Esileht Ajaviite- ja muud jutud Järelmaksud kättesaamatumad?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 335 )

Teema: Järelmaksud kättesaamatumad?

Postitas:
Kägu

Kas teie arvates on järelmaksu saamine LHV-st rangemaks läinud?
Veel aasta tagasi võtsin järelmaksu, mille peale helistati ja pakuti lausa 5000. Ma ei võtnud vastu.
Nüüd küsisin külmakapi ostuks 1200 ja vastus eitav, kuigi olen olnud korrektse maksekäitumisega ja sissetulekud täpselt samasugused – isegi suuremad. Eelmised järelmaksud saavad kohe läbi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 80 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas pakkumist võttes täpsustasid, et soovid uut alles siis kui vana on läbi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei täpsustanud. Mul ongi jäänud ainult üks makse 42 eur ja teine järelmaks 3 kuud 45 euri. Oli täiesti jõuakohane võtta kohe uus makse peale, kuna teises pangas on kevadel lõppenud 122.50 makse.
Olen hämmingus.
Nagu öö ja päev olukord panga poolt aasta hiljem. Praegu siis öö.
Minul olukord parem kui aasta tagasi – ülalpeetavaid vähem, sissetulekuid rohkem. Järelmaksu ei saanud.
Kogun siis aasta ja ostan ilma panagata.
Proovin muidugi mujalt ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida te ostate, et nii palju järelmakseid pidevalt üleval?

Please wait...
Postitas:
Kägu

122.50 oli pojale profiarvuti – kogumaksumusega 3500 eur. Kaheks aastaks võtsin.
Siis ostsin diivani ja elutoa mööblit paar asja summas 600 eur aastaks, siis läks õmblusmasin katki ja oli kohe vaja uut – 600 eur aastaks.
Küsisin nüüd 3000 eur 6 aastaks, mis oleks olnud 50 eur kuus tagasimakse või siis külmakapi ostuks aastaks 180 eur kuumakse.
Kumbagi ei antud. Väga veider minu arust.

Kersti Kaljulaid kiitis, et Eestil läheb nüüd hästi, tema ei pea enam külmkapi ostuks raha koguma.
Kõigil kahjuks ei lähe nii hästi ja pole korraga suuri summasid võimalik välja käia – kogu aeg on midagi vaja. Korraga on palju asju, mis kokku teeb palju, seepärast on vaja järelmakse võtta, ilma on raskem.
Varsti vaja pesumasin ka osta – vana hakkab otsi andma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelmisel sügisel sattusime nt mitmes mööblipoes kampaaniate peale, kus järelmaks oli intressita ja sissemakseta. Läksime küll välja ostma, aga sellistel tingimustel tundus mõistlik pigem järelmaks vormistada. Maksime osa ikka sisse ka, vaatasime, et summa kuus kummalgi üle 150.- ei läheks. Ja autod olid ka mõlemal liisingus. Nüüd autode liisingud lõppenud, mööblist jäänud veel 2 kuud maksta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõigil kahjuks ei lähe nii hästi ja pole korraga suuri summasid võimalik välja käia – kogu aeg on midagi vaja.

Ega kõik ei osta mitteproffidele ka profitööriistu.
Ja üleüldse, profid teenivad oma tööriistaraha ikka ise.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veidi imelik küsimus. Ma näiteks pole nii rikas, et kui näiteks pesumasin täna otsad annab, võtaks kohe täna tagataskust raha ja ostaks kohe täna uue. Hambaimplantaatide jaoks ka pole. Autoremont läks näiteks maksma peaaegu 2000. Uut autot selle raha eest ka ei saa.
Mulle meeldib Holm (endine Koduliising), teeb pakkumisi, aga võtan kui väga vaja millegi jaoks. Sai just läbi üks tema järelmaks. Lhv-s saab ka kohe läpakas läbi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 32 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

122.50 oli pojale profiarvuti – kogumaksumusega 3500 eur.

Mida see pojuke küll teeb? Teen paarile it-firmale raamatupidamist ja ei ole veel sellise hinnaga arvutite ostmist näinud. Täitsa tavalistega teenivad suht head raha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 27 korda. Täpsemalt
Postitas:
Tähesära

Eks laps mängib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

122.50 oli pojale profiarvuti – kogumaksumusega 3500 eur. Kaheks aastaks võtsin.

