Esileht Ajaviite- ja muud jutud Järelmaksud kättesaamatumad?

Näitan 30 postitust - vahemik 271 kuni 300 (kokku 335 )

Teema: Järelmaksud kättesaamatumad?

Postitas:
Kägu

Et ega teist üürikorterit ju ei olegi leida muidugi. Üks ja ainus ongi. On ka muid võimalusi kodu soetamiseks, kui vaid kodulaen. Muid laene on ka olemas ja soodsamat kinnisvara. Mis kinnisvara sa müüd, kui see on alles laenu all ja panga oma. Ja kui nüüdki, siis mis tolku sul sest on. Ikkagi oled kodutu, sest kogu laen on maksmata. Müügist saadud raha annad pangale nii palju kui veel jääk on koos intressidega. Pole nagu pointi.

Kui sul enam tööd ei ole, mille eest sa maksad selle teise korteri üüri? Olgu see kui odav tahes, midagi ta ju ikkagi maksab?
Kodulaenu võttes peab sul olema omaosalus. Ostad nt 200 000 maksva maja, pead ise panema 50 000 ja pank laenab 150 000. (ma ei tea, kui palju hetkel need kohustuslikud protsendid on). Näiteks kui meie kunagi ostsime maja, siis see maksis 1,2 miljonit krooni (1 200 000). Meil oli eelmise kodu müügist saadud 400 000 omaosaluseks panna. Kui oli masu, siis kaotas ka meie peres üks inimene töö. Aga meie maja väärtus oli selleks ajaks tõusnud umbes 1,8 miljoni peale. Ehk oleks me siis maja maha müünud, me oleksime saanud ikkagi endale 1 miljoni. Inimene, kes elab üürikorteris, temal poleks midagi müüa olnud. Selle miljoni eest oleksime saanud osta odavamat kinnisvara, kus elada.
Ma arvestan, et see maja on ka meie pensionisammas. Et ükskord pensionile jäädes müüme selle maha, kolime kusagile maale umbes poole odavamasse majja ja hinnavahest lisame pensionile igakuiselt teatud summa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

122.50 oli pojale profiarvuti – kogumaksumusega 3500 eur.

Mida see pojuke küll teeb? Teen paarile it-firmale raamatupidamist ja ei ole veel sellise hinnaga arvutite ostmist näinud. Täitsa tavalistega teenivad suht head raha.

+1
Kobeda IT ettevõtte juhtkonnas olen, nii kalleid arvuteid ei oma ega vaja meil ka proffidest profimad progejad või disainerid (tean, kuna kinnitan viimased 7 aastat kõik kulud). Tundub, kas pojake on sulle mütsi kõrvuni pähe tõmmanud või arvad ise, et ju siin pole ühtki inimest, kes arvutite maksumusest üht-teist teab…

Please wait...
Postitas:
Kägu

+1
Kobeda IT ettevõtte juhtkonnas olen, nii kalleid arvuteid ei oma ega vaja meil ka proffidest profimad progejad või disainerid (tean, kuna kinnitan viimased 7 aastat kõik kulud). Tundub, kas pojake on sulle mütsi kõrvuni pähe tõmmanud või arvad ise, et ju siin pole ühtki inimest, kes arvutite maksumusest üht-teist teab…

Ma ju selgitasin juba, et ostsin koos arvutiga ka mänguri kuvari, klaviatuuri, hiire ja siis valitud juppidest kokku pandud mänguri arvuti. Minu arust valis ta mingi erilise kasti ka, mis oli oluliselt kallim teistest- klaasseinaga.
See 3500 sisaldas ka järelmaksu intressi.
Ma ise ju maksin nende juppide eest ja nägin kogu arvet ja asjade nimekirja. Valis välja parima, et ma kogu aeg ei peaks kuulma jälle, et seda juppi ikka paremat vaja ja toda juppi ikka paremat vaja – ta ise neid juppe seal vanal kogu aeg vahetas, et paremaks tuunida. Ma olin juba väsinud sellest pidevast jupitamisest.
Lubasin tal kokku kombineerida parima, mida ta arvab et vajaks ja siiani on sellega rahu. Kokku lasi siiski müüjafirmal panna, et garantii kindlam oleks, seega kogu ostetu läks arvuti sisse, mitte vasakule. Mis mütsi ta mulle ikka pähe tõmbas, no ja kui tõmbas ka, mis siis ikka, see jääks siis tema südametunnistusele. Tal oli siis raske aeg ka, niiet mina annaks andeks.
See jääb ka viimaseks minu poolt muretsetud arvutiks – edasi läheb ise selle teemaga – ongi läinud – ma pole rohkem talle neid vidinaid pidanud ostma – mikrofonid, kõrvaklapid, kaamerad, kõlarid, tabletid jne. – kõik on ise nüüd muretsenud. Fännid ja sponsorid on ka ühtteist tasuta saatnud.
Kui äikese ajal soovitasin arvuti kinni panna, siis naeris ja ütles, et tal on äikese kaitse arvutil peal.
Muidugi ei tea ma arvutite tehnilistest asjadest midagi, usaldasin oma poega.
No minu jaoks oli nauding näha kui rõõmus poiss oli. Muudkui imetles ja silitas oma arvutit – naersin, et kas võtab ööseks kaissu ka.
Õnneks sai ilusti makstud ilma tõrgeteta ja mina seda raha taga ei nuta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 80 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mind näiteks väga häirib, et mu palgast läheb maha autoliising (160) ja korterilaen (170), kuigi korteri eest saan üüri 380 eurot kuus, ikkagi ei meeldi, et palgast sellised asjad maha lähevad. Liising saab õnneks aastalõpuks läbi ning kirun, et korterilaenu liiga pika ajapeale võtsin. Meeldib, et kogu palk jääks n.ö. kasutuseks. Seepärast ei osta ka ühtegi asja järelmaksuga, panen palgast igakuu kõrvale ning hetkel on säästukontol natuke üle 4000 euro. Ka mehel on omad rahalised tagavarad. Samas on kodumasinad odavad (mäletan, kui naabrinaine ostis 3000 krooni eest uue pesumasina aastal 1995-6 – vot siis oli kallis). Marjade jms. sügavkülmutuseks ostsime hoopis väikse sügakülma (200-300 eurot), mille saan siis kevadel tühjaks teha ja eletrikulu on 0, kuni uuesti täitma hakkan. Suure külmkapi ostmiseks ei näe mingit põhjust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind näiteks väga häirib, et mu palgast läheb maha autoliising (160) ja korterilaen (170), kuigi korteri eest saan üüri 380 eurot kuus, ikkagi ei meeldi, et palgast sellised asjad maha lähevad. Liising saab õnneks aastalõpuks läbi ning kirun, et korterilaenu liiga pika ajapeale võtsin. Meeldib, et kogu palk jääks n.ö. kasutuseks. Seepärast ei osta ka ühtegi asja järelmaksuga, panen palgast igakuu kõrvale ning hetkel on säästukontol natuke üle 4000 euro. Ka mehel on omad rahalised tagavarad. Samas on kodumasinad odavad (mäletan, kui naabrinaine ostis 3000 krooni eest uue pesumasina aastal 1995-6 – vot siis oli kallis). Marjade jms. sügavkülmutuseks ostsime hoopis väikse sügakülma (200-300 eurot), mille saan siis kevadel tühjaks teha ja eletrikulu on 0, kuni uuesti täitma hakkan. Suure külmkapi ostmiseks ei näe mingit põhjust.

