Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jälle veganitest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 208 )

Teema: Jälle veganitest

Postitas:
Kägu

“Liha võtmine ei ole minu meelest püha, kana laste eos hävitamine samuti, Las juudid tähistavad raibetega ühes lauas tapatalguid.”

See on üks näide FB grupist. Minu suguvõsas on ka 2 veganit. Lugedes nende postitusi jm tekivad erinevad mõtted. Kas minu sugulased vihkavad ka mind, laibasööjat ja loomatapjat, kogu südamest?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

lisaks vihkavad sind ka lapiku maa pooldajad, terakeste lutsutajad, vaktsiinivastased, MMSi joojad, feministid, #metoo fanaatikud, vandenõu teoreetikud, horoskoopide ja ennustajate uskujad, ISISe liikmed jne jne. tühja neist, las nad olla ja lämbuvad oma vihas ning segases maailmakäsitluses

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

lisaks vihkavad sind ka lapiku maa pooldajad, terakeste lutsutajad, vaktsiinivastased, MMSi joojad, feministid, #metoo fanaatikud, vandenõu teoreetikud, horoskoopide ja ennustajate uskujad, ISISe liikmed jne jne. tühja neist, las nad olla ja lämbuvad oma vihas ning segases maailmakäsitluses

Sa vihkad ju ise poolt maailma?
Sinu maailmakäsitlus on eriti lihtne ja selge. Üks neist, kellel kõik on selge ja küsimusi ei teki ja kui tekib, küll siis mõni ansip vastab ära ja postimehest loed või kes iganes see autoriteet sul on, ja jälle kõik selge. Mõnusad lihtsa elu silled 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga tõsiselt? Kui nad mind vihkavad, siis on kurb. Aga samas, kui ei vihkaks, siis oleksid nad ju oma maailmavaate vastu. Tahaks kuulda just veganite arvamust. Kuidas suhtute oma lihasööjatest perekonnaliikmetesse-sõpradesse?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rõvedad laibasööjad need veganid ise. Kisuvad ilma igasuguse moraalitundeta mullast välja ja tapavad salatilehtede beebisid, mis nüüd ealeski suureks kasvada ei saa. Hävitavad eos teraviljataimede ja muude viljataimede lapsi. Rääkimata putukatest ja muudest elusorgannismidest, kes nende tõttu surnuks piinatakse, et nemad “kahjustamata” taimset materjali sisse vitsutada saaksid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga tõsiselt? Kui nad mind vihkavad, siis on kurb. Aga samas, kui ei vihkaks, siis oleksid nad ju oma maailmavaate vastu. Tahaks kuulda just veganite arvamust. Kuidas suhtute oma lihasööjatest perekonnaliikmetesse-sõpradesse?

Mina olen vegan. Ma arvan, et kalduvus vihkamisele – nagu kõik muugi – sõltub ikka inimese iseloomust, mitte tema harjumustest, eluvaatest, põhimõtetest jm. Nii nagu kõigi inimgruppide seas, on ka veganite seas inimesi, kes on keskmisest altimad kedagi või midagi vihkama. Või selliseid, kes on altimad kaasa tundma sulle sinu selliste valikute pärast, mis sind ja kogu maailma selle konkreetse inimese nägemuse kohaselt kahjustavad. Või selliseid, kellele ei lähe üldse korda, mis teised teevad, sest igaüks elab ise oma südametunnistuse järgi. Või selliseid, kes hakkavad hoopis sulle, kui sugulasest lihasööjale enda silmis õigustusi otsima, sest sa oled ju muidu nii tore inimene. Jne. Sama hästi võiks muretseda, et äkki mõni sinu lihasööjast sugulane vihkab sind sellepärast, et sa ei vihka veganeid nii palju kui tema. Või vihkab sind sellepärast, et sa veganeid vihkad, kui tema neid samal ajal sisimas mõista püüab. Jne, jne.
Mina näiteks oma lihasööjatest sugulasi ei vihka, sest vihkamine ei ole minu silmis mitte mõistuslik valik, vaid tunne ja tundeid ei saa oma suva kohaselt lihtsalt sisse-välja lülitada. Ja oma tunde kohaselt ma neid lihtsalt ei vihka. Ma ei pruugi heaks kiita nende valikuid, aga see pole ju probleem, sest meil kõigil on asju, mida me ka kõige lähedasemate inimeste puhul heaks ei kiida. Eks vahel tuleb seltskonnas ette ka selleteemalisi vaidlusi, aga – vaidluseks on alati vaja kahte osapoolt ja üldjuhul ei minda nendes vaidlustes solvavaks ega kurjaks, sest ei mina ega mu sugulased pole loodud kurjadeks inimesteks sõltumata sellest, mida või keda me sööme.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sa vihkad ju ise poolt maailma?
Sinu maailmakäsitlus on eriti lihtne ja selge. Üks neist, kellel kõik on selge ja küsimusi ei teki ja kui tekib, küll siis mõni ansip vastab ära ja postimehest loed või kes iganes see autoriteet sul on, ja jälle kõik selge. Mõnusad lihtsa elu silled 🙂

