Esileht Ajaviite- ja muud jutud Järelmaksud kättesaamatumad?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 335 )

Teema: Järelmaksud kättesaamatumad?

Postitas:
Kägu

Arvad, et pangatöötajad ei ole psühholoogia kursuseid saanud ja ei saa aru, kelle ja millega tegu. Sa vajad abi ja pank aitab sind juba praegu sellega, et rohkem laenu peale võtta ei lase. Teeni nii palju kui tahes ja tunne ennast “vabalt maksevõimelisena” aga nad ei taha sinuga riskida.

Hahahaaaaa, siin liigub ikka koomikuid ka :DDDD

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 80 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga see, et kogumine ja välja ostmine on nõme, järelmaks ja sellega kaasnevad intressid (tavaliselt üsna suured) on normaalne, kõlab nagu kõige tavalisem vaese ja keskmisest rumala inimese mõtteviis. Sellise mõtteviisiga ei saagi kunagi edukamaks, jäädki elu lõpuni oma üha suuremat telekat ja külmkappi orjama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga see, et kogumine ja välja ostmine on nõme, järelmaks ja sellega kaasnevad intressid (tavaliselt üsna suured) on normaalne, kõlab nagu kõige tavalisem vaese ja keskmisest rumala inimese mõtteviis. Sellise mõtteviisiga ei saagi kunagi edukamaks, jäädki elu lõpuni oma üha suuremat telekat ja külmkappi orjama.

Õpeta siis palun meile vaestele ja rumalatele, et kuidas kogudes rikkaks saab, kui palk on selline, et koguda ei õnnestugi suurt midagi? Kui igas kuus 20 euri kõrvale panen, saan rikkaks või ja uue pesumasina ostan siin mitme aasta pärast sellest kogutud rahast? Senikaua käin naabri juures pesu pesemas?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 32 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Inimene küsis kas järelmaksudega ollakse nüüd rangemad ja hunnik lendas peale kaagutama ja õpetama kuidas osta tuleb kokku ainult odavaid asju! Samuti tuleb nende odavate asjade ostmise käigus, mis muide ruttu katki lähevad, koguda raha.
Mida keegi ostab on ainult tema isiklik asi ja õpetusi kuidas elada ja lapsi kasvatada ei soovinud ta samuti saada. Igaüks teeb oma rahaga nii nagu õigeks peab. Nagu oleks raha kerjatud et õpetama ja kritiseerima kukuti.

Teemaalgataja pöördu otse järelmaksupakkujate poole ja uuri asja. Sealt peaksid teoorias saama kõige adekvaatsemaid vastuseid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kogun siis aasta ja ostan ilma panagata.
Proovin muidugi mujalt ka.

Kui 1000-1500 € kogumine võtab aasta, siis elad ikka rängalt üle jõu küll.
Kuidas külmkapp väikseks jääb, ostate palju toitu varuks või?
Haigus, töötuks jäämine lööb teid ju otsekohe käpuli.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 27 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa peaksid ise ka spetsialisti abi kasutama, kui elust niimoodi aru saad, et kui laps enesetapuga ähvardab ja loobub sellest vaid oma unelmate eseme ostu korral. Kui see on esimene selline kord olnud siis võid kindel olla, et tuleb ka teine jne. Tundub, et teil peres on ikka väga tõsised probleemid, mis vajaks meditsiinilist sekkumist.

Selle sa mõtlesid ise välja, et on ähvardanud ja tingimusi seadnud. Mina pole seda öelnud ja nii see pole ka olnud. Sul pole piisavalt ei lugemisoskust, arusaamist ega ka infot selliste järelduste tegemiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õpeta siis palun meile vaestele ja rumalatele, et kuidas kogudes rikkaks saab, kui palk on selline, et koguda ei õnnestugi suurt midagi? Kui igas kuus 20 euri kõrvale panen, saan rikkaks või ja uue pesumasina ostan siin mitme aasta pärast sellest kogutud rahast? Senikaua käin naabri juures pesu pesemas?

