Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: .

Postitas:

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See harjumus köhatada võib jääda mitmeks kuuks.
Meil larüngiidi järelköha kestab tavaliselt kaks kuud.
Aitab väga hästi ise tehtud mee ja sibula siirup. Retsepti saad googeldades.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 17:28; 13.08 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, see võib kesta pikalt. Osalt/mõnikord on see tõesti nn harjumusk6ha ja arst seletas, et kopsu-hingetoru limaskestad taastuvad põletikust aeglasemalt ja on pikalt tundlikud, kui viirus ise on ammu nn läbi põletanud ennast ja laps iseenesest terve. Abiks on sibulasiirup, astelpajumarjad meega, astelpajuõli kurku, soe tee ja vedelikud, et lima vedeldada, lihtsalt looduslikud turgutavad vahendid. Kui asi oleks väga tüütu, siis inhalatsiooniga Pulmicort (aga see on retseptiga ja hormoonravim, selle jätaks ära, see k6ha läheb pikapeale ikkagi ise üle)
Perearst ka lajatab, et selline k6ha võib kesta haiguse järel 6-8 nädalat. See k6ha on kõige tüütum, iga hommik loodad, et äkki laps juba täitsa terve ja siis hakkab krabin pihta 🙂

Meil on larüngiit kõige esimene märk kõige noorema lapse haigusest (kahel vanemal lapsel pole seda õnneks kunagi olnud, päris kole asi on, suuremana on see nn paralarüngiit, mis kõlab koledasti, aga pole tegelikult eluohtlik, sest lapse hingamisteed on küllalt laiad juba ja ei paisteta päris kinni), st esimene 66 enne kui laps haigeks jääb, tuleb larõngiidihoog, järgmiseks päevaks on nohuk6ha platsis jms toredused. aastasega olime ja haiglas, hiljem oli kodus alati adrenaliiniampull inhalaatorisse ja hiljem prednisolooni tablett (laps oli vapper ja suutis seda kibedat vett juua, kusjuures väga mitmel korral aitasid homeopaatilised aconite tabletid, natuke kõrises ja magas edasi).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 00:28; 11.08 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See köha möödub paari kuu jooksul ka siis, kui sa ühtegi siirupit ega muud möksi lapsele sisse ei sööda. Arstina eelistan alati nö. päris ravimeid, kuid loomupoolest laisana annan neidki nii vähe kui võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See köha möödub paari kuu jooksul ka siis, kui sa ühtegi siirupit ega muud möksi lapsele sisse ei sööda.

Täiesti täpne. K6hasiirupid ja r6galahtistid jms võib isegi halvendada k6ha, sest tegelikult pole kopsus r6ga, on vaid nn ärritusk6ha. Ega need sibulameed jms paha ei tee, aga jah, erilist toimet neil seda tüüpi k6ha vastu pole.pole.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 00:28; 11.08 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Köhast saab lahti köhides. Mu suuremal lapsel on olnud mitmeid kordi hirmus ärritav köha, ööselgi köhib nii hullusti, et ei saa magama jääda. Köharohtu sellele aga pole.
Me elame soomes, siin köharohtu pole mu lastele ükski arst kirjutanud ega soovitanud ja ka apteegist pole väga midagi saada.
Laps joob sooja teed ja köhib oma köha ära ja saab jälle terveks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Köhast saab lahti köhides. Mu suuremal lapsel on olnud mitmeid kordi hirmus ärritav köha, ööselgi köhib nii hullusti, et ei saa magama jääda. Köharohtu sellele aga pole.

Me elame soomes, siin köharohtu pole mu lastele ükski arst kirjutanud ega soovitanud ja ka apteegist pole väga midagi saada.

Laps joob sooja teed ja köhib oma köha ära ja saab jälle terveks.

Ma elan ka. Alates 2+ on saada küll. Aga tõsi on see, et ega need eriti aita. Kestab see ikka nii kaua kui kestab.
Ärritusköha(nii, et ajab lausa oksele ja magada ei saa) on mul endalgi olnud ja neid leevendan eukalüpti-mentooli karamellidega. Neid on nii Eestis kui ka Soomes aptegis saada. Laps lutsutab ka neid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 17:28; 13.08 21:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )