Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jälle pärandvara teema

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Jälle pärandvara teema

Postitas:
Kägu

Kas keegi teab kohe peast öelda, et kui ma abielus olles müün oma isikliku pärandavara (pärisin selle enne abielu) ja saadud raha eest ostan kinnisvara, kas see on siis abikaasaga ühisomandis või mitte?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

abielu kestel soetatud kinnisvara on ûhisomandis, kui on tegemata varajaotuse leping.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

abielu kestel soetatud kinnisvara on ûhisomandis, kui on tegemata varajaotuse leping.

Lahusvara arvelt soetatud vara on lahusvara.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lahusvara arvelt soetatud vara on lahusvara.

Ja kuidas seda kindlaks teha, kas vara on soetatud säästude või pärandvara müügist saadud raha eest?

või peab nüüd juba mistahes summade puhul raha päritolu kirja panema?

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Käidud tee. Kui on ühisvara ja müüte oma pärandi teel saadud nt.maja ja ostate saadud raha eest uue, siis see on ühisvara.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käidud tee. Kui on ühisvara ja müüte oma pärandi teel saadud nt.maja ja ostate saadud raha eest uue, siis see on ühisvara.

Ei pruugi olla, kui on tõestatav, et maja on ostetud lahusvara arvelt. Teine teema on se,e kui tegemist on elukohaga, siis käsitatakse seda ühisvarana.

 

Üldiselt ma arvan, et TA annab liiga vähe infot ja üleüldse võib konkreetne situatsioon olla selline, et selllele ei olegi ühest vastust enne kohtuvaidlust. Siin on liiga palju nüansse, mis vastust muudaksid.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ühisvara.

Kuid perekonnaseadus ütleb  nii

§ 34.   Vara kasutamise hüvitamine
(2) Kui abikaasa kasutab oma lahusvara ühisvara huvides, võib ta nõuda, et selle väärtus hüvitatakse ühisvara arvel.

Saad nõuda hüvitist.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käidud tee. Kui on ühisvara ja müüte oma pärandi teel saadud nt.maja ja ostate saadud raha eest uue, siis see on ühisvara.

Ühisvara hulka ei kuulu kummagi abikaasa lahusvara, milleks on:
– isiklikud tarbeesemed,
– enne abiellumist kummagi abikaasa omandis olnud vara,
– abielu kestel tasuta käsutuse (nt kinke või pärimise) teel omandatud vara,
lahusvara arvel omandatud vara (nt suvila, mis on ostetud ühele abikaasale enne abielu kuulunud korteri müügist saadud raha eest).

https://www.just.ee/et/eesmargid-tegevused/praktilisi-nouandeid/abikaasade-varalised-oigused

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Käidud tee. Kui on ühisvara ja müüte oma pärandi teel saadud nt.maja ja ostate saadud raha eest uue, siis see on ühisvara.

Ühisvara hulka ei kuulu kummagi abikaasa lahusvara, milleks on:

– isiklikud tarbeesemed,

– enne abiellumist kummagi abikaasa omandis olnud vara,

– abielu kestel tasuta käsutuse (nt kinke või pärimise) teel omandatud vara,

lahusvara arvel omandatud vara (nt suvila, mis on ostetud ühele abikaasale enne abielu kuulunud korteri müügist saadud raha eest).

https://www.just.ee/et/eesmargid-tegevused/praktilisi-nouandeid/abikaasade-varalised-oigused

Ja nagu ma enne juba kirjutasin, erand on pere eluase, seda ei saa vabalt käsutada nagu lahusvara. Tolle käo ostetud maja ilmselt oligi eluase, muidu ei oleks tema “käidud tee” saanud lõppeda niisuguse tulemusega. Ehk siis endiselt on meil TAlt liiga vähe infot. (Ja PK keerulisemates teemades kehtib endiselt see, et õige info eest saad miinuseid.)

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tolle käo ostetud maja ilmselt oligi eluase, muidu ei oleks tema “käidud tee” saanud lõppeda niisuguse tulemusega.

