Esileht Ajaviite- ja muud jutud Järelmaksud kättesaamatumad?

Näitan 30 postitust - vahemik 301 kuni 330 (kokku 335 )

Teema: Järelmaksud kättesaamatumad?

Postitas:
Kägu

Peegelkaamera, sest olen fotograaf ja vajan seetõttu kaamerat, mis oleks võimekas nii hämaras kui ka päikesepaistes, nii toas kui ka väljas. Vana kaamera ei toiminud nii hästi, kui mul fotograafitöös vaja oleks olnud. Koguda selleks polnud võimalik.

——-

Tihtipeale asjad, mille jaoks kohe raha võtta, on vaid lühikeseks ajaks ja siis peab ikka kokku rohkem raha lõpuks kulutama, kui algselt selle kvaliteetse asja jaoks plaanitud oli.

Miks? Miks pole võimalik koguda?

Mis loogika?? See, kes kogub ja ostab, ostab eseme, mis kaua vastu ei pea, aga järelmaksuga ostes saad kvaliteetse asja?

Palun nüüd see mõttekäik lahti seletada!

Üldiselt ega laenusõltlastel vahet ei ole – neil on iga kogutav summa mõttetu. Algul oli 90€, nüüd juba 1200€… Need on siis inimesed, kes kuu lõpus ühelegi üritusele ei saa tulla või eksprompt reisile/ kontserdile vm kaasa ei pääse. Sest neil pole pennigi varutud, sest see on ju mõttetu (pank sööb ära, muuseas).

Küll on hea, et mul niisuguseid lähituttavaid ei ole!

Et kogu oma varu peaks ära kulutama mingile üritusele või reisile, mis keegi eksprompt välja pakub. No ma küll ei raatsiks. Kui väga tahaks minna läheks ikka palga eest, mitte säästukontot ei teeks tühjaks. On võimalus olemas, et inimene ei taha minna, aga ära ka ei taha otse öelda ja see hea põhjus taskust võtta, et rohkem küsimusi ega pealekäimist poleks.

Ma hakkan mõtlema, et ega sind ka vist päriselt olemas ei ole?

Või on? Või mängid ka kedagi teist, et perekooli intriige tuua?

Kuna teie teemaalgatajaga kogumisest midagu ei tea ega pea, siis on raske selgitada tõesti. Vahet pole, kas te olete päris või arvuti taga igavlevad intrigandid.

Suur osa inimesi peab mingisugustki säästu- või hoiu- või kogumisarvet. Minu pärast või madratsialust. Sinna pannakse oma sissetulekutest mingi osa: kes iga kuu kindla protsendi, kes kindla summa, kes nii nagu saab. Nad on teinud seda järjepidevalt, seega summa tasapisi kasvab. MILLE JAOKS, on iseküsimus ja kõikide eest mina vastata ei oska. Mina kogun just täpselt “äkki lähev vaja” pärast. Olgu see siis kodumasin, tervis, kellegi abistamine, impulssost-reis vm. Mõte, et ei raatsi raisata (??) sääste, on mulle kui kogujale võõras, sest peale “raiskamist” kogun ju edasi. Mul ei ole kohustust, et üks kindel summa peab kogu aeg olema ja alla selle ei või kukkuda.

Palk, st töötasu on – peale säästuosa eraldamist! – igakuiseks elamiseks. Mina nimelt panen säästuosa KOHE kõrvale, mitte kuu lõpus selle, mis järgi jäi (kui jäi).

Palgast võib muidugi ka reisida, aga siis küsiks, et mille eest saab soetada “sööki ja seepi”? Säästuraha või kiirlaenu eest?

Väga naljakas (tegelikult ei olnud) oli lugeda arvamust, et miks peaks KÕIK kogutud raha kuskile eksprompt üritusele ära kulutama? No kui leiad sellise koha mu jutust, siis copy mulle ka – tahan ise ka näha, mis hullu juttu ajasin 😁

Enne maikuu sooja just virisesime sõbrannaga, et päikest tahaks. Türgi! Mõeldud-tehtud! Hea lühike lend, soe, odav, piisav, et jumet ja sooja saada. Töölt saime mõlemad probleemideta vaba nädala, mees jäi koju kassi valvama ja läksime.

Kahe peale oli vist lend+hotell mingi 1200? Täpselt enam ei mäleta, aga midagi nii. Raha nädalaks vahetasin 200€, ja see oli täiesti sobiv summa, sest Türgi on odav ja kauplemine on mul veres.

Oma säästupõrsast ma otse loomulikult tühjaks ei teinud – kas keegi teeks?

Ma pole suhtumisega, et mingi x summa on mulle mõttetu. Ei ole. Kas sa viskaksid iga oäev 1€ vetsupotti? Ilmselt viskaksid, aga mina panen kõrvale ja kuu lõpus on mul 30€. Mõttetu, saan aru. Selle eest ei saa mööblit ega telefoni, pank muudkui sööb ja mina loll loodan. No ja siis? Aasta pärast on mul 360€ ja kuigi tundub, et just need mittekogujad peavad ennast finantsalal väga tugevaks (inflatsioon, euribor jne), siis tegelik elu näitab, et MIDAGI vajalikku või soovikohast saan ka aasta pärast selle raha eest.

Anyway , kas või sellesama sõbrannaga õhtusöögi restoranis.

Kõige uskumatum ongi just see, et need, kes ei kogu, kardavad pangakrahhe ja jumal teab mida veel, on väga kindlad, et säästmine on täiesti mõttetu. Huvitav, et siis suur osa inimestest nii mõttetute asjadega tegelevad?

