Esileht Koolilaps Järjekordne “hull” päev :(

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Järjekordne “hull” päev :(

Postitas:
Kägu

Kodus ATH-ga 8-aastane poiss ja täna ma tunnen, kuidas lihtsalt ei jaksa enam. Tundub, et ta eesmärk ongi kõiki ja kõike valimatult lihtsalt kiusata, rünnata, sõimata jne. Ta lihtsalt röögib ja lööb, asju ja inimesi. Tunnen kuidas mu pea kohe lõhki läheb, tahaks kasvõi tunnikeseks ühte koopasse peitu pugeda ja kuulata vaikust. Praegu on ta esikus ja laulab ja ma kuulen kuidas ta oma laulmise saatel midagi jälle korraldab aga ma lihtsalt ei suuda tõusta, et vaatama minna:(

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Järjekordne “hull” päev :(

Tunnen kaasa. Meil täpselt sama seis. Polegi enne see hoog nii kaua kestnud, juba kolmapäevast saati. Neljapäeva õhtul käisime temega Paldiski mnt-l. Seal anti rohtu ja rahustati maha.
Esmaspäeval läheb haiglasse sisse, see annab mulle lootust. Esmaspäevaseid õppetükke me vist ei saagi tehtud, röögib, vannud, hädaldab. Kui tegemata jätame, siis tuleb mulle raudselt pühapäeva õhtul kallale. Mina olen siis süüdi, et tema märkuse saab.

Sulgun vahepeal enda tuppa, siis ta karjub, et jess, sain sust lahti, aga varsti on kõpsti platsis ja ei tea oodatagi, mis tujus. Aga mul pisike laps ka ja lihtsalt jaks on otsas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kust selliseid lapsi küll hangitakse?
Siiralt huvitab, sest isiklikult ei tunne ühtegi.
Üldse mitte paha pärast, aga foorumite ja kirjanduse põhjal tundub, et niisuguseid tõsiste häiretega lapsi on järjest rohkem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vabandan, aga mis on ATH? Selle teema järgi tundub see olevat vist mingit tüüpi käitumishäire? Igatahes kannatust ja jõudu lastega, loodetavasti läheb tulevikus kergemaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aktiivsus- ja tähelepanuhäire

Please wait...
Postitas:
pr

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kust selliseid lapsi küll hangitakse?
Siiralt huvitab, sest isiklikult ei tunne ühtegi.
Üldse mitte paha pärast, aga foorumite ja kirjanduse põhjal tundub, et niisuguseid tõsiste häiretega lapsi on järjest rohkem.[/tsitaat]

\”Hangitakse\” neid lapsi samast kohast, kust ka ATH-ta lapsi \”hangitakse\”. Kirjuta kolm tähte googel’isse ja saad väga põhjalikult teda, millega tegu …

Please wait...
Postitas:
Kägu

rahvasuu seostab ATH-d vaktsineerimisega. siit ka minu küsimus (üldse mitte paha pärast) – kuidas on ATH-ga lapsed väiksena vaktsiinidele reageerinud? kas peale süsti olid mingid kõrvalmõjud (palavik, paistetus vms)? kas nüüd tagantjärgi vaadates ei tundu teile, et lapse käitumine muutus pärast mõnd süsti, kasvõi 3kuune muutus rahutumaks ja närvilisemaks, kui varem vms.
sry, lihtsalt uudishimu

Please wait...
Postitas:
Kägu

Neljast lapsest ainus, kes pole praktiliselt mitte kunagi haige olnud. Ei ole piina valmistanud ükski hambatulek ega olnud väiksematki reaktsiooni vaktsiinidele (teisel lastel oli). Erinevalt teistest meie lastest pole ta saanud ka kunagi AB-d ega olnud ühtegi nakkushaigust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]rahvasuu seostab ATH-d vaktsineerimisega. siit ka minu küsimus (üldse mitte paha pärast) – kuidas on ATH-ga lapsed väiksena vaktsiinidele reageerinud? kas peale süsti olid mingid kõrvalmõjud (palavik, paistetus vms)? kas nüüd tagantjärgi vaadates ei tundu teile, et lapse käitumine muutus pärast mõnd süsti, kasvõi 3kuune muutus rahutumaks ja närvilisemaks, kui varem vms.
sry, lihtsalt uudishimu[/tsitaat]
sama siin, minu ATH laps pole saanud ühtegi AB kuuri ja ka vaksiinisüstidele pole isegi palavikuga reageerinud. tervis on väga korras. põdenud vaid tuulerõugeid ja korra aastas vist on nphus olnud. ja seda ka lasteaialapsena.:-)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