Seda küll, et ühise eluasemega tehingu jaoks pead nõusolekut küsima, mis ei tähenda, et nõusoleku andjal sellele 50% omandiõigus oleks. Lahku minnes jäävad ikka tühjad pihud selle kinnisvara osas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu poolt pärandvara müügist saadud raha eest ostetav kinnisvara ei ole mõeldud ühiseks eluasemeks, ühine eluase on meil ammu olemas. Müüsin enne abielu päritud maad, ostan müügist saadud raha eest asemele maja koos suure krundiga, aga meie pere ei hakka seal alaliselt elama. Seega saan aru, et see ostetav lisakinnisvara jääb siiski suure tõenäosusega minu lahusvaraks, mitte ühisvaraks.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu poolt pärandvara müügist saadud raha eest ostetav kinnisvara ei ole mõeldud ühiseks eluasemeks, ühine eluase on meil ammu olemas. Müüsin enne abielu päritud maad, ostan asemele maja koos suure krundiga, aga meie pere ei hakka seal alaliselt elama. Seega saan aru, et see ostetav lisakinnisvara jääb siiski suure tõenäosusega minu lahusvaraks, mitte ühisvaraks.

Sel juhul pane raha päritolu vormi täitmisel kindlasti kirja, et tegemist on pärandvara müugist saadud vahenditega.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu poolt pärandvara müügist saadud raha eest ostetav kinnisvara ei ole mõeldud ühiseks eluasemeks, ühine eluase on meil ammu olemas. Müüsin enne abielu päritud maad, ostan asemele maja koos suure krundiga, aga meie pere ei hakka seal alaliselt elama. Seega saan aru, et see ostetav lisakinnisvara jääb siiski suure tõenäosusega minu lahusvaraks, mitte ühisvaraks.

Sel juhul pane raha päritolu vormi täitmisel kindlasti kirja, et tegemist on pärandvara müugist saadud vahenditega.

Aitäh. Hea soovitus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu poolt pärandvara müügist saadud raha eest ostetav kinnisvara ei ole mõeldud ühiseks eluasemeks, ühine eluase on meil ammu olemas. Müüsin enne abielu päritud maad, ostan asemele maja koos suure krundiga, aga meie pere ei hakka seal alaliselt elama. Seega saan aru, et see ostetav lisakinnisvara jääb siiski suure tõenäosusega minu lahusvaraks, mitte ühisvaraks.

Sel juhul pane raha päritolu vormi täitmisel kindlasti kirja, et tegemist on pärandvara müugist saadud vahenditega.

Aitäh. Hea soovitus.

Ja kui su uus vara on kasvõi 1000 eurot kallim, kui sa pärandvara müügist said, siis võib pahasoovlik teinepool sellest 1000 eurost (milline osa oleks siis ühisvara, sest se eületab pärandvara osa) sellise kräu üles tõsta, et uuri selle kohta ka.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma soovitan uurida notari käest võimalust sõlmida koos ostu-müügilepinguga samaaegselt ka abieluvaraleping, sest perekonnaseaduse § 27 lg 4 kohaselt võib abieluvaralepinguga tunnistada lahusvaraks üksikuid esemeid või teatavasse liiki kuuluvaid esemeid. Seega abieluvaralepinguga saategi määrata, et see konkreetne objekt on sinu lahusvara.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu poolt pärandvara müügist saadud raha eest ostetav kinnisvara ei ole mõeldud ühiseks eluasemeks, ühine eluase on meil ammu olemas. Müüsin enne abielu päritud maad, ostan asemele maja koos suure krundiga, aga meie pere ei hakka seal alaliselt elama. Seega saan aru, et see ostetav lisakinnisvara jääb siiski suure tõenäosusega minu lahusvaraks, mitte ühisvaraks.

Sel juhul pane raha päritolu vormi täitmisel kindlasti kirja, et tegemist on pärandvara müugist saadud vahenditega.

Aitäh. Hea soovitus.

Ja kui su uus vara on kasvõi 1000 eurot kallim, kui sa pärandvara müügist said, siis võib pahasoovlik teinepool sellest 1000 eurost (milline osa oleks siis ühisvara, sest se eületab pärandvara osa) sellise kräu üles tõsta, et uuri selle kohta ka.

Ei ole kallim, on pisut odavam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Abielu ajal soetatud vara on ühisvara, olenemata raha päritolust (pärandi müük).

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Abielu ajal soetatud vara on ühisvara, olenemata raha päritolust (pärandi müük).

Siia pannakse mustvalgel kirja justiitsministeeriumi info, et pärandi müügist saadud raha eest ostetud vara ei ole ühisvara ja keegi ajab ikka oma joru.

Aga kopeerime siis veelkord:

– abielu kestel tasuta käsutuse (nt kinke või pärimise) teel omandatud vara,
– lahusvara arvel omandatud vara (nt suvila, mis on ostetud ühele abikaasale enne abielu kuulunud korteri müügist saadud raha eest).

https://www.just.ee/et/eesmargid-tegevused/praktilisi-nouandeid/abikaasade-varalised-oigused

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jälle pärandvara teema