Esileht Kodunurk Jälle põrandapesust

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Jälle põrandapesust

Postitas:

Kuidas teie oma põrandad puhtaks saate? Endal on tavaline nöörmopp ja need laiad mopid (ei teagi kuidas neid õigesti nimetatakse), aga eks see üks n.ö. pinnapealne pesu ole. Ega nendega ikka põrandaid põhjalikult puhtaks saa. Olen kaalunud juba pesevat tolmuimeja ostmist (või hoopis auruga) aga ei tea kui otstarbekas seegi. Hind on ka ju ikkagi korralik. Ja missugune pesuvahend on teie meelest hea? Eriti kui arvestada, et mul on kutsikas majas kes aeg-ajalt ka tuppa tirtsutab.
On kellegil mõni hea idee/vihje/kogemus nende pesevate või auruga puhastavate tolmuimejatega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis materjalist põrand?

Miks soovid desinfitseerida ja sügavpesu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.02 14:04; 01.02 14:28; 02.02 09:28; 06.02 14:00; 06.02 14:02; 06.02 14:56; 06.02 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põrand on peitsitud ja lakitud vineer.
Eks põhjalikumat pesu tahakski just seetõttu, et majas elab nii kutsikas,kes vahel oma hädad tuppa teeb, kui ka väike laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vineer kui liimitud puitmaterjal ja peitsitud=vett mittetaluv põrand.
Nöörmopp sobib vaid loikude kuivatamiseks, mitte põrandahoolduseks.

Plaatmopil on korralik väänaja?

St ainult niiske koristus(plaatmopp max kuivaks) on ok.

Hädakorral aurupuhastus.

Vesi ei tohi jääda põrandale! St kui jõuad põrandat puhastades tagaseinast ukseni peab põrand olema algusest juba kuiv. Kui vaatad 3-5 minuti pärast üle ukse, peab kõik olema kuiv.

Vahendeid igapäevaselt üldse ei soovita. Enamus neist nõuab (kui panna tõesti nii palju kui juhendis kirjas)pärast siis põranda loputamist st mitmekordne töö.
Paar tilka üldpuhastusvahendit (kas või Fairy) on vette ok.

Kutsikas tuleks õpetada käima kindlasse kohta pissile st plaatpõrandaga või mingi tehismaterjaliga(nn \”leum\”) esikusse, wc-sse, vannituppa, sinna pandud ajalehele näiteks.

Niiskus rikub muidu põranda, peits pole niiskuskindel kattekiht.

Muud loigud kiirelt kohe kuivatada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.02 14:04; 01.02 14:28; 02.02 09:28; 06.02 14:00; 06.02 14:02; 06.02 14:56; 06.02 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oi appi, minu meelest on see mopp üks jõledamaid lappe mis välja mõeldud. see ajab ju seda vastikut nööriprahti nö. ok, mina teen nii, tõmban tolmuimejaga põrandad ära, siis võtan kausiga tavalise vee, panen sinna ajaxit tilga ja siis pesengi vahel weteksiga käpuli maas liips laaps ruttu ja vahel ka vana hästi imava köögikäterätiga ja harja otsas wlwda plastharja, mille külge käib tegelikult ka selle harja lapp, aga toda ma ka ei kasuta sest see lapp ajab ka seda lõngaprahti mu meelest. ühesõnaga, põrand saab superpuhtaks. olen väga korraarmastaja ja minu moto on põrand on siis puhas, kui enam ei uju pesuvees ühtegi prahti ja valge sokk on terve päeva puhas jalas:-) vot siis on põrandad puhtad ja seda mu sokid ka on:-) pesen ikka kõige vanamoodsamalt ja siis tean, et põrand on puhas. sõbrad naeravad mind ikka, et mu kodus võiks võileiba maas süüa;-)ajax võtab ilusti põranda puhtaks. mulle meeldivad need, mida ei pea loputama, osasid peab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu Proff !
Äkki oleks Teil mulle ka mõni soovitus anda. Meil Azteka plaatpõrand, pese palju tahad aga ikka jäävad kõik jäljed näha, eriti kui päike paistab on tunne nagu poleks tükk aega pkeegi koristanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Marina1211 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kägu Proff !
Äkki oleks Teil mulle ka mõni soovitus anda. Meil Azteka plaatpõrand, pese palju tahad aga ikka jäävad kõik jäljed näha, eriti kui päike paistab on tunne nagu poleks tükk aega pkeegi koristanud. [/tsitaat]
Mina küll suvaline võhik, aga selle kirjelduse peale jääb mulje, et sa kas:
1) hõõrud mustust lihtsalt edasi-tagasi
2) kasutad liiga palju puhastusvahendit ja ei loputa
3) kasutad liiga palju vett ja ei kuivata

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need nöörmopid on ju õudsad!
Pole eluski aru saanud, kuidas nendega pesta saab. Mul endal küll pole kunagi sellist olnud, aga see on ju näha, et see ei puhasta.

