Esileht Ajaviite- ja muud jutud Järjekordne näide lollist eestlasest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Järjekordne näide lollist eestlasest

Postitas:
Kägu

https://ekspress.delfi.ee/teateid-elust/eestlased-kardavad-hinnatousu-palju-rohkem-kui-terrorismi?id=87054517

Usalda siis veel selliseid, et nad suudaksid valimistel arukaid otsuseid teha.

+4
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mille üle sa imestad? Oma nahk on ikka lähem. Inimesed on oma mugavusmullis silmini kinni. Kuni oma lähedasega või iseendaga midagi ei juhtu, seni suuremat pilti ei hoomata.
Ennustan, et kui mitte seoses terrorismiga, siis seoses kliimamuutustega hakkavad enamike mugavusmullid nii ehk naa pauguga lõhkema.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui mitu sinu lähedast või sõpra on saanud terrorismi tõttu kannatada?
Usun, et enamikul ei ole kedagi ette näidata.
Samas on igale tavalisele inimesele väga hingelähedane teema ots-otsaga kokku tulemine. Eriti raske on kaotada kõike seda, mida oled harjunud juba lubama endale.
Nii tundubki hinnatõus palju reaalsem ja hirmutavam.
Kas sellepärast on eestlased lollid? Vaevalt, see on lihtsalt inimlik.
Kui ka meil käiks ära mõni päris pauk, küll siis muutuks ka ellusuhtumine.

+17
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://ekspress.delfi.ee/teateid-elust/eestlased-kardavad-hinnatousu-palju-rohkem-kui-terrorismi?id=87054517

Usalda siis veel selliseid, et nad suuaksid valimistel arukaid otsuseid teha.

Kas sa lugesidki ainult seda tüüpiliselt valesti kirjutatud pealkirja? Täiesti omane meie ajakirjandusele. Küsimus oli ju, mis probleem Eestis kõige suurem on ja loomulikult meil hetkel pole probleemi terrorismiga. Või on? Inimesed vastasidki täiesti õigesti. Elukallidus teeb hetkel muret. Terroriakte meil Eestis hetkel pole, aga võib-olla varsti on. Siis vastatakse teisiti.

+10
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mille üle sa imestad? Oma nahk on ikka lähem. Inimesed on oma mugavusmullis silmini kinni. Kuni oma lähedasega või iseendaga midagi ei juhtu, seni suuremat pilti ei hoomata.

Ennustan, et kui mitte seoses terrorismiga, siis seoses kliimamuutustega hakkavad enamike mugavusmullid nii ehk naa pauguga lõhkema.

Ma ei imestagi, ma lihtsalt konstateerin fakti ja väljendan nördimust, et keskmine eestlane pole võimeline arenema.

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samas on igale tavalisele inimesele väga hingelähedane teema ots-otsaga kokku tulemine. Eriti raske on kaotada kõike seda, mida oled harjunud juba lubama endale.

Selles ongi ju probleem, et eestlane mõtlebki nii, et kui minuga pole midagi juhtunud, siis järelikult probleemi ei ole. See näitabki arengupeetust.

+2
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sa lugesidki ainult seda tüüpiliselt valesti kirjutatud pealkirja? Täiesti omane meie ajakirjandusele. Küsimus oli ju, mis probleem Eestis kõige suurem on ja loomulikult meil hetkel pole probleemi terrorismiga. Või on? Inimesed vastasidki täiesti õigesti. Elukallidus teeb hetkel muret. Terroriakte meil Eestis hetkel pole, aga võib-olla varsti on. Siis vastatakse teisiti.

Ja sinu arust on siis ka hinnatõus Eestis praegu kõige suurem probleem???
Töötus on meil viimase 20 aasta madalaim.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selles ongi ju probleem, et eestlane mõtlebki nii, et kui minuga pole midagi juhtunud, siis järelikult probleemi ei ole. See näitabki arengupeetust.

Probleem on selles, et sa ei lugenud artiklit? Üks küsimus oli Eesti kohta. Vastati, mis on Eestis probleem. Teine küsimus oli, mis on suurimad probleemid ELs. Vastati immigratsioon ja terrorism.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Probleem on selles, et sa ei lugenud artiklit? Üks küsimus oli Eesti kohta. Vastati, mis on Eestis probleem. Teine küsimus oli, mis on suurimad probleemid ELs. Vastati immigratsioon ja terrorism.

Lugesin küll. Aga vasta siis, kas sinu arvates on ka praegu Eesti kõige suurem probleem hinnatõus ehk elatustaseme langus.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lugesin küll. Aga vasta siis, kas sinu arvates on ka praegu Eesti kõige suurem probleem hinnatõus ehk elatustaseme langus.