* näh, just sain abikaasalt sõnumi, et põrutaks homme kuskile saarele või lätti head suitsuliha ostma 😋

Sa oskad mõnda kohta soovitada?

Täpsustan – Ükski nendest postitustest, mida sa tsiteerisid pole minu kirjutatud.

Jäi mulje, et sa just nii arvad.

Ja ma saan väga hästi aru. Ma ei tsitertigi sind – miks sa nii arvad? Siin on veel keegi kägu, kes säästmist mõttetuseks peab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 36 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

* teema on 10 lk pikk ja ilmselt esimesel-teisel lehel sai teemaalgataja vastused oma küsimustele kätte. Nüüd tahab ta lihtsalt enda elust-olust pajatada?

No olen üritanud vastata esitatud küsimustele ja nii see teema siin arenenud on. Päris huvitav on jälgida kuidas teema muudkui areneb ja igasugu huvitavaid kommentaare muudkui tuleb.
Olen siin vastu vaielnud, et see pole mingi eksperiment – no teadlikult kindlasti mitte, aga kui seda mõtet oma peas veidi analüüsisin, siis avastasin, et olen ka päriselus tegelikult eksperimenteerija ja vahel viskan mingi konksu välja, et näha kuidas sellele reageeritakse ja mis edasi juhtuma hakkab. Huvitav on. Mingil määral ka arendav ja silmaringi avardav, nagu see teemagi siin.
Päris huvitav on lugeda erinevast ühiskonna kihist olevate erinevate inimeste arvamusi ja reageeringuid. Siit tuleb välja nende elustiil. Lõbus ka.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 80 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis selle nii ägeda mängu link on, mille vaatamise eest lausa makstakse? Ma tahan ka vaadata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 27 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis selle nii ägeda mängu link on, mille vaatamise eest lausa makstakse? Ma tahan ka vaadata.

Ma usun, et ma ei liialda, kui ütlen, et neid on sadu.

Enam ühtegi nime ei mäleta, kuid juba oma kümmnekond aastat tagasi oli mul poiss-sõber, kes tegeles sama asjaga. Karta on, et tänaseks on see maailm kõvasti laienenud ja arenenud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Veel kord – kiidad siin, et elad nagu tahad. Ok, sinu oma asi. Aga parajal hetkel noomida, et küll oli raske ja kas mina suudaksin seda, on antud teemat lugedes imelik. Lapsed on siiski teema, mida planeeritakse. Üks tarj inimene on öelnud, et igaüks saagu nii palju järglasi, kui ta ÜKSI suudab üles kasvatada. Kuldne tõde, mida paljud siiski eiravad. Lapsi saada pole kohustus, nende selja tagant aga rääkida kui raske on, üsna sobimatu. Sead mehed on olemas, seda enam peab ise pingutama. Haigus – jah, see pole alati oma teha, siiski usun, et sa ei ela üksi maailmas. Tervise nimel laenu võtta – isegi mõistan kui muud väljapääsu pole. Diivan või külmkapp, mis pealegi pole prioriteetsed, ei kuulu minu arvates “hädaolukord nr.1” alla.

Ja ikka – sul ON juba kogemus raske olukorra kohta olemas – kas see ei pane mõtlema?

Sain oma lapsed abielus olles. Minu lapsed ongi planeeritud – elu läks teisiti – tavaline asi. Mulle on elu õpetanud, et planeeri palju tahad – elu läheb ikka nii nagu on ette nähtud.
Sellest lõigust mida tsiteerin jääb mulje sinust kui väga eluvõõrast inimesest. Et kui sul on hästi, siis kõik need, kellel pole, on lihtsalt lollid ja ise süüdi. Kõigele lisaks pole sul rikka ja edukana aimugi kuidas vaesem osa eesti rahvast elab ja targa inimesena peaksid sa ju väga hästi aru saama miks meil vaesed inimesed on ja miks kõik ei ole rikkad. See on igal pool nii. Rikkad ei saaks ju olla nii rikkad, kui poleks vaeseid.
Jumal tänatud, et lapsi ei saada selliselt kaalutledes nagu sina siin soovid – eesti rahvas oleks ammu välja surnud. Enamus lapsi saadaksegi vaesemates peredes, mulle tundub ja miski ei garanteeri, et just rikkamast perest need väärtuslikumad riigikodanikud tulevad.
Jumal tänatud, et mina pole nii kalkuleerinud ja võtsin riski lapsed saada. Hoolimata sellest, et mul on olnud elus väga raskeid aegu, ei ole ma kahetsenud iialgi seda, et ma olen oma lapsed julgenud saada. Mul on isegi kahju, et mul neid rohkem pole just selle kalkuleerimise tõttu.
Et nüüd sinu silmaringi veidi avardada, siis minu vana diivan oli ostetud kasutatuna 3000 krooni eest. See teenis mind umbes 16 aastat, aga pika haiguse ajal palju sellel pikutades ja ka laste hüplemisest sellel läksid põhjavedrud katki ja hakkasid läbi õhukeseks kulunud põhjapatjade tagumikku torkima, nii mul kui lastel ja pikutades jäi sellest kõverast põhjast ka selg valutama ja hakkas ebamugavusest lausa häirima.
Peale selle kui olin elatise laste isalt välja võidelnud ja uuesti tööle asunud otsustasin, et rohkem me ei pea seda diivanit enam kannatama ja saatsin ta igavesele puhkusele. Loomulikult polnud mul kohe 600 euri võtta – vajadusi ( mitte vaid soove) oli veel palju – me olime väga halvas olukorras. Saime kohe uue diivani ja järelmaks nüüd makstud.
See, mis kellegi jaoks on hädaolukord ei saagi olla teiste poolt kuidagi mõistetav. Igaüks teab oma vajadusi ja hädaolukordi kõige paremini ikka ise.
Ka pole sa ilmselt teadlik, et on inimesi, kes ei ole huvitatud rabelema selle nimel, et saada rikkaks ja edukaks nagu sina. Mina kuulun nende hulka, ma ei kadesta sind üldse sinu rikkuse või edukuse või selle pärast, missugust laristamist sa endale lubada saad lisaks raha kõrvale panekule- see ei huvita mind. Ma isegi ei taha kuuluda rikaste ja edukate seltskonda, sest need inimesed ei meeldi mulle enamasti. Kõige rohkem ma eelistangi olla üksi, omaette ja elada vaikselt oma elu, vastavalt võimalustele ja lävida inimestega, kelle mõttemaailm sarnaneb minu omaga. Neid pole just palju.
Selles osas see teema mind ikkagi muutis, et ma hetkel olen loobunud järelmaksudest ja pani mõtlema kogumisele, et osta kohe välja. Ma polnud sellele ise veel tõesti tulnud, et ka nii saab ju tegelikult. Kindlasti proovin.
Vahel kipun eluvoolus tõesti unustama kui rasked ajad mul tegelikult vahelduva eduga olnud on ja miski ei garanteeri nende kordumist – need tulevadki tavaliset ootamatult. Tänan meelde tuletamast 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