kuidas sa küll nii valesti võisid aru saada? ma absoluutselt ei vihka neid. nad pigem lõbustavad mind oma olemasoluga ja ärgitavad minu antropoloogilist huvi inimveidruste vastu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Liha võtmine ei ole minu meelest püha, kana laste eos hävitamine samuti, Las juudid tähistavad raibetega ühes lauas tapatalguid.”

See on üks näide FB grupist. Minu suguvõsas on ka 2 veganit. Lugedes nende postitusi jm tekivad erinevad mõtted. Kas minu sugulased vihkavad ka mind, laibasööjat ja loomatapjat, kogu südamest?

Selliste mõtteavalduste peale jääb ainult imestada, kui kitsuke on inimeste silmaring. Takerdutakse eneseimetlusse ja ühte põhimõttesse ning ei nähta suuremat pilti.

Paar päeva tagasi oli just uudis, kuidas meid ähvardab uus ‘hääletu kevad’. Ehk siis põllumajanduses kasutatavad mürgid on hävitanud putukad, mis omakorda on viinud lindude hävimiseni ja ahela lõpus ei pääse ka inimene, kui midagi ette ei võeta.

Ei ole absoluutselt üheselt selge, kas loodusele on kurnavam, kui inimesed söövad pigem ainult taimi või spetsiaalselt söömiseks kasvatatud loomi + taimi. Ma ise arvan, et puhta taimetoitluse peale saabuks maailmalõpp siiski rutem. Ja ei maksa hakata jahuma mahetootmisest – 7 miljardit mahedalt ära ei toida.

Söömata jäänud lihaveis võib vabalt võrduda väljasurnud linnuliigiga. Ühed mõrvarid seega mõlemad ja ettekujutus veganist kui üdini eetilisest tegelasest on lihtsalt naeruväärne.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

1) Igasugused liikumised tõmbavad ka hulle, sinu kirjeldatud tüüp on muuhulgas juudivastane vandenõuteoreetik.

2) Ei vihka, enamik veganeid ei jaga midagi Facebookis ega mõtle liha söövate sugulaste peale. Suurem osa neist, kellega nad igapäevaselt kokku ei puutu, ei teagi, et nad on veganid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selliste mõtteavalduste peale jääb ainult imestada, kui kitsuke on inimeste silmaring. Takerdutakse eneseimetlusse ja ühte põhimõttesse ning ei nähta suuremat pilti.

Paar päeva tagasi oli just uudis, kuidas meid ähvardab uus ‘hääletu kevad’. Ehk siis põllumajanduses kasutatavad mürgid on hävitanud putukad, mis omakorda on viinud lindude hävimiseni ja ahela lõpus ei pääse ka inimene, kui midagi ette ei võeta.

Ei ole absoluutselt üheselt selge, kas loodusele on kurnavam, kui inimesed söövad pigem ainult taimi või spetsiaalselt söömiseks kasvatatud loomi + taimi. Ma ise arvan, et puhta taimetoitluse peale saabuks maailmalõpp siiski rutem. Ja ei maksa hakata jahuma mahetootmisest – 7 miljardit mahedalt ära ei toida.

Söömata jäänud lihaveis võib vabalt võrduda väljasurnud linnuliigiga. Ühed mõrvarid seega mõlemad ja ettekujutus veganist kui üdini eetilisest tegelasest on lihtsalt naeruväärne.