aga kas siis pole võimalik, et kui teistel lastel tekitas vaktsiin kohese vastureaktsiooni ning asi sellega päädiski, siis ATH on organismi pikaajaline vastureaktsioon?
kuna siinsamaski kurdetakse tihti, et lapsel ATH ja sama räägivad ka tuttavad õpetajad, siis lihtsalt olen hakanud ka mõtlema, et millest see ometi tuleb. oma lapsepõlvest ei mäleta ühti sellist last. tundub nn heaoluühiskonna haigus olema, mida vanasti ei tuntud.
tuttav, kelle lapsel taheti ka juba ATH diagnoosida, sai abi rangest dieedist ja päevare¸iimist. jättis menüüst täiesti välja magusa ja mingid asjad veel. telekas viidi majast ära ja arvutit kasutavad vanemad vaid tööl. lapsel kindel päevakava jne. neil oli laps tollal alles 3-4ne, seega oli võimalik sellist asja juurutada, 8sega vist enam ei õnnestuks

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanasti ei diagnoositud seda, need tembeldati pahadeks lapseks ja saadeti erikoolidesse. Minu klassist läks ka paar last.

Meil on kogu aeg reziim olnud, muidu poleks mõeldavgi. Juba enne, kui asi nii hulluks läks, et ma psühhiaatri poole pöördusin.
Meie 9-aastane ei ole arvutisse praktiliselt saanudki, televiisorist vaatab nädala sees vaid ETV2-lt lastesaateid. Nädalavahetusel näeb filmi. Magusat saab jaokaupa, sööki teen ise. Elame maal, laps on palju õues.

Mina seda vaktsiini juttu ei usu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lapsel ka vist ATH õnneks kergemat sorti (see on minu hinnang, kuid oman teatavaid pädevusi selle ära tundmiseks). märgid sellest ilmnesid juba imikuna kui ta polnud saanud veel mingeid süste ega vaadanud televiisorit ega istunud arvutis. esimeseks märgiks olid kerge ületoonus kätes, alatoonus jalgades ja unehäired. see tähendas, et ta ei jäänud magama nii nagu normaalne imik, kes on mitu tundi juba üleval olnud ja toimetanud ning suhelnud. lõunauinak, kui ikka tuli, võis seevastu kesta tal näiteks 6 tundi kui keegi üles ei ajanud. kasvades see magama jäämise asi muutus üha hullemaks. sõimes ta enam lõunaund üldse magada ei suutnud. kõik lasteaia-aastad jäi ta magama vahetult enne seda kui teised ärkasid – kohutav piin ikka. ta mängis muidu hästi palju ja hästi fantaasirikkalt, aga kasvatajad ütlesid ikka, et ta nagu ei kuule kui temaga räägitakse st. on nii süvenenud oma mängu, et nagu välja lülitatud muust maailmast. samas ei suuda ta praegugi veel 11-aastasena pikka kirjalikku jagamist lõpuni teha kuna tähelepanu hajub ja mõtted lendavad mujale, vaatamata sellele, et ta matemaatikas pole üldsegi mitte aeglase taibuga. sama ka lugemisega, lugeda oskab, jutud meeldivad kui ma ette loen, aga ise lugemine on kohutav piin. ainuke põhjus, millega seletada võiksin oma lapse aktiivsus- ja tähelepanuhäireid on see, et mul vist endal on samuti ATH ja minu laps sündis sünniaegse hapniku puudusega (nagu ma isegi).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eesti lapsevanemad ei ole selles osas vist veel kõige teadlikumad, aga nn ATH-lapsi saab kuigivõrd taltsutada range menüüga, mis sisaladab vähe süsivesikuid. Igasugune rämpstoit ja maiustused tuleb menüüst täiesti välistada. Mujal arenenud riikides on see andnud päris häid tulemusi.
Mul ei ole ATH-lapsed, aga näen, et kui saavad palju maiustusi, siis muutuvad nemadki kergelt pööraseks ja piirangu panemine viib nad jälle n-ö normi tagasi. Õige toitumisega saab väga palju koordineerida, kui vanematel vaid jõudu ja tahtmist jätkuks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Eesti lapsevanemad ei ole selles osas vist veel kõige teadlikumad, aga nn ATH-lapsi saab kuigivõrd taltsutada range menüüga, mis sisaladab vähe süsivesikuid. Igasugune rämpstoit ja maiustused tuleb menüüst täiesti välistada. Mujal arenenud riikides on see andnud päris häid tulemusi.
Mul ei ole ATH-lapsed, aga näen, et kui saavad palju maiustusi, siis muutuvad nemadki kergelt pööraseks ja piirangu panemine viib nad jälle n-ö normi tagasi. Õige toitumisega saab väga palju koordineerida, kui vanematel vaid jõudu ja tahtmist jätkuks.[/tsitaat]
aga miks sa arvad, et Eesti peredes rämpstoitu süüakse?
minu ath-laps on lisaks ka autistlike joontega ja menüü on suhteliselt kontrollitud.saia, saiakesi, hamburgerid pole ta kunagi söönud.juba lasteaias hoiti tema jaoks leiba. ikkagi on pöörane.ka ei armasta ta magusat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