kelle mõttemaailm sarnaneb minu omaga.

Meenus üks “lahe” reklaam kus sõbrannasid ühendas SMS laen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veel kord – kiidad siin, et elad nagu tahad. Ok, sinu oma asi. Aga parajal hetkel noomida, et küll oli raske ja kas mina suudaksin seda, on antud teemat lugedes imelik. Lapsed on siiski teema, mida planeeritakse. Üks tarj inimene on öelnud, et igaüks saagu nii palju järglasi, kui ta ÜKSI suudab üles kasvatada. Kuldne tõde, mida paljud siiski eiravad. Lapsi saada pole kohustus, nende selja tagant aga rääkida kui raske on, üsna sobimatu. Sead mehed on olemas, seda enam peab ise pingutama. Haigus – jah, see pole alati oma teha, siiski usun, et sa ei ela üksi maailmas. Tervise nimel laenu võtta – isegi mõistan kui muud väljapääsu pole. Diivan või külmkapp, mis pealegi pole prioriteetsed, ei kuulu minu arvates “hädaolukord nr.1” alla.

Ja ikka – sul ON juba kogemus raske olukorra kohta olemas – kas see ei pane mõtlema?

Sain oma lapsed abielus olles. Minu lapsed ongi planeeritud – elu läks teisiti – tavaline asi. Mulle on elu õpetanud, et planeeri palju tahad – elu läheb ikka nii nagu on ette nähtud.

Sellest lõigust mida tsiteerin jääb mulje sinust kui väga eluvõõrast inimesest. Et kui sul on hästi, siis kõik need, kellel pole, on lihtsalt lollid ja ise süüdi. Kõigele lisaks pole sul rikka ja edukana aimugi kuidas vaesem osa eesti rahvast elab ja targa inimesena peaksid sa ju väga hästi aru saama miks meil vaesed inimesed on ja miks kõik ei ole rikkad. See on igal pool nii. Rikkad ei saaks ju olla nii rikkad, kui poleks vaeseid.

Jumal tänatud, et lapsi ei saada selliselt kaalutledes nagu sina siin soovid – eesti rahvas oleks ammu välja surnud. Enamus lapsi saadaksegi vaesemates peredes, mulle tundub ja miski ei garanteeri, et just rikkamast perest need väärtuslikumad riigikodanikud tulevad.

Jumal tänatud, et mina pole nii kalkuleerinud ja võtsin riski lapsed saada. Hoolimata sellest, et mul on olnud elus väga raskeid aegu, ei ole ma kahetsenud iialgi seda, et ma olen oma lapsed julgenud saada. Mul on isegi kahju, et mul neid rohkem pole just selle kalkuleerimise tõttu.

Et nüüd sinu silmaringi veidi avardada, siis minu vana diivan oli ostetud kasutatuna 3000 krooni eest. See teenis mind umbes 16 aastat, aga pika haiguse ajal palju sellel pikutades ja ka laste hüplemisest sellel läksid põhjavedrud katki ja hakkasid läbi õhukeseks kulunud põhjapatjade tagumikku torkima, nii mul kui lastel ja pikutades jäi sellest kõverast põhjast ka selg valutama ja hakkas ebamugavusest lausa häirima.

Peale selle kui olin elatise laste isalt välja võidelnud ja uuesti tööle asunud otsustasin, et rohkem me ei pea seda diivanit enam kannatama ja saatsin ta igavesele puhkusele. Loomulikult polnud mul kohe 600 euri võtta – vajadusi ( mitte vaid soove) oli veel palju – me olime väga halvas olukorras. Saime kohe uue diivani ja järelmaks nüüd makstud.

See, mis kellegi jaoks on hädaolukord ei saagi olla teiste poolt kuidagi mõistetav. Igaüks teab oma vajadusi ja hädaolukordi kõige paremini ikka ise.