Tegelikult on üsna selge. Enamik sellest põllumajandusest, pestitsiididest ja maailma mastaabis tohututest monukultuuretest põldudest (sh soja, mida ninapeale visatakse GMO ja looduslike koosluste hävitamise seisukohast) rajatakse (odava) liha jaoks. Rääkimata puhtast veest.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muna ei ole kana laps, muna on kana ovulatsioon 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina taimetoitlasena ei mõtle üldse teiste inimeste toitumisharjumuste peale, viha ei tunne ammugi. Miks peaks? Negatiivsed tunded (tüdimus) mõne lihasööja vastu on vaid siis, kui kuskil sünnipäevalauas söögi nautimise asemel tahetakse toiduvalikute teemal saagi käima tõmmata.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen ka vegan ja ei vihka, miks peaks? Aga ega hästi ka ei suhtu ja pigem väldin. Ma nimelt ei näe looma kehaosades sööki, vaid konkreetselt laipu. Minu jaoks on see valus ja ebaõiglane, kuna olen loomadega igapäevaselt seotud ning kogen ikka ja uuesti seda kui meie moodi nad on. Kui näen kedagi looma söömas, hakkab see pilt kerima – kes ta oli, mis elutingimused tal olid, kuidas teda tapamajja veeti jne…
Püüan võimalikult palju suhelda teiste veganitega ja võimalikult vähe nendega, kes loomi söövad. Lihtsam neile, vähem frustratsiooni mulle. Sõpru saab õnneks valida, paraku sugulasi mitte ja seetõttu vahel ikka olen sunnitud kokku puutuma.
See veganluse teema on paljudel omnivooridel väga hambus ning kuigi sugulastel on ammuilma teada, et olen vegan, käib igal üritusel nöökimine sel teemal. Nad ise vist isegi ei mõtle midagi halba, aga eriline huumor see ka just pole, kui surnud looma tükiga nina all vehitakse või “kogemata” ette tõstetakse, et siis “Ups, sa meil ju see veeeeeegan” öelda ja itsitada. Ahh neid nalju on nii palju, mis nende arvates ongi naljakad, aga mulle teevad haiget. Aga ma ei vihka. Ei vihka ka lihatööstureid. Olen kurb, et inimesed nii pimestatud on ja tõden, et olin ju isegi kunagi ja miks olin. Mõistan. Absoluutselt mõistan.

See, mida mina või mõni teine vegan Facebookis teeb, on teine teema. Mina olen näiteks loomaõiguslane ja sotsiaalmeediat kasutangi vaid selleks, et reklaamida sündmusi või levitada sõnumit ning suhelda teiste omasugustega. Kes mu tuttavatest-sugulastest mind seal üles on leidnud ning sõbralisti lisanud, see on. Sotsiaalmeedias on alati võimalus kinni keerata asju nii, et ei näe minu poolt postitatud sisu. Tavaelus ma ei lähe kellelegi nina alla mingeid kurbasid loomavideoid näitama, kuna tavaelus ei saa nii lihtsalt seda kinni keerata. Sotsiaalmeedia ei ole päriselu, seal on meil kõigil vaid mingi roll võetud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See veganluse teema on paljudel omnivooridel väga hambus ning kuigi sugulastel on ammuilma teada, et olen vegan, käib igal üritusel nöökimine sel teemal.

Teisest küljest, ma olen siin-seal foorumites lugenud arutlusi ja ka vaidlusi veganluse üle ja eks nalja visatakse ja ironiseeritakse nö rohusööjate üle küll. Aga see on ikkagi puhas aasimine ja nali, võrreldes selle tigeduse ja raevuga mida ma lihasööjate kohta näen nt fb grupis Eesti Veganid. Ausalt, ma ei liialda kui ütlen, et kui see seltskond peaks võimu juure saama ja saaksid karistamatult teha, mis tahavad, ei keelustaks nad mitte lihtsalt loomse söögi ära vaid paneks ka lihasööjad konkreetselt seina äärde või tõmbaks oksa. Mingi aasta-paar tagasi ma poleks elu sees uskunud, et selline kaader on olemas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida sa arvaks inimesest, kes võtab kevade koera, et see jõuludeks lauale praeks teha? Kuidas sa suhtuks inimestesse, kes kasvataks koeri ja kasse endale söögiks? Kuidas sa suhtuks, kui need oleks su sugulased ? Veganitele on kõik loomad kui kõige kallimad lemmikloomad. Pole vahet kas lemmik kass või koer või hobune või siga või veis. Sõpru ei sööda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas sa suhtuks inimestesse, kes kasvataks koeri ja kasse endale söögiks?