minu ath-laps on lisaks ka autistlike joontega ja menüü on suhteliselt kontrollitud.saia, saiakesi, hamburgerid pole ta kunagi söönud.juba lasteaias hoiti tema jaoks leiba. ikkagi on pöörane.ka ei armasta ta magusat.[/tsitaat]

Kui ta sul leiba sööb, oled sa ikka väga kaugel gluteeni- ja kaseiinivabast toitumisest – mis selliste laste puhul reaalseid tulemusi annab. Loomulikult tuleb vältida ka säilitusaineid ning kunstlikke värvaineid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu ath-laps on lisaks ka autistlike joontega ja menüü on suhteliselt kontrollitud.saia, saiakesi, hamburgerid pole ta kunagi söönud.juba lasteaias hoiti tema jaoks leiba. ikkagi on pöörane.ka ei armasta ta magusat.[/tsitaat]

Kust sa tead, et ta magusat ei armasta – keegi on siiski pakkunud ja ta on maitsnud. Magusat tuleb sellise lapse puhul vältida ka tavatoidus nt on sel juhul kõik magustoidud vastunäidustatud (jäätis, magus kohupiim jne). Millest eeldan et rämpstoitu Eestis süüakse – tuginen lasteaia ja koolide õpetajate infole. Ja jälgides, kuidas kõikvõimalikud kiirtoidukohad on koolilastest, ka üsna väikestest, tulvil.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuidas AHT diagnoos tänapäeval pannakse? Saan aru, et selle diagnoosi paneb psyhhiaater. Teemaalgataja, kuidas teie lugu algas ja kui kaua teil see diagnoos on? Kysin sellepärast, et mul endal on raske laps ja teinekord on selliseid hysteeritsemisi ka olnud. Aspergeri diagnoosi pole. Oppimisraskused on ka. Väga raske on talle midagi selgeks teha. Jutt nagu ei joua kohale. Ma ise ei ole ka muidugi mingi autoritaarne lapsevanem ja olen hetkel suures segaduses.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]rahvasuu seostab ATH-d vaktsineerimisega. siit ka minu küsimus (üldse mitte paha pärast) – kuidas on ATH-ga lapsed väiksena vaktsiinidele reageerinud? kas peale süsti olid mingid kõrvalmõjud (palavik, paistetus vms)? kas nüüd tagantjärgi vaadates ei tundu teile, et lapse käitumine muutus pärast mõnd süsti, kasvõi 3kuune muutus rahutumaks ja närvilisemaks, kui varem vms.
sry, lihtsalt uudishimu[/tsitaat]
minu ATH laps on saanud ainult ühe vaktsiini. selle, mis sünnitusmajas tehti. seega see teooria tema puhul ei kehti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu ATH laps on saanud ainult ühe vaktsiini. selle, mis sünnitusmajas tehti. seega see teooria tema puhul ei kehti.[/tsitaat]
miks mitte? piisab ka ühestainsast ebaõnnestunud tulemusega süstist, et inimese elu muuta ja b-hepatiidi süst, mida tehakse ka sünnitusmajas, võib tuua kaasa tõsiseid tagajärgi. selleks ei pea olema kolmas või viies või üheksas süst, et tõsiseid kahjustusi saada