Ka pole sa ilmselt teadlik, et on inimesi, kes ei ole huvitatud rabelema selle nimel, et saada rikkaks ja edukaks nagu sina. Mina kuulun nende hulka, ma ei kadesta sind üldse sinu rikkuse või edukuse või selle pärast, missugust laristamist sa endale lubada saad lisaks raha kõrvale panekule- see ei huvita mind. Ma isegi ei taha kuuluda rikaste ja edukate seltskonda, sest need inimesed ei meeldi mulle enamasti. Kõige rohkem ma eelistangi olla üksi, omaette ja elada vaikselt oma elu, vastavalt võimalustele ja lävida inimestega, kelle mõttemaailm sarnaneb minu omaga. Neid pole just palju.

Selles osas see teema mind ikkagi muutis, et ma hetkel olen loobunud järelmaksudest ja pani mõtlema kogumisele, et osta kohe välja. Ma polnud sellele ise veel tõesti tulnud, et ka nii saab ju tegelikult. Kindlasti proovin.

Vahel kipun eluvoolus tõesti unustama kui rasked ajad mul tegelikult vahelduva eduga olnud on ja miski ei garanteeri nende kordumist – need tulevadki tavaliset ootamatult. Tänan meelde tuletamast 🙂

No sa oled ju rikas, kui sa endale järelmakse suudad lubada. Kirjutan oma esimeses kommentaaris, et mina nii rikas pole.

Loomulikult ma planeerin ja kalkuleerin, sh eluaset või lapsi. Abielus olles saada lapsed – normaalne! Aga normaalne on ka ettepoole mõelda, kas saan ka üksi hakkama? Mis iganes põhjusel teine pool peaks kaduma – põhilootus tuleb ikka iseendale panna.

Mis puutub väitesse, et ma ei tea kuidas vaesem osa rahvast elab, siis küsin vastu – kas peaksin teadma? Tähendab, loomulikult ma ei ole pime ega kurt, loen, jälgin telemeediat, liigun piisavalt ringi aga näen, et päris suur osa neist “vaestest” on täiesti omal süül vaesed. “Kodutunde” võrdlust oled kindlasti kuulnud (`a la rohtukasvanud aiamaa olemas, aga kurdetakse nälja üle) ja paraku kohtab seda ka reaalis.
Meil siin külas on kolm kaltsukat: iga issanda päev näen seal tulemas-minemas inimesi, kotid käes, enamjaolt samad näod. On mullegi öeldud, et “ega siis meie korralikust poest jõua osta”. Tõesõna – ma ka ei jõuaks, kui iga päev 10-20€ kuskile pulstikasse jätta. Kas kõike seda on vaja?
Kägu, kes siin põlastavalt kogumisse suhtus, oli samasugune – no mis krt see 180€ kahe aasta peale siis on juurde maksta? 90€ aastas – selle eest ei saa midagi! 100€ kuus x 12 kuud koguda – see 1200€ on niiiii mõttetu summa ju! Tal söövat pank teisest otsast muudkui ära ka.
Vot niisuguseid inimesi ma ei mõista ja nende elukäik ei huvita ka. Ei ole piinlik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

osu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult ma planeerin ja kalkuleerin, sh eluaset või lapsi. Abielus olles saada lapsed – normaalne! Aga normaalne on ka ettepoole mõelda, kas saan ka üksi hakkama? Mis iganes põhjusel teine pool peaks kaduma – põhilootus tuleb ikka iseendale panna.

Olengi arvestanud, et saangi hakkama ka üksi, aga see ei tähenda, et samal ajal peaks rikas ja edukas ka veel olema. Ja olengi ju hakkama saanud – milles küsimus? Lapsed pole puudust pidanud kannatma, aga selle eest olen väga töökas ja leidlik olnud. Elustiil on lihtsalt sinu omast erinev. Ja minu eesmärk polegi olla rikas ja edukas. Kõik on hästi ju. Ma ju ei kerja siin teema all kelleltki midagi – saangi ju hakkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kujuta nüüd ette, et oma palgaga oleksid pidanud ära majandama täielikult üksi ja kasvatama ka kahte last ilma laste isa toetuseta. Oleksid ikka säästa suutnud?

Seda enam ei mõista, kui säästmine on täiesti võimatu, siis miks peab elama üle oma võimete? Mina näiteks ei osta endale asju, mille jaoks mul raha pole. Ma ei osta ka väga palju neid asju, mis mulle tegelikult meeldivad ja mida tahaks ja mille jaoks mul raha on. Ei ole vaja igale enda kapriilsile järele anda.

Säästmine või mittesäästmine on mõtteviisi küsimus. Seda oled ju isegi siin oma kommentaaridega kinnitanud – säästmine on mõttetu. Arvan, et pea igaüks meist siin võime enda elu kurvemad seigad välja tuua. Igal ühel meil on mingi (või mitu) tragöödiat – olgu see siis töökaotus, lähedase kaotus, raske haigus, lastega üksi jäämine jne jne. Ennast võib ju haletseda ikka, aga säästuvõimega ei ole kõigel rohkemat pistmist kui et ühel juhul on seda lihtsam ja kiirem teha kui teisel juhul. Nagu juba öeldud, säästmine on mõtteviisi küsimus. Kui väidad jätkuvalt, et sinu elu on teistmoodi kui teistel inimestele ja sellepärast sina säästa ei saa, siis sa lihtsalt valetad. Sel juhul ei saaks sul ju olla võimalust ka järelmakse tasuda. Ometigi ju on. Vähemalt niimoodi sa väidad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 25 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui pesumasina raha hakata 10a varem koguma, läheb see tänu inflatsioonile ju kokkuvõttes palju kallimaks vajalikul ajal võetud järelmaksust.