Mind häiris ka kui õppelaenu maksin. Üle 100 euri kuus maksta on ikka palju ja nagu ikka mida suurem summa, seda halvem ja rohkem häirib. Jõudsin end 10 korda kiruda, et üldse õppima läksin ja sellise asja eest nagu tühja maksin. Suur kergendus oli, kui makstud sai ja see lollus läbi ometi. Ka liiga pikk aeg õhku maksta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 32 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Peegelkaamera, sest olen fotograaf ja vajan seetõttu kaamerat, mis oleks võimekas nii hämaras kui ka päikesepaistes, nii toas kui ka väljas. Vana kaamera ei toiminud nii hästi, kui mul fotograafitöös vaja oleks olnud. Koguda selleks polnud võimalik.

——-

Tihtipeale asjad, mille jaoks kohe raha võtta, on vaid lühikeseks ajaks ja siis peab ikka kokku rohkem raha lõpuks kulutama, kui algselt selle kvaliteetse asja jaoks plaanitud oli.

Miks? Miks pole võimalik koguda?

Mis loogika?? See, kes kogub ja ostab, ostab eseme, mis kaua vastu ei pea, aga järelmaksuga ostes saad kvaliteetse asja?

Palun nüüd see mõttekäik lahti seletada!

Üldiselt ega laenusõltlastel vahet ei ole – neil on iga kogutav summa mõttetu. Algul oli 90€, nüüd juba 1200€… Need on siis inimesed, kes kuu lõpus ühelegi üritusele ei saa tulla või eksprompt reisile/ kontserdile vm kaasa ei pääse. Sest neil pole pennigi varutud, sest see on ju mõttetu (pank sööb ära, muuseas).

Küll on hea, et mul niisuguseid lähituttavaid ei ole!

Et kogu oma varu peaks ära kulutama mingile üritusele või reisile, mis keegi eksprompt välja pakub. No ma küll ei raatsiks. Kui väga tahaks minna läheks ikka palga eest, mitte säästukontot ei teeks tühjaks. On võimalus olemas, et inimene ei taha minna, aga ära ka ei taha otse öelda ja see hea põhjus taskust võtta, et rohkem küsimusi ega pealekäimist poleks.

Ma hakkan mõtlema, et ega sind ka vist päriselt olemas ei ole?
Või on? Või mängid ka kedagi teist, et perekooli intriige tuua?

Kuna teie teemaalgatajaga kogumisest midagu ei tea ega pea, siis on raske selgitada tõesti. Vahet pole, kas te olete päris või arvuti taga igavlevad intrigandid.

Suur osa inimesi peab mingisugustki säästu- või hoiu- või kogumisarvet. Minu pärast või madratsialust. Sinna pannakse oma sissetulekutest mingi osa: kes iga kuu kindla protsendi, kes kindla summa, kes nii nagu saab. Nad on teinud seda järjepidevalt, seega summa tasapisi kasvab. MILLE JAOKS, on iseküsimus ja kõikide eest mina vastata ei oska. Mina kogun just täpselt “äkki lähev vaja” pärast. Olgu see siis kodumasin, tervis, kellegi abistamine, impulssost-reis vm. Mõte, et ei raatsi raisata (??) sääste, on mulle kui kogujale võõras, sest peale “raiskamist” kogun ju edasi. Mul ei ole kohustust, et üks kindel summa peab kogu aeg olema ja alla selle ei või kukkuda.