Ma väga vabandan, aga sellise pere esindajana, kus absoluutselt kõik suguvõsa meesliikmed (ja osa naisi ka) IT-alal töötavad, tahaks “võhikuna” teada, et milliste parameetritega on siis see nn 3500€ maksev PROFIarvuti, mille lapsevanem peaks järelmaksuga oma it-profist lapsukesele ostma?

Kui laps on tõesti Proff, siis peaks ta saama ju ka profipalka, mille eest omale ise töövahendid ostab, mitte et mamma selleks laenu võtma peaks.

Meie majapidamises alustas noorem generatsioon ikka pigem ca 5.kl peale küll uute kõvaketaste, küll graafikakaartide ostust-paigaldusest. Ja isegi praegu, kui lapsed ülikooli(IT)õpingute kõrvalt juba poole kohaga tööd teevad (kaugtööna, kodust), ei ole meil ühtki nii kallist arvutit majas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mida see pojuke küll teeb? Teen paarile it-firmale raamatupidamist ja ei ole veel sellise hinnaga arvutite ostmist näinud. Täitsa tavalistega teenivad suht head raha.

“Pojuke” on mängur ja oli siis veel liialt noor, et ise endale arvutit osta.
Eks ta on muidugi selle raha ka tagasi teeninud mängimisega, aga ma pole seda raha temalt ära võtnud. See kulus tehnikapargi täiendamiseks tal endal ära ja reisimiseks ja taskurahaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mingid säästud võiks ju ikka olla, just selleks, kui pesumasin katki läheb.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Unustasin, et arvuti ise maksis vähem, aga koos liisingu intressiga läks 3500 minu arust kokku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Unustasin, et arvuti ise maksis vähem, aga koos liisingu intressiga läks 3500 minu arust kokku.

Kui nüüd mõtlema hakkan, siis arvutiga koos oli veel mänguri kuvar ja klaviatuur ja hiir.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks see külmkapp siis nii kallis peab olema, kui endal raha pole? Ma ei käiks iial külmkapi eest 1200 eurot välja, kuigi see raha oleks kohe võtta. 3500 eurot arvuti….olen koos töötanud mitmete erinevate inseneridega, mitte kellelgi ei ole olnud nii kallist arvutit. Kui pesumasin katki läheb, kas siis ka vaja kindlasti 1500-eurost või kallimat?

Paarist tobedast järelmaksust loobumine võimaldaks sul iga paari kuu tagant uus normaalse hinnaga pesumasin osta. Pole vaja elada üle oma võimete, siis ei pea kurtma, kuidas keegi võlgu ei anna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eks ta on muidugi selle raha ka tagasi teeninud mängimisega, aga ma pole seda raha temalt ära võtnud. See kulus tehnikapargi täiendamiseks tal endal ära ja reisimiseks ja taskurahaks.

oi, oi arukest
Kasiinodest ka raha toomas käib?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 27 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Palju asju võiks olla, aga näed pole. Võiks ju olla näiteks Michael Jacksoni tütar või Madonna, aga pole 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 32 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja küsib konkreetse küsimuse ja terve kanakari lendab peale, miks sa nii elad, miks sa seda ostsid, kuidas raha pole! jne, jne. Kogu aeg ole kaitsepositsioonil, kui siia teema teed. Elage oma elu, kuidas oskate ja laske teistel elada ning ärge õiendage iga teema all.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lol
Loomulikult elame hästi, kui külmikuks sobib vaid kõige kallim. Maksan kolme järelmaksu, peaasi, et sugulastele-naabritele saaks kallist külmikut näidata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

oi, oi arukest

Ei käi kasiinodes. Ei ole probleemne laps. Täitsa tore poiss on.
Miks nii mürgiselt?
Kui su laps ühel hetkel enam elada ei taha ja elust mingit rõõmu enam ei tunne ja mõtlema hakkab kuidas siit elust ära minna, siis pole mingi raha liiga palju, et ta selle rõõmu ikka leiaks ja edasi elaks.
Õnneks on raskemad ajad ilmselt möödas ja ma ei pea enam muretsema. August on välja ronitud ja sellel arvutikomplektil on selles suur abi.
Kuni me maksame ainult rahas ja asjadega, on kõik veel väga odavalt saadud.
Oma lapse kaotus minu oskamatuse ja jäikuse ja ihnsuse tõttu oleks suurim viga, mida ma endale musta stsenaariumi puhul poleks iialgi andestanud.
Kes pole samas olukorras olnud ei mõista.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lol

Loomulikult elame hästi, kui külmikuks sobib vaid kõige kallim. Maksan kolme järelmaksu, peaasi, et sugulastele-naabritele saaks kallist külmikut näidata.