Näiteks. Kui sa jätad ostmata 3500-eurose arvuti, mille järelmaksu kuutasu on 100+ eurot, siis kolme kuu pärast saad osta 300-eurose pesumasina. Näe, nii lihtsa matemaatikaga jääd ise jänni.

Aga kui ostad järelmaksu peale absurdselt kalleid asju, siis sipledki aastast aastasse kõrgete järelmaksude küüsis, kõri intressidest kinni nööritud ja midagi kõrvale panna ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa peaksid ise ka spetsialisti abi kasutama, kui elust niimoodi aru saad, et kui laps enesetapuga ähvardab ja loobub sellest vaid oma unelmate eseme ostu korral. Kui see on esimene selline kord olnud siis võid kindel olla, et tuleb ka teine jne. Tundub, et teil peres on ikka väga tõsised probleemid, mis vajaks meditsiinilist sekkumist.

Selle sa mõtlesid ise välja, et on ähvardanud ja tingimusi seadnud. Mina pole seda öelnud ja nii see pole ka olnud. Sul pole piisavalt ei lugemisoskust, arusaamist ega ka infot selliste järelduste tegemiseks.

Ei, sa ise mõtlesid selle välja. Mina panin selle lihtsalt selgelt sõnadesse kirja, sest sa ise ei julge sellest kirjutada ega mõelda. Sellepärast soovitangi sul pöörduda psühholoogi poole, kes sind nõustaks ja järje peale aitaks. Ja loomulikult peaksid ka oma poega mõistusearstile näitama. Ta aitab. Nad ei hammusta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Näiteks. Kui sa jätad ostmata 3500-eurose arvuti, mille järelmaksu kuutasu on 100+ eurot, siis kolme kuu pärast saad osta 300-eurose pesumasina. Näe, nii lihtsa matemaatikaga jääd ise jänni.

Aga kui ostad järelmaksu peale absurdselt kalleid asju, siis sipledki aastast aastasse kõrgete järelmaksude küüsis, kõri intressidest kinni nööritud ja midagi kõrvale panna ei saa.

Mis sa mulle arvutist räägid? Mul pole nii kallist arvutit.
Intresside surmahirm ajab ka naerma. Pole järelmaksudel nii kõrget intressi, et hirmus kahjumisse jääks. Arvutasin just ära ühe, et peale maksin kokku 2 aasta jooksul 182 euri. Selle raha eest ei saa pooltki seda asja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma töötasin üksvahe ühes poes, kus müüdi palju asju järelmaksuga. Olen selle peale palju mõelnud, arvutanud, ja iialgi ei ostaks midagi peale kinnisvara ja auto järelmaksuga. Mul on mõtteviis, et kui raha ei ole, siis asja osta ei saa ja nii lihtne asi ongi. Selgita parem sina, kuidas sa saad maksta järelmaksu, kui sa koguda ei suuda? Sa ometi ju annad endale aru, et järelmaksuga maksad isegi kahekordse hinna selle asja eest?
Järelmaksuga osta tasub ainult neid asju, mis aitavad sul raha teenida. Näiteks kui elad kohas, kus bussid ei käi või käivad liiga harva, siis liisid auto, et tööl käia. Kui küpsetad kodus, ostad järelmaksuga köögikombaini ja hea ahju.
Kirjutasid, et ostsid paar aastat tagasi mööblit. Miks sa pidid ostma mööblit, kui sul raha polnud? Kindlasti sul oli mingisugune mööbel olemas, kuigi see võib-olla polnud enam kõige ilusam ega mugavam. Siis teadvustad endale, et mul on vaja aasta pärast uus mööbel osta, ja hakkad koguma. Kui sul on võimalik maksta iga kuu u 150 € erinevaid järelmakse, siis on ju võimalik see raha ka kogumiskontole panna.
Mina ütlen massiliselt järelmaksuga ostjate kohta küll, et mõni ongi kohe nii loll, et temalt tulebki raha ära võtta! Ärge ainult siis tulge rääkima, nagu oleks riik süüdi teie vaesuses. Ikka enese kehv majandamisoskus on see!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma töötasin üksvahe ühes poes, kus müüdi palju asju järelmaksuga. Olen selle peale palju mõelnud, arvutanud, ja iialgi ei ostaks midagi peale kinnisvara ja auto järelmaksuga. Mul on mõtteviis, et kui raha ei ole, siis asja osta ei saa ja nii lihtne asi ongi. Selgita parem sina, kuidas sa saad maksta järelmaksu, kui sa koguda ei suuda? Sa ometi ju annad endale aru, et järelmaksuga maksad isegi kahekordse hinna selle asja eest?