Palk, st töötasu on – peale säästuosa eraldamist! – igakuiseks elamiseks. Mina nimelt panen säästuosa KOHE kõrvale, mitte kuu lõpus selle, mis järgi jäi (kui jäi).
Palgast võib muidugi ka reisida, aga siis küsiks, et mille eest saab soetada “sööki ja seepi”? Säästuraha või kiirlaenu eest?

Väga naljakas (tegelikult ei olnud) oli lugeda arvamust, et miks peaks KÕIK kogutud raha kuskile eksprompt üritusele ära kulutama? No kui leiad sellise koha mu jutust, siis copy mulle ka – tahan ise ka näha, mis hullu juttu ajasin 😁

Enne maikuu sooja just virisesime sõbrannaga, et päikest tahaks. Türgi! Mõeldud-tehtud! Hea lühike lend, soe, odav, piisav, et jumet ja sooja saada. Töölt saime mõlemad probleemideta vaba nädala, mees jäi koju kassi valvama ja läksime.
Kahe peale oli vist lend+hotell mingi 1200? Täpselt enam ei mäleta, aga midagi nii. Raha nädalaks vahetasin 200€, ja see oli täiesti sobiv summa, sest Türgi on odav ja kauplemine on mul veres.

Oma säästupõrsast ma otse loomulikult tühjaks ei teinud – kas keegi teeks?
Ma pole suhtumisega, et mingi x summa on mulle mõttetu. Ei ole. Kas sa viskaksid iga oäev 1€ vetsupotti? Ilmselt viskaksid, aga mina panen kõrvale ja kuu lõpus on mul 30€. Mõttetu, saan aru. Selle eest ei saa mööblit ega telefoni, pank muudkui sööb ja mina loll loodan. No ja siis? Aasta pärast on mul 360€ ja kuigi tundub, et just need mittekogujad peavad ennast finantsalal väga tugevaks (inflatsioon, euribor jne), siis tegelik elu näitab, et MIDAGI vajalikku või soovikohast saan ka aasta pärast selle raha eest.
Anyway , kas või sellesama sõbrannaga õhtusöögi restoranis.

Kõige uskumatum ongi just see, et need, kes ei kogu, kardavad pangakrahhe ja jumal teab mida veel, on väga kindlad, et säästmine on täiesti mõttetu. Huvitav, et siis suur osa inimestest nii mõttetute asjadega tegelevad?

* näh, just sain abikaasalt sõnumi, et põrutaks homme kuskile saarele või lätti head suitsuliha ostma 😋
Sa oskad mõnda kohta soovitada?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 36 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Niikaua kuni kodulaenu maksad, ongi panga oma. Kui on makstud, siis on sinu. Jätad maksmata, pank võtab ära. Autoliisinguga ju sama, et niikaua kuni liisingut maksad, on omanik pank ja sina oled vaid vastutav kasutaja. Mis küsimus. Järelmaksuga asja ära ei võeta 🙂 saad inkasso.

Ei, vara omanik on ikka laenuvõtja, mitte pank. Vaid hüpoteek on seatud panga kasuks, ja see on hoopis midagi muud, kui vara omanik olemine.

Autoliisingu puhul on teisiti. Kuni liisingulepingu lõpuni on auto omanik liisingufirma. Kui leping on lõppenud ja liisinguvõtja on kogu raha tasunud, saab ta auto omanikuks.

Nii kodulaenu all olevat kui liisingus olevat autot saab edasi omanik müüa. Just tegin seda eelmine kuu. Mis loll ila see on teil?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuni 100 tuhat saad sealt pangast kätte, pankrott või mitte.

Kas tõesti on nii jube keeruline kanda 10 või 20% palga laekudes hoiukontole? Või ikka raha nii jubedalt sügeleb, et kõik tuleb laiaks lüüa?

Vahepeal on siin vilksatanud spekulatsioone, et mis siis saab kui aset leiab üleriigiline elektrikatkestus. Sentigi ei saa siis oma pangast kätte.

Kujutan ette, et kogu arveldamine kaupade eest toimub siis kas sulle mulle või sularahas.

Kui mina nüüd koguma hakkan, siis ilmselt pigem sulas, mitte pangakontole.

Mina ei pea seda ettenägelikkuseks, vaid paanikaks, et äkki tuleb krahh. Jah, 100% pole keegi kindel, aga pidevalt kõiki ja kõike kahtlustades ning kartes (pangad, kindlustused jne) sööd oma närvid nii ära, et pärast ei aita ükski summa sul terveks saada.
Mida see pidev kartmine sulle annab? Et poja ei saa oma mänguraha enam arvelt kätte? Sul ju sääste pole – mida sa muretsed?

Minul on küll kodus ca paar tuhat sularahas. Siit-sealt kogunenud, ühe lisatöö eest makstaksegi enamjaolt sulas. Mis ma nüüd teen – äkki läheb maja põlema, tulevad vargad? Lähen kaevan maasse, aga järsku koer kraabib välja? Viin metsa risu alla, aga kui tehakse lageraie ja ma ei leia enam üles? Uputan kividega jõkke – aga äkki ei sulgenud kotti piisavalt hermeetiliselt ja sedelid ligunevad üles? Peidan 800 aastat varemetes seisnud linnuse müüridesse – aga just nüüd hakatakse seda konserveerima ja mu nutsakas leitakse üles?
Ühesõnaga jah – mitte mingit kogumist pole vaja! Mõistlik inimene kulutab kogu raha ära, sest võidab see, kel on surres kõige rohkem asju.

