida ketipoodidest ei saa. Paunverest tulen alati mõne puu või põõsaga, Siimusti keraamika või sepisega. Igasugu toredat käsitööd tehakse, väikesed ömblusfirmad on kohal, sööd pirukat, jalutad ja vaatad, mida inimesed teha oskavad. Kontserdid, üritused lastele, võistlused, väljanäitused – miks mitte käia ja olla pool päevakest.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ärge nüüd materdage – tegu pole üldsegi mingi probleemiga vaid puhtalt ajaviiteteemaga…

…aga mind paneb muigama, et juba iga söödava ja mittesöödava asja kohta tehakse festival…hapukurgi, lamba, vahvli, sibula, … jne jne

Ega ma kõigil muidugi käinud pole aga nt grillfestil oli sel aastal 90% ulatuses tegelikult mingi grillimisega täiesti mitteseotud asjade ja toitude laat ja toit oli kallis ning kehv

No muidugi igasugustest “lihtsalt” laatadest ei maksa rääkidagi…. jälle hilpude ja tasside müüjad kohal, söövgiks rasvased kartulid ja grillvorstid.

Aga tundub, et rahvale meeldib ja publikut jätkub. Minu jaoks on need küll end täiesti ammendunud aga võib olla ma ei oska selliste ürituste võlu näha.

Miks käite seal?

Ei käi, aga ei tunne küll kuidagi end puudutatuna, et neid tehakse. Mind paneb rõõmustama inimeste ettevõtlikus. Mõtle kui vahva, ei vahi niisama, et äkki kukub miskit ise sülle, vaid asuvad orgniseerima ja tegutsema. Et asi õnnestub, tähendab, on ju neid kes osalevad. Ja oma tehtud asjad peavadki kallid olema, sest käsitöö on alati olnud väga kallis töö. Minul on valik. Ja ma olen valinud mittekäimise, aga rõõmustan küll kui näen, et inimesed organiseerivad. Ja püsivalt pildis on lõpuks need üritused ja tegijad, kes suudavad hinna hoida sellise, et endale sobib ja ostjale ka. Kui sulle keegi noa kõrile on pannud, et sa pead sinna minema ja kindlasti ostma, noo kutsu siis politsei, mida sa piinled. On sinu õigusi kuidagi rikutud, kui keegi korraldab hapukurgi festivali ? Kui on, miks sa kohtusse ei lähe ? Meie riigis on inimese õigused põhiseadusega tagatud. Ainult ise pead andma teada, et sinu õigused on rikutud, küll siis kohus need ka taastab, kui muudmoodi ei saa.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul pole midagi pidude, laatade ja festivalide vastu. Tore, et korraldatakse. Meil näiteks oli küla kohvikute päev. Väga armas, sai sisse jalutada erinevatesse taluhoovidesse ja maitsta erinevaid tooteid. Valik oli ka huvitav. Poe juures müüdi seda tavapärast poola nodi ka, aga see ei seganud kuidagi. Peipsi ääres on laatade ajal lahti igasugused huvitavad muuseumid ja kirikud. Päris põnev jalutuskäik, alati leiab ka midagi uut ja huvitavat ostmiseks. Aga üldiselt ma muidugi rahvarohkeid kohti ei armasta ja nendele festivalidele ei satu, aga nad ei sega mind kuidagi.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle väga meeldib et korraldatakse neid festivale ja messe. Ise küll ühelgi ei käi, aga hea et inimestel on mida teha ja majandusele ka veidi hoogu, igasugune äri on vajalik.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul täielik allergia laatade ja igasugu festivalide vastu. Miks? Sest need on nii kommertslikuks aetud kui vähegi saab. Kõik tahavad raha, osta osta osta. Lastega veel eriti julm käia. Iga paari minuti tagant lehvita jälle raha. Mul lapsi ka 4. Eelistaksin sellist lasteala kus on sissepääsu tasu.

+5
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa vist pole Eestist välja kordagi sattunud?
Inglismaal, Rootsis, Soomes jne “vanades riikides” sa saaksid ennast lausa pooleks muiata.
Kui inimestel pole parasjagu mingit kohalikku festivali nädalavahetuseks võtta või keegi ei viitsinud teha, siis riputatakse lihtsalt mingile küla heinaküünile silt külge, et meil on nüüd pidu, laat, teejoomine, kaardimäng jne jne ja et tulge kõik. Keegi ei hooli sellest, et see küün vaevu püsib püsti ja on kindlustatud paari vaia ja trossiga, et ümber ei kukuks.

