Esileht Väikelaps jälle see väikese palaviku teema

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: jälle see väikese palaviku teema

Postitas:

Olen siit lugenud üsna mitme ema muret, et laps pealtnäha täiesti terve, aga pidevalt püsib väike palavik 37.1-37.4.
Minul oma 1.5 aastase lapsega sama mure, nov lõpus põdes ägedat kurgupõletikku, olime haiglas, avastati ka hemofiluse bakter. Saime AB ravi ja laps sai terveks, aga see väike palavik püsib siiani, varsti siis juba 2 kuud. Perearst on teinud 2 korda vereanalüüsi ja andis saatekirja LOR-i juurde, kes võttis uuesti ninaneelust bakterikülvi. Kõik need proovid on korras olnud, nii veri kui see ninaproov. Perearst ütleb, et ärge kraadige ja pole lapsel häda midagi, minu mure aga lapse pärast püsib, sest temperatuur on ikka ju kõrgem. Mis uuringuid teie lastele veel sama murega on tehtud? Ausalt, mulle on juba vastumeelne sellele perearstile jälle helistada, sest ta vaatab mind vist juba nagu hullu, kes oma last pidevalt kraadib…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 14:59; 16.01 19:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tead, tõesti, ära kraadi. või siis tee nii nagu minu perearst soovitas – kraadi hommikul otsekohe peale ärkamist nii, et laps pole püstigi saanud. või päevasel/õhtusel ajal niimoodi, et laps enne kraadimist lamab pool tundi rahulikult paigal. kui siis palavikku pole, pole lapsel ka midagi häda. lapsed rähklevad end soojaks, samuti on laste ainevahetus kiirem kui täiskasvanul ja kergelt kõrgem kehatemperatuur ei tähenda seetõttu alati haigust. kui muud nähud puuduvad, analüüsid on korras ja laps tunneb end hästi, siis ära muretse ja ära kraadi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga varem oli milline temperatuur lapsel?
Mul neljast lapsest kahel on kuni 5a vanuseni olnud normaalne kehatempr. 37,2-37,4. Ühel lastest oli normaalne 36,0 ja vaid ühel neljast siis tavaline 36,6.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega varasemat temperatuuri otseselt kommenteerida ei oska, sest ma ei kraadinud teda, kui ta terve oli. Aga nüüd peale haigust jäin kraadima ja kuna üle 37 pidevalt, siis mu hing lihtsalt ei anna rahu…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 14:59; 16.01 19:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead kallis teemaalgataja, meie 1.6 kuusel tütrel on ka pidevalt temperatuus 37,0 -37,4. Aga meil on ka elamine soe. Nohu, köha – ei miskit häda, mida silmaga näha saaks.
AGA… tuleb meelde kunagine haiguslugu küll. Siis oli temp. veidi kõrgem kui 37,4. Lapsel pealtnäha kõik ok aga oli küll virilam kui muidu. Ka piss haises. Proovid olid kõik korras. Vereproov, pissikülv. Kuna ütlesin arstile, et piss haiseb, siis kirjutati meile AB. Ja see aitas. Pissihais kadus, laps heas tujus ja temp. oli taas meie nö. normaalne kuni 37,4.
Tahan seda öelda, et võid lasta uurida lapse uriini, uuri kasvõi ise lapse uriini(st. kas haiseb v.mitte). Võib-olla lõi nt. tüsistusena kuskile mujale.

Loodan, et ei ole midagi hullu.

Olge tublid!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka sama jama. Lõpuks öeldi, et lapsel võib jääda veidi kõrgem kehatemperatuur pärast haigust (nagu sinu lapsel oli), kuna keha termoregulatsioon on veidi paigast ära. Sellest pole midagi, võimalik, et aja jooksul, või ka pärast järgmist haigust, läheb tagasi. Minu laps oli viimati palavikuga haige oktoobris.

öeldi ka, et väikelastel võib olla kehatemperatuur alla 37,5, kui muid kaebusi pole, siis pole vaja muretseda. Loobusin ka kraadimast, laps rõõmus ja roosa, sööb, joob,mängib. Kui ta on mu süles, siis tunnen, et ta on soojem, kui teine laps. Arvan, et tal siiani väike 37+.

Muret mõistan, käisin ka igasugu arstide juures, keegi midagi ei leidnud. Ju siis lihtsalt võibki nii olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps jälle see väikese palaviku teema

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.