* teema on 10 lk pikk ja ilmselt esimesel-teisel lehel sai teemaalgataja vastused oma küsimustele kätte. Nüüd tahab ta lihtsalt enda elust-olust pajatada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii kodulaenu all olevat kui liisingus olevat autot saab edasi omanik müüa. Just tegin seda eelmine kuu. Mis loll ila see on teil?

Mismoodi ma lolli ila ajan?

Loomulikult saab nii laenu- kui ka liisinguperioodil kinnisvara/autot müüa. Küsimus oli ju praegu OMANDISUHTES. Kodulaenu puhul on kinnisvara omanikuks laenuvõtja, mitte pank. Autoliisingu puhul on auto omanikuks liisingufirma. Vaidled vastu?

Nüüd palun näita mulle ette see koht, kus väidan, et autot liisinguperioodi jooksul müüa ei saa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 25 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Loomulikult saab nii laenu- kui ka liisinguperioodil kinnisvara/autot müüa. Küsimus oli ju praegu OMANDISUHTES. Kodulaenu puhul on kinnisvara omanikuks laenuvõtja, mitte pank. Autoliisingu puhul on auto omanikuks liisingufirma. Vaidled vastu?

Nüüd palun näita mulle ette see koht, kus väidan, et autot liisinguperioodi jooksul müüa ei saa.

Ei ole omanik pank. Müüsin oma kodu maha, sain suure vaheltkasumi, millest tasusin kodulaenu jäägi. Mina omanikuna võin oma kodu osta-müüa-vahetada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Peegelkaamera, sest olen fotograaf ja vajan seetõttu kaamerat, mis oleks võimekas nii hämaras kui ka päikesepaistes, nii toas kui ka väljas. Vana kaamera ei toiminud nii hästi, kui mul fotograafitöös vaja oleks olnud. Koguda selleks polnud võimalik.

——-

Tihtipeale asjad, mille jaoks kohe raha võtta, on vaid lühikeseks ajaks ja siis peab ikka kokku rohkem raha lõpuks kulutama, kui algselt selle kvaliteetse asja jaoks plaanitud oli.

Mis loogika?? See, kes kogub ja ostab, ostab eseme, mis kaua vastu ei pea, aga järelmaksuga ostes saad kvaliteetse asja?

Üldiselt ega laenusõltlastel vahet ei ole – neil on iga kogutav summa mõttetu. Algul oli 90€, nüüd juba 1200€… Need on siis inimesed, kes kuu lõpus ühelegi üritusele ei saa tulla või eksprompt reisile/ kontserdile vm kaasa ei pääse. Sest neil pole pennigi varutud, sest see on ju mõttetu (pank sööb ära, muuseas).

Et kogu oma varu peaks ära kulutama mingile üritusele või reisile, mis keegi eksprompt välja pakub. No ma küll ei raatsiks. Kui väga tahaks minna läheks ikka palga eest, mitte säästukontot ei teeks tühjaks. On võimalus olemas, et inimene ei taha minna, aga ära ka ei taha otse öelda ja see hea põhjus taskust võtta, et rohkem küsimusi ega pealekäimist poleks.

Kuna teie teemaalgatajaga kogumisest midagu ei tea ega pea, siis on raske selgitada tõesti. Vahet pole, kas te olete päris või arvuti taga igavlevad intrigandid.

Suur osa inimesi peab mingisugustki säästu- või hoiu- või kogumisarvet. Minu pärast või madratsialust. Sinna pannakse oma sissetulekutest mingi osa: kes iga kuu kindla protsendi, kes kindla summa, kes nii nagu saab. Nad on teinud seda järjepidevalt, seega summa tasapisi kasvab. MILLE JAOKS, on iseküsimus ja kõikide eest mina vastata ei oska. Mina kogun just täpselt “äkki lähev vaja” pärast. Olgu see siis kodumasin, tervis, kellegi abistamine, impulssost-reis vm. Mõte, et ei raatsi raisata (??) sääste, on mulle kui kogujale võõras, sest peale “raiskamist” kogun ju edasi. Mul ei ole kohustust, et üks kindel summa peab kogu aeg olema ja alla selle ei või kukkuda.

Palk, st töötasu on – peale säästuosa eraldamist! – igakuiseks elamiseks. Mina nimelt panen säästuosa KOHE kõrvale, mitte kuu lõpus selle, mis järgi jäi (kui jäi).

Palgast võib muidugi ka reisida, aga siis küsiks, et mille eest saab soetada “sööki ja seepi”? Säästuraha või kiirlaenu eest?

Väga naljakas (tegelikult ei olnud) oli lugeda arvamust, et miks peaks KÕIK kogutud raha kuskile eksprompt üritusele ära kulutama? No kui leiad sellise koha mu jutust, siis copy mulle ka – tahan ise ka näha, mis hullu juttu ajasin 😁

Enne maikuu sooja just virisesime sõbrannaga, et päikest tahaks. Türgi! Mõeldud-tehtud! Hea lühike lend, soe, odav, piisav, et jumet ja sooja saada. Töölt saime mõlemad probleemideta vaba nädala, mees jäi koju kassi valvama ja läksime.