Ega seda siis ainult pudelite korjamisest pea koguma, et 10 aastat aega kulub.

Kas point ei jõudnud kohale?

P.S. Pudelite peale ise poleks tulnudki, eks igaüks diskuteerib oma mõttemaailma piires.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis puutub väitesse, et ma ei tea kuidas vaesem osa rahvast elab, siis küsin vastu – kas peaksin teadma? Tähendab, loomulikult ma ei ole pime ega kurt, loen, jälgin telemeediat, liigun piisavalt ringi aga näen, et päris suur osa neist “vaestest” on täiesti omal süül vaesed. “Kodutunde” võrdlust oled kindlasti kuulnud (`a la rohtukasvanud aiamaa olemas, aga kurdetakse nälja üle) ja paraku kohtab seda ka reaalis.

Sellega olen nõus jh, ja olen isegi märganud, et raha pole lastele isegi süüa anda ja kodutunne abis kodu ehitamas, aga kunstripsmed ja kunstküüned ja äkki ka veel kunstrinnad on kindlasti olemas, kohutav korralagedus kodus ja maja ümbruses, mis võib muidugi olla tingitud ka depressioonist, mis igasuguse tegutsemise tahtmise ära võib võtta. Seal aitab ka kodutunne rohkem lapsi kui neid vanemaid.
Need on jah halvad näited vaesemast kontingendist, aga on ka teistsuguseid – täiesti arusaadavaid lugusid, milles ei saa väga inimesi endid süüdistada – elu on ettearvamatu ja kõik inimesed lihtsalt ka pole nii nutikad, ettevõtlikud ja asjalikud, mis teha.
Kindlasti on ka siin palju rikkaid, kes elavad sama laia elu nagu sina oma suurte sissetulekutega,( mille kõrvalt saab veel korralikult säästa ka) aga oma töötajatele maksavad miinimumpalka või jätavad üldse maksmata – vaene on ju kaitsetu vastu võitlema- nendega võid teha mis tahad – kellel võim ja raha sellel ka õigus. Vastu võitled oled sellestki ilma. Paljud vaesed on lihtsalt nii head, et nad on juba selle pärast vaesed, et enda eest seista ei oska ja lasevad “nutikamatel” endale liiga teha. Kas see on nende inimeste süü, et need rikkad omanikud nende arvelt laia elu elavad?! – see on moodne orjapidamine. Inimesed käivad päevad läbi tööl, on töökad ja tublid, aga palgad on naeruväärselt väikesed – pensionitega sama lugu. Kõik ei saa ju ometi väljamaale ära minna, kes siin siis selle alatasustatud töö ära teeb? Kuidas need rikkad siis rikkad saavad edasi olla, kui orje enam pole?! Juba tuuaksegi mujalt orje sisse, sest eestlane hakkab vastu ega ole nõus enam orjapalga eest töötama ja milleni see viib?!
Ja seda seltskonda on väga palju. Sinusuguseid rikkaid on ikka oluliselt vähem.
Depressioonist oled midagi kuulnud?! Kui inimene oma miinimumpalgast hakkab veel säästma ka, siis see on ju paras närutamine, mingeid häid emotsioone on vaja selleks, et ennast kasvõi natukenegi inimväärsemalt tunda vahepeal. Mõni joob ennast täis, mõni tõmbab pilve, et seda rõõmu saada ja oma kurb elu korraks unustada, mõni võtab järelmaksu peale mingi asja, et korraks see rõõm kätte saada.
Selle pärast ostsin ka mina oma depressioonis pojale kalli arvuti, et tema enesetunnet veidigi tõsta – minu süü ju, et ta minuga nii rasket koormat pidi kandma minu haiguse ajal- kiilas jõuetu ema, kes ei pruugi ellugi jääda. Tundsin ennast väga süüdi oma laste ees. See asi on palju keerulisem kui sulle ilmselt tundub. Ei ole nii lihtne, et oma süü ja isegi kui on, siis see on ka tagantjärele tarkus. Täna jumalat, et sul paremini on läinud ja oled nutikam olnud.
Seetõttu sinu praalimine oma külluslikust elust ja selle kõrvalt säästmisnäidetest polnud ka väga kohane siin ühes eelmistest kommentaaridest.
Selle heietamise peale jõuan ikka sinna välja, et kui on natuke parem aeg – nagu mul praegu – tuleb püüda säästa ikkagi. Seda ma nüüd kindlasti ka teen. Ja külmkapi ost lükkub edasi. Pankade jaoks üks järelmaksu klient vähem. Palju õnne neile ja aitäh teema veeretajatele oma nõuannete ja halvakspanu eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks peab 10 aastat varem hakkama koguma? Mõni tuhat säästu võiks inimesel koguaeg olla tagavaraks, ootamatuste jaoks. Töölkäival ja teenival inimesel ei tohiks see mingi tohutult võimatu asi olla ju?