Ja tulevadki, ajavad omavahel lolli juttu, võtavad napsu ja lähevad õhtul laiali.
Keegi müüb vana portselani, keegi kasutatud kampsunit ja keegi praeb väliletil praemuna peekoniga. Või mängib mingi bänd, kellest keegi pole kuulnudki.
Ühel on ka omatehtud veini pakkuda.
Jube, onju?

Aga mulle tundub, et see ongi neil juba sajandeid nii olnud. See on olnud nö. sotsiaalmeedia eelkäia.
Meil pole seda olnud, mistõttu ka see interneti sotsmeedia on eestlasele palju olulisem, kui naabri Maali käest küsida, et kas su lammas ikks sünnitas ja kas kõik kolm jäid ellu.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Käin tavaliselt maamessil, hansapäevadel ja Paunvere laadal, oma koduvalla mõisapäevadel ja sel aastal lähen kindlasti kala- ja sibulalaadale. Vanavara laadal olen ka käinud, nagu näitusel 🙂

Lihtsalt meeldib. Maitsen erinevaid asju, ostan kindlasti sõira ja kõvajuustusid, leiba, marineeritud kilu, väikeste tegijate veine ja vorste – kõike, mida ketipoodidest ei saa. Paunverest tulen alati mõne puu või põõsaga, Siimusti keraamika või sepisega. Igasugu toredat käsitööd tehakse, väikesed ömblusfirmad on kohal, sööd pirukat, jalutad ja vaatad, mida inimesed teha oskavad. Kontserdid, üritused lastele, võistlused, väljanäitused – miks mitte käia ja olla pool päevakest.

Nõus! Käin samuti maitsmas-proovimas-kaasa ostmas. Lille- ja taimelaadad on nr.1, edasi huvitavamad söödavad tooted. Üle(s)bušitud Eesti käsitöö (jo loomulikult Hiina nänn) jäävad ostmata. Kui rahulikult süveneda, siis kaines olekus ma ei tuleks selle pealegi, et 20€ eest osta kännulõike sisse põletatud meeme ja mõtteteri, kangeid-kõvu linaseid ürpe või “väega” ehteid. Aga inimesed rabavad!
Pool päeva päikese käes seisnud sinke-vorste ka ei soovi, Läti komme-küpsiseid…mkmm. Koduõlled, hoidised – võib proovida, kaasa ei osta.

Miks käin? No midagi teistmoodi kui tavaline supermarket. Seal kondamisega läheb ikka mitmed head tunnid, pärast põhjust kuskile mitte igapäevasesse kohta sööma-puhkama minna.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Meeldib – just toidu- ja käsitöölaadad. Millal veel ja kuidas näha Eesti tegijate asju, saada teadma uusi tegijaid ja neid ka toetada (ostes). Olgu see siis toidufestivalil kasvõi oma tegijate burger, laadal kellegi sokid või küüslaugupalmik, ostes Peipsi sibulat või käsitööleiba ja juuste ning kastmeid.

Liiga tihti ja palju pole hea, samas väiksemal laadal/festivalil on võimalik rohkem näha ja kohalikke toetada kui suures massis nt hauka või paunvere laadal, kuid tihti liikumine on takistatud. Aga muidu kiidan heaks! Ja tore, et on erinevates piirkondades, saavad vanemad ka välja ja laatadele (alati rahvast täis, vaatavad esinejaid, ostavad taimi jne) ehk kui olekski vaid paar laata aastas Pärnus ja Tartus(nt Hansalaat) jääksid paljud sellest ilma. Ning vastupidiselt erinevad toidufestivalid lähevad noortele väga peale. Ning suurematel üritustel on ka lastealad, kus batuudid ja loomad, ning on ka palju lastega peresid.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üle(s)bušitud Eesti käsitöö

Mida see tähendab? Midagi põõsastega seotut?

+20
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mõtle natuke!

0
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu pärast korraldagu ja käigu, minust jäävad need puutumatuks – kuna aprillist oktoobrini olen reede õhtust pühapäeva lõunani maakodus ning ei viitsi hakata sõitma teise eesti otsa laadale. Nagu nii tuleb ette nädalavahetusi, kus ma maale ei saa (sünnipäevad, laulupidu jne). Seega, kui keegi peaks talvel laata – siis palun väga. Samal põhjusel ei käi ka suveetendustel, kui need on nädalavahetusel.
Kui mul on valida kas pikutan võrkkiiges, loen ning rüüpan jahedat mullijooki või trügin laadal – siis valikut nagu ei olekski.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

bušitud Eesti käsitöö (jo loomulikult Hiina nänn) kaines olekus Pool päeva päikese käes seisnud hoidised – kondamisega

Mõtle natuke!