Eks igaüks mõtleb oma tasemel.
Mul ei käi külalisi ja pole kellelgi midagi näidata. Ma elan enda jaoks.
Vaata külmkappe ja nende hindu. 1000 eurot on keskmine hind. Ma tahan kappi, mis teeb jääd ja purustab seda ja mahutaks palju ja selliseid odavamalt ei saagi. Palju kallimalt aga küll.
Eelmine külmkapp on mind teeninud mingi 15 aastat, ma eeldan, et ka järgmine teenib sama palju.
Mis maailmas sina küll elad, et vaid teistele kekutamisele mõtled?!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palju asju võiks olla, aga näed pole. Võiks ju olla näiteks Michael Jacksoni tütar või Madonna, aga pole 🙂

On ikka soovid – ma olen oma nahas väga rahul. Ei ihka olla rikas. Ammugi ei soovi ma olla mõne vaimselt haige ( kuulsuse või muu rikkuri) laps. Tule taevas appi, mis inimesed meie ümber on!

Ma tahan praegu vaid külmkappi osta ja mõne jaoks tundub see lausa luksusesemena?! KUidas 1000 eur külmkapi eest mõne jaoks nii utoopiline soov tundub, et vaid rikastele lubatud on?! Ma ostangi harva, aga korralikke asju ja ainult enda pärast – ei iial kellegi teise pärast. Näitamise ja eputamise tasemel pole ma kunagi olnudki – ei oska nii isegi mõelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma näiteks pole nii rikas, et kui näiteks pesumasin täna otsad annab, võtaks kohe täna tagataskust raha ja ostaks kohe täna uue. Hambaimplantaatide jaoks ka pole. Autoremont läks näiteks maksma peaaegu 2000. Uut autot selle raha eest ka ei saa.
Mulle meeldib Holm (endine Koduliising), teeb pakkumisi, aga võtan kui väga vaja millegi jaoks. Sai just läbi üks tema järelmaks. Lhv-s saab ka kohe läpakas läbi.

Aga äkki sa sellepärast polegi rikas, et ostad mõtlematult kalleid asju järelmaksuga?

meil käis ka üks auto just remondis (pidurid ütlesid üles). ühe purunenud jupi saime autopest 7€ eest, teist polnud saada, see valmistati autoparanduses kohapeal + tööraha kokku maksis kodule lähimas töökojas (tln) 52€.
kui 15a vana pesumasin üles ütles, siis ostsin uue juba 3p möödudes, üle 350€ see ei maksnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ju siis on läinud tõesti rangemaks, samas pakkumisi tuleb mulle uksest-aknast sisse (Holm-banki pidin lausa blokeerima – spämmis kogu aeg postkasti. Kodupangad pakuvad ka igasuguseid laenutooteid). Ma ise pole küll järelmaksu võtnud – võimalik, et kõik need pakkumised on niisama reklaam – kui reaalselt võtma hakata, siis ei antagi äkki.
Eks siis pead tõesti raha koguma või lihtsalt midagi soodsamat valima. Hiljuti oli pisikest eestlaetavat pesumasinat vaja – uurisin, nende hinnad algavad ca 190st eurost – hädaga saab ikka midagi ostetud.
Võib ka kasutatud kodumasinate kauplusse põigata – mõned aastad tagasi ostsin sealt megasuure külmiku vaid 120 euroga (anti veel 6k garantiid ka).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole vaja elada üle oma võimete, siis ei pea kurtma, kuidas keegi võlgu ei anna.

Minu küsimus oli, kas järelmaksu/ laenu tingimused LHV-s on karmimaks muutunud aastaga võrreldes?!

Saan siin aga vastuseks inetuid halvustavaid rünnakuid.
Asjalikke, teemasse vastuseid ka tulema hakkab?!

Please wait...
Postitas:
Kägu

oi, oi arukest

Miks nii mürgiselt?