Järelmaksuga osta tasub ainult neid asju, mis aitavad sul raha teenida. Näiteks kui elad kohas, kus bussid ei käi või käivad liiga harva, siis liisid auto, et tööl käia. Kui küpsetad kodus, ostad järelmaksuga köögikombaini ja hea ahju.

Kirjutasid, et ostsid paar aastat tagasi mööblit. Miks sa pidid ostma mööblit, kui sul raha polnud? Kindlasti sul oli mingisugune mööbel olemas, kuigi see võib-olla polnud enam kõige ilusam ega mugavam. Siis teadvustad endale, et mul on vaja aasta pärast uus mööbel osta, ja hakkad koguma. Kui sul on võimalik maksta iga kuu u 150 € erinevaid järelmakse, siis on ju võimalik see raha ka kogumiskontole panna.

Mina ütlen massiliselt järelmaksuga ostjate kohta küll, et mõni ongi kohe nii loll, et temalt tulebki raha ära võtta! Ärge ainult siis tulge rääkima, nagu oleks riik süüdi teie vaesuses. Ikka enese kehv majandamisoskus on see!

Aga just autoliisingule ja kodulaenule maksadki kõige rohkem peale. Eriti autoliisingule. Kodulaenu maksad veel mitukümmend aastat, mitte vaid mõne kuu kuni 2 aastat. Kas sul on töökoht ikka olemas koguaeg see mitukümmend aastat. Autoliising on üldse veelgi kallim asi ja mitu pikka aastat. Kodu ja auto oleks küll mõistlik kohe välja osta.

Please wait...
Postitas:
Tähesära

Minu tehnikapoodides töötavad tuttavad on rääkinud, et see on täitsa imelik kuidas inimesed isegi odavaid asju järelmaksuga ostavad, ju siis arvutamisoskus nii kesine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu tehnikapoodides töötavad tuttavad on rääkinud, et see on täitsa imelik kuidas inimesed isegi odavaid asju järelmaksuga ostavad, ju siis arvutamisoskus nii kesine.

Lolli matemaatikaoskus ongi selline, et kui ostan 100-eurose asja järelmaksu peale ja maksan lõpuks 80 eurot intresse, siis näe, nii väike intress, ainult 80 eurot. Aga kui ostan kinnisvara laenuga, siis 30 aasta peale intress 10 000 eurot – issand kui suur intress, ei taha nii palju intressi maksta 😀 Lihtne ju!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lolli matemaatikaoskus ongi selline, et kui ostan 100-eurose asja järelmaksu peale ja maksan lõpuks 80 eurot intresse, siis näe, nii väike intress, ainult 80 eurot. Aga kui ostan kinnisvara laenuga, siis 30 aasta peale intress 10 000 eurot – issand kui suur intress, ei taha nii palju intressi maksta 😀 Lihtne ju!

Oleneb ju palju see kodu maksis. Kui maksis 20 000, siis otse loomulikult on 10 000 peale maksta palju. Kodulaenu intresside teatavasti pole ammu enam nii madalad nagu need mõned aastad tagasi olid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga just autoliisingule ja kodulaenule maksadki kõige rohkem peale. Eriti autoliisingule. Kodulaenu maksad veel mitukümmend aastat, mitte vaid mõne kuu kuni 2 aastat. Kas sul on töökoht ikka olemas koguaeg see mitukümmend aastat. Autoliising on üldse veelgi kallim asi ja mitu pikka aastat. Kodu ja auto oleks küll mõistlik kohe välja osta.