Ok, mõtleme siis.

Pakun, et reklaamiti kohalike poolt kaine peaga tehtud asja, aga tegelikult oli tegu L-Aafrika bušmanite jookis peaga praetud ja pool päeva päikese käes hoitud lambamunadega konservis.
Mis kondamise pealt on söödavad.

Midagitaolist.

+8
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina käiks meeleldi nendel sibula-, lamba- ja villafestivalidel, kui saaks, aga ma ei ela Eestis.

Seal pakutava toidu osas nõustun, aga seda ei pea ju sööma. Nii, nagu ei pea jõuluturul tingimata glögi jooma või vanalinnapäevade ajal suhkrus kõrvetatud mandleid sööma.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõtle natuke!

Ooo, ma mõtlen, ma mõtlen…kas siis ikkagi midagi põõsastega seonduvat või siis tõesti bušmanitega midagi pistmist (nagu siis keegi arvas) või siis hoopis US endise presidendiga midagi? Muud küll ei oska välja mõelda.

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sellele peaks küll kunagi minema, tundub huvitav link

+1
-1
Please wait...

Postitas:
talent

Mõtle natuke!

Ooo, ma mõtlen, ma mõtlen…kas siis ikkagi midagi põõsastega seonduvat või siis tõesti bušmanitega midagi pistmist (nagu siis keegi arvas) või siis hoopis US endise presidendiga midagi? Muud küll ei oska välja mõelda.

No äkki saad aru, et inimene on silmas pidanud pushimist ? Kindlasti said sest aru, a vaja nii “vaimukas” olla?

+5
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

No äkki saad aru, et inimene on silmas pidanud pushimist ? Kindlasti said sest aru, a vaja nii “vaimukas” olla?

No kõik said sellest ju kohe aru, sa “põmment”.

Kelelegi ei jõudnud lihtsalt kohale, miks ta oma lolli viga ära ei parandanud ja kukkus veel targutama ka, et “mõelge natuke”…???
Endal ilmselt inglise keele taust täiesti null, kui nii mööda selle ekspressiooni suudab kirja panna.

+7
-6
Please wait...

Postitas:
talent

Kelelegi ei jõudnud lihtsalt kohale, miks ta oma lolli viga ära ei parandanud ja kukkus veel targutama ka, et “mõelge natuke”…???
Endal ilmselt inglise keele taust täiesti null, kui nii mööda selle ekspressiooni suudab kirja panna.

Ja see “kelelegi” tuleb nüüd ütlema? 😁

Arvan, et kõigile teistele tuli kohale, sest nad suutsid teemas püsida. “Selele”, kel hambad sügelesid, muidugi mitte.

Mis puutub “inglise keele tausta”, siis “täiesti null” inimene poleks sellisestki sõnast kuulnud. Kasuta loogikat, põmm… Mis see veel pidi olema? Ma ei tunne teie klassi nalju, vabandust!

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Inimesi käin vaatamas. Ja esinejaid (sh ka neid, keda muidu kuulama ei läheks) Päris mitmekülgne on olnud.
Poola tränist on võimalik mööda vaadata.
Kogukonnad on eristuvad, nt Paldiskis hoopis teine elu kui Jänedal. Lastega pered on armsad, lava ees tantsivad vanapaarid on lahedad.
Ka kohalikud vaatamisväärsused oleme lisaks laadale üle vaadanud, ümbruskonnas matka teinud vmt.
Oleks aega, käiks rohkem.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kasuta loogikat, põmm… Mis see veel pidi olema?

talent, põmment.
Soov olla on sellel, kes pole…jne. Loogikaga sama teema. Ise soovitab, aga samas endal puudub.

No comments.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väldin igasuguseid laatasid, festivale. Kaubanduskeskustes korraldatavad festivalid on selleks, et inimesi sinna tõmmata. On kaubanduspindade üleküllus, iga keskus püüab ellu jääda ja klientide raha endale tõmmata.