Pole see kellelt küsisid aga tunduks veider. Samas on suuremaidki veidrusi. Lõuna-Koreas söödakse rahumeeli koeraliha ja see on pigem minu viga, et koera söömine võõrastav tundub. Veganitel on vist liiga üle käte läinud kujutlusvõime.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma nimelt ei näe looma kehaosades sööki, vaid konkreetselt laipu. Minu jaoks on see valus ja ebaõiglane, kuna olen loomadega igapäevaselt seotud ning kogen ikka ja uuesti seda kui meie moodi nad on. Kui näen kedagi looma söömas, hakkab see pilt kerima – kes ta oli, mis elutingimused tal olid, kuidas teda tapamajja veeti jne…

Silmakirjalikuse tipp või tuleb sul sul lausa krambihoog peale, kui näed “toiduga” mängivat kaslast?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuidas sa suhtuks inimestesse, kes kasvataks koeri ja kasse endale söögiks?

Pole see kellelt küsisid aga tunduks veider. Samas on suuremaidki veidrusi. Lõuna-Koreas söödakse rahumeeli koeraliha ja see on pigem minu viga, et koera söömine võõrastav tundub. Veganitel on vist liiga üle käte läinud kujutlusvõime.

Kujutlusvõimest on asi kaugel. See kõik on ju reaalne, lihtsalt koera asemel on koerast intelligentsem loom – siga.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma nimelt ei näe looma kehaosades sööki, vaid konkreetselt laipu. Minu jaoks on see valus ja ebaõiglane, kuna olen loomadega igapäevaselt seotud ning kogen ikka ja uuesti seda kui meie moodi nad on. Kui näen kedagi looma söömas, hakkab see pilt kerima – kes ta oli, mis elutingimused tal olid, kuidas teda tapamajja veeti jne…

Silmakirjalikuse tipp või tuleb sul sul lausa krambihoog peale, kui näed “toiduga” mängivat kaslast?

Kaslasel esiteks pole muid alternatiive, inimesel on. Kaslane on karnivoor, inimene mitte. Teiseks püüab kaslane enda toidu ise, ilma abivahenditeta ja see loom elas enne ilusat elu. Inimene läheb ostab poest valmis pakendatult, äärmisel juhul tapab abivahenditega, aga loomad on enne seda intensiivfarmide läbi sünnist saadik piinelnud.
Ei kannata nagu väga võrdlust.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See veganluse teema on paljudel omnivooridel väga hambus ning kuigi sugulastel on ammuilma teada, et olen vegan, käib igal üritusel nöökimine sel teemal.

Teisest küljest, ma olen siin-seal foorumites lugenud arutlusi ja ka vaidlusi veganluse üle ja eks nalja visatakse ja ironiseeritakse nö rohusööjate üle küll. Aga see on ikkagi puhas aasimine ja nali, võrreldes selle tigeduse ja raevuga mida ma lihasööjate kohta näen nt fb grupis Eesti Veganid. Ausalt, ma ei liialda kui ütlen, et kui see seltskond peaks võimu juure saama ja saaksid karistamatult teha, mis tahavad, ei keelustaks nad mitte lihtsalt loomse söögi ära vaid paneks ka lihasööjad konkreetselt seina äärde või tõmbaks oksa. Mingi aasta-paar tagasi ma poleks elu sees uskunud, et selline kaader on olemas.