Mul on Vileda taldmopp ja olen sellega superrahul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 22:18; 06.02 16:00; 06.02 17:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vineer kui liimitud puitmaterjal ja peitsitud=vett mittetaluv põrand.

[/tsitaat]

Põrand on ka lakitud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun, et asi on ikka plaadis ja et seda peaks kuidagi teistmoodi pesema. Eelmises majas oli ka plaatpõrand kuid selline läikivam ja tavalise wettex mopiga sai puhtaks. Nüüd aga uus põrand, plaat on selline helehall matt. Kui valgus peale ei paista, näeb välja puhas aga niikui päeva valgus tueb on näha, et plaat on kirju, igast jälgi täis ja seda kohe peale puhastamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plaatpõranda hooldus igapäevaselt on tolmu eemaldamine.

Millega siani koristad st milline mopp või lapp? Mis vahendit oled veele lisanud ja kui palju? Kas loputad ka? Kui märjalt koristad?

Sobib kas vaevu niiske plaatmopp või põrandarätik, mis ise peab olema PUHAS. Reeglina saab need puhtaks pesumasinas. Mikrokiudvahendeid hooldades e i tohi kasutada tavapesupulbreid, mis sisaldavad loputusainet/pehmendajat, see rikub puhastusomadused!

Soovitav vaid veega pesta mopid-lapid korralikult puhtaks. Jätta niiskeks ja siis koristada.
St põrandarätikuid peaks olema mitu, et jätkuks kogu koristuseks, vahepeal kraani all või ämbris neid tegelikult päris puhtaks ei saagi…ikka kipuvad jälgi jätma.

Kui vahendid on puhtad…

Usun ka, et kui oled siiani kasutanud mingit kemikaali vette, siis see on usinalt põrandale kleepunud ja selle jäägid tuleb sealt kätte saada st kordi vaid veega puhastada.

Kui pesuaine jäägid eemaldatud…

Kontrolli, et sa ei peseks liiga märja mopi/lapiga. Kui põrand jääb märg st jäävad mopijäljed, on liiga märg. Põrand peab mõne hetkega kuiv olema.

Kui kõik 3 tingimust täidetud aga tulemust pole, arutame edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.02 14:04; 01.02 14:28; 02.02 09:28; 06.02 14:00; 06.02 14:02; 06.02 14:56; 06.02 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hei , proff, kus sa töötad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]oi appi, minu meelest on see mopp üks jõledamaid lappe mis välja mõeldud. see ajab ju seda vastikut nööriprahti nö. ok, mina teen nii, tõmban tolmuimejaga põrandad ära, siis võtan kausiga tavalise vee, panen sinna ajaxit tilga ja siis pesengi vahel weteksiga käpuli maas liips laaps ruttu ja vahel ka vana hästi imava köögikäterätiga ja harja otsas wlwda plastharja, mille külge käib tegelikult ka selle harja lapp, aga toda ma ka ei kasuta sest see lapp ajab ka seda lõngaprahti mu meelest. ühesõnaga, põrand saab superpuhtaks. olen väga korraarmastaja ja minu moto on põrand on siis puhas, kui enam ei uju pesuvees ühtegi prahti ja valge sokk on terve päeva puhas jalas:-) vot siis on põrandad puhtad ja seda mu sokid ka on:-) pesen ikka kõige vanamoodsamalt ja siis tean, et põrand on puhas. sõbrad naeravad mind ikka, et mu kodus võiks võileiba maas süüa;-)ajax võtab ilusti põranda puhtaks. mulle meeldivad need, mida ei pea loputama, osasid peab.[/tsitaat]