Kahe peale oli vist lend+hotell mingi 1200? Täpselt enam ei mäleta, aga midagi nii. Raha nädalaks vahetasin 200€, ja see oli täiesti sobiv summa, sest Türgi on odav ja kauplemine on mul veres.

Ma pole suhtumisega, et mingi x summa on mulle mõttetu. Ei ole. Kas sa viskaksid iga oäev 1€ vetsupotti? Ilmselt viskaksid, aga mina panen kõrvale ja kuu lõpus on mul 30€. Mõttetu, saan aru. Selle eest ei saa mööblit ega telefoni, pank muudkui sööb ja mina loll loodan. No ja siis? Aasta pärast on mul 360€ ja kuigi tundub, et just need mittekogujad peavad ennast finantsalal väga tugevaks (inflatsioon, euribor jne), siis tegelik elu näitab, et MIDAGI vajalikku või soovikohast saan ka aasta pärast selle raha eest.

Kõige uskumatum ongi just see, et need, kes ei kogu, kardavad pangakrahhe ja jumal teab mida veel, on väga kindlad, et säästmine on täiesti mõttetu. Huvitav, et siis suur osa inimestest nii mõttetute asjadega tegelevad?

* näh, just sain abikaasalt sõnumi, et põrutaks homme kuskile saarele või lätti head suitsuliha ostma 😋

Sa pole ju üldse millestki aru saanud. Esiteks kui kellegi sõbranna ütleb, et tal pole pennigi, et oma sõbrannaga reisile minna, siis see pole tõsi. Söömise jaoks tal ikka raha on. Lihtsalt ta kulutab oma raha mujale, mitte sõbranna äkkmõtte peale, mida sõbranna ise kõige rohkem tahab. Äkki ei huvitagi see koht, kuhu kutsutakse ja vat ei tea ,miks inimesed otse öelda ei julge. Siis hea ettekääne öelda, et pole raha. Kõige kaugem on siiski see sõbranna, kes kutsub ja kui ei tulda, siis solvub nagu titt. Noja ei muretse ka sõbranna pärast, et kui tal pennigi pole, et äkki sureb nälga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa pole ju üldse millestki aru saanud. Esiteks kui kellegi sõbranna ütleb, et tal pole pennigi, et oma sõbrannaga reisile minna, siis see pole tõsi. Söömise jaoks tal ikka raha on. Lihtsalt ta kulutab oma raha mujale, mitte sõbranna äkkmõtte peale, mida sõbranna ise kõige rohkem tahab. Äkki ei huvitagi see koht, kuhu kutsutakse ja vat ei tea ,miks inimesed otse öelda ei julge. Siis hea ettekääne öelda, et pole raha. Kõige kaugem on siiski see sõbranna, kes kutsub ja kui ei tulda, siis solvub nagu titt. Noja ei muretse ka sõbranna pärast, et kui tal pennigi pole, et äkki sureb nälga.

Sinust on tõesti raske aru saada, sest su jutt on nagi ojakividel kargamine – siia ja sinna.
Kui kaks sõbrannat istuvad ja vinguvad, et ilm on kole, siis on nad järelikult sama meelt, samal lainel. Kes esimesena reisiidee välja käib, ei oma enam tähtsust – soov sooja saada on ühine.
Samuti peaksud sõbrannad omavahel teineteise maj.olukordi ja elu-olu teadma, et mitte lampi unistama hakata.
Kui pole raha, siis see on kas teada või ütlebki teine/ ütled ise, et seekord ei saa. Vahet pole – teeme siis midagi odavamat ja lähemal – lähme joome hõõgveini või minttu-kakaod või vaatame minu pool soojapumba all pleedides telekat. Asja mõte oli muus: inimesed, kel tagavarapuhvrit pole, ei osalegi ilmaski ühelgi üritusel ja olenevalt närvide terasusest lõpuks neid ka enam ei kutsuta. No kaua siis võib?
Mingi aeg toetad, st teed välja, aga kui on näha, et see on elustiil, siis mina loobuks.

Seda kõike räägin inimestest, kes on töölkäivad, iseteenivad ja mitte nälgivad sotsabi saavad elanikud. Nendega on eri teema, neile tõesti ei käi välja ideed reisile või šoppama minna. Kui aga töölkäiv sõbranna ei saa lillelaadale või sünnipäevale tulla, sest “kuu lõpp” on, on asi tema majandamisoskamatuses.

Oota veidi, varsti tulevad jõulunutud, kuidas laste kingikott on tühi ja laud lage. Osa neist kirjutajatest on tõesti vaesed, aga nad ei tule ka selle peale, et isegi 5€ kuus kõrvale panna teeb aastas 60€, mis on ikkagi midagi (ma ei saa öelda, et “päris kopsakas”, sest su arvates polnud seda juba 1200€).

Ma loen ja aru ei saa – milleks mõni säästab, aga vajaduse korral…ostab laenuga? EI RAATSI säästuarvelt võtta? See summa on teid hüpnotiseerinud või kuidas seletada “igaks juhuks” säästukontot, mida ei kasutata? Mille jaoks see siis on? Millise “selle” juhuks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui aga töölkäiv sõbranna ei saa lillelaadale või sünnipäevale tulla, sest “kuu lõpp” on, on asi tema majandamisoskamatuses

Majandamisoskusega inimesel tõesti ei pruugi olla sularaha 500-800 eur, et lillelaadal lõbutseda, kui kutse saabub 30. kuupäeval ja üritus on 31. kuupäeval. Tal on raha kuskil üleöödeposiidil või aktsates ja tava-arvel pikutab ehk 100 eurot. Kindlasti on ka mingi platinumkrediitkaart, aga katsu sellega lillelaadal väga maktsa. Olen täiesti kindel, et minul, kes ma olen selline tubli keskklass, aga mitte rikas, on arvel + sulana rahakotis + kodus kuskil peidetuna rohkem likviidset raha, kui näiteks…ma ei tea…Jüri Mõisal.