Enne pani sind miski muu imestama. Sa ütlesid: “Selles ongi ju probleem, et eestlane mõtlebki nii, et kui minuga pole midagi juhtunud, siis järelikult probleemi ei ole. See näitabki arengupeetust.”

Sinu arvates ei saa hinnatõus ja elatustasemelangus kellelegi suur probleem olla, sest sinul pole neid probleeme? Kas ka sul on arengupeetus?

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samas on igale tavalisele inimesele väga hingelähedane teema ots-otsaga kokku tulemine.

Milline on tavaline eestlane ja milline ebatavaline?
Vot selline “enamikele ongi ots-otsaga kokku tulemine” ongi omas mullis pesitsemine. Ei võida see, kel surres kõige rohkem konserve on kokku kraabitud, vaid pigem elab see kauem, kes on endale võimalikud ohuliigid ja -olukorrad selgeks teinud, õppinud metsas ellu jääma või kindlustanud võimaluse ennast ja peret kaitsta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eesti kohta küsiti ka, probleem terrorismiga oli küsitletute meelest 1% muret väärt. EL’is vastavalt 53%.
Meil on isegi pension olulisem (16%).

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei imestagi, ma lihtsalt konstateerin fakti ja väljendan nördimust, et keskmine eestlane pole võimeline arenema.

Mitte vaid seda. Ta lausa taandareneb suure hooga. Hirmutav!

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enne pani sind miski muu imestama. Sa ütlesid: “Selles ongi ju probleem, et eestlane mõtlebki nii, et kui minuga pole midagi juhtunud, siis järelikult probleemi ei ole. See näitabki arengupeetust.”

Sinu arvates ei saa hinnatõus ja elatustasemelangus kellelegi suur probleem olla, sest sinul pole neid probleeme? Kas ka sul on arengupeetus?

Harjuta funktsionaalset lugemisoskust! Ei küsitud, mis on sinu isiklik suurim probleem, küsiti, mis on Eesti suurim probleem.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas ka sul on arengupeetus?

See vastus polnud küll mulle, aga tahaks küsida, et kas sa ilma inetusteta ei suuda vestelda?

Perekooli suurimad probleemid on (suvalises järjekorras):

– isiklikuks ja solvavaks/ründavaks minek (eriti argumentide lõppedes ja eriti kasutajanimedega kirjutajate suhtes)
– “mina ei tea, siis pole olemas!”
– näidetes kinni rippumine
– kuulus “funktsionaalne lugemisoskus”, õigemini selle puudumine
– laste, rasedate, vanainimeste, puuetega inimeste tankipanemine
– odava ehk kollase meedia kõlksude tarbimine ja sellesse uskumine
– “kooli ajast on nii palju möödas”, ehk et peale kooli enam inimene ei arene ega omanda midagi

Uh, täiendage, pea hakkas kumisema…

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida nad peaksid siis arvama sinu arvates, kas seda, et tänases Eestis on kõige suurem probleem terrorism või?
Sa mõtle järgi, kas sa mitte iseendaga praegu just vaidlema ei läinud.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida nad peaksid siis arvama sinu arvates, kas seda, et tänases Eestis on kõige suurem probleem terrorism või?

Et siis ikkagi hinnatõus on see, millega valitsus peaks kohe kiirelt ja esmajoones Eesti riigis tegelema hakkama?
Mina arvan jätkuvalt, et riigi kui terviku seisukohalt vaadates pole elatustase meil praegu üldse mingi probleem.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et siis ikkagi hinnatõus on see, millega valitsus peaks kohe kiirelt ja esmajoones Eesti riigis tegelema hakkama?

Mina arvan jätkuvalt, et riigi kui terviku seisukohalt vaadates pole elatustase meil praegu üldse mingi probleem.

Aga kui inimene ise tunneb – sealjuures absoluutselt mitte poliitikale mõeldes – et hindade tõus on tal taskust raha ära söönud, kas ta peaks valetama siis? Vastama nii, kuidas valitsusele sobilikum oleks?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui inimene ise tunneb – sealjuures absoluutselt mitte poliitikale mõeldes – et hindade tõus on tal taskust raha ära söönud, kas ta peaks valetama siis? Vastama nii, kuidas valitsusele sobilikum oleks?