Hea inimene, ma saan aru, et kogu südamest midagi uskuda püüdes tekib valikuline nägemine, aga kas sa oled üldse kunagi lugenud kommentaare mõne viimasel ajal ilmunud vegan-teemalise ajaleheartikli alt? Usu, 99,9% neist kommentaaridest on sõbralikust aasimisest sama kaugel kui lapiku Maa serv oma vastasservast – ehk siis ülemõistuse kaugel. See on sulaselge vihkamine, mida lihasööjad endast seal välja pritsivad – nad soovivad veganitele surma; nimetavad neid idiootideks, debiilikuteks ja kärbunud ajuga rohujärajateks; nimetavad neid lastetapjateks, kellesugustest olekski hea maailm vabastada jne. Selliseid kommentaare on sadu ja sadu. Et siis nagu sõbralik aasimine või? Mulle tundub, et kui tapmine poleks karistatav, haaraks nii mõnigi neist lihasööjatest mõnuga kinni võimalusest mõni vegan lihtsalt maha lüüa.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida sa arvaks inimesest, kes võtab kevade koera, et see jõuludeks lauale praeks teha? Kuidas sa suhtuks inimestesse, kes kasvataks koeri ja kasse endale söögiks? Kuidas sa suhtuks, kui need oleks su sugulased ? Veganitele on kõik loomad kui kõige kallimad lemmikloomad. Pole vahet kas lemmik kass või koer või hobune või siga või veis. Sõpru ei sööda.

Lihaloom pole mu sõber. KUI ma teda võtan, siis vaid eesmärgiga temast söök kasvatada. Koera ja kassi meie kultuuriuumis ei süüa, küll aga mujal. Nii et vastus. Meie kultuuriruumis suhtun kassi ja koera toidukstarvitajasse halvasti, lihalooma sööjasse hästi. Igal loomal on oma ülesanne. Nagu ma seapõrsast munele ei sunni ei sunni ma ka lehma villa andma või ei looda sealt sulgi saada.
Nii et looma funktsioon on loomati erinev ja mingi sõbrajura jutt on paras kolmandale klassile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 31 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kujutlusvõimest on asi kaugel. See kõik on ju reaalne, lihtsalt koera asemel on koerast intelligentsem loom – siga.

Just just. Kuulge, veganid, te ei taha järgmisena võidelda näiteks inimese õiguse eest tööl mitte käia ja siiski raha saada? Jube ju! Sünnib siia ilma inimene, peab õppima, vaeva nägema, tööd tegema, kõike selleks, et ühiskond saaks teda ekspluateerida, tema makstud maksudest pensionäre toita, kuni see inimene vanaks saab ja kurnatusest sureb? Ei tahaks juba tomateid loopida? Kurat, igal asjal siin elus on koht ja ülesanne, igasugu “uusvoolu-ullikesed” püüavad iga paari aasta järgi millegi uuega esineda, on need siis Elu Sõna, Viilma ellujäämisõpetused, imerohud või veganlus.
Sõitke seenele ja laske rahus olla! Söön liha, olen söönud ja söön edasi! Oma laibajutuga võite minu pärast Kuu peale sõita. Tulge ja vaadake maal põldu peale mürgitamist! Võin teile mõnesaja-meetrise jalutuskäiguga ämbritäie lindude- , väikenäriliste- ja suuremate mardikate laipu kokku korjata. Vot teile laibasõbrad…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaslasel esiteks pole muid alternatiive, inimesel on. Kaslane on karnivoor, inimene mitte. Teiseks püüab kaslane enda toidu ise, ilma abivahenditeta ja see loom elas enne ilusat elu. Inimene läheb ostab poest valmis pakendatult, äärmisel juhul tapab abivahenditega, aga loomad on enne seda intensiivfarmide läbi sünnist saadik piinelnud.
Ei kannata nagu väga võrdlust.

