Esileht Kodunurk Jälle see prügi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Jälle see prügi

Postitas:
Kägu

Olmeprügi ja segapakend – kumba teie elamises rohkem tekib? Mulle siin pakutakse sunniviisiliselt prügivedu järgmiselt: olmeprügi kord 4 nädala järel 0,34 konteiner ja segapakend kord 3 kuu jooksul 0,14 konteiner. Olen nüüd mina loll või siiski keegi teine? Oleks vastupidi, ma saaks kõigest aru, aga hetkel küll ei saa. Minu elamises peamine prügi ongi pakend, mida ma üldse sinna olmeprügi hulka nii väga panen? Kuidas teil on? (Seni oleme pakendid ise 5 km kaugusele suurte konteinerisse vedanud, nüüd uus vedaja. Maal elame.)

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kindel, et pakendikonteineril selline skeem ainuvõimalik? Suuremat konteinerit v sagedasemat vedu ei saa?

Meil olmeprügi jaoks 240 l u 1x kuus, konteiner alati u pooltäis. Pakendid viiakse ära kilekotiga samuti 1x kuus, pakun, et kogus u sama, aga kott on tuubil täis või pean isegi lisakoti panema. Seega siis pakendeid tekib u 2x nii palju kui olmeprügi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See “sunniviisiliselt” peaks olema kõige harvem intervall kui see sinu põhielukoht (suvilatele jmt saab vabastusi küsida perioodiks kui sees ei ela).
Pakendit peaks saama vabalt kord kuus tellida. Olmeprügile on võimalik ju prügikasti suurust muuta (kahaneb ka hind). Nt 240 l asemel 120 l.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuulge, teisel teemal – millise psügi hulka lähevad tekid-padjad ja vanad riided, mida taaskasutusse enam anda ei kõlba? Topin olmeprügi hulka?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuulge, teisel teemal – millise psügi hulka lähevad tekid-padjad ja vanad riided, mida taaskasutusse enam anda ei kõlba? Topin olmeprügi hulka?

Põletad maja taga ära.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuulge, teisel teemal – millise psügi hulka lähevad tekid-padjad ja vanad riided, mida taaskasutusse enam anda ei kõlba? Topin olmeprügi hulka?

Viid tekstiilikonteinerisse loomulikult.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuulge, teisel teemal – millise psügi hulka lähevad tekid-padjad ja vanad riided, mida taaskasutusse enam anda ei kõlba? Topin olmeprügi hulka?

Viid tekstiilikonteinerisse loomulikult.

Vale vastus. Olmeprügisse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuulge, teisel teemal – millise psügi hulka lähevad tekid-padjad ja vanad riided, mida taaskasutusse enam anda ei kõlba? Topin olmeprügi hulka?

Jäätmejaam.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on 4-nädalase intervalliga 140l olmeprügi konteineri tühjendus ja 150l pakendikoti äravedu. Mõlemad saavad kolmveerandi ulatuses täis. Klaas läheb veel eraldi – seda tekib 80l konteineri jagu kuus. Mõnel kuul on pakendit rohkem, mõnel kuul jälle olmeprügi rohkem (sel kuul tuleb pakendit väga vähe, aga alustasin kevadise suurpuhastusega ja olmeprügi tekib rohkem).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on 4-nädalase intervalliga 140l olmeprügi konteineri tühjendus ja 150l pakendikoti äravedu. Mõlemad saavad kolmveerandi ulatuses täis. Klaas läheb veel eraldi – seda tekib 80l konteineri jagu kuus. Mõnel kuul on pakendit rohkem, mõnel kuul jälle olmeprügi rohkem (sel kuul tuleb pakendit väga vähe, aga alustasin kevadise suurpuhastusega ja olmeprügi tekib rohkem).

Kas sa toitud ainult purgisuppidest või kust see meeletu klaasi kogus sul tuleb? Mul on see kuu täpselt üks klaasist pudel prügisse läinud – tšillikaste sai otsa ja selle ühe pärast ei kavatse ma kindlasti kuhugi avaliku konteineri juurde matkata ja veel vähem soovin seda toas ladustada. Lendas olmesse nagu kõik muu. Pakendid ma oleks nõus eraldi panema, sest neid tekib tõesti palju, aga ühistu pole sellist konteinerit hankinud ja avalik ajab pidevalt üle ääre. Saaksin sealt oma kottidega sama targalt koju tagasi tulla, mul südametunnistus ei luba sinna kõrvale maha visata nagu nii mõnigi teeb.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuulge, teisel teemal – millise psügi hulka lähevad tekid-padjad ja vanad riided, mida taaskasutusse enam anda ei kõlba? Topin olmeprügi hulka?