No kuule, kui on ikka 200 ruutu pinda, siis käpuli põrandal jäädki seda küürima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul profile küsimus! Mul on paigaldatud bambusparkett. Ehitus just sai valmis ja võtsin katted pealt ära, et põrand üle pesta. Ja no nuta või naera, mingid imelikud jäljed ilmuvad kogu aeg põrandale – nagu liimijäljed või sedasi. Ostsin veel spetsiaalse puhastusvahendi Linconast, panen seda vette nagu õpetuses kirjas ja pesen taldmopiga. Kuivatan ka. Mida teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]oi appi, minu meelest on see mopp üks jõledamaid lappe mis välja mõeldud. see ajab ju seda vastikut nööriprahti nö. ok, mina teen nii, tõmban tolmuimejaga põrandad ära, siis võtan kausiga tavalise vee, panen sinna ajaxit tilga ja siis pesengi vahel weteksiga käpuli maas liips laaps ruttu ja vahel ka vana hästi imava köögikäterätiga ja harja otsas wlwda plastharja, mille külge käib tegelikult ka selle harja lapp, aga toda ma ka ei kasuta sest see lapp ajab ka seda lõngaprahti mu meelest. ühesõnaga, põrand saab superpuhtaks. olen väga korraarmastaja ja minu moto on põrand on siis puhas, kui enam ei uju pesuvees ühtegi prahti ja valge sokk on terve päeva puhas jalas:-) vot siis on põrandad puhtad ja seda mu sokid ka on:-) pesen ikka kõige vanamoodsamalt ja siis tean, et põrand on puhas. sõbrad naeravad mind ikka, et mu kodus võiks võileiba maas süüa;-)ajax võtab ilusti põranda puhtaks. mulle meeldivad need, mida ei pea loputama, osasid peab.[/tsitaat]

Teate, ma täna kohe proovisin seda nö. lapiga põrandal käpukil pesemist ja te ei kujuta ette, milline pärast põrandapesu vesi oli :S Muidu olen ka enda arvates üsna puhas inimene, põrandat pesen ülepäeviti taldmopiga ja vesi peaaegu puhas olnud ja nüüd oli täiesti must!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi mina olen ka juba niikaugele läinud, et olin käpuli põrandal :))
Aga…sain vist jälile mis minu põrandaga on Nimelt, magamistubades on parkett ja seal kasutan pesuvees mingit parketi pesuainet mis on aga selline rasvane. Plaadil seda küll ei kasuta aga…see aine on jäänud mopile ja olen seda siis koguaeg plaatpõrandale ka pannud. Igatahes vahetasin mopi ära, panin ämbrisse puhta vee ja mida ma näen…vesi hakkas vahutama, mõtlesin, et kuidas, ei lisanud ju midagi…siis aga taipasin, et ju see vahend on ämbrisse jäänud. Nüüd aga…olen põrandat oma 5 x küürinud aga palju paremaks ei ole läinud. Äkki on ideid kuidas nüüd seda rasvast vahendit valutumalt sealt eemaldada ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on Leifheiti taldmopp koos spetsämbriga.
U 3, 4 a tagasi mees ostis. Arvasin, et on hulluks läinud kui oli nõus vist u 600 eeku välja käima sellise asja eest. Aga peab tõdema, et peseb hästi.
Ja peab hästi vastu ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laminaadi puhastamiseks on mugav kasutada vaid veega niisutatud mikrokiust moppe või põrandalappe koos põrandakuivatajaga väheniiskelt või niiskelt.
Koristusainete kasutamisest jäävad laminaadile väga kergelt kihid. Kui soovite siiski ainet kasutada, siis olge äärmiselt tähelepanelik aine doseeringuga.
Laminaati kahjustab liigne vesi, seda nii lillepotist välja valgunud, kui liiga märjast koristusest – servad võivad üles punduda.
Kui põrand on väga must, siis tehke märjemaks vaid need kohad, kus on rohkem mustust või siis vajadusel kogu põrand. Oluline on märja meetodi järel põrand KUIVATADA. Kuivatamiseks on sobiv kasutada põrandakuivatajat, mikrokiust lappi või moppi. Kui pesete põrandat, siis vesi lahustab mustuse lahti, aga vee aurudes jäävad pinnale vees olnud mustuse osakesed, vees olnud Ca ja Mg osakesed jne. Põrandal näeme seda hallika kihina, millele jäävad jalaga tõmmates jäljed.
Põrandakuivatajat, millega saab vett kuivatada, pühkida ja koos lapiga pindu puhastada, tavapoodides ei müüda. Selle soetamiseks tasub läbi astuda mõnest professionaalseid koristustarvikuid müüvast ettevõttest.

Tervitades

Helge Alt

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.02 14:04; 01.02 14:28; 02.02 09:28; 06.02 14:00; 06.02 14:02; 06.02 14:56; 06.02 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Marina 1211-

mis on sinu mõistes parkett?

Puitparkett? Millega kaetud(õli või lakk) ja millist vahendit, palju ning miks kasutad?

Mis plaatidest on juttu? Kivi-, keraamiline- mõni muu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.02 14:04; 01.02 14:28; 02.02 09:28; 06.02 14:00; 06.02 14:02; 06.02 14:56; 06.02 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan Proff vastamast !

