Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jälle see Venemaa

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 93 )

Teema: Jälle see Venemaa

Postitas:
Mirrukene

https://maailm.postimees.ee/7550045/venemaa-simuleerib-raketirunnakuid-eesti-vastu#_ga=2.254821768.1841307398.1655733813-1827374623.1626895527

Sain paar kuud Venemaast mõtted eemale. Lootsingi, et ehk ikka ei ole talle Balti riike seekord vaja. Aga nagu näha siis see plaan tal ikka on. Oleks nõme pea liiva alla panna ja mitte muretseda. Ma ei teagi mida teha. Ilmselt loetud päevade või nädalate küsimus millal Venemaa siia tuleb. 🙁

+8
-28
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
cyanide

Muretsemine ei muuda ju midagi, milleks ennast närvi ajada? Ja ei ole see Venemaa nii võimekas miskit, suurushulluse käes vaevlevad seal, 10 päevaga pidid Ukraina võtma – jajah, neljas kuu sama jama läheb. Et ei tule nad kuhugi, tühikarata ja lärmata ju ikka võib. Seega vähem uudiseid ja rohkem rõõmu igast heast päevast, mil on rahu ja raketid ei lenda, ütleks ma.

+21
-5
Please wait...

Postitas:
Tervist

https://maailm.postimees.ee/7550045/venemaa-simuleerib-raketirunnakuid-eesti-vastu#_ga=2.254821768.1841307398.1655733813-1827374623.1626895527

Sain paar kuud Venemaast mõtted eemale. Lootsingi, et ehk ikka ei ole talle Balti riike seekord vaja. Aga nagu näha siis see plaan tal ikka on. Oleks nõme pea liiva alla panna ja mitte muretseda. Ma ei teagi mida teha. Ilmselt loetud päevade või nädalate küsimus millal Venemaa siia tuleb. 🙁

Kuidas sa ei tea mida teha. Kaitseteenistusse pead astuma ja kohe. Kuidas saab üldse mingit muud mõtet mõelda, kui su kodumaa vajab kaitset. Nii et kui sul on nii kindlad andmed, siis tegutse. Minul selliseid andmeid ei ole, nii et mina kavatsen elada ja anda oma panus otseselt ja kaudselt neile, kes hetkel sõjas on. Sellise jutuga, et sa ei tea, mida teha, asetad aga sa end paanika tekitajaks ja sõdid Venemaa poole peal. Äkki lõpetaks Venemaa toetamise ?

+19
-4
Please wait...

Postitas:
Susannah

Kõiksugu õppusi on nad läbi aegade igal pool meie piiride ümber korraldanud, nagu ma olen aru saanud, ongi nende eesmärk heidutada. Ja seda õnnestunult, nagu ka selle teemaalgatuse põhjal öelda võib. Eks muidugi jääbki Venemaa Baltikumi peale hammast ihuma, aga vast siiski esialgu veel teeb vahet, kus NATO piir jookseb.

+20
-1
Please wait...

Postitas:
km70

Ilmselt loetud päevade või nädalate küsimus millal Venemaa siia tuleb.

See on küll tobe mõte. Raketirünnakuid võib ta ju simuleerida, aga siia tulijaid pole neil praegusel hetkel küll kuskilt võtta. Rahune.

+13
-6
Please wait...

Postitas:
nellikas

Täna kaardistati asutustes võimalikke evakuatsioonikohti. Valvas tuleb muidugi olla ja natuke tasub ette mõelda ka.

0
0
Please wait...

Postitas:
lonelyguy

Mis need jutud olidki…

“Ei ründa see Venemaa midagi Ukrainat, niisama ähvardavad…”

+18
-3
Please wait...

Postitas:
km70

Mis need jutud olidki…

“Ei ründa see Venemaa midagi Ukrainat, niisama ähvardavad…”

Eks taust on muutunud, õppetund on saadud, enam ei olda naiivsed. Ukrainasse sissetungi ei oodatud isegi siis, kui väed piiri äärde kuude viisi koondusid. Leedu piiri äärde pole keegi veel koondunud, seega pole hetkel tõesti põhjust arvata, et nüüd ja kohe reaalset sissetungiohtu oleks.