Kodutute loomade varjupaika paku. Korralikud riided, jalatsid, mänguasjad lähevad riiete konteinerisse. H&M võtab ka vanu riideid vastu.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuulge, teisel teemal – millise psügi hulka lähevad tekid-padjad ja vanad riided, mida taaskasutusse enam anda ei kõlba? Topin olmeprügi hulka?

Kodutute loomade varjupaika paku. Korralikud riided, jalatsid, mänguasjad lähevad riiete konteinerisse. H&M võtab ka vanu riideid vastu.

Inimene kirjutas, et taaskasutusse enam riided ei kõlba, sa räägid ikka riidekonteinerist…

Mul on mitu suurt koerapesa, mis vaja prügisse panna, aga mu oma konteinerisse ära ei mahu. Lisaks 2 madratsit. Linnas pole küll ühtki sellist konteinerit, kuhu need sobiksid. Ilmselt tulebki jäätmejaama viia, küllap nemad teavad, kuhu paigutavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuulge, teisel teemal – millise psügi hulka lähevad tekid-padjad ja vanad riided, mida taaskasutusse enam anda ei kõlba? Topin olmeprügi hulka?

Jätmejaama loomulikult.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil eraldi pakendikonteinerit ei ole, niiet kõik pakendid lähevad olmesse. Ei viitsi kuhugi oma prügiga jalutada. Prügifirma tõi tagastamatu klaasi jaoks tasuta eraldi konteineri, kuhu lähevad kõik pudelid ja purgid.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa toitud ainult purgisuppidest või kust see meeletu klaasi kogus sul tuleb? Mul on see kuu täpselt üks klaasist pudel prügisse läinud…

Aga see kägu pole ju sina!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa toitud ainult purgisuppidest või kust see meeletu klaasi kogus sul tuleb? Mul on see kuu täpselt üks klaasist pudel prügisse läinud…

Aga see kägu pole ju sina!

Jah, sest ma teen ise süüa, mitte ei soojenda purgist mingit toidulaadset asja.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie neljaliikmelisel perel tekib pakendit rohkem kui olmeprügi. Sorteerime ka bio ja klaasi eraldi, ühistu on pannud konteinerid. Olmesse lähevadki pmst ainult katkised riided, mänguasjad, majapidamistarvikud jms. Kõik muu on pakend, paber või klaas. Klaasi ei teki kusjuures ainult purgisuppidest, sinna alla lähevad ka lõhnapudelid, beebitoidu purgid, veinipudelid, maitseainete pudelikesed, pestopurgid jms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Klaasi ei teki kusjuures ainult purgisuppidest, sinna alla lähevad ka lõhnapudelid, beebitoidu purgid, veinipudelid, maitseainete pudelikesed, pestopurgid jms.

Meie klaasitaarasse läheb lisaks eelmainitutele ka päris palju oma tehtud või kingitud hoidiste purke ja pudeleid. Samuti ostame väiketootjatelt mahlasid, kastmeid ja vürtsmoose, ise neid pudeleid ja purke enam ei kasuta. Saunaõlled ostab mees ka enamasti klaaspudelites. Purgisuppe teeme ka vahel, mõned on väga head. Salvesti hapu- ja mulgikapsad meeldivad samuti, nii mõnedki marineeritud kurgid ja kõrvitsad ja grillsalatid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Klaasi ei teki kusjuures ainult purgisuppidest, sinna alla lähevad ka lõhnapudelid, beebitoidu purgid, veinipudelid, maitseainete pudelikesed, pestopurgid jms.

Meie klaasitaarasse läheb lisaks eelmainitutele ka päris palju oma tehtud või kingitud hoidiste purke ja pudeleid. Samuti ostame väiketootjatelt mahlasid, kastmeid ja vürtsmoose, ise neid pudeleid ja purke enam ei kasuta. Saunaõlled ostab mees ka enamasti klaaspudelites. Purgisuppe teeme ka vahel, mõned on väga head. Salvesti hapu- ja mulgikapsad meeldivad samuti, nii mõnedki marineeritud kurgid ja kõrvitsad ja grillsalatid.

aga miks te neid purke ei taaskasuta?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie klaasitaarasse läheb lisaks eelmainitutele ka päris palju oma tehtud või kingitud hoidiste purke ja pudeleid. Samuti ostame väiketootjatelt mahlasid, kastmeid ja vürtsmoose, ise neid pudeleid ja purke enam ei kasuta. Saunaõlled ostab mees ka enamasti klaaspudelites. Purgisuppe teeme ka vahel, mõned on väga head. Salvesti hapu- ja mulgikapsad meeldivad samuti, nii mõnedki marineeritud kurgid ja kõrvitsad ja grillsalatid.

aga miks te neid purke ei taaskasuta?