Mitte midagi ei saanud ka sellest võrdlusest aru. Inimene on omnivoor. See on fakt. Küsi näiteks suvaliselt hambaarstilt, meie hambad on kohastunud omnivoorluseks. Meil ka polnud valikut, sest veel mõnikümmend aastat tagasi polnud (vähemalt nii laialt levinud) lihast saadavate ainete asendajaid.
Mina küll ei tunneks ennast turvalisemalt, kui poe asemel kõik lihasööjad kuskil ise jahti pidamas käiksid. Kas veganid käivad siis põllult ainult ise korjamas?
Kahjuks on metsik loodus eelkõige hävitatud ikka taimetoidu kasvatamise nimel. Võtame kõige kriitilisemad kohad planeedil. Borneo saared – loodus hävitatud tänu palmiistandustele, produkt palmiõli (tänu sellele on väljasuremisohus sigadest kordades intelligentsemad loomad – orangutanid). Niiluse delta. Loodus hävitatud tänu nisu ja kultuurvilja kasvatamisele. Aafrika üldiselt, sama… Millest me räägime? Jätke see veganite rahastatud “tõdede” lugemine ja pange oma pea ka tööle!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Just just. Kuulge, veganid, te ei taha järgmisena võidelda näiteks inimese õiguse eest tööl mitte käia ja siiski raha saada? Jube ju! Sünnib siia ilma inimene, peab õppima, vaeva nägema, tööd tegema, kõike selleks, et ühiskond saaks teda ekspluateerida, tema makstud maksudest pensionäre toita, kuni see inimene vanaks saab ja kurnatusest sureb? Ei tahaks juba tomateid loopida? Kurat, igal asjal siin elus on koht ja ülesanne, igasugu “uusvoolu-ullikesed” püüavad iga paari aasta järgi millegi uuega esineda, on need siis Elu Sõna, Viilma ellujäämisõpetused, imerohud või veganlus.
Sõitke seenele ja laske rahus olla! Söön liha, olen söönud ja söön edasi! Oma laibajutuga võite minu pärast Kuu peale sõita. Tulge ja vaadake maal põldu peale mürgitamist! Võin teile mõnesaja-meetrise jalutuskäiguga ämbritäie lindude- , väikenäriliste- ja suuremate mardikate laipu kokku korjata. Vot teile laibasõbrad…

Sama asja räägiti kunagi nende kohta, kes võitlesid nõidade põletamise, orjakaubanduse, naiste õiguste jnejne üle 😉
Kuigi ma ise vegan pole, pole veganluse vastu vettpidavaid argumente. Ainus argument on mu enda mugavus ja ma täiesti tunnistan seda endale. Kõik muud on müüdid, mida üha uuesti enda õigustuseks korratakse. Nii ka siin teemas. Kõik need on ümber lükatud nii miljoneid kordi, aga ikka ujutakse nendega välja.
Sööd liha, oled mugav ja nõrk, hoolid loomadest valikuliselt. OK, aga tunnista seda siis endale! Milleks mingit jama suust välja ajada? Jääb mulje, nagu oleks hull Soov end õigustada kogu maailma ees. Milleks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kusjuures mina näed üllatavalt suurt seost vegan-, feministlikel ja LGBT aktivistidel. Kõike kolme muidugi eriti sageli koos ei olda, aga vähemalt kahte liigagi sageli. 😉

Lisaks ollakse ennast reeglina kuidagi ilusti ja kenasti maksumaksija rahakoti külge imenud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kusjuures mina näed üllatavalt suurt seost vegan-, feministlikel ja LGBT aktivistidel.

Sama arvamus siin. Kampa võiks isegi sobida veel jehoova tunnistajad, sest need on ju samuti aktivistid. (ukselt uksele käimine ja tänaval tülitamine on ju ülemäärane aktivism?)

Kui nüüd aktiivsus välja võtta, siis LGBT inimesed jätaks kõrvale. No on sellised, mis teha. Kui nad kuskil ei lehvita, las nad olla. Nad ei saa seda muuta.
Aga kaks esimest on usk nagu jehoovadelgi.
Neil on elust kõrvalejäetutena suur soov kuhugi kuuluda, tavainimesed neid mingil põhjusil sõpradeks ei taha, aga oma ususekti siseselt võetakse, olgu nii s..tt inimene kui tahes, peaasi, et sama usulahu liige.
Ka siin foorumis olen kuulnud ntx vegani kilkamist, et nii lahe, et pea igas seltskonnas on keegi “oma” juba olemas. Ju siis tal ilma selle omata ei oota teda seal mitte keegi.
Vaiksetel homodel vast pole vahet, kas oma “oma” või mitte, need võtavad kõiki ühesuguste inimestena, kui seksuaalsus välja jätta. Ja nad on ka vastavalt oma muudele inimlikele omadustele igale poole vabalt oodatud. Paljud neist ka tegijad omal alal.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Veganlus ei ole mitte rohkem usk kui on karnism. See, et ühel on hetkel rohkem järgijaid, ei tee seda vähem usuks. Karnism

Igal nädalal mitu teemat veganite kohta. Kas ära ei tüüta?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kusjuures mina näed üllatavalt suurt seost vegan-, feministlikel ja LGBT aktivistidel.