+5
-7
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

Muretsemine ei muuda ju midagi, milleks ennast närvi ajada? Ja ei ole see Venemaa nii võimekas miskit, suurushulluse käes vaevlevad seal, 10 päevaga pidid Ukraina võtma – jajah, neljas kuu sama jama läheb. Et ei tule nad kuhugi, tühikarata ja lärmata ju ikka võib. Seega vähem uudiseid ja rohkem rõõmu igast heast päevast, mil on rahu ja raketid ei lenda, ütleks ma.

Millest selline üleolevuse tunne? Ukrainas on nii paljud linnad purustatud, nii palju inimesi on hukkunud ja sina ainult muhele – ei tee venelased miskit. 10 päevaga ei võtnud ukrainat, tõsi, kui palju inimesi kaotasid elu ja kodu? Jube on lugeda seda ülbitsemist, eesti ajakirjandus on ka seda täis.

+14
-13
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

Kuidas sa ei tea mida teha. Kaitseteenistusse pead astuma ja kohe. Kuidas saab üldse mingit muud mõtet mõelda, kui su kodumaa vajab kaitset. Nii et kui sul on nii kindlad andmed, siis tegutse. Minul selliseid andmeid ei ole, nii et mina kavatsen elada ja anda oma panus otseselt ja kaudselt neile, kes hetkel sõjas on. Sellise jutuga, et sa ei tea, mida teha, asetad aga sa end paanika tekitajaks ja sõdid Venemaa poole peal. Äkki lõpetaks Venemaa toetamise ?

Järgmine hull. Naisterahvas peab astuma kaitseteenistusse? Juba vene poolel ka, mingi perekooli teema pärast? Jeerum

+3
-16
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

Ilmselt loetud päevade või nädalate küsimus millal Venemaa siia tuleb.

See on küll tobe mõte. Raketirünnakuid võib ta ju simuleerida, aga siia tulijaid pole neil praegusel hetkel küll kuskilt võtta. Rahune.

Miks ta peab siia tulema? Vabalt võib lasta oma riigist meie riiki rakette ja midagi ei ole teha. Ega nato ei alusta sõda venemaaga, saage juba aru. Laseb venemaa siin midagi puruks, jäävad haavad meile. Tänane elu on vägagi sürrealistlik, midagi rahuneda siin tegelikult ei ole. kõik riigid kardavad, aga perekoolis rahuneme, muidu toetad venemaad eks

+15
-17
Please wait...
Postitas:
km70

Miks ta peab siia tulema? Vabalt võib lasta oma riigist meie riiki rakette ja midagi ei ole teha. Ega nato ei alusta sõda venemaaga, saage juba aru. Laseb venemaa siin midagi puruks, jäävad haavad meile. Tänane elu on vägagi sürrealistlik, midagi rahuneda siin tegelikult ei ole. kõik riigid kardavad, aga perekoolis rahuneme, muidu toetad venemaad eks

Troll, mine ära. Loomulikult alustab NATO sõda Venemaaga, kui NATO liikmesriiki rünnatakse. Jah,  puruks lasta ta suudab, aga see mu mõte oligi, et kohale tulijaid ei ole, sest Ukrainas on vaja iga viimast kui vene sõdurit, et mingitki tulemust saavutada. Ja tegelikult pole ma ka selle puruks laskmise osas kuigi kindel – hetkel on neil kõike plahvatavat Ukrainas vaja, mitte Baltikumis kahtlaste mängude mängimiseks

+11
-8
Please wait...

Postitas:
maarjaline

eks venemaal on kogu aeg ähvardused olnud, aga kes muudmoodi ei suuda mõelda, see muretsegu kogu aeg

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Seliiina

Eks embab jälle lapsi ja nutab lahinal, mõne inimese elu on kogu aeg selline. Faktidega pole mõtet sellist piinata, ta tavaline meeleseisund on paanika. Koroona aeg oli, siis sõda ja nüüd õppused…

+5
-5
Please wait...

Postitas:
cyanide

Millest selline üleolevuse tunne? Ukrainas on nii paljud linnad purustatud, nii palju inimesi on hukkunud ja sina ainult muhele – ei tee venelased miskit. 10 päevaga ei võtnud ukrainat, tõsi, kui palju inimesi kaotasid elu ja kodu? Jube on lugeda seda ülbitsemist, eesti ajakirjandus on ka seda täis.