Mis vahet seal finantsarvestuslikult on? Hoides lihtsalt pangakontol nt 10 aastat järjest (või 5 või 3, vahet pole) paarituhandest säästu, siis on väga küsitav, kas see raha on odavam järelmaksust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mai viitsi seda jama lugeda. Arvan, et teemaalgataja (75 postitust praeguseks hetkeks, seega libateema, lihtsalt ajaviiteks?) on valinud endale mageda külmkapi. Leidsin korraliku. Imelik, et teemaalgataja seda leidnud ei ole, mingi kipakas jama jääb ainult silma? Mai kujuta ette, et mingi sellise jama peaksin ostma, ma olen väärt rohkemat, kas teemaalgataja ei?

https://www.euronics.ee/t/86100/kodumasinad/kulmik-sbs-premium-liebherr/sbses8486-20

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindlasti on ka siin palju rikkaid, kes elavad sama laia elu nagu sina oma suurte sissetulekutega,

Hm. Mulle tundub, et nüüd olen mina kuidagi “vaene” ja rõhutud, kuna mu hakkamasaamine jääb järjest rohkem ette? Kusjuures olen seda tegelikult ammu kogenud, et teatud inimeste puhul ongi edukas olemine miinuseks – seda “no mis sul viga!” juttu olen liiga palju kuulnud.

Üks asi (mitmest) tekitab küll kahtlusi sinu reaalses olekus – nimelt see, et raskustes olnud inimene alles nüüd, peale kümneleheküljelise mammutteemat, tuleb sellise asja peale, et midagi osta võib ka eelnevalt kogutud raha eest. Kui lapsedki teavad, et kogun sünnipäevaks kingitud ja vanaema käest saadud rahad lokku, siis saan uue tõuksi vm osta? Nüüd siis raskustes olnud inimene ei tulnud selle pealegi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks asi (mitmest) tekitab küll kahtlusi sinu reaalses olekus – nimelt see, et raskustes olnud inimene alles nüüd, peale kümneleheküljelise mammutteema, tuleb sellise asja peale, et midagi osta võib ka eelnevalt kogutud raha eest. Kui lapsedki teavad, et kogun sünnipäevaks kingitud ja vanaema käest saadud rahad lokku, siis saan uue tõuksi vm osta. Nüüd raskustes olnud inimene ei tulnud selle pealegi?

Ma siin mõtlesin ja analüüsisin, et miks ma pole oma parematel aegadel kogunud, vaid ostnud pigem järelmaksu ja tead, mulle meenus õige mitu korda, kus minu millegi jaoks kogutud raha nuruti minult võlgu või lihtsalt pandi tuuri ja rohkem ma seda raha ei näinud. Ja nurujad/ tuuri panijad on olnud minu kallid kaasad erinevatel eluperioodidel. Täiesti korralikest peredest meesterahvad, üks isegi lausa jõukast perest. Siin ka ehk põhjus, miks ma tahangi üksik olla – nii on turvalisem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on ikka parim liba siin pikema aja jooksul.
Vähesed libameistrid on nii kannatlikud, et mahlased detailid nagu kiilaks tegev haigus ja naiselt raha nuruvad jõukad mehed tulevad alles peale 70.postitust mängu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Üks asi (mitmest) tekitab küll kahtlusi sinu reaalses olekus – nimelt see, et raskustes olnud inimene alles nüüd, peale kümneleheküljelise mammutteema, tuleb sellise asja peale, et midagi osta võib ka eelnevalt kogutud raha eest. Kui lapsedki teavad, et kogun sünnipäevaks kingitud ja vanaema käest saadud rahad lokku, siis saan uue tõuksi vm osta. Nüüd raskustes olnud inimene ei tulnud selle pealegi?

Ma siin mõtlesin ja analüüsisin, et miks ma pole oma parematel aegadel kogunud, vaid ostnud pigem järelmaksu ja tead, mulle meenus õige mitu korda, kus minu millegi jaoks kogutud raha nuruti minult võlgu või lihtsalt pandi tuuri ja rohkem ma seda raha ei näinud. Ja nurujad/ tuuri panijad on olnud minu kallid kaasad erinevatel eluperioodidel. Täiesti korralikest peredest meesterahvad, üks isegi lausa jõukast perest. Siin ka ehk põhjus, miks ma tahangi üksik olla – nii on turvalisem.

Peidad sinna, usu, neid ei hakka keegi sul puutuma, kui sa ise just välja ei räägi, mis seal sees on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Unustasin lisada, et siin ehk on ka põhjus, miks ma enam kogunud pole, vaid eelistanud järelmakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peidad sinna, usu, neid ei hakka keegi sul puutuma, kui sa ise just välja ei räägi, mis seal sees on.

Kujutad sa ette, et ma olen isegi selle asja pealt kokku hoidnud ja pole seda endale soetanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vähesed libameistrid on nii kannatlikud, et mahlased detailid nagu kiilaks tegev haigus ja naiselt raha nuruvad jõukad mehed tulevad alles peale 70.postitust mängu.

Kannatlik jah. Sealjuures olla ta edukas ettevõtja (töö käib täies hoos nagu näha).

Ta viskas avapostituses kohe konksu vette – kirjeldas, kui kallist ja mida ta järelmaksu eest n.-ö. ostab. Teises postituses lausa detailsed summad. Selge see, et see kõik oli kägude ärritamiseks. Kui inimene tegelikult ka laenusaamise kohta uuriks, ei kirjeldaks ta mõnuga oma makstavaid asju. Mida Perekoolis järelmaksudest arvatakse, on ju teada.
Mina tahaks seda teada, kaua see ajakirjanduslik eksperiment kestab. Ja miks mees naist mängib.

Kahju inimestest, kes tões ja meeles vaeva näevad, et häid soovutusi kirjutada. Ses suhtes on libakirjutajad nõmedad. Teemat võib ju niisama arutada, aga osad siin on ju tõesti aidata püüdnud ja see on nende suhtes inetu.