Nüüd pööras jälle teisele poole võssa. Kas sa ei arva, et mitmekümne aasta pärast võrdub kodulaenu kuumakse paari leivapätsi hinnaga?
Autoliising ei pruugi ka kallimaks kujuneda kui kohe ostetava loksu pidev parandamine ja prügisse viimine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen näinud, kuidas inimene ostab aiamööbli järelmaksuga ja siis lisab sinna veel keraamilise päkapiku ja komplekti led-valgusteid. No need ei ole ju üldsegi hädavajalikud asjad, mida peaks ostma järelmaksuga! Lähed Rademari, vaatad, riietel on küljes suured sildid: järelmaksuga 7 eurot kuus! Miks ometi peaks ostma liibukad spordipüksid järelmaksuga?? Kuni raha kogud, treenid oma vanade pükstega, lihtne ju! Aga järelikult ostetakse ja dressipluuse järelmaksuga, miks muidu need sildid seal ripuvad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui 1000-1500 € kogumine võtab aasta, siis elad ikka rängalt üle jõu küll.

Kuidas külmkapp väikseks jääb, ostate palju toitu varuks või?

Haigus, töötuks jäämine lööb teid ju otsekohe käpuli.[/quote]

Tead, ma käin metsas puhast toitu toomas ja tahan seda sügavkülmutada. Kahjuks on juba maasikatest kapp täis, aga tulevad ju veel mustikad, vaarikad, murakad, jõhvikad, pohlad, mustsõstrad, karusmarjad jne.
Tahaks peale marjade veel muud kraami ka külma panna, aga kirstu ei taha osta. Kuna kapp vana siis on mõttekas osta juba uus suurem külmik.
Armastan käia poes harva ja osta korraga palju, siis on alati kapp nii pungil, et asju ei leia kapist üles.
Kust teie minu olukorda ja tingimusi teate. Ma olen ikka ise kõigele mõelnud ja tean, et see ost ei käi mulle üle jõu, lihtsalt raske on seda raha koguda – kogu aeg on midagi vaja. Iga kuu natuke ära maksta on ju palju lihtsam. Ja asi ka kohe olemas.
Rikkad arvavad, et vähese sissetulekuga inimesed peaks elama nagu rotid?! Masenduses ja kasinalt, et endale midagi paremat lubada ei saa?!
Enamus eestlasi kahjuks on vähese sissetulekuga ja mingi osa siis kas suurema sissetulekuga või vargad, kes laia elu saavad lubada.
Paistab, et sellel “edukamal” rahval pole aimugi kuidas suurem osa eestist kuidagi hakkama üritab saada ja oma elu elamisväärselt püüab ära elada.
Kas järelmaksud on mõeldud rikastele?! Neile, kes jaksavad ilma selletagi osta?!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd pööras jälle teisele poole võssa. Kas sa ei arva, et mitmekümne aasta pärast võrdub kodulaenu kuumakse paari leivapätsi hinnaga?

Autoliising ei pruugi ka kallimaks kujuneda kui kohe ostetava loki pidev parandamine ja prügisse viimine.

Sul see kodu maksab ka siis sel juhul selleks ajaks vaid leivapätsi hinda või arvad, et sellel muudkui hind tõuseb või. Kui hakkavad kinnisvarahinnad langema, siis maksad kullahinda selle leivapätsi eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas järelmaksud on mõeldud rikastele?!

nii ja naa, need on lollilõksud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Intresside surmahirm ajab ka naerma. Pole järelmaksudel nii kõrget intressi, et hirmus kahjumisse jääks. Arvutasin just ära ühe, et peale maksin kokku 2 aasta jooksul 182 euri. Selle raha eest ei saa pooltki seda asja.