Kunagi provisin jõukalt vennalt laenata kiiresti 4000 eurot – põhjus pole siin oluline. Oli neljapäev. Ta ütles, et muidugi saab anda, aga esmaspäeval (või isegi teisipäeval) – selleks ajaks ta saab vabastada minule mingi summa deposiidi alt – võin terminiga eksida. Ta ei hoia sellist raha vabalt. Rikkad inimesed ei käi ringi, mitmed 500-eurosed rahakotist liperdamas ega tava-arvel lihtsalt kasutult seismas.

Lõpuks sain selle raha talunikust naabrimehelt, kelle business käib sularahas. Ta elab välikempsuga majas, saab sotsiaalabi ja vesi on kaevust pangega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei ole omanik pank. Müüsin oma kodu maha, sain suure vaheltkasumi, millest tasusin kodulaenu jäägi. Mina omanikuna võin oma kodu osta-müüa-vahetada.

Palun copy mulle minu kommentaarist lause(d), kus ütlen, et pank on kinnisvara omanik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Abiks ikka

Et ega teist üürikorterit ju ei olegi leida muidugi. Üks ja ainus ongi. On ka muid võimalusi kodu soetamiseks, kui vaid kodulaen. Muid laene on ka olemas ja soodsamat kinnisvara. Mis kinnisvara sa müüd, kui see on alles laenu all ja panga oma. Ja kui nüüdki, siis mis tolku sul sest on. Ikkagi oled kodutu, sest kogu laen on maksmata. Müügist saadud raha annad pangale nii palju kui veel jääk on koos intressidega. Pole nagu pointi.

Rate this item:Submit Rating0-5
Kasutaja on kirjutanud teemasse 31 korda. Täpsemalt

Siin üks kloun väidab küll seda lollust, oled see sina või teine kukulind, ei mina viitsi uurida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 27 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Siin üks kloun väidab küll seda lollust, oled see sina või teine kukulind, ei viitsi uurida.

Kui inimene tsiteerib kaks korda minu kommentaari, kus ma ütlen selge sõnaga, et KINNISVARA OMANIK ON LAENUVÕTJA, MITTE PANK ning selle peale ta ütleb mulle, et ma ajan ila, siis pidi inimene ikka aru saama, keda või mida ta kommenteerib. Ei olegi vaja näpuga järge ajada, kes konkreetne kukulind on.

Autoliisingu puhul on vastupidi. Seni, kuni auto on liisingus, on sõiduk liisingufirma oma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Majandamisoskusega inimesel tõesti ei pruugi olla sularaha 500-800 eur, et lillelaadal lõbutseda, kui kutse saabub 30. kuupäeval ja üritus on 31. kuupäeval.

500-800€ lillelaadale? Mida imet sa sealt osta tahad?
Ma käin igal aastal Türi lillelaadal ja Siguldas. Need on rusikareeglid. Muud laadad-simmanid-väljanäitused, mõisa-, kohvikute- ja aiapäevad on jooksvalt “kui midagi huvitama hakkab”. Mitte iial ei lähe sellist summat, isegi vist kõikide käikude peale mitte.
Näha on, et sa pole jah eriti arukas majandaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin üks kloun väidab küll seda lollust, oled see sina või teine kukulind, ei viitsi uurida.

Kui inimene tsiteerib kaks korda minu kommentaari, kus ma ütlen selge sõnaga, et KINNISVARA OMANIK ON LAENUVÕTJA, MITTE PANK ning selle peale ta ütleb mulle, et ma ajan ila, siis pidi inimene ikka aru saama, keda või mida ta kommenteerib. Ei olegi vaja näpuga järge ajada, kes konkreetne kukulind on.

Autoliisingu puhul on vastupidi. Seni, kuni auto on liisingus, on sõiduk liisingufirma oma.

See kukulind oli 31+ korda postitanud kägu, kes peab samuti peost&suhu elamist normaalseks ja kelle jaoks on 1200€ mõttetu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Majandamisoskusega inimesel tõesti ei pruugi olla sularaha 500-800 eur, et lillelaadal lõbutseda, kui kutse saabub 30. kuupäeval ja üritus on 31. kuupäeval. Tal on raha kuskil üleöödeposiidil või aktsates ja tava-arvel pikutab ehk 100 eurot. Kindlasti on ka mingi platinumkrediitkaart, aga katsu sellega lillelaadal väga maktsa. Olen täiesti kindel, et minul, kes ma olen selline tubli keskklass, aga mitte rikas, on arvel + sulana rahakotis + kodus kuskil peidetuna rohkem likviidset raha, kui näiteks…ma ei tea…Jüri Mõisal.

