Esileht Tööelu, raha ja seadused. Järelmaksu tasumine katkiläinud toote korral

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Järelmaksu tasumine katkiläinud toote korral

Postitas:

Ostsin märtsis 2019 Teliast telefoni järelmaksu peale, oli vanem mudel ja soodsam hind. Pool aastat hiljem läks telefon katki, olen oma rahadega korra püüdnud parandada, aga töötas vaid korraks. Aku kuumeneb üle. Tegemist on iPhone 6siga, Olen ka välismaal, seega ei saa esindusse telefoni viia. Mida üldse teha saaks, järelmaksu pean vist ikka lõpuni maksma?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Garantiiajal ei tohi mingit “omarahadega” parandamist teha, garantii katkeb. Telia esindusse oleks tulnud pöördud. Järelmaksu maksad loomulikult edasi.

+22
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 10:47; 17.10 08:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vabandust, aga ise olid loll, tahaksin ma öelda. iphone tuleb viia volitatud hooldustöökotta, kui viga ilmneb tootjagarantii ajal. või sellist kohta tõesti ei olnud sinu asukohariigis?

kui keegi on näppinud garantiiajal, siis pärast seda oled üksi oma murega, ei aita sind telia ega apple.

ülekuumeneva akuga telefonid vahetab apple pikema jututa välja.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.10 11:47; 15.10 17:16; 16.10 18:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida üldse teha saaks, järelmaksu pean vist ikka lõpuni maksma?

Vabalt saad, et ei maksa.

Aga sellega kaasnevad teatud ebameeldivused nagu sinu inkassosse andmine (kui on väike summa võlgu) või kohtutäiturile andmine, see keevitab veel mingi oma tasu otsa ja arestib arved. Edaspidi on järelmaksuga ostmine mingi aeg välistatud.
Ehk siis mõtekam on ikka võõrale võlg ära maksta.

See, et sa suhelda ega postiteenust kasutada ei oska, see on sinu probleem. Ja kui tõesti oledki kuskil Sambias, kus postiteenus tõepoolest puudub, siis sinna minnakse töökindlamate telefonidega, kui mingi kaasaegne iPhone.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 12:15; 15.10 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

peaks ikka uuesti alustama kampaania, talendid välismaalt koju.
siinne talent oleks siis vähemalt oma glamuurse aga katkise ifööni esindusse saanud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

peaks ikka uuesti alustama kampaania, talendid välismaalt koju.
siinne talent oleks siis vähemalt oma glamuurse aga katkise ifööni esindusse saanud.

Kampaaania täiesti veel kestab, seda nimetatakse Tagasipöördumistoetuseks.
Seega teemaalgataja, uuri ja tegutse!

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 12:15; 15.10 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vabandust, aga ise olid loll, tahaksin ma öelda. iphone tuleb viia volitatud hooldustöökotta, kui viga ilmneb tootjagarantii ajal.

Ning mitte ainult iPhone, vaid see kehtib iga seadme kohta. Garantiiajal ei tehta oma tarkusest ja vahenditest remonti enne, kui pole tuvastatud, et tegu on sinu enda tekitatud probleemiga.

Mul õnnestuda ühe Sony telefoni eest maksta 1,5 aastat järelmaksu tühja, sest Elisas tuvastati, et tegu minupoolse veaga (ma olen siiani suht kindel, et ei olnud, aga tol ajal ei osanud vaielda nendega). Parandamine polnud mõistlik, ostsin uue. Peale seda pole ühtegi telefoni järelmaksu peale ostnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vabandust, aga ise olid loll, tahaksin ma öelda. iphone tuleb viia volitatud hooldustöökotta, kui viga ilmneb tootjagarantii ajal.

Ning mitte ainult iPhone, vaid see kehtib iga seadme kohta. Garantiiajal ei tehta oma tarkusest ja vahenditest remonti enne, kui pole tuvastatud, et tegu on sinu enda tekitatud probleemiga.

pidasin pigem silmas seda, et pärast tootjagarantii lõppu tuleb asju ajada müüjaga, enne seda tootjaga (volitatud hooldusega) ehk siis rõhk sõnadel tootjagarantii jooksul, mitte sõnal iphone. apple’il on tootjagarantii aasta ehk teemaalgatajal ei olnud tegelikult mingit probleemi – kui ta ise seda tekitanud ei oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.10 11:47; 15.10 17:16; 16.10 18:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vabandust, aga ise olid loll, tahaksin ma öelda. iphone tuleb viia volitatud hooldustöökotta, kui viga ilmneb tootjagarantii ajal.