No tere tali. Väga hea, et selle intressi eest ei saaks pooltki seda asja. Kas sa kujutad ette mis oleks krediidikulukuse määr kui see intress oleks pool asja väärtusest?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, sa ise mõtlesid selle välja. Mina panin selle lihtsalt selgelt sõnadesse kirja, sest sa ise ei julge sellest kirjutada ega mõelda. Sellepärast soovitangi sul pöörduda psühholoogi poole, kes sind nõustaks ja järje peale aitaks. Ja loomulikult peaksid ka oma poega mõistusearstile näitama. Ta aitab. Nad ei hammusta.

Mida sina küll sööd, et sa nii ” tark” oled?! :DDDD

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kodu tasub laenuga osta, sest elama ju kusagil peab ja üüri maksaks sama palju, kui kodulaenu tagasimakse. Seega on juba mõttekam võtta kodulaen ja sul on 20 või 30 aasta pärast olemas kinnisvara. Aga üürikorteris elades seda pole.
Auto võib olla vajalik tööl käimiseks ja raha teenimiseks. Õnneks olen nüüd jõudnud tasemele, et ka auto ostsin kohe välja. Polnud küll päris uus, vaid kolm aastat vana, aga mulle piisavalt hea. Oli võimalik 15 000 kohe välja käia.
Aga miks osta mööbel järelmaksuga? Kas sul tõesti üldse mööblit pole, ainult neli tühja seina? Ilmselt ikka mingi mööbel on ju? Siis kui näed mööblil esimesi väsimusmärke, ei torma kohe järelmaksuga uut ostma, vaid hakkad 100 euro kaupa kõrvale panema ja mingi poole aasta pärast või aasta pärast ostad uue mööbli kohe välja.
Miks peaks ostma järelmaksuga potte-panne ja teksapükse? Või Rademarist spordiriideid? Kindlasti on ju olemas mingid vanad potid-pannid ja kui oled noor elu alustav inimene, siis taaskasutuskeskustes on potte-panne lademetes.
Kas võib olla, et sul on alaväärsuskompleks, et sa pole ehk majanduslikult nii heal järjel, kui mõni su tuttav, ja üritad seda varjata oma uute asjadega? Võin tuua näite. Mul on nutitelefon alles kolm aastat. Enne seda oli nuppudega telefon, mida kasutasin kümme aastat. Minu üks vaene tuttav, vist kõige vaesem inimene üldse, keda ma tean, kasutas selle kümne aasta jooksul vähemalt viit eri telefoni. Kui mõni uus mudel välja tuli, ta kohe pidi selle endale saama! Järelmaksuga loomulikult 😛

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sul see kodu maksab ka siis sel juhul selleks ajaks vaid leivapätsi hinda või arvad, et sellel muudkui hind tõuseb või. Kui hakkavad kinnisvarahinnad langema, siis maksad kullahinda selle leivapätsi eest.

Rumal inimene, kas sa pole siis aru saanud, et raha väärtus ajas langeb, kinnisvara oma aga kogu aeg pigem tõuseb kui langeb. Igal juhul on mõttekas kodulaenu võtta oma kodu soetamiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rumal inimene, kas sa pole siis aru saanud, et raha väärtus ajas langeb, kinnisvara oma aga kogu aeg pigem tõuseb kui langeb. Igal juhul on mõttekas kodulaenu võtta oma kodu soetamiseks.

Isegi kui kinnisvara väärtus langeb (mis on vähe tõenäoline), siis võidad ikka rohkem kui makstes üüri (sellega kaotad 100%). Ok, kuuse all tuleb jah soodsam.
Mõnel peaks tõesti hooldaja olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See Holm Bank on ju vana Liisi liisingfirma 🙂 Eks mõelge kasvõi sellele, kuidas Liisi omanikud nii rikkaks said, et pank teha? 😛
Ah et rikkad on vargad? Äkki on hoopis nii, et rikkad on targad ja kannatlikud, kes suudavad pool aastat raha koguda, oma saamahimu talitseda, ja sellega hoiavad kokku intressid? Nii see vara tasapisi koguneb.
Mul on näiteks kodus 20 aastat vana kappide komplekt . Ei ole mingi kallis mööbel, mille suhtes olekski ootus, et peab terve eluaja vastu ja kauemgi. Tavaline puitlaastplaadist Isku kappide-riiulite komplekt. Vahel mõtlen, et vahetaks välja. Aga see sobib meie koju nagu valatult! Olen ka vaadanud poes ja midagi paremat pole silma hakanud. Aga sinusugune ilmselt oleks selle ammu välja vahetanud, sest vuih, nii vana mööbel ju!

