Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jällekord küsimus targematele, ka kohalikule ja zenzusele!

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Jällekord küsimus targematele, ka kohalikule ja zenzusele!

Postitas:

Hetkel laps 1a ja 5 kuune ning vanemahüvitis just lõppes. Mees töötab Soomes ja plaanisin veel kodune olla ning vb ka teise lapse saada ja enne kui esimene saab 2a ja6 kuuseks, siis saaks uuesti sama vanemahüvitist, mis siiani oli.
Nüüd aga pakuti mulle ootamatult tööd Soomes, kohas kus meeski töötab. Kui ma nüüd näiteks oleksin Soomes niikaua tööl (kui jään rasedaks) kuni lapse sünd läheneks, siis kas Eestis oleks mul ikkagi võimalik saada sama vanemahüvitist, mis enne (juhul kui ma Soomest seda ei soovi)?? Uurin, sest Eestist oli hüvitis päris suur ning seda saab kauem kui Soomes kuigi seal vb tuleks igakuine summa suurem?! Ei ole veel milleski kindel, kuid uurin, et kui kahe riigi vahet elada ja töötada, siis kuidas asjad täpselt käivadd?
Tänades 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisega samale VH-le on õigus, kui II laps sünnib enne I lapse 2a6k saamist.

Kas sa vahepeal õpid, töötad, reisid või oled lihtsalt kodune, see pole oluline.

Eestist VH saamiseks pead sa siis, kui VH algab, elama Eestis või olema Eesti resident(st viibima Eestis teatud arv päevi aastas…), näiteks kui jätad oma registrijärgse elukoha Eestisse vms.

Oluline on jah, et Soomest siis peretoetusi(lapsetoetusi) enne ei taotle kui Eesti VH läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jällekord küsimus targematele, ka kohalikule ja zenzusele!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.