Kui su laps ühel hetkel enam elada ei taha ja elust mingit rõõmu enam ei tunne ja mõtlema hakkab kuidas siit elust ära minna, siis pole mingi raha liiga palju, et ta selle rõõmu ikka leiaks ja edasi elaks.

Õnneks on raskemad ajad ilmselt möödas ja ma ei pea enam muretsema. August on välja ronitud ja sellel arvutikomplektil on selles suur abi.

Oma lapse kaotus minu oskamatuse ja jäikuse ja ihnsuse tõttu oleks suurim viga, mida ma endale musta stsenaariumi puhul poleks iialgi andestanud.

Sa peaksid ise ka spetsialisti abi kasutama, kui elust niimoodi aru saad, et kui laps enesetapuga ähvardab ja loobub sellest vaid oma unelmate eseme ostu korral. Kui see on esimene selline kord olnud siis võid kindel olla, et tuleb ka teine jne. Tundub, et teil peres on ikka väga tõsised probleemid, mis vajaks meditsiinilist sekkumist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ju siis on läinud tõesti rangemaks, samas pakkumisi tuleb mulle uksest-aknast sisse (Holm-banki pidin lausa blokeerima – spämmis kogu aeg postkasti. Kodupangad pakuvad ka igasuguseid laenutooteid). Ma ise pole küll järelmaksu võtnud – võimalik, et kõik need pakkumised on niisama reklaam – kui reaalselt võtma hakata, siis ei antagi äkki.

Eks siis pead tõesti raha koguma või lihtsalt midagi soodsamat valima. Hiljuti oli pisikest eestlaetavat pesumasinat vaja – uurisin, nende hinnad algavad ca 190st eurost – hädaga saab ikka midagi ostetud.

Võib ka kasutatud kodumasinate kauplusse põigata – mõned aastad tagasi ostsin sealt megasuure külmiku vaid 120 euroga (anti veel 6k garantiid ka).

Tänan soovituste eest.
Ma ei taha mida iganes, mis asja ära ajaks. Ma tahan konkreetset ja head asja ja kui seda ei saa, siis ma ei tahagi. Nuputan välja kuidas saan. Eks pakkujaid on veel – küsin mujalt. See kapp poleks mulle üle võimete, mul pole lihtsalt korraga seda summat ja koguda on raskem kui järelmaksu maksta.
Ma pigem ootan ja kogun selle raha kokku, aga ma ostan selle mida väga tahan ja kindlasti uue. Vana kapp veel töötab, aga väikseks jääb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole vaja elada üle oma võimete, siis ei pea kurtma, kuidas keegi võlgu ei anna.

Minu küsimus oli, kas järelmaksu/ laenu tingimused LHV-s on karmimaks muutunud aastaga võrreldes?!

Saan siin aga vastuseks inetuid halvustavaid rünnakuid.

Asjalikke, teemasse vastuseid ka tulema hakkab?!

Arvad, et pangatöötajad ei ole psühholoogia kursuseid saanud ja ei saa aru, kelle ja millega tegu. Sa vajad abi ja pank aitab sind juba praegu sellega, et rohkem laenu peale võtta ei lase. Teeni nii palju kui tahes ja tunne ennast “vabalt maksevõimelisena” aga nad ei taha sinuga riskida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

oi, oi arukest

Miks nii mürgiselt?

Sa peaksid ise ka spetsialisti abi kasutama, kui elust niimoodi aru saad, et kui laps enesetapuga ähvardab ja loobub sellest vaid oma unelmate eseme ostu korral. Kui see on esimene selline kord olnud siis võid kindel olla, et tuleb ka teine jne. Tundub, et teil peres on ikka väga tõsised probleemid, mis vajaks meditsiinilist sekkumist.

Sul on ikka väga kõrge enesehinnang kui võtad endale õiguse teistele meditsiinilisi vajakajäämisi omistada. Arvad, et kõik peavad elust täpselt samamoodi aru saama nagu sina? Võta teadmiseks, et inimesed võtavadki elu erinevalt ja see on ok.
Igaüks elab nagu oskab ja tahab. See pole kellegi kritiseerida.
Nii vähese info põhjal teed nii põhjapanevaid järeldusi?! Sul endal veel palju arenguruumi, mulle tundub.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 335 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Järelmaksud kättesaamatumad?