Please wait...
Postitas:
Kägu

No tere tali. Väga hea, et selle intressi eest ei saaks pooltki seda asja. Kas sa kujutad ette mis oleks krediidikulukuse määr kui see intress oleks pool asja väärtusest?

Veerandit ei tule ka kokku. Mis aga maksta kodulaenule ja autoliisingule peale, siis selliste summade eest saaks juba teise auto ja ka väiksemasse kohta korteri. Huvitav on see muidu küll, et niipidi üldse ei mõelda, et kui palju reaalselt kodule ja autole peale makstakse. Auto ei pea olema siiski igas peres, eriti veel linnas elades, kus ühistransport tasuta ja koguaeg sõidavad. Autoliising-liisingumakse, kütus, remont, hooldus, ülevaatus, kindlustus, rehvid jne. Lugu on ikka palju kallim kui vaid liisingumakse koos intressidega. Kasutatud autot ostes on üsna kindel, et lisandub ka remont. Pesu aga pesta on tõesti vajalik ja külmkapis toitu säilitada. Oma kodu pole ka just inimõigus meil, et see kodulaen peab olema. Ei sisalda ka vaid laenu intressidega. See kodu tahab remonti ka saada, sisustust ,kommunaalid jne. Palju kallim kompott kui üks pesumasina järelmaks, mis kestab lühikest aega. Selle lühikese ajaga ei jõua nii palju peale makstagi kui on kodulaenu ja autoliisinguga.
Tallinnas elades saab vabalt autoliisingu pealt raha kokku hoida ja selle liisingumakse summa kõrvale iga kuu panna. Võidab veel kütuse pealt ka ja remondi. Et siis kes priiskab, arvutada ei oska ja on rumal.
Auto omamise vajadus on ikka kohtades, kus töökohad ongi eemal ja kus ei sõida ühistransporti ja veel enam pole see tasuta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Isegi kui kinnisvara väärtus langeb (mis on vähe tõenäoline), siis võidad ikka rohkem kui makstes üüri (sellega kaotad 100%). Ok, kuuse all tuleb jah soodsam.

Mõnel peaks tõesti hooldaja olema.

Ma pole üürist rääkinudki. Rääkisin kohe välja ostmisest. Osta välja, milleks laenad. Miks sa intresside peale kodu ja auto puhul ei mõtle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuule, “matemaatik”.
Kui arvuti jätad ostmata, siis seda arvutit ju pole ka. Aga seda arvutit oli vaja. Nüüd on arvuti olemas ja järelmaks ka ammu makstud. Arvuti on nii hea, et kestab veel kaua.
Nüüd on aeg külmkapi käes, sest see üle tuhande. Pesumasina, mis maksab 350 eur ma ostan küll kohe välja ja selle raha leian ma veel järelmaksu kõrvalt.
Alla 500 euri maksvaid asju ma järelmaksu ei võta.
Nii “targad” siin kõik, et tegelikult esitatud küsimusele keegi vastata ei oska.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma pole üürist rääkinudki. Rääkisin kohe välja ostmisest. Osta välja, milleks laenad. Miks sa intresside peale kodu ja auto puhul ei mõtle.

Ehk mul laps viitsib sinuga õhtul saagida, ta on praegu veel lasteaias.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kle “rikkur” – kõik inimesed ei ole rahapesust kasu saanud, et maju ja kortereid kohe välja osta.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 335 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Järelmaksud kättesaamatumad?