Ei. Tark inimene lähtub küsimusest ja küsiti Eesti suurimat probleemi, mitte tema isiklikku probleemi. Küsimusest õigesti aru saamist nimetataksegi funktsionaalseks lugemisoskuseks, kui inimesel see oskus puudub, siis on tema arenguga kehvad lood. Isegi inimeste individuaaltasandist lähtudes on nt praegu arstiabi kättesaadavus oluliselt suurem probleem kui hinnatõus, eriti maapiirkondades.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks ometi eestlasi looduskaitse alla ei võeta kui me niiii erilised, muudest rahavastest/rahvustest teistmoodi oleme?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

100% nõus.

Keskmine eestlane loeb oma Delfit, EI OLE tänaseni aru saanud, et tegu on propagandakanaliga, lisaks ei saa ta loetust aru ning oma peaga mõtlemisvõime puudub täielikult.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja on ehe näide – kopeerib siia järjest linke ajakirjandusest, saamata ise arugi mis artikli sisu on.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mis rahvusest sa ise oled? Venku? Usbekk?
Sinusugune näide sellest lollist kes tarbib saasta.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja sinu arust on siis ka hinnatõus Eestis praegu kõige suurem probleem???

Töötus on meil viimase 20 aasta madalaim.

Mind ei huvita see, kui madal on töötus. Mina olen töötu ja üritan hetkel siin maapiirkonnas tööd leida. Minusuguseid on palju. Lõpuks need kõrgharidusega töötud lähevadki kohalikku Konsumisse müüjaks ja töötus näiliselt vähenebki. Ära peab ju millestki elama. Ja loomulikult on selliste inimeste jaoks kõrged hinnad probleem. Kui inimesed oma mätta otsast vastavad, siis see kajastabki kogu Eesti olukorda. Järelikult inimesed pole rumalad, vaid rumalad on need, kes pealinnas oma mätta otsas istuvad ja arvavad, et kõik elavadki hästi siin riigis.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
kirilind2

Olen loll eestlane ja kardan tõesti pidevat hinnatõusu. Sest olgem ausad, see on asi, mis mind iga päev puudutab. Terrorism pole mind siiani väga puudutanud. Ütleme nii, et mingis väikeses eestis pole mõtet mingit suurt terroriakti korraldada, see jääb tähepanuta. Aga kui ikka suures euroopa riigis pommi plahvatama paned, siis on kõik tagajalgadel.
Ja las ma olen pealei loll, kui minusuguseid ei oleks, siis targad teemaalgatajad ei paistaks ju väljagi.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen loll eestlane ja kardan tõesti pidevat hinnatõusu. Sest olgem ausad, see on asi, mis mind iga päev puudutab. Terrorism pole mind siiani väga puudutanud. Ütleme nii, et mingis väikeses eestis pole mõtet mingit suurt terroriakti korraldada, see jääb tähepanuta. Aga kui ikka suures euroopa riigis pommi plahvatama paned, siis on kõik tagajalgadel.

Ja las ma olen pealei loll, kui minusuguseid ei oleks, siis targad teemaalgatajad ei paistaks ju väljagi.

Aus ülestunnistus.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja on ehe näide – kopeerib siia järjest linke ajakirjandusest, saamata ise arugi mis artikli sisu on.

No aga sina “tarkur” seleta siis see sisu lahti. Irw

Ma aitan sind pisut ka vihjega, siin on artikli põhjal antud uuringus esitatud küsimus: “Eestlastele esitati muude asjade seas küsimus mis on teie arvates praegu teie riigis kaks suurimat probleemi?”

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

100% nõus.

Keskmine eestlane loeb oma Delfit, EI OLE tänaseni aru saanud, et tegu on propagandakanaliga, lisaks ei saa ta loetust aru ning oma peaga mõtlemisvõime puudub täielikult.

Et tu, Brute!
Küsin lihtsa küsimuse, miks sa selleks midagi ei tee, et hinnatõus sinu elu nii drastiliselt ei mõjutaks, millest tulenevalt sa pead arvama, et see on Eesti riigi suurim probleem.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oli üsna eelduspärane, et perekooli enamik tundis end sellest teemast puudutatuna, väga vähesed tunnistavad vabatahtlikult, et ka nemad nende lollide hulka kuuluvad.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oli üsna eelduspärane, et perekooli enamik tundis end sellest teemast puudutatuna, väga vähesed tunnistavad vabatahtlikult, et ka nemad nende lollide hulka kuuluvad.

tead, mina ennast lolliks ei pea ja elan reaalset elu, kui suur % hinnatõususst ja milline % E.terrorismist mõjutab minu elu, kui elaksin mujal, siis oleks ehk vastus teine

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Järjekordne näide lollist eestlasest