Ja nüüd tuleb see vana “käsi Piiblil” vandumine, et tema pole see ja on üleüldse uus kasutaja jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahju inimestest, kes tões ja meeles vaeva näevad, et häid soovutusi kirjutada. Ses suhtes on libakirjutajad nõmedad. Teemat võib ju niisama arutada, aga osad siin on ju tõesti aidata püüdnud ja see on nende suhtes inetu.

Ja nüüd tuleb see vana “käsi Piiblil” vandumine, et tema pole see ja on üleüldse uus kasutaja jne.

Seda märkasin ma juba lapsepõlves- räägi tõtt ja mitte keegi ei usu. Valeta ja kõik usuvad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks peab 10 aastat varem hakkama koguma? Mõni tuhat säästu võiks inimesel koguaeg olla tagavaraks, ootamatuste jaoks. Töölkäival ja teenival inimesel ei tohiks see mingi tohutult võimatu asi olla ju?

Mis vahet seal finantsarvestuslikult on? Hoides lihtsalt pangakontol nt 10 aastat järjest (või 5 või 3, vahet pole) paarituhandest säästu, siis on väga küsitav, kas see raha on odavam järelmaksust.

Sellest ju jutt käibki, et säästu ei ole vaja puutumatuna hoida pangakontol KÜMME AASTAT JÄRJEST. Sääst võiks koguaeg olemas olla. See võiks koguaeg vastavalt vajadusele ka kasutuses olla – usu mind neid nn ootamatuid väljaminekuid, millest siin koguaeg räägitakse, tekib tegelikult iga mõne kuu järel, mitte iga kümne aasta tagant. Säästukonto ei olegi mõeldud selleks, et raha seisab sul sellel kontol liikumatult kümme aastat, vaid selleks, et sul on vajadusel võimalik sealt võtta. Raha võtad sealt ehk iga 3 või 6 kuu tagant, aga säästukontole teed sissemakseid iga kuu. Nii püsib säästukonto stabiilses, ideaalis kasvavas suuruses, ja koguaeg on tagavara olemas.

Näide. Iga kuu paned säästukontole 100 eurot. Kuue kuu pärast läheb pesumasin õhtale. Võtad oma säästukontolt 400 eurot ja lähed ostad poest kohe, ilma igasuguse 15%-lise intressita ja laenulepingu tasuta uue pesumasina. Säästukontole jääb 200 eurot alles. Sinna lisad edaspidi jälle 100 eurot iga kuu (selle sama summa, ei tegelikult hoopis väiksema summa, mille oleksid järelmaksu võttes nüüd pangale maksnud).

Kolme kuu pärast selgub, et lapse klassiekskursiooni eest on vaja 100 eurot maksta. Selle asemel, et hakata halisema, et oled vaene ning sinu laps ei saa seetõttu ekskursioonile minna, või selle asemel, et võtta see summa kiirlaenuna, lähed võtad selle 100 eurot oma hoiupõrsast. Raha on kohe olemas. Jälle jäävad ära lisaintressid ja laenulepingu sõlmimise tasud. Pärast 100 eurost väljamakset jääb sinu säästukontole alles 400 eurot.

Jne. jne. Ei ole ju MÕTTETU ja keeruline?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuigi mina liigitun ilmselt mürgipritside hulka, siis ei näe vahet kas teema on liba või mitte, sest selliseid inimesi on olemas ja kahjuks mitte vähe.
Eks siin enamus teemasid on fantaasialennud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja sina räägid sellest, et pangas raha hoida ei saa, sest sealt läheb see kaduma?

Mina isiklikult hoian kõike oma raha pangakontol ja mitte iialgi ei ole keegi seda sealt tuuri pannud. Nii, et mõtle ikka hoolega järele, kas raha on turvalisem hoida madratsi vahel või pangakontol?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellest ju jutt käibki, et säästu ei ole vaja puutumatuna hoida pangakontol KÜMME AASTAT JÄRJEST. Sääst võiks koguaeg olemas olla. See võiks koguaeg vastavalt vajadusele ka kasutuses olla – usu mind neid nn ootamatuid väljaminekuid, millest siin koguaeg räägitakse, tekib tegelikult iga mõne kuu järel, mitte iga kümne aasta tagant.

Loogika? Keegi ei võta järelmaksu sellise summa peale, mida ollakse võimelised paari kuu jooksul säästma. Suurusjärk jääb justnimelt mõnele aastale. Kui jutt pesumasinast v külmikust v telekast, siis jääb hinnaklass pigem tuhat-paari-kolme kanti ja lihtne arvutus näitab, et pead selleks paari aasta jooksul iga kuu kõrvale panema. Ei tule see säästuraha siis kuidagi odavam. Kui hoiad stabiilselt mingisugust suuremat summat aastaid järjest säästukontol, siis see ongi raiskamine. Saan aru, et turvatundeks sulle vajalik, aga odavam see kindlasti ei tule.

Kui väidad, et IGAL KUUL ostad säästude eest midagi suuremat, ei jõua sa selle ajaga suuremat summat kokku saadagi.