Laadad. Esiteks sissepääs. Naeruväärne. Selleks, et saaksin tulla kraami ostma, pean veel maksma sissepääsu. Tänan, ei. Teiseks pakutav toit. Ammu on räägitud, et laatadel pakutav toidukraam on kõige kahtlasem. Kas vastab mingisugustelegi tervisekaitse nõuetele, on kahtlane. Riided ja ehted, mida müüakse. Nende kvaliteet on kohati nii naeruväärne, et paneb imestama, kes neid ostab. Ostetakse aliexpressist mingit nodi kokku ja müüakse käsitöö pähe 🙂

Edu, kes viitsib käia.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mingid küüslaugufestivalid mind ei tõmba, aga laadad meeldivad küll. Käisin viimati Vastseliina laadal. Sissepääs oli tasuta, meeldis lihtsalt see laadamelu, oli huvitavaid asju ja sai niisama midagi teha ja ilma nautida. AGA mingi viimase aja häiriv mood on tassida oma Poola kaltsud igale laadale kohale ja neid müüma kukkuda. Oleks siis üks putka, aga neid oli ikka 10+, kõik otsast otsani identseid odavaid riideid ja jalanõusid täis. Huvilisi nagu jagus aga mind jällegi häiris, ei ole nagu selline kaup mida igal laadal kuhjade viisi müütama peaks.

+3
0
Please wait...

Postitas:
talent

Kasuta loogikat, põmm… Mis see veel pidi olema?

talent, põmment.

Soov olla on sellel, kes pole…jne. Loogikaga sama teema. Ise soovitab, aga samas endal puudub.

No comments.

Aa, te teete klassiga veel siiamaani neid nimede-norimise-nalju? Me tegime ka 1.-2. klassis, noh, et Kala on tola ja Tamm on kamm jne. Jube naljakas oli!
Tänavanimedega samamoodi – elad Maasika tänaval? – sul on kogu aeg nägu maasikane!, elad Karu tänaval? – sul on karu voodi all! Ha-haaa!!

Päriselt oled täiskasvanu?
Ma tean, et Perekoolis pole mõistlik kasutajanimega esineda, sest osadel kägudel, kel argumendid otsas, keskenduvadki nime väänamisele ning minevikult, mida kunagi keegi on öelnud. Sealjuures on nad täiesti kindlad, et nad said kuidagi-midagi “ära panna”. 😁😁

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina käin tavaliselt bändide pärast (kui on selline laat, kus esineb keegi, kes mind huvitab) ja laste pärast, et neil seal need vahvad atraktsioonid, mis küll enamasti kallivõitu, aga eks ma lihtsalt valin, kuhu minna, tihti ei käi. Toiduvalik võiks vahel küll suurem olla ja järjekorrad väiksemad. Aga keegi, kes pahandas, et Kõik tahavad raha, osta osta osta, siis see ju laada mõte ongi ometi. Samamoodi võiks poes või turul pahandada, et mis müügijutt see siis olgu nüüd.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõtle natuke!

Muide, sellist sõna pole samuti eesti keeles olemas. Lähim vaste on pusima 😀
Miks peaks siin üldse kellelgi inglise keele taust olema? Üleüldse võiks keelt mitte solkida. Kirjuta siis kogu kommentaar inglise keeles kui teisiti ei saa aga toppida oma värdtuletisi vahele ei tee kedagi “inglise keele taustaga” või huvitavamaks inimeseks.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
talent

Mõtle natuke!

Muide, sellist sõna pole samuti eesti keeles olemas. Lähim vaste on pusima 😀

Miks peaks siin üldse kellelgi inglise keele taust olema? Üleüldse võiks keelt mitte solkida. Kirjuta siis kogu kommentaar inglise keeles kui teisiti ei saa aga toppida oma värdtuletisi vahele ei tee kedagi “inglise keele taustaga” või huvitavamaks inimeseks.

Sõna on tuletatud inglisekeelsest sõnast push , lükkama. Pushima ehk midagi lükkama, tagant sundima, üles upitama jne. Antud juhul, nagu ma aru saan, peeti silmas eestimaise käsitöö üle(s)upitamist.

Pusimine on veidi teine – minu jaoks tähendab see millegi mitte väga ladusat sujumist, näiteks pusis heegeldada, pusis võõrkeelt rääkida, pusis matrmaatika ülesande kallal.

Eesti keeles on palju laen- ja võõrsõnu. Väga kaunis on oma emakeelt puhtana hoida – olen sama meelt! Siiski tahame või mitte, aga eks släng ja kõnekeel karga ikka sisse. Usun, et ka sina kasutad teatud võõrkeelseid väljendeid (nt okei, davai, tsau jne).

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõna on tuletatud inglisekeelsest sõnast push , lükkama.

Tõeline talent on rääkinud.

Mitte keegi ei tulnud enne selle pealegi. Aga hea, et vähemalt üks tark inimene on perekoolis olemas, kes lollidele lõpuks asja ära seletab.

+4
-4
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud jälle mingi festival või laat…