Oot, mida sa nüüd küsid? Aastas on 52 nädalat. Teen igal aastal sisse erinevaid saadusi ca 100 – 120 purki. Erineva mahuga. Palju väikeseid, 0,2-liitriseid. Moose, marmelaade, mahlu, kurke, salateid. Kõige rohkem seeni. Igal nädalal  kulub ära meile vajalik kogus. Kui ostan midagi juurde, siis pole mul neid purke ju rohkem vaja. Jah, ka oma purgid lähevad vahel katki, siis hoiangi mõne ostetu alles ja kasutan.  Kui panen oma aiasaadusi või metsast korjatut purki, ega me siis tavalisest kogusest ikka rohkem ei söö ega  hoiusta. Ei saa ju aastaid järjest üha rohkem taarat koguda ja üha rohkem hoiustada ja taaskasutada. Ikka nii palju, kui vaid vaja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tuleb pakendeid 3x rohkem kui olmeprügi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga miks te neid purke ei taaskasuta?

Iga purki/pudelit, mida juurde ostetakse, ei ole ju vaja säilitada ja taaskasutada oma tarbeks. Klaasikonteineri sisu ju taaskasutatakse. Kui ka ostad kuus vaid ühe kastme ja salati ja õlle, mida sellest taarast siis ikka koguda? 10 aasta jooksul saad kokku suure koguse, mis teed nendega? Endal pole ju vaja iga aastaga suurenevat kogust (tõsi, noortel peredel ilmselt tasub midagi alles hoida, kui on koht olemas).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Rääkisin eile teenusepakkujaga ja selgus, et intervalli muuta nii, et see vastupidine oleks – pakend 4 nädala tagant ja olmeprügi kord kolme kuu peale, muuta ei saa. Uut konteinerit pakendi jaoks ostma ei pea, saab kasutada ka kilekotti. Ehk siis eesmärk pole mitte probleemi lahendada – sest pakendit vahepeal vean ma ikka 5 km kaugusele, kuna seda tuleb nii palju, et 3 kuud see oodata ei saa, nüüd peaks ma veel jälgima, milla see 3 kuud täis saab ja sõidab auto minu 150 l prahikoti järele. No absurd! Takkapihta on mul pisike kruusatee, kuhu ma aiakäruga oma raha eest kruusa täiteks vean, nüüd siis sõtkub seda ühe raske veoki asemel 2. Teine siis 150 l kilekoti järgi tulles.. Nagu pistku sinna samusesse oma roheline mõtlemine! Kõik mu pakend hakkab edaspidi minema olmeprügisse.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Rääkisin eile teenusepakkujaga ja selgus, et intervalli muuta nii, et see vastupidine oleks – pakend 4 nädala tagant ja olmeprügi kord kolme kuu peale, muuta ei saa. Uut konteinerit pakendi jaoks ostma ei pea, saab kasutada ka kilekotti. Ehk siis eesmärk pole mitte probleemi lahendada – sest pakendit vahepeal vean ma ikka 5 km kaugusele, kuna seda tuleb nii palju, et 3 kuud see oodata ei saa, nüüd peaks ma veel jälgima, milla see 3 kuud täis saab ja sõidab auto minu 150 l prahikoti järele. No absurd! Takkapihta on mul pisike kruusatee, kuhu ma aiakäruga oma raha eest kruusa täiteks vean, nüüd siis sõtkub seda ühe raske veoki asemel 2. Teine siis 150 l kilekoti järgi tulles.. Nagu pistku sinna samusesse oma roheline mõtlemine! Kõik mu pakend hakkab edaspidi minema olmeprügisse.

olmet tõesti ei saa 3 kuud koguda, aga pakendiringig on tavaliselt iga kuu. oled sa kindel, et ei saa mõlemat 1x kuus? kui sa küsisid,e t kas vastupidi ei saa, siis oligi vastus, et ei saa. tõenäoliselt 1x kuus mõlemat saaks, ehk sa ei pea 3 kuud pakendit koguma.