Parketiks on laminaat quick-step http://www.quick-step.com/europe/fi/fi/default.aspx ja
plaadid on keraamilised firmalt Azteca http://www.tilesandbathroomsonline.co.uk/Shop_By_Brand-AZTECA-AZTECA_ELEMENTS_Wall_and_Floor_Tiles/c194_661_724/p4043/Elements_G31_Sauco_Ceramic_Floor_Tile_31.6×31.6cm/product_info.html

Olen kasutanud mingit Henkeli, Der Generali, ja miks…sest üks tark sattus peale kui põrandat pesin palja veega ja ütles et ei tohi, et pean seda Generali kasutama ja siis järgmine veel targem ehk mina siis hakkasin ka seda soovitust jälgima :))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keraamilisele plaadile tee nüüd korralikult mõned korrad veega tugev pesu+kuivatamine/nühkimine.

Laminaati puhasta rahulikult niiskelt ja veega. Ei pea vahendit iga kord lisama st soovitan pigem mitte lisada. Ja kui, siis kogus vähemalt 3-5x väiksem kui soovitatud pudelil.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.02 14:04; 01.02 14:28; 02.02 09:28; 06.02 14:00; 06.02 14:02; 06.02 14:56; 06.02 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutan põranda pesemiseks niiskeid (vees märjaks tehtud ja korralikult väljaväänatud) lappe, mis kinnitan Vileda \”põrandakuivataja\” külge- http://supermart.ae/product_images/d/089/vileda_easy_fix_wiper__15966_zoom__23134_zoom.jpg

Suurema koristuse puhul pesen enne Vileda taldmopi+ väänamissüsteemiga ämbriga- http://www.vileda.de/upload/0004/1228/0903_Vileda_UltraMat_Flachwischer_mit_Eimer_180_x_163.jpg?1310653922 ja seejärel kuivatan nagu eelpool.

Üks hea teema põranda pesemises on ka siin:
http://www.perekool.ee/index.php?id=36995&class=forum_schnell&action=view_post&post=7777929

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Beginner 26 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina kasutan põranda pesemiseks niiskeid (vees märjaks tehtud ja korralikult väljaväänatud) lappe, mis kinnitan Vileda \”põrandakuivataja\” külge- http://supermart.ae/product_images/d/089/vileda_easy_fix_wiper__15966_zoom__23134_zoom.jpg

Suurema koristuse puhul pesen enne Vileda taldmopi+ väänamissüsteemiga ämbriga- http://www.vileda.de/upload/0004/1228/0903_Vileda_UltraMat_Flachwischer_mit_Eimer_180_x_163.jpg?1310653922 ja seejärel kuivatan nagu eelpool.

Üks hea teema põranda pesemises on ka siin:
http://www.perekool.ee/index.php?id=36995&class=forum_schnell&action=view_post&post=7777929
[/tsitaat]Kas see esimesel lingil toodud põrandakuivataja õigustab end? Ma mõtlen nii, et mingit lappi otsas pole.
Olen seda ammu vaadanud. Saunas on kahhel maas ja mõtlesin, et muretseks selle sinna vee kokku tõmbamiseks-põranda kuivatamiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 22:18; 06.02 16:00; 06.02 17:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Beginner 26 kirjutas:[/small]
Kas see esimesel lingil toodud põrandakuivataja õigustab end? Ma mõtlen nii, et mingit lappi otsas pole.
Olen seda ammu vaadanud. Saunas on kahhel maas ja mõtlesin, et muretseks selle sinna vee kokku tõmbamiseks-põranda kuivatamiseks.[/tsitaat]

Ma pigem eelistaks märga ruumi vee kokkutõmbamiseks päris kummise otsaga kuivatajat. See on noh, kuidas öelda, ¨vammi moodi materjalist ja krudiseb märjal pinnal nii et kananahk ihul 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Beginner 26 kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma pigem eelistaks märga ruumi vee kokkutõmbamiseks päris kummise otsaga kuivatajat. See on noh, kuidas öelda, ¨vammi moodi materjalist ja krudiseb märjal pinnal nii et kananahk ihul :D[/tsitaat]Krudin näiteks mind ei häiriks. Pigem huvitab see, kas tulemus on hea.
Või oleks parem selline kummi otsaga, nagu akna kuivatamisel kasutatakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 22:18; 06.02 16:00; 06.02 17:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtaks päris kuivatuskummi st kummist, mitte selle.

Kummiga on mul kogemus, sellega mitte.

Kumm harja otsas=nii niiske rätikuga põrandakoristus, kummiga liiva jm prahi kokkuühkimine (harja asemel) kui ka vee kokkupühkimine st 3 ühes kui põrandast rääkida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.02 14:04; 01.02 14:28; 02.02 09:28; 06.02 14:00; 06.02 14:02; 06.02 14:56; 06.02 19:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Kodunurk Jälle põrandapesust

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.