P.s. mul on pidanud külmik vastu 15a ja pesumasin üle 10a. Peaksin napakas olema, kui kohe peale uue ostmist järgmise jaoks raha oleksin koguma hakanud.
Kui sissetulek tõuseb inimesel aastas vähemalt 10-15%, on säästude eelistamine järelmaksule tegelikult kallim. Aga noh, selleks on vaja pisut loogilist mõtlemist ja arvutusoskust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loogika? Kes on rääkinud 100-eurostest ostudest? Kui jutt pesumasinast v külmikust v telekast, siis jääb hinnaklass pigem tuhat-paari-kolme kanti ja lihtne arvutus näitab, et pead selleks paari aasta jooksul iga kuu kõrvale panema. Ei tule see säästuraha siis kuidagi odavam. Kui hoiad stabiilselt mingisugust suuremat summat aastaid järjest säästukontol, siis see ongi raiskamine. Saan aru, et turvatundeks sulle vajalik, aga odavam see kindlasti ei tule.

Kui väidad, et IGAL KUUL ostad säästude eest midagi suuremat, ei jõua sa selle ajaga suuremat summat kokku saadagi.

P.s. mul on pidanud külmik vastu 15a ja pesumasin üle 10a. Peaksin napakas olema, kui kohe peale uue ostmist järgmise jaoks raha oleksin koguma hakanud.
Kui sissetulek tõuseb inimesel aastas vähemalt 10-15%, on säästude eelistamine järelmaksule tegelikult kallim. Aga noh, selleks on vaja pisut loogilist mõtlemist ja arvutusoskust.

Meie siin räägime säästmisest. Ühtlasi kätkeb säästmise teema endas ELAMIST VASTAVALT ENDA VÕIMETELE.

Kui reaalis oled võimeline kuus säästma vaid 100 eurot, siis ostadki enda tegelikule elustandardile vastava masina. Ehk siis 500-eurose, mitte 3 000-eurose pesumasina.

Kui suudad säästa igakuiselt 1 000 eurot, siis saadki endale ju lubada vastavalt kallima masina.

Siin ilmselt see harituse puudujääk inimestel ongi, et nad ei mõista, et üle enda varju hüpata või mingit naabrist parema võistlust pidada on rumal. Et kui kellelgi rikkal tuttaval on 3 000 -eurone külmik, siis peaks ju minul ka olema. Sest mulle ju meeldib, mis siis, et mina olen madalapalgaline ja säästuvõimetu inimene.

Lihtsalt rumal on lugeda sinu juttu mingist loogikast ja arvutamisoskusest. Paraku ei ole ka pärast mitmendat kommentaari aru saanud, et masina jaoks EI HAKATA RAHA KOGUMA SIIS, KUI SEE ON KATKI LÄINUD. Masin ostetakse säästude eest, mis sul on pangakontol koguaeg olemas. Seda säästu hoitakse pidevalt stabiilsena või kasvavana kontol ning seda kasutatakse vastavalt ootamatult tekkinud vajadusele.

Kui sul on a la 5 000 eurot säästudena ning see raha on tegelikult koguaeg teatavas ringluses, igakuiselt lisatakse ja aegaajalt kasutatakse, siis ei toimu selle rahaga kindlasti mingit koletut inflatsiooni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See sarilaenajate teema meenutab ühte laenajat Omarahas aastaid tagasi. Siis sai veel laenajatele küsimusi esitada. Selle inimesel oli üsna mitu laenu Omarahast. Küsisin mitu küsimust seoses nende laenudega. Vastus oli alati põhimõtteliselt sama- tal on seda laenu just nüüd ja kohe vaja ning teisiti ei saa. Lõpetas ta paraku inkassos oma maksmata laenudega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui jutt pesumasinast v külmikust v telekast, siis jääb hinnaklass pigem tuhat-paari-kolme kanti ja lihtne arvutus näitab, et pead selleks paari aasta jooksul iga kuu kõrvale panema. Ei tule see säästuraha siis kuidagi odavam. Kui hoiad stabiilselt mingisugust suuremat summat aastaid järjest säästukontol, siis see ongi raiskamine. Saan aru, et turvatundeks sulle vajalik, aga odavam see kindlasti ei tule.

… säästude eelistamine järelmaksule tegelikult kallim. Aga noh, selleks on vaja pisut loogilist mõtlemist ja arvutusoskust.

Mate on sul tõesti kehvake.

Väike kalkulatsioon:

Laen 3 000 eurot.
Laenuperiood 3 aastat (oletame, et maksevõime lubab vaid 100 eurot kuus maksta).
Intress on 15%.

See teeb 3 aasta peale intresse kokku 743 eurot. Aastas 247 eurot.

Tegelikult, laenutöötajana võin sulle kinnitada, et 3 000-eurose laenu puhul ei saa sa never 15%-ga laenu. See 15%, mida laenuandjad välja hõikavad on reklaam ja kehtib vaid suurte laenusummade ja väga tugeva kliendi puhul. Tarbimislaenude reegel on mida väiksem laenusumma, seda kõrgem intress. 3 000 eurose laenu puhul jääb intress pigem vahemikku 20-22%.

Nii, et täpselt samade andmete, kuid õige intressiga, maksaks sellise laenu pealt intresse hoopis 1 124 eurot. Aastas teeb see 374 eurot?

Kas tõesti pead sellist summat, olgu see siis 247 või 374 eurot, tühiseks summaks, mida kellelegi lihtsalt niisama ära kinkida? Ahjaa, ja sinna otsa veel ju lepingu sõlmimise tasu, mis on keskmiselt vähemalt 30 eurot.

Selle raha eest ju saaks endale juba odavama välisreisi lubada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

arusaamatu, miks inimene ostab omale 1200 eurose külmiku kui tal selle jaoks raha ei ole. väga korralikud on seal juba 500-600 eurot.
kümikud

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 301 kuni 330 (kokku 335 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Järelmaksud kättesaamatumad?