Ning mitte ainult iPhone, vaid see kehtib iga seadme kohta. Garantiiajal ei tehta oma tarkusest ja vahenditest remonti enne, kui pole tuvastatud, et tegu on sinu enda tekitatud probleemiga.

pidasin pigem silmas seda, et pärast tootjagarantii lõppu tuleb asju ajada müüjaga, enne seda tootjaga (volitatud hooldusega) ehk siis rõhk sõnadel tootjagarantii jooksul, mitte sõnal iphone. apple’il on tootjagarantii aasta ehk teemaalgatajal ei olnud tegelikult mingit probleemi – kui ta ise seda tekitanud ei oleks.

Täpselt nii. Ostsin Samsungi telefoni Prantsusmaalt ja Eestis sai selle vabalt garantiiremonti viia.
Järelmaks või mitte, igal suurfirmal on esindused ja volitatud remondifirmad üle maailma. Apple’il kohe kindlasti, kui just džunglis ei ela. Aga seal pole põlve otsas parandajaid kah.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin märtsis 2019 Teliast telefoni järelmaksu peale, oli vanem mudel ja soodsam hind. Pool aastat hiljem läks telefon katki, olen oma rahadega korra püüdnud parandada, aga töötas vaid korraks. Aku kuumeneb üle. Tegemist on iPhone 6siga, Olen ka välismaal, seega ei saa esindusse telefoni viia. Mida üldse teha saaks, järelmaksu pean vist ikka lõpuni maksma?

Ma ausalt öelda ei saa ka aru, miks peaks telefoni järelmaksuga ostma, erit veel mingit vana mudelit? Ja miks see peab just apple olema? Minu teismelised googeldasid endale ise sobiva telefoni, maksis umbes 150 eurot, üks ostis ligi 2a tagasi netist, teine umbes aasta tagasi sarnase mudeli eestist esindusest. 150 eurot pole just selline summa, mille peale peaks järelmaksu võtma. Kui tõesti on iphone eluliselt vajalik ja sissetulekud väikesed, siis võiks ju paar kuud säästurežiimil elada ja see raha kokku koguda.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 01:17; 17.10 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Apple on üks neist tootjatest, et kui ostad asja suvaliselt ametlikult edasimüüjalt, siis võid oma toote mingi kindla aja jooksul suvalises riigis ametlikku hooldaja juurde remonti viia.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Apple on üks neist tootjatest, et kui ostad asja suvaliselt ametlikult edasimüüjalt, siis võid oma toote mingi kindla aja jooksul suvalises riigis ametlikku hooldaja juurde remonti viia.

oled kindel selles, et peab ametlik edasimüüja olema? minu teada tootjagarantii ajal ei taha keegi sult ostutšekki vms. aasta hakkab lugema nagunii kasutuselevõtust, mitte ostuhetkest.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.10 11:47; 15.10 17:16; 16.10 18:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ausalt öelda ei saa ka aru, miks peaks telefoni järelmaksuga ostma, erit veel mingit vana mudelit? Ja miks see peab just apple olema? Minu teismelised googeldasid endale ise sobiva telefoni, maksis umbes 150 eurot, üks ostis ligi 2a tagasi netist, teine umbes aasta tagasi sarnase mudeli eestist esindusest. 150 eurot pole just selline summa, mille peale peaks järelmaksu võtma.

Teemaalgataja telo maksis 400.- vähemalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aasta hakkab lugema nagunii kasutuselevõtust, mitte ostuhetkest.

No milleks kirjutada lollusi, kui võib ka kirjutamata olla!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 10:47; 17.10 08:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja telo maksis 400.- vähemalt.

Nõus, minu jutu mõte oli selles, et miks osta üle jõu käiva hinnaga telefon, kui kordades odavamalt saab ka täiesti asjaliku eksemplari. Mu ühel teismelisel oli enne praegust telefoni ka iphone (oli mingi vanus, kui see oli must have), akud väsivad, tehnoloogia vananeb järjest kiiremini.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 01:17; 17.10 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Apple on üks neist tootjatest, et kui ostad asja suvaliselt ametlikult edasimüüjalt, siis võid oma toote mingi kindla aja jooksul suvalises riigis ametlikku hooldaja juurde remonti viia.

oled kindel selles, et peab ametlik edasimüüja olema? minu teada tootjagarantii ajal ei taha keegi sult ostutšekki vms. aasta hakkab lugema nagunii kasutuselevõtust, mitte ostuhetkest.

vähemalt eestis tahetakse ostu tõendavat dokumenti (tšekk või konto väljavõte). kui viid toote sinna, kus ostsid ja oled müüja andmebaasis, siis nad võtavad ostudokumendi oma süsteemist.
eestis hakkab garantii alates ostuhetkest, mitte kasutuselevõtust

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Järelmaksu tasumine katkiläinud toote korral