Sama arvamus siin. Kampa võiks isegi sobida veel jehoova tunnistajad, sest need on ju samuti aktivistid. (ukselt uksele käimine ja tänaval tülitamine on ju ülemäärane aktivism?)

Kui nüüd aktiivsus välja võtta, siis LGBT inimesed jätaks kõrvale. No on sellised, mis teha. Kui nad kuskil ei lehvita, las nad olla. Nad ei saa seda muuta.
Aga kaks esimest on usk nagu jehoovadelgi.
Neil on elust kõrvalejäetutena suur soov kuhugi kuuluda, tavainimesed neid mingil põhjusil sõpradeks ei taha, aga oma ususekti siseselt võetakse, olgu nii s..tt inimene kui tahes, peaasi, et sama usulahu liige.
Ka siin foorumis olen kuulnud ntx vegani kilkamist, et nii lahe, et pea igas seltskonnas on keegi “oma” juba olemas. Ju siis tal ilma selle omata ei oota teda seal mitte keegi.
Vaiksetel homodel vast pole vahet, kas oma “oma” või mitte, need võtavad kõiki ühesuguste inimestena, kui seksuaalsus välja jätta. Ja nad on ka vastavalt oma muudele inimlikele omadustele igale poole vabalt oodatud. Paljud neist ka tegijad omal alal.

Kas oskad veel midagi lollimat välja mõelda? Veganlus ei defineeri inimest ja tema isiksust. Peaaegu kõik veganid on varem olnud omnivoorid. Varem nad siis justkui olid OK isiksuseomadustega ja kui veganiks hakkasid, siis järsku muutusid nii talumatuteks et ei suutnud kusagil enda kohta leida? Kaotasid kohe kõik oskused ja karjääri? Eriti karm teema see veganlus 🙂
Veganid hoiavad kokku tõepoolest. Vegan on loomadest ja keskkonnast hooliv inimene ning iga inimene hoiab pigem endaga samu väärtusi hindavate inimeste poole. Mis selles veidrat on? Samasuguseid näiteid võib omnivooride seast tuua ka lõputult.
Veganid on enamik enda alal väga tegijad. Loomakaitseorganisatsioonides ja EVS on enamikul vähemalt üks kui mitte kaks-kolm magistrikraadi.
Viiks end ehk eelnevalt kurssi, jääksid paljud lollused välja ütlemata. 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Või pigem vegan ongi elus ainult kassi ja koera näinud. Tegelikult pole elus teiste loomadega mingit kogemust. Inimesed ei söögi oma lemmikuid, inimestel on alati olnud valik pidada lemmikloomi oma kostil meelelahutuse mõttes. Milleks on linnainimesel vaja pidada kassi või koera? Maksad ise peale…

Veganid ei mõista tegelikult loodust. Kui inimesed ei sööks loomi, siis need paljuneks tohutult ja sööks kõik inimeste toidud ära. Kui vegan ise omale viljapõllu, kapsad ja kartulid maha paneks, küll ta neid jäneseid, sigu, kitsi vihkama hakkab. Nad söövad kõik ära. Vegan ostab oma juurikad ja moekad puuviljad poest, ta ei mõtle sellele, kuidas keegi neid kasvatab. Mugavuselu elavad veganid, nad tarbivad väärtuseid mille jaoks keegi kusagil teeb väga rasket tööd.

Ma mõistan taimetoitlust tervise mõttes. Paksud hakkavad taimetoitlasteks ja võtavad kaalust maha, aga muuta taimetoitlust hulluseks? See saab kohe läbi kui riike tabab suurem ikaldus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Veganlus ei ole mitte rohkem usk kui on karnism. See, et ühel on hetkel rohkem järgijaid, ei tee seda vähem usuks. Karnism

Igal nädalal mitu teemat veganite kohta. Kas ära ei tüüta?

Karnism on ju ometi ühe vaimuhaige loomaõiguslasest vegani välja mõeldud sõna, mida antud kogukonnast väljaspool ei kasuta praktiliselt keegi. Ühe ullikese püüdlusest hoolimata EKI isegi ei tunnista sellise sõna olemasolu.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 208 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jälle veganitest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.