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust sa tead, et ta magusat ei armasta – keegi on siiski pakkunud ja ta on maitsnud. Magusat tuleb sellise lapse puhul vältida ka tavatoidus nt on sel juhul kõik magustoidud vastunäidustatud (jäätis, magus kohupiim jne). Millest eeldan et rämpstoitu Eestis süüakse – tuginen lasteaia ja koolide õpetajate infole. Ja jälgides, kuidas kõikvõimalikud kiirtoidukohad on koolilastest, ka üsna väikestest, tulvil.[/tsitaat]
st kui keegi kuskil pakub? kas mõni kommionu?
vaevalt , et seda regulaarselt tehakse. mina lapsevanemana siiski ikka tean mida minu laps sööb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole sellel midagi ühist vaktsineerimisega – järjekordne loll jutt.
Kuna idulasel sinu üsas hakkab kõigepealt arenema luustik ja närvisüsteem, siis tõenäoliselt on enamik ATH ja muu käitumishäirega laste emasid esimesel trimestril kuskil midagi veidi valesti teinud ning asjad on pisut nihkega arenenud.
Oma lapse tervisele panete te aluse ju looteeas ja varajases lapsepõlves. Mingeid vaktsiine selles süüdistada on äärmine rumalus. Kui just pole tugevat anafülaktilist shokki vms..
Vaktsineerimistest põhjustatud autismi etc – need on ikka harvad erandid olnud.
Aga aitab veidi leevendada ilmselt kindel päevakava, kindla toitumise jälgimine ja mõõdukalt aktiivne tegevus, kus laps saab ennast välja elada

Please wait...
Postitas:
mare40

Vaktsineerimise juttu ma ka ei usu. Üleeilses Päevalehes üks loll isa ka targutas vaktsineerimise kahjulikkusest. Olen täiesti nõus viimase kommeteerijaga, et närvisüsteem areneb looteeas, mitte siis kui imikule vaktsiine tegema hakatakse.
Kindlasti on ka keskkonnal omad mõjud, telekal, arvutimängudel ja kaaskonnal. Selliseid lapsi on koolis aina rohkem. Diagnoosiga lapsi vähem,sest lapsevanem ei teadvusta seda probleemina. Keegi kommeteeris siin ka, et vanasti saadeti sellised Tapa Erikooli või siis Kaagverre. Tänapäeval on see diagnoos, kui muidugi lapsevanem vaevub psühhiaatri juures käima. Koolisüsteemis peaks selline laps olema range vaatluse all, tal peaks olema klassis abiõpetaja,individuaalne õppekava ja tunniplaan, ühesõnaga eriline kohtlemine. Paljudes koolides jääb see inimressursi ja rahapuuduse taha. Lapsele on vaja koolis tugisüsteemi:klassi abiõpetaja, nendega tegeleb sotsiaalpedagoog, psühholoog, lastekaitse vallast ja vajadusel ka õppealajuhataja. Minu arvates on sellisele lapsele vaja nn distsipliini nii kodus kui ka koolis. Oluline on siin kooli ja kodu väha hea koostöö, toetus jne.
Teemaalgatajale küsimus, kuidas teie koolis on korraldatud teie pojale õppetöö? Lihtsalt huvi pärast küsin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Las lapsed põevad mumpsi, läkaköha,leetreid, influencat jt raskekujulisi nakkushaigusi ja saavad tüsistusi – peaasi, et ei vaktsineeri, sest vaktsiinides ongi see koll peidus…IRV.

See teie ATH tulebkui tulema peab, sõltumata vaktsineerimisest – lugege, mis asi see ATH on ja siis tulge oma vaktsiinijutuga…

Please wait...
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Esileht Koolilaps Järjekordne “hull” päev :(

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.