ise meeles ei pea pidama, prügifirmad, vähemalt suuremad, saadavad paar päeva varem alati meilile teavituse. prügifirmal pole midagi selle vastu, kui sa selleks päevaks prügikonteineri või pakendikoti selle pisikese tee otsa tood, mitte ei pea prügiauto seal kitsal teel manööverdama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuulge, teisel teemal – millise psügi hulka lähevad tekid-padjad ja vanad riided, mida taaskasutusse enam anda ei kõlba? Topin olmeprügi hulka?

tõmba endale sorteerimise äpp (küpsiste jutust keri allapoole), teeb elu lihtsamaks  https://ragnsells.ee/kuukiri/uus-sorteerimise-app/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Rääkisin eile teenusepakkujaga ja selgus, et intervalli muuta nii, et see vastupidine oleks – pakend 4 nädala tagant ja olmeprügi kord kolme kuu peale, muuta ei saa. Uut konteinerit pakendi jaoks ostma ei pea, saab kasutada ka kilekotti. Ehk siis eesmärk pole mitte probleemi lahendada – sest pakendit vahepeal vean ma ikka 5 km kaugusele, kuna seda tuleb nii palju, et 3 kuud see oodata ei saa, nüüd peaks ma veel jälgima, milla see 3 kuud täis saab ja sõidab auto minu 150 l prahikoti järele. No absurd! Takkapihta on mul pisike kruusatee, kuhu ma aiakäruga oma raha eest kruusa täiteks vean, nüüd siis sõtkub seda ühe raske veoki asemel 2. Teine siis 150 l kilekoti järgi tulles.. Nagu pistku sinna samusesse oma roheline mõtlemine! Kõik mu pakend hakkab edaspidi minema olmeprügisse.

Pakendit võib rohkem kui ühe koti panna – kasvõi 5, aga tõesti – ennast ka häiris see, et pakendit tekib rohkem ja siis vaja seda kusagil kuu aega ladustada ja hoida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on 240l olmeprügi konteineri tühjendus 14p järel, aga reaalselt saab selle ajaga täis vaid pool konteinerit.

Olen see “patune”, kes biojäätmeid veel ei sorteeri, sest kohapeal kompostida ei taha ning prügiveoteenus on selleks absurdselt kallis. St konteineri rent ja vedu on norm hinnaga, aga sellele lisaks on kohustuslik maksta igakordselt vooderduskoti vahetamise eest, mis on 4x kallim kui ise seda kotti vahetada. Aru ma ei saa, miks seda ise teha ei või. Nii tuleb biojäätmete äravedu kuus kallim kui olmeprügi vedu, mis on täiesti äraspidine loogika. Kui ma selle teema lahendatud saan, pole mingit mõtet olmeprügi enam 2x kuus tühjendada.

Pakenditele kasutame 150l pakendikoti teenust ja kuuga aaan täis tavaliselt 1, vahel ka 2 kotti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olmet tõesti ei saa 3 kuud koguda

miks ei saa? mis sinna olmeprügisse koguneb, mis ei saa vedu oodata? katkiste tossudega juhtub midagi hullu, kui need kaks kuud konteineris ootavad? või mõranenud pesukausiga?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On vist selge, et see 4 nädala tagant peale sunnitud olmeprügi vedu on enamuse jaoks põhjendamatu, suurem osa meist ei saa selle ajaga oma kaste täis, olgu need siis kui väiksed tahes. (Ma räägin sellest, kui prügi sorteerida ja pakend ja kompost eraldi läheb.)

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olmet tõesti ei saa 3 kuud koguda

miks ei saa? mis sinna olmeprügisse koguneb, mis ei saa vedu oodata? katkiste tossudega juhtub midagi hullu, kui need kaks kuud konteineris ootavad? või mõranenud pesukausiga?

ehk kunagi, kui kõik inimesed hakkavad biod eraldi koguma, saab ka olmevedu hakata tegema mitme kuu järel. praegu paraku väga paljud, sh paljud need metsatalude elanikud, kus väidetavalt kõike kompostivad, visatakse olmekasti ka toidujääke ja seal on eelkõige soojal ajal meeletu hais ja vaglad jms juba kuu ajaga. seni, kuni seda sorteerimist kõik ei tee, peavad ka korralikud sorteerijad korra kuus oma olmeprügi loovutama.

kellel prügi vähe tekib, saab vähemalt osades firmades selle ära anda ka kilekotiga, ei pea konteiner olema

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Kodunurk Jälle see prügi