Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jälle peretoetustest

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Jälle peretoetustest

Postitas:

Siiani arvasin, et sain peretoetuste süsteemist aru, aga nüüd saadud otsuse põhjal on arvamus muutunud.
Kas juba tehtud otsus vaadatakse kunagi üle või on see lõplik või…
Küsimus tekkis sellest, et kasvatan 2 last, esimene sai detsembris 2 ja teine sündis veebruaris. Peretoetuse otsusel on lisaks lapsetoetustele (nendest saan aru) kirjas esimese lapse lapsehooldustasu kuni 2013 detsembri lõpuni- ma olen aru saanud, et kui hakkan vahepeal VH saama, siis seda ju enam ei maksta või?
Teise lapse lapsehooldustasu pole otsuses üldse kirjas, kuigi minu taotluses on see olemas.
Kas ma olen millestki valesti aru saanud või on selline otsus korrektne?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ei maksta vh ajal lapsehooldustasu ühegi lapse eest.

Ilmselt see otsus siiski vaadatakse üle. Kui teine laps sündis veebruaris ja praegu oled veel dekreedis, siis saad esimese lapse eest lapsehooldustasu. Kui vh algab, siis enam ei saa. Teise eest ei saa lapsehooldustasu minu teada enne vh lõppu. Lastetoetust peaks mõlema eest saama.

Mulle tundub, et otsus on hetkel korrektne. Va see, et lapsehooldustasu maksmine katkeb esimese lapse eest mõneks ajaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otss kajastab hetkeseisu. Kui muutuvad asjaolud, muutub ka otsus.

HETKEL on ju otsus täiesti korrektne: sul on 2 last, saad mõlema lapse eest lapsetoetust ning kuna sa EI SAA PRAEGU VH, saad I lapse lht. Kui sa EI TAOTLE VH, saad seda kuni detsember 2013(detsember 2013 on info st selle ajani reaalselt max on võimalik I lapse eest saada 38,35…kui sul ei algaks uus VH).

Samuti(kuigi taotlus on esitatud) EI SAA seal kajastuda II lapse lht, sest sellele sul praegu EI OLE ÕIGUST, II lapse lht algab pärast temaga VH lõppu.

Otsus VAADATAKSE ÜMBER juhul, kui algab VH.

Jah, kuni VH alguseni saad I lapse eest ka lapsehooldustasu.
Kui algab VH katkeb I lapse lht maksmine.
Kui lõpeb VH, saad I lapse lht 19,18 (makstakse 3-8a lapsele, kui peres on veel alla 3a lapsi)
ja II lapsele(alla 3a) lht 38,35

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jälle peretoetustest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.