Lillelaadal 500-800? Ok, see mingi nende teema, kel raha sügeleb ja mõistust eriti antud pole. Vabalt saab kaardiga maksta. Krediitkaardilt saab ka raha välja võtta. Platinumilt ka. Üleöödeposiit-lubage naerda, sa räägid mingist 20 aasta tagusest ajast vist. Tänapäeval ei hoia keegi rikas deposiidil raha. Ma olen rikas, aga ei kujuta küll ette, et mul kiirelt poleks kusagilt raha võtta. Isegi arvelduskrediidi saaks võtta, mis laekub paari minutiga peale netipangas avalduse tegemist.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kunagi provisin jõukalt vennalt laenata kiiresti 4000 eurot – põhjus pole siin oluline. Oli neljapäev. Ta ütles, et muidugi saab anda, aga esmaspäeval (või isegi teisipäeval) – selleks ajaks ta saab vabastada minule mingi summa deposiidi alt – võin terminiga eksida. Ta ei hoia sellist raha vabalt. Rikkad inimesed ei käi ringi, mitmed 500-eurosed rahakotist liperdamas ega tava-arvel lihtsalt kasutult seismas.

Lõpuks sain selle raha talunikust naabrimehelt, kelle business käib sularahas. Ta elab välikempsuga majas, saab sotsiaalabi ja vesi on kaevust pangega.

Minu arvates on see ilmne liialdus ja teistpidi ülevõlli keeratud äärmus.

Loomulikult liigutavad rikkad inimesed raha teistmoodi. Tõenäoliselt ei ole rikkal inimesel tõesti kogu raha arvelduskontol ootel, alati ja kohe võtta. Enamus raha on ikka ära paigutatud, kas aktsiatesse, kinnisvarasse vmt. Ehk siis tõesti, see ei ole likviidne raha, mille arvelt saaks sõbrale täna, kohe suures summas laenu anda.

Sellegipoolest, normaalse majandamisoskusega inimene suudab oma rahaasju planeerida nii, et tagavarad oleks olemas igaks puhuks.

Minul isiklikult (ma ei ole rikas) on asjad niimoodi jaotatud, et suurem osa on aktsiates. Siis on üks väga suur osa hoiusel. Tõsi, see ei teeni seal midagi, aga on lihtsalt tavakontost eraldi. Mulle ei meeldi, kui liiga suur summa istub igapäevaseks majandamiseks mõeldud kontol. Eraldi hoides on lihtsam säästa ja nii on palju selgem ülevaade rahaseisust. Hoiusel olev raha – kui sõber tuleb ja tahab täna laenu saada, siis teen kaks hiireklikki. Lõpetan hoiuse ja saan raha kanda sõbrale. See ei võta aega rohkem kui üks-kaks minutit. Ja rahaliselt ei ole ma midagi kaotanud. Aktsiatega on väheke teine lugu. Isegi, kui saad need kohe täna maha müüa, laekub raha kontole mitme päeva pärast.

Inimene, kes suudab oma rahaasju planeerida, suudab kindlasti ka jooksval arvelduskontol hoida mingit tagavara. Justnimelt selleks, et kui sõbranna kutsub lillelaadale või väikesele tripile.

Nii, et ära sa nendest jõukamatest inimestest ullikesi tee. Ju nad saavad endale ikka ka lubada ekspromt väljaminekuid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nuuu vaaat, kui tahad personaalset lähenemist, siis võta oma mõistus ja julgus kokku ja hakka nimeliselt kommima. Lihtne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nuuu vaaat, kui tahad personaalset lähenemist, siis võta oma mõistus ja julgus kokku ja hakka nimeliselt kommima. Lihtne.

Veel kord. Kui inimene tsiteerib MINU kommentaari ja ütleb, et see jutt on ila, siis ma saan aru, et ta pidas ila all silmas konkreetselt minu juttu. Ma võin ka nimeliselt ju oma kommentaari kirjutada, aga kui tsiteeritakse mind, siis ilmselt avaldab tsiteerija arvamust just minu jutu kohta. Kägu või nimeline kasutaja olemine ei mängi siinkohal ju mingit rolli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See postitus polnud kindlasti minu tehtud ja seda arvamust ei tasu mulle omistada.
Mul on siin tsiteerimisega apsakaid sisse tulnud, seega võib juhtuda, et keegi tsiteeritut ka minu kommentaariks peab kui tähelepanelikult ei vaata.

Muide – sina elad koos mehega ja mõlemad ilmselt teenite korralikult.

Mina elan lastega üksi ja olid ajad kui ma olin raskesti haige ega saanud isegi elatist kogu see aeg kummagi lapse jaoks ega ka mingisugust abi laste isalt.
Meie olukorrad pole kuidagi võrreldavad. Kindlasti oleks ka minul sinu olukorras kus kulud mehega kahe peale jaguneks võimalik säästa ja vabalt elada. Mul pole kahjuks nii hästi läinud – kõik on olnud ainult minu õlul ja ainult minust sõltuv – auto, kodu, riie, toit jne. Leian, et olen isegi hästi hakkama saanud hoolimata minu “täielikust majandamisoskuse puudumisest”. Õnneks pole lapsed siiski mingit puudust pidanud kannatama – nende jaoks on alati kõik vajalik olemas olnud.
Kujuta nüüd ette, et oma palgaga oleksid pidanud ära majandama täielikult üksi ja kasvatama ka kahte last ilma laste isa toetuseta. Oleksid ikka säästa suutnud?
Siit saab nüüd uue kiunu üles tõmmata, et miks mul ikka pole nii hästi läinud ja jälle urgitsema hakkata mingi 100 kommentaari veel kuidas ma ikka ise süüdi olen ja elada ei oska. Teie ju kõik teate paremini kuidas minul asjad TEGELIKULT on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