Aga ära loe siis, oled siin sunismaine, ketiga seina küljes kinni? Inimeste oma valik, kes elab oma elu hüsteerias, pidevalt silmad peos nuuksudes – kes võtab asju kainelt, ei paanitse enne, kui tõesti on põhjust. Jah, venemaa on kõige sitem naaber eal, selles pole küsimustki ja Ukrainas toimuv kohutav, üleolevust siin pole, kaine mõistus on.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
km70

Elame-näeme. Tõenäoliselt jääb Ida-Euroopa siiski piirkonnaks, millega kaubelda. Nagu tehti pärast II. maailmasõda.

Mingil määral kindlasti, kui NATO-l kunagi vesi ahjus peaks olema – see aga ei tähenda, et NATO meid üldse kaitsma ei kavatse hakata. Kaitseb ikka, mingi mõistliku (USA ja UK jaoks) määra jagu. Hindan, et hetkeseisuga sellest mõistlikust määrast piisab Venemaa eemalhoidmiseks, jõuvahekord on sedavõrd Venemaa kahjuks. Kui Venemaa aga jõudu kogub, siis on keerulisem. Seda ka mõtlesin, et kohe ja praegu pole meil karta midagi. Kui Venemaa Ukrainas korralikult aga peksa ei saa ning suhteid maailmaga veidi silub, läheb meie elu siin väga ohtlikuks.

+16
0
Please wait...

Postitas:
RebaseMaie

Järgmine hull. Naisterahvas peab astuma kaitseteenistusse? Juba vene poolel ka, mingi perekooli teema pärast? Jeerum

Kui on oht, et keegi tuleb su lapsi vägistama ja tapma, peakski igaüks soost olenemata õppima relvaga ümber käima jne. Ukrainas pandi ka naised kohustuslikus korras aega teenima (sest tegelikult saadi aru, kui reaalne sõjaoht on) ja neil on sellest hetkel kasu.

+8
0
Please wait...

Postitas:
FeedMe

Miks postimees tavarahvale sellist asja raporteerib 🙂

+1
-7
Please wait...

Postitas:
nimetamats

Troll, mine ära. Loomulikult alustab NATO sõda Venemaaga, kui NATO liikmesriiki rünnatakse. Jah, puruks lasta ta suudab, aga see mu mõte oligi, et kohale tulijaid ei ole, sest Ukrainas on vaja iga viimast kui vene sõdurit, et mingitki tulemust saavutada. Ja tegelikult pole ma ka selle puruks laskmise osas kuigi kindel – hetkel on neil kõike plahvatavat Ukrainas vaja, mitte Baltikumis kahtlaste mängude mängimiseks

Krimmi mäletate.Tulevad mingid “rohelised mehikesed ” Venelased ütlelevad ,et nad ei tea kes need on ja pole ju põhjust rünnata !

0
-7
Please wait...

Postitas:
Seliiina

Miks postimees tavarahvale sellist asja raporteerib

https://www.postimees.ee/7550090/stoicescu-kuna-info-simuleeritud-raketirunnakutest-joudis-meieni-on-selle-taga-poliitiline-eesmark

Aga me pidimegi sellest kuulda saama, mis mõte sellel õppusel muidu oleks olnud? 🙂 Vene karu tavaline retoorika “teie olete järgmised!”

Teemaalgataja teeb aga täpselt seda, mida venelased loodavad- paanitseb ise ja levitab paanikat.

+4
0
Please wait...

Postitas:
FeedMe

https://www.postimees.ee/7550090/stoicescu-kuna-info-simuleeritud-raketirunnakutest-joudis-meieni-on-selle-taga-poliitiline-eesmark

Aga me pidimegi sellest kuulda saama, mis mõte sellel õppusel muidu oleks olnud? 🙂 Vene karu tavaline retoorika “teie olete järgmised!”

Aga selle asemel, et valitsejad jne püksi s*tuks ja midagi tegema selle nimel hakkaks, vahutame aga tavarahvale, et tavarahvas püksi s*tuks ja paanitsema hakkaks?

+2
-8
Please wait...

Postitas:
nellikas

Aga selle asemel, et valitsejad jne püksi s*tuks ja midagi tegema selle nimel hakkaks, vahutame aga tavarahvale, et tavarahvas püksi s*tuks ja paanitsema hakkaks?

Infot tulebki jagada, et igaüks saaks teha oma valikuid: kes paanitseb, kes tegutseb.

+5
0
Please wait...

Postitas:
kaarel

ei midagi uut, vana taktika külvata hirmu. Venemaa ju tahab, et neid kardetaks aga ei pea kartma. nõrganärvilisi see muidugi ei lohuta.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
masa

Muretsemiseks pole põhjust?

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120025658/kallas-nato-praeguste-plaanide-jargi-haviks-eesti-riik-ja-kultuur-taielikult

+7
0
Please wait...

Postitas:
km70

Muretsemiseks pole põhjust?

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120025658/kallas-nato-praeguste-plaanide-jargi-haviks-eesti-riik-ja-kultuur-taielikult

Jah, ma arvan küll, et ei ole. Praegune plaan on tehtud teiste taustateadmistega ning teiste eeldustega. NATO on juba lubanud plaane muuta, vägesid siia juurde tuua – ja üsna kindlasti Kaja Kallas ei lepi Madridis vähemaga. Nagu juba varemgi öeldud, ma ise ka ei usu, et ma Reffe ja Kallast kiidan, aga vat see on teemavaldkond, kus nad on tugevad ja just neid on praegu vaja.

+11
-6
Please wait...

Postitas:
masa

Selge see, et kui üldse keegi vägesid juurde suudab rääkida on see Kallas.

Aga jumal tänatud, et ma praegust plaani senimaani ei teadnud. 180!!!! päeva pärast tullakse vabastama. Mida siin enam vabastada oleks?

Krt pidin vastu ööd lugema seda.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Tahesara

On see ikka tõde või meie geeniuste väljamõeldis https://www.err.ee/1608637144/laanet-vene-raketioppuse-paljastamine-aitab-meie-liitlasi-veenda

Mismoodi seda luurati? Oravate targal juhtimisel kaotati meil ju juba aastaid tagasi sõjaväeluure ära.

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Tahesara

Aga jumal tänatud, et ma praegust plaani senimaani ei teadnud. 180!!!! päeva pärast tullakse vabastama. Mida siin enam vabastada oleks?

Kui NATO-ga liitumine oli, siis räägiti, et ilma abita peame mõned päevad vastu pidama, kuis see aeg nüüd nii pikaks on muutunud? Olemegi juba maha kantud?

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Jaagular

Troll, mine ära. Loomulikult alustab NATO sõda Venemaaga, kui NATO liikmesriiki rünnatakse. Jah, puruks lasta ta suudab, aga see mu mõte oligi, et kohale tulijaid ei ole, sest Ukrainas on vaja iga viimast kui vene sõdurit, et mingitki tulemust saavutada. Ja tegelikult pole ma ka selle puruks laskmise osas kuigi kindel – hetkel on neil kõike plahvatavat Ukrainas vaja, mitte Baltikumis kahtlaste mängude mängimiseks

Krimmi mäletate.Tulevad mingid “rohelised mehikesed ” Venelased ütlelevad ,et nad ei tea kes need on ja pole ju põhjust rünnata !

Rohelised mehikesed on juba kohal. Ja üle Narva piiri tuleb neid iga päev juurde.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Maara

Ega NATO meie eest sõdima ei hakka, esmane kaitse peab ikka endal olema! Ükski riigipiir ei hoia kinni kaugmaarakette Kaja Kallas kisendab üle kogu maa, et vaatamata NATO liikmeks olemisele, hävineks Eesti maa ja kultuur, venemaa rünnaku korral.

Milline kisa tõusis M Helme plaan “B” vastu opositsioonis oleva reformierakonna poolt.

https://www.delfi.ee/artikkel/88112455/mart-helme-vaitel-ei-saa-nato-peale-kindel-olla-nad-on-kriisis-valmistume-plaan-b-ks

+2
-13
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 93 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jälle see Venemaa