——-

Täpsustan – Ükski nendest postitustest, mida sa tsiteerisid pole minu kirjutatud.
Jäi mulje, et sa just nii arvad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, ära üle dramatiseeri. Säästma saab hakata ainult inimene, kes tahab säästa ja on vastava otsuse vastu võtnud. Sinu esimesed 65 kommentaari väitsid resoluutselt, kuidas sina ei kavatsegi säästmisega tegelema hakata, sest sa ei oska ega tahagi jne. Kokkuvõttes ei kritiseerita ju sinu sissetulekut või elu, kritiseeriti sinu mõtteviisi, mis ei lase sul võlaorjusest välja murda. Korraks küll tundus, et said sellest aru ja avastasid enda jaoks uue mõtteviisi. Loodetavasti see nii ka on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kulutajatel on 100 argumenti miks ei saa koguda. Võib ju riske hajutada ja hoida raha erinevates pankades või hoiulaekas, kullas, madratsi all jne. Kõike krahhe ei saagi ennetada, vähemalt on midagigi kuskilt võtta vajadusel. Kui krahh saabub järelmaksu koorma all olles, siis ju veel hullem: jääd töötuks ja kohtutäiturid kukil, arved kinni jne

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

äkki tõesti täpsustad, mida sa oma kommentaariga antud tsitaadi valguses tahad öelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin ei saa ju absoluutselt Kägu ollagi. Kõik aetakse nii sassi, et hullemini pole võimalik. Ei viitsi keegi vaadata, et kes mida kirjutas. Mõttetu üldse siin perekoolis ollagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin ei saa ju absoluutselt Kägu ollagi. Kõik aetakse nii sassi, et hullemini pole võimalik. Ei viitsi keegi vaadata, et kes mida kirjutas. Mõttetu üldse siin perekoolis ollagi.

Staariks saadakse ikka nimelisena jah!

Please wait...
Postitas:
Kägu

See postitus polnud kindlasti minu tehtud ja seda arvamust ei tasu mulle omistada.

Mul on siin tsiteerimisega apsakaid sisse tulnud, seega võib juhtuda, et keegi tsiteeritut ka minu kommentaariks peab kui tähelepanelikult ei vaata.

Muide – sina elad koos mehega ja mõlemad ilmselt teenite korralikult.

Mina elan lastega üksi ja olid ajad kui ma olin raskesti haige ega saanud isegi elatist kogu see aeg kummagi lapse jaoks ega ka mingisugust abi laste isalt.

Meie olukorrad pole kuidagi võrreldavad. Kindlasti oleks ka minul sinu olukorras kus kulud mehega kahe peale jaguneks võimalik säästa ja vabalt elada. Mul pole kahjuks nii hästi läinud – kõik on olnud ainult minu õlul ja ainult minust sõltuv – auto, kodu, riie, toit jne. Leian, et olen isegi hästi hakkama saanud hoolimata minu “täielikust majandamisoskuse puudumisest”. Õnneks pole lapsed siiski mingit puudust pidanud kannatama – nende jaoks on alati kõik vajalik olemas olnud.

Kujuta nüüd ette, et oma palgaga oleksid pidanud ära majandama täielikult üksi ja kasvatama ka kahte last ilma laste isa toetuseta. Oleksid ikka säästa suutnud?

Siit saab nüüd uue kiunu üles tõmmata, et miks mul ikka pole nii hästi läinud ja jälle urgitsema hakkata mingi 100 kommentaari veel kuidas ma ikka ise süüdi olen ja elada ei oska. Teie ju kõik teate paremini kuidas minul asjad TEGELIKULT on.

Ei, ma ei tea, kuidas sul TEGELIKULT on, aga kui nüüd selgitasid, siis seda vähem mõistan, miks inimene oma toonasest raskest olukorrast praegu pole õppinud.
Mitte mingil juhul ei taha ma sinule või sinu tegelaskujule halba, aga KUI juhtub taas, et kõik ei lähe nii hästi, siis säästmise ja mõistliku majandamisega oleks sul see nn “meelerahufond”, mis kõige hullemast päästaks. Ja ära arva, et minul või kellelgi teisel oli KOHE iseseisvat elu alustades mingi rahapatakas olemas. Kõik algas ikka nii nagu paljudel teistel – step by step ehk samm- ja senthaaval.

Veel kord – kiidad siin, et elad nagu tahad. Ok, sinu oma asi. Aga parajal hetkel noomida, et küll oli raske ja kas mina suudaksin seda, on antud teemat lugedes imelik. Lapsed on siiski teema, mida planeeritakse. Üks tark inimene on öelnud, et igaüks saagu nii palju järglasi, kui ta ÜKSI suudab üles kasvatada. Kuldne tõde, mida paljud siiski eiravad. Lapsi saada pole kohustus, nende selja tagant aga rääkida kui raske on, on üsna sobimatu. Sead mehed on olemas, seda enam peab ise pingutama. Haigus – jah, see pole alati oma teha, siiski usun, et sa ei ela üksi maailmas. Tervise nimel laenu võtta – isegi mõistan kui muud väljapääsu pole. Diivan või külmkapp, mis pealegi pole prioriteetsed, ei kuulu minu arvates “hädaolukord nr.1” alla.

Ja ikka – sul ON juba kogemus raske olukorra kohta olemas – kas see ei pane mõtlema?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 271 kuni 300 (kokku 335 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Järelmaksud kättesaamatumad?